Pages:
Author

Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler - page 6. (Read 33212 times)

member
Activity: 183
Merit: 35
January 16, 2020, 05:23:15 AM
1.txt dosyasını açıp içinde birden çok kullanılan değeri yeni dosyaya yazacağım.
işlem tamamlandıktan sonra 2.txt dosyasını açıp aynı işlemi yapacak. dediğiniz programa da bakayım, teşekkürler.

linux'ta uniq komutu var. -d ile python içinden çağırıp kullanmayı deneyebilirsiniz. Emeditör büyük dosyalar için iyi ancak sadece çift satırları temizliyor. daha büyük dosyalar için windows'ta cmsort kullanabilirsiniz.
member
Activity: 122
Merit: 26
January 16, 2020, 04:43:06 AM
bir txt dosyasındaki tekrarlanan satırları teke indirir... birertanesinin çıktısını verir... kimi değişiklikler yaparak isdediğnize ulaşabilirsiniz...

list1 = open("sonuc.txt", "r").readlines()
list = []

for i in list1:
  if i not in list:
    list.append(i)

print(list)
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
January 15, 2020, 04:53:17 PM
1.txt dosyasını açıp içinde birden çok kullanılan değeri yeni dosyaya yazacağım.
işlem tamamlandıktan sonra 2.txt dosyasını açıp aynı işlemi yapacak. dediğiniz programa da bakayım, teşekkürler.

program bu işlemi yapmaz sadece aynı olan değerleri satır olarak siler. Bunun için script bulmak gerekli mesela şu birden fazla text dosyası içerisidne yer alan aynı satırları buluyor https://github.com/cxmplex/dupes ama tam olarak sizin ihtiyacınız olan şey bu değil. kusura bakma yardımcı olamadım belki diğer arkadaşlar biliyordur.
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
January 15, 2020, 04:40:50 PM

emeditor hiç duymadım bu tarz bir kaç editor kullandım ama bunu da deneyeceğim. 25 milyon satıra kadar desteklemesi güzel. daha fazla olursa taramıyor mu yoksa daha mı uzun sürüyor? direk işlemciden mi güç alıyor acaba program?

Satırdan ziyade bu tür Editörler diğer editörlerin açamdığı dosyaları açar. 1gb,2gb dosyaları açmanız çok basittir ancak 5gb 10gb gibi dosyalarda işlem yapmak oldukça zordur. EmEditör ve benzeri programlarla bunları yapmak daha kolay olur.

@vincetcm Çalışan script pek yok. yine editör işinizi daha kolay çözer.

hero member
January 15, 2020, 02:56:53 PM

emeditor hiç duymadım bu tarz bir kaç editor kullandım ama bunu da deneyeceğim. 25 milyon satıra kadar desteklemesi güzel. daha fazla olursa taramıyor mu yoksa daha mı uzun sürüyor? direk işlemciden mi güç alıyor acaba program?

Satırdan ziyade bu tür Editörler diğer editörlerin açamdığı dosyaları açar. 1gb,2gb dosyaları açmanız çok basittir ancak 5gb 10gb gibi dosyalarda işlem yapmak oldukça zordur. EmEditör ve benzeri programlarla bunları yapmak daha kolay olur.

@vincetcm Çalışan script pek yok. yine editör işinizi daha kolay çözer.

sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
January 15, 2020, 12:15:57 PM
Teşekkürler dostum ben biraz eksik yazmışım, birden çok dosyanın içerisinde birden çok kez kullanılan satırları ayıklamak istiyorum.

Python sizi çok uğraştırır EmEditor (Text Editor) kullanabilirsiniz 25milyon adet satırdan oluşan dosyayı yaklaşık 6 dakikada temizliyor.

Yine duplicate ayrımı için kullanmak isterseniz github da bir kaç script vardı eğer hazırda sunan olmazsa 21:00 den sonra bakıp gönderirim size.
hero member
January 15, 2020, 10:57:31 AM
Teşekkürler dostum ben biraz eksik yazmışım, birden çok dosyanın içerisinde birden çok kez kullanılan satırları ayıklamak istiyorum.

Python sizi çok uğraştırır EmEditor (Text Editor) kullanabilirsiniz 25milyon adet satırdan oluşan dosyayı yaklaşık 6 dakikada temizliyor.

Yine duplicate ayrımı için kullanmak isterseniz github da bir kaç script vardı eğer hazırda sunan olmazsa 21:00 den sonra bakıp gönderirim size.
hero member
January 15, 2020, 10:52:15 AM
#!/usr/bin/env python3

konum = "Sonuc.txt"

dosya = open(konum, "r")

aranan = "5JzixERkUaP7efMzQrANzC7aKp1ksRjT5WYCUUZcNyQuchAThbE"

aranan_varmi = dosya.read().find(aranan)

if aranan_varmi != -1:
   print("Dosya içinde Mevcut")
else:
   print("ne yazık ki")

dosya.close()

member
January 15, 2020, 09:52:14 AM
#!/usr/bin/env python3

konum = "Sonuc.txt"

dosya = open(konum, "r")

aranan = "5JzixERkUaP7efMzQrANzC7aKp1ksRjT5WYCUUZcNyQuchAThbE"

aranan_varmi = dosya.read().find(aranan)

if aranan_varmi != -1:
   print("Dosya içinde Mevcut")
else:
   print("ne yazık ki")

dosya.close()
hero member
January 15, 2020, 04:09:59 AM
Konu takibini bıraktınız mı arkadaşlar, şunu tam istediğim gibi yapamadım.

Python da bir txt dosyasının içinde kelime arama yapmak istiyorum, elinde bununla ilgili bir örnek olan var mı?

hero member
January 10, 2020, 09:38:52 AM
Python da bir txt dosyasının içinde kelime arama yapmak istiyorum, elinde bununla ilgili bir örnek olan var mı?

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 05, 2020, 07:25:51 AM
O yöntemi biliyorum ama herkes yapamaz elinizdeki bilgisayarlar ile hiç olmaz. Sizin bu yöntem 4 yıl önce çalısıyordu ozaman yapsaydınız parayı bulurdunuz.

yıl öncede sonuç aynı idi şimdide aynı Smiley 4 yıl önce çalışıyormuş hımm yapma ya kaynak göstersene bi.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
January 05, 2020, 07:03:10 AM
Boş muhabbetler edip burda lütfen konuyu daraltmayın bizi de darlamayın...
https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-puzzle-transaction-32-btc-prize-to-who-solves-it-1306983
insanlar sizin beğenmediğiniz o yabancı güçler sırf bu algoritmayı anlamak için milyon dolarlık ödüller veriyor...
Bizde bu algoritmayı çözmeye/anlamaya çalışıyoruz ve kimi yorumlar üretiyoruz... En azından bu teknolojiye sağından veya solundan bir şeyler katıyoruz ve yine en azından türkçe bir kaynak oluşturuyoruz. Sen ve senin gibi salak saçma insanlar ülkemize hep geride bıraktı. (husura bakmayın bu muhabbete hiç girmek istemezdim ama bu cahilleri gördükçe gerçekten insan darlanıyor)... Şu anda bana onlarca mesaj geliyor ve bu mesajların %90 yurt dışından şu kodu açıklarmısınız biz kayıp 3 milyon btc yi bulmak istiyoruz şöyle bir yöntem izliyoruz vs...
Bırakın en azından bu konuda biraz bir şeyler yapalım ve bir kaynak oluşturalım... Ama düzünden ama ters mühendisliğinden...Bu provokatör dilleri gidin bildiğiniz ve her zaman yaptığınız yerlerde yapın...En azından bi burayı rahat bırakın daaa..

Sizin yaptıgınız şey bitcoin çalmak ? Şimdi bir wallet buldu eşleşti diyelim 0.005btc buda benim walletim olsun şimdi buldugun bu btc leri ne yapacan ?

Bu konuyu baştan sona okursanız bir çok kere cüzdan bulunduğunu ama boşaltılmadığını görürsünüz.
burada konu biltcoin algoritması ile adres üretim mekanizmasının anlaşılması ve teknik mastürbasyon olarak adres üretme çalışmaları.
legendary
January 05, 2020, 04:02:57 AM
çalmak yerine belki yıllardır benzer yöntemler çalışıyor ve kanıt olacak ekibe bunun için tedbir alması gerebilecek.

apple gibi firmalar açıklar bulduğunda boşuna ödüllendirmiyor.
member
January 04, 2020, 04:25:37 PM
Boş muhabbetler edip burda lütfen konuyu daraltmayın bizi de darlamayın...
https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-puzzle-transaction-32-btc-prize-to-who-solves-it-1306983
insanlar sizin beğenmediğiniz o yabancı güçler sırf bu algoritmayı anlamak için milyon dolarlık ödüller veriyor...
Bizde bu algoritmayı çözmeye/anlamaya çalışıyoruz ve kimi yorumlar üretiyoruz... En azından bu teknolojiye sağından veya solundan bir şeyler katıyoruz ve yine en azından türkçe bir kaynak oluşturuyoruz. Sen ve senin gibi salak saçma insanlar ülkemize hep geride bıraktı. (husura bakmayın bu muhabbete hiç girmek istemezdim ama bu cahilleri gördükçe gerçekten insan darlanıyor)... Şu anda bana onlarca mesaj geliyor ve bu mesajların %90 yurt dışından şu kodu açıklarmısınız biz kayıp 3 milyon btc yi bulmak istiyoruz şöyle bir yöntem izliyoruz vs...
Bırakın en azından bu konuda biraz bir şeyler yapalım ve bir kaynak oluşturalım... Ama düzünden ama ters mühendisliğinden...Bu provokatör dilleri gidin bildiğiniz ve her zaman yaptığınız yerlerde yapın...En azından bi burayı rahat bırakın daaa..
legendary
January 04, 2020, 02:45:23 PM
doğru millet uzaya çıkarken sen anca boş konuş.  demekki sana da 20 kuruş verdiler ki buradasın 10 kuruş için ortakmı arıyon yetişemiyon herhal isteklerine. aradığını burada bulamazsın hadi toz ol.
legendary
January 04, 2020, 07:11:44 AM
Az kitap okuyunda en azından birşey öğrenirsiniz saçma saçma şeylerle ilgilenmeyin.

kitap okumayanların burada olduğuna göre siz gidebilirsiniz.
Aramıza sonradan katıldığınıza göre kitap size birşey  katmamış ki buradasınız. Anlayabilene.

Biz halimizden memnunuz 1tb a yakın tarama yaptım içerik 0 en azından sistmein ne kadar güvenli olduğunu test ediyoruz
full member
Activity: 156
Merit: 170
December 31, 2019, 04:41:53 AM
-
Kendi yedeğinizi oluşturun. http://archive.li kullanabilirsiniz ve benim yaptığım gibi burada yazan her kodu bir not defterine kopyalayarak klasör içerisinde bekletin. ben bu sayfada yer alan bütün bilgileri http://archive.li üzerinden yedekliyorum.
legendary
December 31, 2019, 04:37:26 AM
bende sevdiğim konuları alıntalamayı severim konu sahibi mesajını değiştirsede elinizde durur.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
December 31, 2019, 03:35:54 AM
uzun alıntı yapmak yerine @ olarak cevaben yazarsanız daha iyi olur arkadaşlar konuyu takip etmek gerçekten zorlaşıyor. @vincetcm son mesajlarınızı editlerseniz gerçekten güzel olacak. sevgiler.
Veya alıntı içindeki mesaj kısaltılabilir. Böylelikle hem hangi mesaja ithafen yazıldığı belli olur hem de görsel olarak daha doğrusu okuma açısından zorluk çıkarmaz. Konuyu ben de mümkün olduğunca okuyarak takip ediyorum. Uzun alıntılar gerçekten hem takibi hem okumayı zorlaştırıyor.
Pages:
Jump to: