Pages:
Author

Topic: Şampiyonlar Ligi 2023/2024 - page 17. (Read 8755 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
August 25, 2023, 05:13:35 AM
İlk maçta şans kesinlikle bizden taraftaydı. Oliveira'nın frikik golü şanslıydı. Barajdan top yön değiştirmese belki de gol olmayacaktı. Molde dünyaları kaçırdı yoksa çok daha fazla gol yeme potansiyelimiz vardı. Orta saha ve defansımız çok basit bir şekilde geçilebiliyordu. Torreira'nın olmaması bir etken olsa da defansımızın da süper olduğunu söyleyemeyeceğim.

Okan Buruk takımı rövanşa sağlam hazırlasa iyi olur. Saha ve seyirci avantajımız olsa da rehavete kapılamayız.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
August 24, 2023, 05:54:22 PM
Dün akşam kalite farkıyla kazandık. Oyun anlamında iyi değildik ama kaliteli ayaklarımız maçın sonucunu belirledi. Icardi'nin Van Basten golü ve son dakikada gelen mucize gol maçı kazanmamızı sağladı. Kötü oynadık ama daha önceki maçlarda sıraladığım dezavanatajlar ile yine karşılaştık. Molde sezon ortasında, biz sezon başındayız. Suni çim şampiyonlar ligi seviyesine gerçekten yakışmıyor ama yine suni çimde oynadık. Sezon başında olduğumuz için hala istediğimiz seviyede değiliz. Daha önceki maçlarda karşılaştığımız sorunların aynıları ile bir kez daha karşılaştık. Aynı dezavantajları sürekli olarak sıralamak bahane üretmek gibi oluyor ama bu seviyedeki eşleşmelerde turu kaybetmemize neden olabilecek dezavantajlar olduklarını vurgulamak istiyorum.

İkinci maçta en azından iyi savunma yapmayı başarırsak Icardi bize turu getirir. Kötü oyuna devam etsek bile Molde'yi eleyip gruplara kalma şansımız var. Cheesy
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
August 24, 2023, 03:21:03 PM
Hem bi açıdan bakıyoruz ballı gibiydik, hemde yani tekrar tekrar yaşanınca bi garip oluyor, hep mi ballıyız durmadan sürekli ballı olunmaz. Yani bakıyosun "icardi boşta kaldı" falan deniliyor mesela, e adam hep boşta, belki şans değildir diyosun, yeteneği bu adamın. Oliveira vurdu şansa savunmaya çarptı girdi mesela, ama aynı şekilde keremin penaltı, elle oynamaya penaltı, onu geçtim mertensin kaçırdığı gol gibi bir çok ihtimalimizde vardı, hepsi olsun demiyorum ama 3 tane net olay var elde, nolacaktı 6 mı atacaktık, o da mümkün değil elbette.

Sonuç olarak takım iyi, ama hep bir geriyor, sanki hiçbir şey olmayacak, battık bittik gibi geliyor, sonra ÇAT bişi oluyor ve bi anda oooo efsaneyiz oluyor. İzleyeni rahatlatan bir futbol oynamıyoruz, hep diken üstünde izliyoruz, hep bi tansiyon yüksek, sonunda varıyoruz istediğimiz yere ama oraya varana kadar harbiden kırk kere çatlıyoruz. Şu 8 numara olayını artık nolur çözelim ama, gruplara kalmak beklendiyse tamam bi maç kaldı, onu oynayalım ve sonra artık alalım şu adamı, vallahi bitecek gibi değil bu çile başka türlü.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
August 24, 2023, 11:01:35 AM
Eğer Galatasaray şampiyonlar Ligi'ne bu sene katılır ise uzun bir aradan sonra ön eleme geçip te gruplara kalan ilk Türk takımı olacak. Epey zamandır ön eleme de başarılı olamıyorduk. Galatasaray'ın seri başı olması çok iyi oldu

Yine de Molde güçlü bir takım hocam. Yenebilir mi bilmiyorum rövanşta. Bu maçta çok iyi oynadı Molde. Rövanşta Molde eğer böyle oynarsa Galatasaray’ı kendi sahasında yenmesinden korkuyorum. Galatasaray diğer maçta defans bölgesinde çok daha iyi olması gerekiyor.

Molde çok iyi olsa bile Galatasaray şanslı bir takım. Yine duamı aldı yoksa bunlar😂
Molde ilk maçta işi bitirmiş olsaydı şöyle 3-0 felan galip gelmiş olsaydı belki şansı vardı ama şuan için hiç yok. Galatasaray Rövanş maçında deler geçer. İcardi çok büyük faktör. Adam gerçekten gol makinesi. Takımı şampiyonlar ligine sokarsa orada ki maçlarda oynar. Sonra lig maçlarında biraz yatar. Derbi vs araya sıkıştırır tamam oldu bitti
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
August 24, 2023, 09:17:03 AM
Eğer Galatasaray şampiyonlar Ligi'ne bu sene katılır ise uzun bir aradan sonra ön eleme geçip te gruplara kalan ilk Türk takımı olacak. Epey zamandır ön eleme de başarılı olamıyorduk. Galatasaray'ın seri başı olması çok iyi oldu

Yine de Molde güçlü bir takım hocam. Yenebilir mi bilmiyorum rövanşta. Bu maçta çok iyi oynadı Molde. Rövanşta Molde eğer böyle oynarsa Galatasaray’ı kendi sahasında yenmesinden korkuyorum. Galatasaray diğer maçta defans bölgesinde çok daha iyi olması gerekiyor.
full member
Activity: 545
Merit: 124
August 24, 2023, 09:07:42 AM
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
August 24, 2023, 08:11:10 AM
Molde valla 2'den fazla gol çok rahat atabilirdi. Hücumcuları daha becerikli oyuncular olsaydı Galatasaray büyük sıkıntıda olurdu. Bu şekilde defans yapmak çok tehlikeli. Belki Molde bunu başaramaz ama sizin de belirttiğiniz gibi gruplara kalınca oradaki takımlara karşı sıkıntılar büyüyebilir. İster istemez Galatasaray'ın grubuna en az 1 tane çok sağlam bir takımın gelmesi kaçınılmaz.

Şanslı bir kura çekilse bile bu defans ile başarı zor gelir. Torreira'nın olmaması da orta sahanın zayıf kalmasına yol açtı tabi ama defansta da Nelsson vasattı.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
August 24, 2023, 01:55:27 AM
Galatasaray bu maçta şanslıydı çünkü Molde’nin bitiriciliği çok kötü oyuncuları var. Eğer bu defans açıklarını grup aşamasında büyük takımlara karşı verirlerse Galatasaray’ı çok zor maçlar bekliyor. Büyük farkla kaybederler böyle giderlerse. Şampiyonlar ligine gitmek için avantajlı skoru elde ettiler ama Icardi sakat olsaydı bu maç 2-0 veya 2-1 biterdi. Icardi farkı sonucu belirledi.
hero member
August 22, 2023, 05:43:33 PM
Kadrolarında eski futbolcumuz Martin Linnes var. Duygusal bi maç olacak bu açıdan. Martin Linnes çok profesyonel bi futbolcuydu.

Martin Linnes'in yarınki maçta oynama şansı biraz düşük ama oynayabilir. Antrenmanda sakatlanmış ve durumu maç saatinde belli olacakmış. Basına yansıyan son haberler bu yönde. Ben bu maçta Linnes'in oynamasını isterdim. Belirttiğiniz gibi karakteri düzgün profesyonel bir futbolcuydu. Fakat şu anda Molde'nin en iyi futbolcularından biri. Onların en iyi futbolcularından biri bir dönem bizim kadromuza bile giremeyen bir sağ bek. Bu maçta oynaması bizim için bir handikap olmaz. Hoş bir detay olur. Bu seviyede oynanan maçlarda rakibi küçümsemek doğru değil ama Molde bizim seviyemizde bir takım değil. Bu maçı ve turu rahat bir şekilde kazanıp şampiyonlar liginde grup aşamalarına kalmalıyız.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 22, 2023, 09:12:10 AM
Yarın çok önemli bi maçımız var. Galatasarayımızın ciddi bi rakibi var bu defa. Molde geçen sezonun Norveç şampiyonu. Geçen sezon en yakın takipçilerine 18 puan fark atmışlar. Gerçi bu sezon 4. sıradalar. Ama ligin ortasındalar. Ve maç eksikleri yok bizim gibi. Ön eleme turlarında da hep böyle takımlar denk geldi bize. Büyük bi şanssızlık bu konu bana kalırsa. Kadrolarında eski futbolcumuz Martin Linnes var. Duygusal bi maç olacak bu açıdan. Martin Linnes çok profesyonel bi futbolcuydu. Galatasarayımızda yabancı kuralı nedeniyle lisansı çıkarılmamıştı bi dönem. Yine de profesyonelce futboluna devam etmişti. Saygın, sevilen bi futbolcu. Maç kritik bi maç olacak. Gün geçtikçe daha bi hazır hale geliyoruz lig maçlarıyla. Molde'yi de eleyeceğimizden şüphem yok.
hero member
August 22, 2023, 03:09:37 AM
Çarşamba günü Molde deplasmanına gidecek olan Galatasaray’ımızın başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun takımımızın. Şampiyonlar liginde gruplara kalarak iyi bir para kazanması ve gruplardan da şanıyla çıkmasını istiyorum. O eski Galatasaray’ı grup maçlarında bir kere daha göstersinler. Güzel bir kadro kuruldu inşallah bu sene Avrupa’da tam olarak başarı gelebilir.

Molde toplam değeri 25 milyon Euro. Galatasaray onları da rahatça geçer. Eğer onlara elenirlerse büyük bir sürpriz olur. Muhtemelen temsilcimiz Avrupa’da gruplarda dördüncü torbadan katılacak ve şampiyonlar liginde dördüncü torbada yer alan en zor takımlardan birisi olacak. Hiç bir grup dördüncü torbadan Galatasaray’ı rakip olarak görmek istemez.

Galatasaray yaptığı transferlerle şampiyonlar ligi gruplarını hedef aldı. Çünkü getirisi gerçekten bizim ligimize göre oldukça fazla. İlk hedefleri buydu ve büyük bir kısmını başardılar. Molde’yi çok rahat geçeceklerini düşünüyorum. Hem kalite olarak hem de değer olarak Galatasaray rakibine göre üstün. Eğer bu elemelerin ilk maçı Molde olsaydı biraz zor kura diyebilirdim çünkü ilk maçlarda takımın uyumu iyi olmayabiliyor. Şimdi ön eleme turlarında oyuncular birbirini tanıdı ve ligde de 2 maç oynadılar. Artık hazırlar diyebiliriz.

İcardi gibi bir forvetinin olması demek her dakika gol umudunun olması demek. Kaliteli oyuncu bambaşka bir şey. Farkını bu maçlarda da göstereceğini düşünüyorum.

Icardi gibi forvet Türkiye’ye sayılı geliyor gerçekten. En son onun kalitesinde forveti Anelka olarak hatırlıyorum. Ligin çok üstünde bir forveti 26 yaşında Aziz Yıldırım Türkiye’ye getirmişti. Bir dönem aziz başkan etkisi olarak adlandırdığımız bu etkiyi bu sene Erden Timur gösteriyor. Galatasaray’a harika transferler yaptılar ama umarım başarı gelir yoksa Galatasaray büyük bir mali krizle karşı karşıya kalır.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
August 21, 2023, 05:54:54 PM
Çarşamba günü Molde deplasmanına gidecek olan Galatasaray’ımızın başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun takımımızın. Şampiyonlar liginde gruplara kalarak iyi bir para kazanması ve gruplardan da şanıyla çıkmasını istiyorum. O eski Galatasaray’ı grup maçlarında bir kere daha göstersinler. Güzel bir kadro kuruldu inşallah bu sene Avrupa’da tam olarak başarı gelebilir.

Molde toplam değeri 25 milyon Euro. Galatasaray onları da rahatça geçer. Eğer onlara elenirlerse büyük bir sürpriz olur. Muhtemelen temsilcimiz Avrupa’da gruplarda dördüncü torbadan katılacak ve şampiyonlar liginde dördüncü torbada yer alan en zor takımlardan birisi olacak. Hiç bir grup dördüncü torbadan Galatasaray’ı rakip olarak görmek istemez.

Galatasaray yaptığı transferlerle şampiyonlar ligi gruplarını hedef aldı. Çünkü getirisi gerçekten bizim ligimize göre oldukça fazla. İlk hedefleri buydu ve büyük bir kısmını başardılar. Molde’yi çok rahat geçeceklerini düşünüyorum. Hem kalite olarak hem de değer olarak Galatasaray rakibine göre üstün. Eğer bu elemelerin ilk maçı Molde olsaydı biraz zor kura diyebilirdim çünkü ilk maçlarda takımın uyumu iyi olmayabiliyor. Şimdi ön eleme turlarında oyuncular birbirini tanıdı ve ligde de 2 maç oynadılar. Artık hazırlar diyebiliriz.

İcardi gibi bir forvetinin olması demek her dakika gol umudunun olması demek. Kaliteli oyuncu bambaşka bir şey. Farkını bu maçlarda da göstereceğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
August 21, 2023, 05:38:31 PM
Galatasaray seri başı takım olması sayesinde son ön eleme turunda bile karşısında güçlü bir rakip bulmadı. Bu güzel de oldu çünkü özellikle savunma hattı açısından tam olarak hazır görünmüyorlardı. Grup aşaması öncesinde olası bir şekilde elenmelerini görmek üzücü olurdu. Onun yerine Molde gibi daha zayıf bir takıma karşı oynayacaklar ve sürpriz bir sonuç beklemiyorum da.

Galatasaray ilk maçı deplasmanda oynuyor ve buradan turu bitirmesi lazım. En az 2 farklı bir galibiyet Galatasaray'ın işini çok kolaylaştıracaktır. Formda bir Icardi'den gol ya da goller görebiliriz belki de.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
August 21, 2023, 06:06:00 AM

hero member
August 21, 2023, 04:37:47 AM
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
August 19, 2023, 04:20:09 PM
Torreira daha sezonda ilk çıktığı maçta kırmızı kart görerek şaşkınlık yarattı. Daha sezonun başında böyle bir olay yaşaması eleştirilecektir tabi ki. Fakat bunun telafisini yapar diye düşünüyorum. Torreira Galatasaray orta sahasının önemli üyelerinden birisi ve yokluğu Molde maçında hissedilecektir. Berkan aslında yetenekli bir oyuncuydu ama Torreira kadar sağlam bir oyuncu diyemem. Yine de kalite farkını düşünürsek Galatasaray'ın rakibini elemesi çoğunlukla beklenen senaryo.

Galatasaray'da iyi bir sezon geçirdi. Arsenal'in onu bu kadar kolay bırakması saçmalıktı zaten. Kiralık olarak vermesi ve bir sene sonra tekrar değerlendirmesi daha iyi olurdu ama Erdem Timur işin içinde olunca bir anda transferi bitmişti. Galatasaray'daki geçen sezonu nedeniyle bazı transfer teklifleri aldığı ve takımdan ayrılmak istediğine dair söylentiler var. Bunun yüzünden bilerek kırmızı kart gördüğünü söyleyenler var. Tam şampiyonlar ligi grup aşamasındayken bir futbolcuya böyle bir şey isnat etmek doğru değil. Fakat her noel kırmızı kart görmesi ile meşhur tipik bir Güney Amerikalı futbolcu olduğu için hayır diyemiyorum bu iddiaya.

Normalde bir maçlık cezası olacak ama hareketin sertliğine göre ceza artabilir. Molde maçının rövanşında da takımını yalnız bırakabilir. Bence Galatasaray için önemli bir eksiklik olacak. Galatasaray bu sezon yoğun bir maç temposuna girecek. Onun yedeğini bulması gerekirken kırmızı kart nedeniyle takımını yalnız bıraktı.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
August 18, 2023, 04:14:14 PM
Torreira daha sezonda ilk çıktığı maçta kırmızı kart görerek şaşkınlık yarattı. Daha sezonun başında böyle bir olay yaşaması eleştirilecektir tabi ki. Fakat bunun telafisini yapar diye düşünüyorum. Torreira Galatasaray orta sahasının önemli üyelerinden birisi ve yokluğu Molde maçında hissedilecektir. Berkan aslında yetenekli bir oyuncuydu ama Torreira kadar sağlam bir oyuncu diyemem. Yine de kalite farkını düşünürsek Galatasaray'ın rakibini elemesi çoğunlukla beklenen senaryo.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
August 15, 2023, 04:12:42 PM
Torreira çok acemi bir hata yaptı, kart kararı doğru çünkü çok net kırmızı kartlık hareketti ama hafifliğindende anlaşılabileceği üzere bilinçli bir hareket değil, insanlık hali herkes yapabilir. 3 aydır falan artık yeter kanat almayın diye dolaşıyoruz, hala kanat üstüne kanat alıyor takım, orta saha eksiğimiz var, berkan-oliveira-torreira üçlüsü ile yürümez bu iş, kaandan defansif orta saha devşirmeyin, bu iş böyle gitmez bi tane orta saha alın dedik, al bak paradeste gitti, kaldık ortada. Şimdi Molde karşısında Torreira yok, hadi buyur, Berkan ile idare etmeye çalışıcaz yine, lan artık 3. tur olacak hala berkanla oynuyoruz, abi ayarlayın artık birini desen bu saatten sonra onada geç kaldık. Neyse sonuç olarak bir tur daha geçtik, her geçen tur rakip zorlaşıyor ama teknik olarak dengimiz bir takım değil Molde, bizim yenmemiz gerekir. Umarım sıkıntısız sakatsız geçer gruplara kalırız.
hero member
August 15, 2023, 04:05:30 PM
Olimpija açık bir oyun oynadı. Oyunu çirkinleştirmediler. Bizim seviyemizde olmadıkları için de maçı kaybettiler. Ben Galatasaray'ı yine dağınık buldum. Hala istediğimiz forma ulaşabilmiş değiliz. Bu maç rahat bir maç olduğu için doğru analizi yapmak da kolay değil ama Sacha Boey performansı ile parmak ısırttı. Henüz sadece 22 yaşında ve Fransız uyruklu. Nelsson ve Zaniolo'dan çok daha iyi bir futbolcu. Onun bonservis bedeli yeni bir Türkiye rekoru kırabilir. Bu sene satılmamasını ve kadroda tutulmasını isterim. Bu maç da çok iyi değildik ama kazanarak büyümeye devam ediyoruz. Kazanma alışkanlığımızı sürdürerek devam etmek bizi daha çabuk yükseltecek.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
August 15, 2023, 02:33:35 PM
Rövanş vakti geldi. Galatasaray için basit bir maç olacak çünkü 3-0 gibi bir skordan turu vermeleri mucize olur. O maçın da hala nasıl 3-0 bittiğini anlamak zor da işte.  Grin  Daha zor bir rakip olsa böyle bitmezdi orası kesin. Defansta büyük sıkıntılar vardı yani özellikle ilk yarıda bunu gözlemlemiştik. Bu maçta sahamızda oyuna daha fazla ağırlığımızı koyarız onda sıkıntı olmaz. Ancak sonraki turda daha iyi bir defans oyunu görmek istiyorum.

Grup aşamasına gelmeden önce savunmadaki sıkıntılarda gelişme kaydedilirse daha güzel maçlar izleyebiliriz.

Mauro Icardi cezayı kesti, Olimpija defansı büyük hata yaptı ve Icardi’nin şık golü sizi 1-0 öne geçirdi hocam tebrik ederim, Galatasaray için Avrupa macerası iyi başlamadı, beklentilerin altında kaldılar başlangıçta ama şimdi toparlanıyor, ayrıca Icardi kaldığı yerden devam ediyor, umarım Galatasaray gruplara kalır ve ülke puanımıza ciddi katkılar sağlar,
Pages:
Jump to: