Pages:
Author

Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler - page 2. (Read 33212 times)

newbie
Activity: 25
Merit: 5
December 22, 2020, 01:28:16 AM
Bu adres arama işinden vazgeçeceğim zaman son kullanım ve tüm adresleri tekrar kontroldan sonra ya silecegim yada istek olursa paylaşacağım. Benim kontrolümden birşey çıkmadı başkası bakınca birşey çıkacak demiyorum. Adres ve privatekey lerden yola çıkarak tersine mühendislik için belki bir ışık tutabilir. Benim harcadıgım 2 yılı o harcamamış olur.

Farkındayım arkadaş çok yavaş bir yöntem kullanıyor. Bakiyeli adreslerle bir çakışma yakalamak için VanitySearch gibi bir yöntemle kendi işlemcimde (2. Nesil Intel Core i7) 3 milyon adres üretebildiğimi gördüm. Her saniye üretilen bu 3 milyon adresin en az birinin blockchain deki bir adresle çakıştıran kod tüm adresleri hafızada tutuğu için ve sıralı bir liste olduğundan çok hızlı sorgulanıyor. Random 96 bit genişliğinde bir aralıkta en az bir adres bulunabileceğini düşünüyorum.

Böyle bir bilgiyi de forumdakiler nimet zannedip bu konuda paylaşım yapmaktan imtina ediyor. Zaten bu kadar kolay olsaydı birileri bunu çoktan denemiş ve başarmış olup Bitcoin fantazisini tarih yapacaktı.

Bakalım @bitcamilo buna ne cevap verecek?
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
October 15, 2020, 11:48:18 AM
Vanitygen'in belli bir noktadan sonra aynı adresleri oluşturduğunu nasıl tespit edebildiniz? Milyarlarca adres generate ettiniz diyelim tekrar eden adresleri nasıl tespit edebildiniz?
farklı bilgisayardaki çalışan oclvanitygen'lerin dosyaları tek bilgisayarda toplanıyor. Belirtilen önek'e göre klasörüne gönderiliyor. Sonrasında gereksiz bilgiler temizlenip birleştirilip çift satır kontrolü yapılıyor. Şu ana kadar 4 kez denk geldi. Fazlasının olup olmadığını bilmiyorum otomatik temizliyor. Tekrar varsa log tut demedim. Sebebini bilmiyorum ama daha önceki mesajlarımda vanitygen kodunu akış şeması halinde olmasını ondan dolayı istemiştim. Oluşturulma kısmında rastgele attığında denk getirdi sanırım. Dediğim 1abcd şeklindeki adres uzunluğunda belirtmekte fayda var.

22.688.282.805 Adet adres ve artıyor 1,5 TB oldu.
Şu ana kadar kullanılmış bir adres bulamadım. Tekrar eden adres var mı geri dönüp bakmadım. Kontrol bu da bayağı zaman alıyor. Şimdilik tekyönlü. Pazar konusu bu adresleri toplu şekilde kim nasıl kullanmak ister şimdiden bilemiyorum belki birisine faydalı olur.
Sorular biraz uzun gelebilir ama çalışma şeklinizi anlamam açısından önemli. Çünkü adres oluşturma süresi, paralelde kaç tane çalıştığı, regex yada uzunluk ile alakalı.
hangi vanity aracını kullanıyorsunuz? Başlangıç için kaç harf aralığı verdiniz? (1abcd gibi.) Kaç farklı adresi (1abcd, 1efgh...) vanity ile oluşturdunuz? vanity kullanırken regex kullandınız mı? Kaç farklı pc'de çalıştı? Kaç adette oluşturduğunuz adresleri kaydettiniz?

Adres sayısına bakarsak, süreye göre regex yerine 5+ karakterde, birden çok bilgisayarda mı çalıştırdınız?
Bu adres arama işinden vazgeçeceğim zaman son kullanım ve tüm adresleri tekrar kontroldan sonra ya silecegim yada istek olursa paylaşacağım. Benim kontrolümden birşey çıkmadı başkası bakınca birşey çıkacak demiyorum. Adres ve privatekey lerden yola çıkarak tersine mühendislik için belki bir ışık tutabilir. Benim harcadıgım 2 yılı o harcamamış olur.
zahmet olmaz ise ben alabilirim Smiley yükleme kısmında çok zahmetli olacağı aşikar, özel mesaj yada maille devam edebiliriz. Örnek dosya yükleme imkanınız varsa süper olur.

1GB ve 1A4 ile başlayan adreslerde taram devam ediyor daha çok 1GB. Ayrıca üretilen dosya içindeki adres ve privatekey harici text temizlenip dosya sonuna 1 adet aynı adres eklenerek dosyanın sonuna kadar kontrol edildiğinin kontrolu yapıldı. Her dosya 5.000.000 adet rar dosyaları halinde. Söz hocam yukarda bahsettiğim gibi son kontrolunu yaptıktan sonra halka açacagım. Sanırım o zaman 2 TB olur gibi.
member
Activity: 183
Merit: 35
October 15, 2020, 10:25:36 AM
Vanitygen'in belli bir noktadan sonra aynı adresleri oluşturduğunu nasıl tespit edebildiniz? Milyarlarca adres generate ettiniz diyelim tekrar eden adresleri nasıl tespit edebildiniz?
farklı bilgisayardaki çalışan oclvanitygen'lerin dosyaları tek bilgisayarda toplanıyor. Belirtilen önek'e göre klasörüne gönderiliyor. Sonrasında gereksiz bilgiler temizlenip birleştirilip çift satır kontrolü yapılıyor. Şu ana kadar 4 kez denk geldi. Fazlasının olup olmadığını bilmiyorum otomatik temizliyor. Tekrar varsa log tut demedim. Sebebini bilmiyorum ama daha önceki mesajlarımda vanitygen kodunu akış şeması halinde olmasını ondan dolayı istemiştim. Oluşturulma kısmında rastgele attığında denk getirdi sanırım. Dediğim 1abcd şeklindeki adres uzunluğunda belirtmekte fayda var.

Şu ana kadar kullanılmış bir adres bulamadım. Tekrar eden adres var mı geri dönüp bakmadım. Kontrol bu da bayağı zaman alıyor. Şimdilik tekyönlü. Pazar konusu bu adresleri toplu şekilde kim nasıl kullanmak ister şimdiden bilemiyorum belki birisine faydalı olur.
Sorular biraz uzun gelebilir ama çalışma şeklinizi anlamam açısından önemli. Çünkü adres oluşturma süresi, paralelde kaç tane çalıştığı, regex yada uzunluk ile alakalı.
hangi vanity aracını kullanıyorsunuz? Başlangıç için kaç harf aralığı verdiniz? (1abcd gibi.) Kaç farklı adresi (1abcd, 1efgh...) vanity ile oluşturdunuz? vanity kullanırken regex kullandınız mı? Kaç farklı pc'de çalıştı? Kaç adette oluşturduğunuz adresleri kaydettiniz?

Adres sayısına bakarsak, süreye göre regex yerine 5+ karakterde, birden çok bilgisayarda mı çalıştırdınız?
zahmet olmaz ise ben alabilirim Smiley yükleme kısmında çok zahmetli olacağı aşikar, özel mesaj yada maille devam edebiliriz. Örnek dosya yükleme imkanınız varsa süper olur.
hero member
October 15, 2020, 10:13:47 AM
full member
Activity: 602
Merit: 122
October 15, 2020, 09:54:22 AM

Şöyle anlatayım 1 ile başlayan bir adres uzayından söz ettiğimizde tüm olasılıkların miktarı 904.798.310.844.700.775.313.327.215.140.493.940.623.303.545.877.497.699.631.104 Adet ve sizin ürettiğiniz 1.5 TB'lık dosyada toplam 22.6 milyar adres mevcut yani satının en sağındaki 699 milyara dahi ulşılabilmiş değil, varsayalım saatte 1 milyon adres üretiyorsunuz bu şekilde tüm uzayı taramanız teknik olarak 1.14764E+50 yıl sürüyor Smiley sayının ne anlama geldiğini anlamak için bir excel dosyasını açmanız yeterli Smiley

Bu verilerin birilerin işine yarayıp yaramayacağı konusunda da şunu söyleyeyim, eğer siz bu adresleri bitcoin networkünde check ettiyseniz ve bir eşleşme bulamadıysanız başkası da check ettiğinde bir şey bulamayacak Smiley yani gazoz kapağını açtınız kapağın altında tekrar deneyiniz yazısını görüp kapağı kapatıp tekrar açtığınızda sonuç nasıl değişmiyorsa yine değişmeyecek Cheesy Ha diyebilirsiniz ki ama ben kontrol ettiğimde o listede olmayan bir adres 10 saniye önce birisi tarafından kullanılmış olabilir o zaman da derim ki 22 milyon değil 22 katrilyonda da aynı şans var üretmeye devam edin Smiley

Sonradan gelen edit : Bu arada bi arkadaş vardı 18 milyon adres ürettim 7 tane eşleşme yakaladım diyen nerede o Smiley
hero member
October 15, 2020, 09:44:00 AM

full member
October 15, 2020, 09:41:52 AM
Pazarı oluşmayacaktır. Çünkü herkes vanitygen yada scriptler ile havuz oluşturabiliyor. Bu yolda araştırma yapanların belki işine yarayabilir diye "eğitim amaçlı" ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz. Bendeki formülün gelişmesine yardımcı olursa zaten denk geldiğinde mutlaka hakkınızı fazlasıyla vermiş olurum Smiley etikçiler bu cümleden sonra bak boşaltacağım dedi der.... Vanitygen ile adres oluşturmada belirli süreden sonra hedef aralığı tekrar ediyor. Ona dikkat etmeyi unutmayın. Smiley

member
October 15, 2020, 04:43:20 AM

@mugt daha önce de söyledim blok blok taramaktan kastın ne bilmiyorum ama, önceden seçilmiş anahtar kelimeler ile üretilen adreslerde denk gelmek çok doğal zaten, bu konuda en ufak bir itirazım yok, zamanında brainwallet kullanıp hesabı patlatılan binlerce madur var o konuda aynı fikirdeyiz.

Benim karşı çıktığım şey şu;

Vanitygen ya da özelleştirilmiş herhangi bir random adres üretici ile adres üretip bu adreslerden birisinin kullanılmış bir adresle aynı çıkması ihtimali imkansız diyorum, Eğer siz hayır ben kesinlikle bu şekilde buldum bu konuda en ufak bir şüpheniz olmasın diyorsanız gerçekten oturup sohbet etmek en azından telefonla konuşmak isterim sizinle, inanın bu söylediğimde en ufak bir art niyet yok gerçekten bu deneyimi yaşamış biri ile canlı canlı görüşmek ve o anı yaşarken neler hissettiğini kulaklarımla duymak isterim.

Biz sırf bu deneyim için bir sistem kurduk saniyede 7500 adres üretip bunu bitcoin networkünde aktif olarak kullanılmış bakiyeli/bakiyesiz tüm adreslerle karşılaştırdık aylarca sistem çalıştı dokunmadık milyarlarca tarama gerçekleşti tek bir eşleşme olmadı.

Bu konuda gerçekten samimi şekilde ben buldum diyorsanız bunu konuşmak isterim sizinle.
Blok taramadan kastım. 1'den başlayıp sırayla maks. değere kadar tüm adresleri oluşturmak yerine, basitce google arama sonnuçlarındaki gibi her sayfada 10 sonuç göstermesi gibi düşünebilirsin. Burada her sayfada 1 milyon, 10 milyon, yüz milyon baloncuk olabilir. A sayfasında Smiley
......
1. Sıralı arama: ilk anahtardan son anahtara kadar adresleri oluşturup hepsini saklamak  Huh -> bu ilk akla gelen yöntem, ancak her adresin 36 uzunluğunda olduğunu sayarsak (bazı adreslerde 34 oluyor)  enter yani \r yada \r\n karakterleri olacak 50 milyon adres yaklaşık 1.7 gb tutmakta. Toplam 10^79 olduğuna göre hepsini saklamamız mümkün olmayacak. Hepsini saklayacak yerimiz bile olsa bunu tutabilecek ve anında sorgulayabilecek bir yapı yok (dağıtık vt ve yapılarla bile oldukça zor, şimdiden yazalım DNA'ya veri kaydetme yeni oldu, 20-30 sene sonra belki mümkün olabilir,zaten 10-15 yıla kalmaz adres formatı değişecek, teknolojinin eksi getirelerinden bunu yapmamızdaki amaçta bu.).
2. Kısmi arama: ilk maddeye göre parçalayarak arama -> daha kabul edilebilir. örneğin 1 milyar parçalara bölerek. ancak saklama kısmında hala problem olacaktır. adres oluşturup kullanılan, içi dolu olanlar taranabilir. Kontrol edildikten sonra silinebilir. Her aralık sabit değerde oluşturulursa, başlangıç heksi saklanarak tekrar oluşturması sağlanabilir. Torrent tarzı dağıtık yapılar birbiriyle uyumlu çalışıp, aynı aralığı taramazlar. Bende burada içinde satoshi olan 1 adet cüzdan geldi. (merak eden için çekmedim hala duruyor içinde.)
...
Brainwallet ve önceden kullanılmış şifrelerden adres oluşturduğunda bulmak demek, zaten birisinin kullandığı yani tekrar aynı adrese denk gelmiş oluyorsun.
Vanitygen içinse evet o yönde bir adres oluşturma havuzum var. Konu içinde zaten yazmıştım. Yine detaylı yazmaya gerek duymuyorum. Vanitygen adres yöntemim belirli değerler için doğru sonuç verse de hepsi için tek formül olmuyor. Kısaca verdiğiniz hedef adresin tümü yerine belirli uzunlukta daha kısa denemeler ile daha kesin sonuç verebiliyor. Ancak önceki mesajlarda yazmıştım. Oluşturmada ne kadar örnek değer olursa o kadar formül/formüller değişecek 100 milyon deneme yerine belkide binlerce denemede o desene denk gelebilecek. Kısmi taramaya halen devam ediyor olsamda bu tarafı hiç bırakmadım. Zaten brainwallet ve şifreleri tarayanlar olduğu için o yol biraz daha kolaycılık olacaktı.

Azim sonunda ne elde edeceğimi bilmiyorum. Her hafta kocaman bir dosya oluşuyor. Fazlalıklarını alıp işe yarayan tarafları rar ile sıkıştırıp saklıyorum. Belki pazarı oluşur satarım. Bu piyasada bunda da alıcı çıkabilir. Hazır üretilmiş dosyalar belki birisi başka bir araştırma yapar.
Pazarı oluşmayacaktır. Çünkü herkes vanitygen yada scriptler ile havuz oluşturabiliyor. Bu yolda araştırma yapanların belki işine yarayabilir diye "eğitim amaçlı" ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz. Bendeki formülün gelişmesine yardımcı olursa zaten denk geldiğinde mutlaka hakkınızı fazlasıyla vermiş olurum Smiley etikçiler bu cümleden sonra bak boşaltacağım dedi der.... Vanitygen ile adres oluşturmada belirli süreden sonra hedef aralığı tekrar ediyor. Ona dikkat etmeyi unutmayın. Smiley
hero member
October 14, 2020, 01:26:48 PM
Ben iki yıldır vanitygen ile adres üretiyorum ve bunları kullanılmış ve içinde btc olan adreslerde arama yaptırıyorum halen işe yarar bir şey bulamadım. Haftalık bir dosya içindeki üretilmiş olan adresleri koyacak yer bulamıyorum 1 TB oldu 5.000.000 adetlik dosyalara böldüm ve rar ile sıkıştırdım bu  büyüklüğe ulaştı. Halen bir şey yok. Sanırım bu yılın sonunda yada 2021 mayıs ayında bırakacağım. Böylece bu sayı uzayında bir adresin başka birine gelme olasılığını da ortadan kaldırılmış olduğunu kendime kanıtlamış olurum.

Bunu konunun ilk açıldığı gününden itibaren söylüyorum, böyle bir kesişmenin gerçekleşmesi bizden milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki bir galakside aynı genleri taşıyan bir insanın aynı isim ve aynı yaşta yaşaması ihtimalinden bile daha düşük varın siz gerisini düşünün. Ama yine de azminizi taktir ettim.

Azim sonunda ne elde edeceğimi bilmiyorum. Her hafta kocaman bir dosya oluşuyor. Fazlalıklarını alıp işe yarayan tarafları rar ile sıkıştırıp saklıyorum. Belki pazarı oluşur satarım. Bu piyasada bunda da alıcı çıkabilir. Hazır üretilmiş dosyalar belki birisi başka bir araştırma yapar.
full member
October 14, 2020, 06:40:28 AM
Umudumuzu tabiki kaybetmedik mesele bu durumun cidden var olup olamayacağı. Yoksa harcadığımız elektrik bile tamamen maddi zarar.

Bir konu altında farklı türlerde arama yapabileceğime dair bir liste yapılabilir mi?

İlk başlardaki mesajlarda vardı. Parça parça şekilde ama var. Yinede istiyorsan hafta sonunda sıralı şekilde çıkartırım.

Projenin ilk başından beri en büyük yanılgı birilerinin Brute Force ile bir eşleşme yakalandığı iddiasıydı aslında bu konu altında kimse bu yolla bir şey yakalayamadı, yakalayanlar gördüğüm kadarıyla anahtar kelime eşleşmesi ile yakaladılar ki bu brute force değil sosyal mühendislik bir nevi.
Maalesef bunların hepsi iddia biz milyarlarca deneme yaptık 1 tane dahi denk gelse inanırdım. Hatta arkadaşın birisi ilk 18 milyon denemede 7 tane bulduk demişti ki onun inandırıcılığı 0
Öncelikle ben blok blok tarama'da yaparken denk geldim. Resmini de paylaşmıştım. Sonrasında etik savunucular nedeni ile kaldırdım. 1 sene sonrasında bir rus o adresi paylaştığında tekrar paylaştım. Rus brainwallet ve kullanılmış şifrelerden adres oluştururken denk gelmiş olabilir. Zaten benim denk geldiğim adrese bile denk gelmesi İMKANSIZ Smiley ama gelmiş nedense.. Smiley Ben bulacağıma inandım buldum. Evet o zaman bir tane denk geldi sonrasında geldi mi orasını söylemek sıkıntılı Smiley
Bruteforce'un farklı çeşitleri var. İngilizce ve diğer dillerdeki kelimelerin hatta kullanılmış şifrelerin hash'leri alınarak adres oluşturulması sonucu kullanılmış adreslere denk gelinebiliyor. Brainwallet'te  yazılımsal ve donanımsal cüzdan üretenlerde ise  belirtilen anahtar kelimelerin 12-18-24 lü farklı şekillerde hash alınarak üstüne rotasyon ile tek bloktan binlerce adres üretilebiliyor. Konu içinde eğer yazan kişilere inanmıyor iseniz, defalarca yazdığım gibi telegram grubunu bulun. Orada bulan kişiler adresleri paylaşıyor. Oradaki grubu suistimal etmemek için adını yazmıyorum. Üstelik yatırma-çekilme tarihlerinden onların olmadığını anlayabilirsiniz. Tabi inanmak isterseniz. Gereksiz ikili boş diyaloglar yerine hala devam eden arkadaşlar tecrüblerini yazarsa daha iyi olur Smiley Koronasız günler diliyorum.

@mugt daha önce de söyledim blok blok taramaktan kastın ne bilmiyorum ama, önceden seçilmiş anahtar kelimeler ile üretilen adreslerde denk gelmek çok doğal zaten, bu konuda en ufak bir itirazım yok, zamanında brainwallet kullanıp hesabı patlatılan binlerce madur var o konuda aynı fikirdeyiz.

Benim karşı çıktığım şey şu;

Vanitygen ya da özelleştirilmiş herhangi bir random adres üretici ile adres üretip bu adreslerden birisinin kullanılmış bir adresle aynı çıkması ihtimali imkansız diyorum, Eğer siz hayır ben kesinlikle bu şekilde buldum bu konuda en ufak bir şüpheniz olmasın diyorsanız gerçekten oturup sohbet etmek en azından telefonla konuşmak isterim sizinle, inanın bu söylediğimde en ufak bir art niyet yok gerçekten bu deneyimi yaşamış biri ile canlı canlı görüşmek ve o anı yaşarken neler hissettiğini kulaklarımla duymak isterim.

Biz sırf bu deneyim için bir sistem kurduk saniyede 7500 adres üretip bunu bitcoin networkünde aktif olarak kullanılmış bakiyeli/bakiyesiz tüm adreslerle karşılaştırdık aylarca sistem çalıştı dokunmadık milyarlarca tarama gerçekleşti tek bir eşleşme olmadı.

Bu konuda gerçekten samimi şekilde ben buldum diyorsanız bunu konuşmak isterim sizinle.
member
October 14, 2020, 05:08:42 AM
Umudumuzu tabiki kaybetmedik mesele bu durumun cidden var olup olamayacağı. Yoksa harcadığımız elektrik bile tamamen maddi zarar.

Bir konu altında farklı türlerde arama yapabileceğime dair bir liste yapılabilir mi?

İlk başlardaki mesajlarda vardı. Parça parça şekilde ama var. Yinede istiyorsan hafta sonunda sıralı şekilde çıkartırım.

Projenin ilk başından beri en büyük yanılgı birilerinin Brute Force ile bir eşleşme yakalandığı iddiasıydı aslında bu konu altında kimse bu yolla bir şey yakalayamadı, yakalayanlar gördüğüm kadarıyla anahtar kelime eşleşmesi ile yakaladılar ki bu brute force değil sosyal mühendislik bir nevi.
Maalesef bunların hepsi iddia biz milyarlarca deneme yaptık 1 tane dahi denk gelse inanırdım. Hatta arkadaşın birisi ilk 18 milyon denemede 7 tane bulduk demişti ki onun inandırıcılığı 0
Öncelikle ben blok blok tarama'da yaparken denk geldim. Resmini de paylaşmıştım. Sonrasında etik savunucular nedeni ile kaldırdım. 1 sene sonrasında bir rus o adresi paylaştığında tekrar paylaştım. Rus brainwallet ve kullanılmış şifrelerden adres oluştururken denk gelmiş olabilir. Zaten benim denk geldiğim adrese bile denk gelmesi İMKANSIZ Smiley ama gelmiş nedense.. Smiley Ben bulacağıma inandım buldum. Evet o zaman bir tane denk geldi sonrasında geldi mi orasını söylemek sıkıntılı Smiley
Bruteforce'un farklı çeşitleri var. İngilizce ve diğer dillerdeki kelimelerin hatta kullanılmış şifrelerin hash'leri alınarak adres oluşturulması sonucu kullanılmış adreslere denk gelinebiliyor. Brainwallet'te  yazılımsal ve donanımsal cüzdan üretenlerde ise  belirtilen anahtar kelimelerin 12-18-24 lü farklı şekillerde hash alınarak üstüne rotasyon ile tek bloktan binlerce adres üretilebiliyor. Konu içinde eğer yazan kişilere inanmıyor iseniz, defalarca yazdığım gibi telegram grubunu bulun. Orada bulan kişiler adresleri paylaşıyor. Oradaki grubu suistimal etmemek için adını yazmıyorum. Üstelik yatırma-çekilme tarihlerinden onların olmadığını anlayabilirsiniz. Tabi inanmak isterseniz. Gereksiz ikili boş diyaloglar yerine hala devam eden arkadaşlar tecrüblerini yazarsa daha iyi olur Smiley Koronasız günler diliyorum.
full member
October 14, 2020, 04:21:26 AM
@mugt arkadaşımız bu yöntem ile kullanılmış adrese denk geldi.
Forumda ve global havuzlarda denk geldiğini iddaa edenler mevcut. Brute force şuan yapılabilecek 2 seçenekten en olası idi.

legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
October 14, 2020, 03:57:47 AM
@mugt arkadaşımız bu yöntem ile kullanılmış adrese denk geldi.
Forumda ve global havuzlarda denk geldiğini iddaa edenler mevcut. Brute force şuan yapılabilecek 2 seçenekten en olası idi.
full member
October 14, 2020, 01:47:13 AM
legendary
October 13, 2020, 11:45:09 AM

member
October 13, 2020, 10:18:13 AM
Hiç cevap gelmediğine göre düşündüğüm gibi olmuş Smiley delinin biri ortaya bir taş attı sonra söylediğine kendisi de inandı bir grup insanı peşinden sürükleyip sonrasında kapıldığı hayalin gerçekleşemeyeceğini anlayınca sıvışıp gitti.
Smiley bulanlar belki bulmuştur belki de bulmamıştır. Buraya neden yazmaMAsı gerektiğini yazmıştım. Hala yazmaması gerektiğini savunuyorum. Zaten ben bulduğumun kanıtını yazmıştım. Yine hala bulunduğunun kanıtını telegram grubunda yazdığını iletmiştim. Telegram grubunu bulmak zor değil. Zaten Seed kelimeler ile oluşturulmuşları taradığı için bir nevi sözlük saldırısı gerçekleştirmiş oluyor. Seed için;
rus arkadaş aşağıdaki linki göndermişti. buradakileri taradığı söylemişti. Kendisi hala buluyor  Grin
Code:
https://raidforums.com/Announcement-Database-Index-CLICK-ME
---
Ben iki yıldır vanitygen ile adres üretiyorum ve bunları kullanılmış ve içinde btc olan adreslerde arama yaptırıyorum halen işe yarar bir şey bulamadım. Haftalık bir dosya içindeki üretilmiş olan adresleri koyacak yer bulamıyorum 1 TB oldu 5.000.000 adetlik dosyalara böldüm ve rar ile sıkıştırdım bu  büyüklüğe ulaştı. Halen bir şey yok. Sanırım bu yılın sonunda yada 2021 mayıs ayında bırakacağım. Böylece bu sayı uzayında bir adresin başka birine gelme olasılığını da ortadan kaldırılmış olduğunu kendime kanıtlamış olurum.

Ürettiğiniz adresleri nasıl edinebilirim? Smiley Sayı uzayında denk gelmek istiyorsanız  arama şeklinizi değiştirmenizi öneririm. Eski mesajlarımda belirttiğim gibi değişik şekillerde private üretme yöntemleri mevcut. Belkide Casascius'un bitcoin oluşturma metodunu denemelisiniz?

Bunu konunun ilk açıldığı gününden itibaren söylüyorum, böyle bir kesişmenin gerçekleşmesi bizden milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki bir galakside aynı genleri taşıyan bir insanın aynı isim ve aynı yaşta yaşaması ihtimalinden bile daha düşük varın siz gerisini düşünün. Ama yine de azminizi taktir ettim.
Ben ve arayan arkadaşlar adına teşekkür ederim. Ancak;
İmkansız diyen arkadaşlara; geçtiğimiz yıl resimde bulduğum sonrasında gereksiz tartışmalara yol açacağı için kaldırdığım adresin 6 Ağustos itibari ile boşaltıldığını gördüm. Daha tuhafı bunu yapan rus arkadaşın bir grupta paylaştığıydı. Hani mantıken aynı adrese denk gelemeyeceği (sıralı taramada yada kısmı taramada denk gelecektir elbette) idi. Bulan arkadaşla yazıştık daha çok gelmiş ve hepsini boşaltmış. Madem bulunmuş aşağı yazdım bilgilerini. Sildiğim resmi kaydeden varsa oradan teyit edebilir bulduğumu Smiley
Silinen resmi yeniden yükledim https://hizliresim.com/JVDYjo

Umudunuzu kaybetmeyin Smiley taramaya devam.

Decimal:60000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001705
Hex:84a6cbea6996823e2c5c3c07725ef8d8ccc1e3a8a97e600000000000000006a9
Wif:5JphzDW4Dr5BcQbXa7daJesS8nhvGio6yEF7vspZAbs4Pxersod
Adres:1JmaqeZrfu1ChKZHMetK4MozzMqFkULnUL

....
@bitcamilo evet teorikte tüm adresleri oluşturup saklayabiliriz. Ancak pratikte şu an için o kadar enerji ve kaynak ayırmaktan - ki bu tamamen kaynakların israfı - öte belki kısmi taramalarla hedeflenen adresi oluşturuyor olacağız? Kesinlikle ekip mantığı ile ilerlemediğimiz için defalarca aynı yollardan geçtik geçmeye devam edeceğiz. Evet Pekiştirme için iyi olsada ilerlemeyi yavaşlatmakta. Belki bu mesajı okuyan birisi @verbakalim 'ın oluşturduğu adresleri sorgularken benzerlik yakalacak formülize edecek Smiley bilemeyiz.

Bu sürece kafa yorup devam eden arkadaşlara kazandırdıkları elbette var. Devam etmeyen arkadaşlarda mutlaka yeni birşeyler öğrenmiş oldular.  Anladığım kadarıyla kendimizi geliştirme umudumuzu halen kaybetmedik   Grin

İlave : Haftasonunda kullanılmış adres listesini güncelleyeceğim...
İlave 2 : Konuyu takip etmiyorsanız önce tüm mesajarı okuyarak anlamanızı sonrasında yorum yapmanızı, eğer takip ediyorsanızda hafıza güncellemek adına etik, arama yöntemleri, arada kaçırdım mı denk geldiniz mi? vb. sorular için yine önceki mesajları okumanızı öneririm.
full member
October 13, 2020, 09:38:55 AM
@bitcamilo sonuçta böyle bir ihtimal var değilmi? Yıllarca uykuda olan bazı adreslerin güçlü sistemler ve bedava elektrikle bulunabileceğini ve içlerinin boşaltılabileceğini düşünüyorum.

Aslında benzer bir projeyi ether tarafında da denemek gerekli.

Elbette böyle bir ihtimal var ama şu anki mevcut teknoloji ile bu ihtimali deneyimlemek mümkün değil. Dünya üzerindeki tüm işlemci gücünü, tüm veri depolama arabirimlerini ve tüm elektriğini bu işe kanalize etmiş olsanız sonuca ulaşmanız muhtemelen bin yıllar sürer.

Neyse ütopyaya dalmak çok mantıklı değil, benim merak ettiğim bir kaç soru var size.

1 TB'lık o devasa veriyi kaç adet vanitygen çalıştıran makineyle ürettiniz? 1 TB içinde tahminen kaç adet generate edilmiş adres var ve bu adresleri kaç adet adresle kıyasladınız bunu gerçekten merak ettim.
legendary
October 13, 2020, 07:58:34 AM
@bitcamilo sonuçta böyle bir ihtimal var değilmi? Yıllarca uykuda olan bazı adreslerin güçlü sistemler ve bedava elektrikle bulunabileceğini ve içlerinin boşaltılabileceğini düşünüyorum.

Aslında benzer bir projeyi ether tarafında da denemek gerekli.
full member
October 13, 2020, 07:50:29 AM

hero member
October 13, 2020, 07:34:57 AM
Pages:
Jump to: