Pages:
Author

Topic: 26 Milyon ABD’li Kriptolara Yatırım Yapıyor - page 8. (Read 633 times)

member
Activity: 224
Merit: 10
1980 – 2000 arası doğmuş kişilerin %17,2’si kripto para sahibi.

ben bunu abartılmış balon bir rakam olarak görüyorum,  nereye 4 kişiden 1 inin kripto parası var, bunu parasızı var evsizi var, var oğlu var çok abartı rakam

bende aynı şekilde düşünüyorum da yine medyanın piyasanın hızlanması için ortamı ısıtma çabası olarak görüyorum.
full member
Activity: 308
Merit: 100
1980 – 2000 arası doğmuş kişilerin %17,2’si kripto para sahibi.

ben bunu abartılmış balon bir rakam olarak görüyorum,  nereye 4 kişiden 1 inin kripto parası var, bunu parasızı var evsizi var, var oğlu var çok abartı rakam
hero member
Activity: 784
Merit: 500

Finder.com’un geçtiğimiz günlerde sonuçlarını yayınladığı anket Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının %8’inin (yaklaşık 26 milyonunun) kripto para yatırımcısı olduğunu ortaya koydu.

Web sitesinin yürüttüğü ankete Pureprofile kullanıcısı Amerikalı 2001 yetişkin birey katıldı. Pureprofile sitesi, kullanıcılara anketlere katılmaları karşılığı para ödülü veriyor. Ankete katılan ve kripto para sahibi olmadığını beyan eden %92.05’lik kesimin %8’i gelecekte kripto para almayı düşündüğünü aktarıyor. %8’lik kesim içinde erkeklerin oranı kadınların oranının iki katından daha fazla. Sayılarla konuşmak gerekirse %8’in %11.86’sı erkeklerden %4.27’si kadınlardan oluşuyor.

Öte yandan kripto para sahiplerinin yaşları büyük değişkenlik gösteriyor. Baby boomers olarak tabir edilen Amerika’da 1946 – 1964 (2. dünya savaşı ile soğuk savaş) arası doğan kişilerin %2,24’ü kripto para sahibiyken, y kuşağı olarak anılan 1980 – 2000 arası doğmuş kişilerin %17,2’si kripto para sahibi. Z kuşağı ise yaklaşık %9’luk oranla iki grubun arasında. Blockchain Capital’ın Aralık’ta yaptığı çalışma, y kuşağının geleneksel bankalar yerine bitcoin kullanmayı tercih ettiğini ortaya koymuştu.

Öte yandan Finder’ın çalışması Amerikalıların kripto para satın almama sebeplerini de irdeliyor. Anket katılımcılarının sunduğu başlıca sebepler “gerek yok” ve “ilgim yok” olarak listelenirken, en az kişi tarafından seçilen şıkkın “işlem ücretlerinin fazla olması” olduğu göze çarpıyor.

Kriptoların balon veya dolandırıcılık olduğunu düşünen erkeklerin oranı kadınların oranının iki katı. Ancak her iki cinsiyet de “kripto paraların kullanımının çok zor olması” ve “kripto paraların anlaşılmayacak kadar karışık olması” şıklarında eşit yüzdelere sahip. Ankete katılanların en fazla rağbet gösterdiği para birimi elbette Bitcoin. Bitcoin’i Ethereum ve Bitcoin Cash takip ediyor.

Kaynak: https://coin-turk.com/26-milyon-abdli-kriptolara-yatirim-yapiyor
Pages:
Jump to: