Pages:
Author

Topic: Ana konu Deprem oldu - page 10. (Read 4177 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
February 06, 2023, 03:57:16 PM
-

Yanlış bilmiyorsam peygamber efendimizin bir hadisi var. "İşi ehline vermezsen otur kıyameti bekle" . Bu durum o bugün o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın durumunu çok güzel yansıtıyor ne yazık ki. Bu olaylar soğuduğunda o bölgelerde yer alan imar affından yararlanıpta yerle bir olan yerlerin cezası, kullanılamayan yolların ve yerlerin hesabının birer birer sorulması lazım. Sorulmazsa işte o zaman gerçektende bu depremler değil almaz o canları işte o zaman bu bir cinayet olur. Şuan herkes bu bölgedeki kayıpları düşünüyor ve bakalım İstanbul için nasıl önlemler alınacak. Deprem için toplanan vergilerin hesabı şeffaf bir şekilde yapılacak mı. Cevapları az buçuk biliyor gibiyiz ancak Allah'ım bizleri bu günlerden hayırlısıyla kurtulmayı nasip etsin.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
February 06, 2023, 03:44:51 PM
Ülkecek yapacağımız işin içine sıçayım arkadaş.

ülkenin çoğu yeri deprem bölgesi ne ilk deprem ne son deprem her depremde aynı hikaye ülke insanının aklı mı tutuldu anlam veremiyorum.
Bu kadar bina nasıl yıkılır? Hava alanı yapılıyor deprem bölgesinde ve en işe yaraması gereken yerde havaalanının pistleri kullanım dışı. Oraya o havaalanı yapılırken hiçmi ölçmediniz biçmediniz.

Anlamıyorum arkadaş anlamıyorum şu ülke kurulduğu günden beri bir kere bile deprem için hazırlık yok hala depremin olduğu kimi yerlere ulaşım sağlanamamış.

Twitter yıkık binalarda mahsur kalan insanlararın videoları ile dolu .

Lan bir ders alalım artık bu kadar insan bedava ölmesin bu kadar gereksiz harcamalar yapılırken bu binaların yıkılıp insanların ölmesine anlam veremiyorum.

Çadırı, battaniyesi bilmemnesi bunlar nasıl ihtiyaç olabilir? Benim aklım almıyor abi. Bu nasıl hazırlık? Deprem haritan belli orada yaşayan nufus belli. Buna göre gereken neyse yapman gerekmez mi? Bu giysidir bilmemnedir bunlar çürüyen ürün değil gerekli özeni gösterirsen yıllarca saklanabilir.

Deprem haritası neredeyse kaç yüz yıllık konu. Anlamıyorum abi anlamıyorum.

Lanet olsun.

ilk deprem haritası 1948'de yayınlanmış 1948 den beri bile bile tedbir alınmıyor vay babam vay.

COĞRAFYA CİDDEN KADERİN

%90'nından fazlası müslüman olan ülke vatandaşına bak sen yazıklar olsun.... https://twitter.com/haskologlu/status/1622683898617466890

Bu şerefsiz orospu çocukları neden vurulmaz. Sokağa asker neden inip gereken tedbiri uygulamaz.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 06, 2023, 01:46:47 PM
Türkiye tarihinin en kötü depremlerinden birini daha tecrübe ettik. Kelimeler gerçekten yetersiz kalıyor. Ölü sayısı gitgide artmaya devam ediyor ve enkaz altında daha kim bilir kaç kişi daha kurtarılmayı bekliyor. Bugün gün boyu haberlerden gözümü alamadım gerçekten korkunç bir dönemden geçiyoruz ülke olarak. Yakınlarını kaybeden ve kurtarılmasını bekleyenlere büyük sabırlar diliyorum.

Malatya'da 3 yıllık yeni bir binanın bile çöktüğünün haberini gördüğümde gerçekten şok oldum. İnsan hayatı sırf birileri 3-5 kuruş daha kazanacak diye bu kadar ucuz olmamalı.

Hocam inşaat sektörü doğru düzgün denetlenmiyor ne yazık ki. Dediklerinizde haklı olabilirsiniz ama fay hattı o bahsettiğiniz binanın altından geçiyorsa dayanamayabilir.
Rabbim ölenlere rahmet etsin.
Şuan için bilançoyu bilmiyoruz ama epey bina yıkılmış. Ölü sayısı artabilir. Enkaz altında kalanların Rabb'im yardımcısı olsun. Soğuktan donmalarda olabilir. Ben kendi çapımda dua ediyorum. Rabbim yaraları tez zamanda sarmayı nasip etsin.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
February 06, 2023, 01:24:45 PM
Türkiye tarihinin en kötü depremlerinden birini daha tecrübe ettik. Kelimeler gerçekten yetersiz kalıyor. Ölü sayısı gitgide artmaya devam ediyor ve enkaz altında daha kim bilir kaç kişi daha kurtarılmayı bekliyor. Bugün gün boyu haberlerden gözümü alamadım gerçekten korkunç bir dönemden geçiyoruz ülke olarak. Yakınlarını kaybeden ve kurtarılmasını bekleyenlere büyük sabırlar diliyorum.

Malatya'da 3 yıllık yeni bir binanın bile çöktüğünün haberini gördüğümde gerçekten şok oldum. İnsan hayatı sırf birileri 3-5 kuruş daha kazanacak diye bu kadar ucuz olmamalı.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
February 06, 2023, 01:15:23 PM
Ayrıca kışlık ihtiyaçlarımız varsa bir süre ertelememizde fayda var.  Bu süreçte tedarik ihtiyacı olabilecek ürünleri sipariş ederek belki de buralardaki ihtiyacın giderilmesine farkında olmadan mani olabiliriz o yüzden 1 2 hafta daha elimizde olanlarla idare etmekte fayda var görüşündeyim.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 06, 2023, 12:45:28 PM
Daha geçen haftaya kadar rekor sıcaklıklar varken tam soğuk hava geldiğinde böyle üst üste çok büyük iki depremin ve bir sürü artçının olması inanılmaz üzücü, inanılmaz kahredici. Ve etkilenen bölgenin büyük olması da acımızı büyütüyor. Keşke en azından daha küçük bir alan etkilenmiş olabilseydi. O kadar il ve onların ilçeleri kasabaları köyleri... İlk günler geceler bu soğukta inanılmaz zor olacaktır. Türk insanı gerçekten istediğinde bir olabiliyor ve muazzam yardım görüntüleri görüyoruz. Ben ülkenin diğer ucunda oturuyorum. Bizim küçük sitemiz bile bir kamyon yardım eşyası topladı bugün, herkes elektrikli sobasını vermiş. Ama keşke bu gücümüzü ve birlikteliğimizi kötü olayları engellemede ve önlem almada da göstersek. Bu ülkede, hele de 99 depreminden sonra, kötü bina nasıl yapılabilir, denetimi nasıl yapılmaz aklım almıyor. Afad binasının ve hastanelerin bile yıkıldığını gördüm twitterda, umarım yanlış bilgidir. Bir daha böyle şeyler yaşamamak ve tüm ülkede önlemlerin alınması dileğiyle.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
February 06, 2023, 12:30:33 PM
yardım toplamak izne bağlı diye biliyorum, hiç başınızı ağrıtmayın derim, yardım toplama yetkisi olan yerlerin linkini atan olursa dileyen dilediğine dilediği kadar gönderir.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 06, 2023, 11:37:41 AM
Globalde https://bitcointalksearch.org/topic/donation-a-donation-campaign-for-the-natural-disaster-happened-in-turkey-5438361 bu konu altında bir yardım kampanyası başlatmaya teşebbüs ettim ben de eğer ilgi olursa bu haftalık imza gelirimi bağışlayacağım olmazsa kişisel olarak banka hesabımdan bir bağış yapıcam ayrıca kan bağışında bulunmak çok önemli kurumlar yardım çağrısında bulunuyor şuan herkesin birlik beraberlik içerisinde olması gerekiyor.
Bende yerel bölümde konuyu açıyordum elektrik kesilince tüm yazdıklarım silindi daha sonrada zamanım olmadı. Yardımlaşmayı ve iyilik yapmayı seven biri olarak her zaman destek vermek istiyorum adres atarsanız ben size göndereyim diğer arkadaşları da az çok demeden destek vermeye bende davet ediyorum. Bu zor günler birlik ve beraberliğin çok çok önemli olduğu günler. Yaşananlar gerçekten çok üzücü hava şartları da bir o kadar olumsuz. Kan bağışı da oldukça önemli arkadaşlar aman ihmal etmeyelim.

Kan uzun süre saklanabilen bir sıvı olmadığı için kan bağışını günlere yaymakta fayda var Kızılay bu konuda açıklama yaptı.Yardım konusuna gelecek olursak hocam şimdilik globalden talep olup olmayacağına bakıyorum yoksa bizim doğrudan aracısız Afad,Ahbap vs gibi yerlere nakdi yardım yapmamız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.Aksini düşünüyorsanız ama aramızda da kripto para toplayabiliriz.

Şuana kadar Türk arkadaşlar hariç bir ilgi göremedim maalesef daha önce diğer ülkeler için yardım kampanyaları gördüğüm için konu oluşturmayı düşündüm umarım hata yapmamışımdır denemeye değerdi çünkü yaşadığımız felaket çok büyük daha buzdağının görünen yüzüyle karşı karşıyayız.
Globalde yardım konusunda belki talep görmeyebilir yardım yardımlaşma konusunda bizim milletimiz sanırım bir numaradır. Yerelde ortaklaşa bir havuzda toplayıp tek elden bağışta yapabiliriz yada herkes bireysel takılır. Bence toplu olarak yardımlaşma yapıldığı zaman daha etkili olacağını düşünüyorum, imkanlarımız ölçüsünde az çok demeden bir katkı sağlamak güzel olur. Zor günler birlik beraberlik ile çok daha kolay aşılır gün birlik olma günüdür.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
February 06, 2023, 11:09:42 AM
Globalde https://bitcointalksearch.org/topic/donation-a-donation-campaign-for-the-natural-disaster-happened-in-turkey-5438361 bu konu altında bir yardım kampanyası başlatmaya teşebbüs ettim ben de eğer ilgi olursa bu haftalık imza gelirimi bağışlayacağım olmazsa kişisel olarak banka hesabımdan bir bağış yapıcam ayrıca kan bağışında bulunmak çok önemli kurumlar yardım çağrısında bulunuyor şuan herkesin birlik beraberlik içerisinde olması gerekiyor.
Bende yerel bölümde konuyu açıyordum elektrik kesilince tüm yazdıklarım silindi daha sonrada zamanım olmadı. Yardımlaşmayı ve iyilik yapmayı seven biri olarak her zaman destek vermek istiyorum adres atarsanız ben size göndereyim diğer arkadaşları da az çok demeden destek vermeye bende davet ediyorum. Bu zor günler birlik ve beraberliğin çok çok önemli olduğu günler. Yaşananlar gerçekten çok üzücü hava şartları da bir o kadar olumsuz. Kan bağışı da oldukça önemli arkadaşlar aman ihmal etmeyelim.

Kan uzun süre saklanabilen bir sıvı olmadığı için kan bağışını günlere yaymakta fayda var Kızılay bu konuda açıklama yaptı.Yardım konusuna gelecek olursak hocam şimdilik globalden talep olup olmayacağına bakıyorum yoksa bizim doğrudan aracısız Afad,Ahbap vs gibi yerlere nakdi yardım yapmamız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.Aksini düşünüyorsanız ama aramızda da kripto para toplayabiliriz.

Şuana kadar Türk arkadaşlar hariç bir ilgi göremedim maalesef daha önce diğer ülkeler için yardım kampanyaları gördüğüm için konu oluşturmayı düşündüm umarım hata yapmamışımdır denemeye değerdi çünkü yaşadığımız felaket çok büyük daha buzdağının görünen yüzüyle karşı karşıyayız.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 06, 2023, 11:00:58 AM
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 06, 2023, 10:49:53 AM
hataylı arkadaşlar var. inanın durum çok kötü ki zaten sabah volkan'ın yardım videosunu izledim fena oldum. sabahtan beri işi gücü bıraktık, kimsede hal kalmadı. bir ara sakarya'da 5,5 büyüklüğünde deprem oldu bilgisi çıktı. haberlere bakasım gelmiyor, olm şu ülkede birgün bile mutlu olamayacak mıyız?
hero member
Activity: 798
Merit: 1441
February 06, 2023, 09:29:08 AM
Çok kötü sallandık. Çevre illerde evler tuz buz olmuş durumda. Maraş ve Hatay çok ağır etkilenen iller arasında olmuş.Elimizden geldiğince yardımlarımızı esirgemeyelim. Özellikle kan bağışı konusunda lütfen yardımı esgeçmeyelim. Milletime ve hisseden herkese büyük büyük geçmiş olsun.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
February 06, 2023, 09:27:04 AM
legendary
February 06, 2023, 07:34:24 AM
Karadenizdeyim Binamız müthiş sallandı. artçı bu birde. Allahım kolaylık versin.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
February 06, 2023, 07:07:17 AM
saat 13.30 gibi yeni bir deprem oldu 7.5 şiddetinde diyorlar
Allah korusun
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
February 06, 2023, 07:04:07 AM
Televizyonlarda gördüğünüz hiçbir şey, Twitter’da bütün gerçekler var. Yapılan yanlışlar, koordinasyon hataları falan bunlarla ilgili vakti geldiğinde konuşuruz. Hala sallanıyor her yer.
Birçok arkadaşım depremin ortasında kaldı. Birçok arkadaşım ailesini kaybetti, verilen sayılar hiçbir şey değil.
Şu anda enkaz altında kalıp iyi haberlerini beklediğimiz arkadaşımız var. Dua edin, böyle kötü bir afet görmedik
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
February 06, 2023, 07:01:47 AM
Daha şehirlere müdahale yapılıyor,
Gaziantep, Kahraman Maraş ın ilçelere kasabalara köylere gidilmedi. Asıl facia oralarda.
Gaziantep den haber alıyorum, 4 çeker arabası olanlar köylere gidiyormuş ne yapabiliriz diye.
Köylerde tv muhabirleri yok tabi. oralarda vatandaş kendi başının çaresine bakıyor.
Traktör ile enkaz çekmeye çalışanlar varmış.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
February 06, 2023, 06:20:51 AM
Hatay Milletvekili daha yeni Habertürk’e konuştu ve yakınındaki binanın birinin çökmüş olduğunu, kağıt gibi hale geldiğini ve henüz Arama Kurtarma Derneği’nden herhangi bir ekibin veya yardımın bölgeye ulaşmadığını, 9 saat geçtiğini ve battaniye yemek ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Umarım Hatay başta olmak üzere, Kahramanmaraş, Gaziantep gibi bölgelerimizin bir an önce eskisi gibi olur ve acil yardım iletilir. Depremi yaşayan arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. En trajik olanı ise insanların hazırlıksız uyurken yakalanmış olması…
member
Activity: 164
Merit: 18
February 06, 2023, 06:16:49 AM
Geçmiş olsun tüm kardeşlerime..

bu soğuk günler de depremin sonuçları çok kötü insanlarımız sokaklar da günlerce aylarca kalıcaklar deprem korkusu ile.

Kan, para, battaniye, yiyecek ve içecek türü yardımları devlet kurumlarına yapılması en doğrusu su an için fırsatçı aç gözlü insanımız İzmir depremin de ayranları alıp dükkanına götüren insanlar dolu etrafımız..

fırsatçılara hırsızlara göz açtırılmamalı..
legendary
February 06, 2023, 06:00:06 AM
Bu konudaki siyasi ilk ve son mesajım

Hocam siyaseti bu konuya sokmayı istemiyorum unutmamak gerekir deprem değil doğru yağılmayan, kontrolü sağlanmayan, kontrolsüz yapılan yapılar öldürür.

imar barışı yapıldı ve çoğu ruhsat almaması gereken bina yapı kullanım belgesine sahip oldu birkaç referans bina örnek alınıp onlar suçlu tutulacaktır ancak bu imar barışında bu yıkılan binaların kaçı faydalandı? Eğer bir kişi bile ölmüş olsa bu imar barışını yapanlar cezalandırılacak mı? Hayır

Öyle bir noktaya geldikki ülkeyi yönetenler ülkeyi kendilerinin sanıyor ne demek cumhurbaşkanının emriyle.

Bakıyorsun yeni binaların çoğu ayakta demekki eski olan binalarda bir eksik vardı  bu binaların sağlamlığı ile ilgilenen belediye veya devlet kurumlarında kişiler bu olayla ilgili hesap verecek mi? Hayır

Malesef bizim ülkemizde ölen öldüğü ile kalıyor.  Çok kötü bir zamandan geçiyoruz deprem vergilerinin nereye gittiği belli değil. Bari varlık fonu boşaltılmamış olsunda oradaki fon sayesinde bu depremi atlatalım. Yoksa geri kalanlar bunun acısını fena ödemek zorunda.

Umarım en az ölümle atlatırız.

1700 Den fazla bina yıkılmış bir binada 5 daire 8000 den fazla daire yapar bir dairede 4 kişi yaşasa 32.000 kişi yapar ki şuan açıklanan ölü sayısı 200 ler aşırı iyimser
Tahminen 100.000'den fazla insan bu durumdan etkilenmiş olabilir.

vefat sayısı onbinleri bulmaması dileğiyle. ancak açıklanan verilerin doğruluğuna inanmıyorum.
Pages:
Jump to: