Pages:
Author

Topic: Bitcoini ABD Ordusu mu geliştirdi - page 5. (Read 2583 times)

member
Activity: 140
Merit: 18
July 11, 2018, 04:04:28 PM
Altınızdan sandalyeyi çekseler Amerika yapmıştır diyeceksiniz, yapılanlara bu kadar odaklanmak yerine birazda yapılmayanlara odaklanmalıyız, ne yapılmalı? ben ne yaptım? ne yapabilirim? birazda bu sorulara cevap aramalıyız. Her ne konuda olursa olsun sürekli başkalarının yaptıkları veya yapmadıklarıyla ilgilenmekten bir adım ileri gidemiyoruz bırakmalıyız başkalarını biraz kendimize bakmalıyız.
newbie
Activity: 101
Merit: 0
July 11, 2018, 03:35:16 PM
bu kadar büyük bir değişimin tesadüf eseri oluşturulabileceği hiç aklımıza gelmiyor Smiley Belki iki arkadaş sohbet ederken böyle bişey düşündüler hatta Satoshi yapabilirim derken diğeri yapamazsın dedi iddiaya girdiler
jr. member
Activity: 462
Merit: 1
July 11, 2018, 12:24:01 PM
gayet olası bir önerme. interneti de zamanında abd ordusu kendisi için geliştirmişti sonra tüm dünyaya yayıldı ve engel olmadılar belki de olamadılar.
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
July 08, 2018, 10:09:33 AM
Çıkıp bir Japon ve ben yaptım demiyor. Onun bitcoini, blockchaini yazdığına inanması son derece güç. Bu işin içinde batı olmasaydı çoktan yasaklama getirirlerdi. Kriptoları istiyorlar ama kendisini ağırdan satıyor.
newbie
Activity: 140
July 08, 2018, 03:10:26 AM
 internette askeri bir teknoloji iken sonradan başka insanların işin içine girmesiyle halka mal olmuştur. bu yüzden pek belki ihtimal olmasa bile olmaz diye birşeyde yok. Şu anda bunu kimsenin ispatlayabileceğini sanmıyorum
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
July 08, 2018, 02:42:38 AM
Ordu tarafından geliştirdiğini düşünmesemde Satoshi tarafından da geliştirdiğine inanmıyorum . Bence küçük bir grup tarafından böyle bir sistemin tasarlanması imkansız
member
Activity: 714
Merit: 82
July 07, 2018, 09:53:57 PM
abdullah çiftçinin videoalrını izleyin.
ben bu kripto paraların bir amaca hizmet ettiğine inanıyorum.

Çıkış amacı anonim para olsa da, bir kaç yıl sonra en kolay takip edilen paraya dönüşecek.
anonim cüzdan diye bir şeyin kalacağını düşünmüyorum. zaten anonimlik meraklısı değilim, kara para aklanması ve terörün finanse edilmesi yada herhangi bir suç için yapılan ödemelerin önüne geçilmesi gerekiyor. şuanki kripto paralar bu tarz ödemeler için kullanıma çok musait.

ayrıca bitcoinin gelecekte kullanılacak bir para birimi olduğunada inanmıyorum. küresel güçler kontrolünün kendi elinde olacakları kripto paraları çıkaracak ve büyük şirketlerde bunları kabul edecek. bu kriptoların haricinde kalan anonim olanlar hatta monera v zchash gibi tam gizli paralar ise tarihin derinliklerine gömülecek.

nasıl engelleyecekler deseniz basit, kara para aklama uluslarası bir suçtur yine terör finansmanıda. bunları gerekçe gösterip takip edilemeyen kripto paraların borsalardan delist edilecektir. bozup fiata çeviremediğiniz paraların ise bir anlamı kalmıyor.

takip edilebilen ve banka hesabı gibi kimin üzerine kayıtlı olduğu belli olan cüzdanlara sahip kripto paralar çıkacak. şuan bitcoin ve diğer kriptoların değerinin şişirlmesi bir sonraki aşamaya geçiş için yapılan bir plandır.

bir sonraki aşamada yeni çıkarılacak anonim olmayan kripto paralara insanlar anonim paralarını satıp geçecekler. bir süre aynı borsalarda birlikte işlem görecekler. anonimler erirken anonim olmayanlara güven duyulacak ve bu yeni kriptolardan insanlar satın alacaktır.

Arkasından ise devletler regülasyonlara başlayacak, sonrasında ise bankalar olaya el atacak ve işin ucu klasik bankacılığa kadar gidecektir.

newbie
Activity: 14
July 07, 2018, 07:05:33 PM
Ben abd ordusunun geliştirdiğini düşünmüyorum neden derseniz onlar geliştirseydi heralde halka yaymazlardı
newbie
Activity: 69
July 07, 2018, 07:36:15 PM
Üretilen bitcoinlere dokunulmaması benim de kafamı karıştırıyor. Ya sahiden milyon dolar olmasını bekliyorlar ya da dediğiniz gibi umurlarında değil ve çekemiyorlar.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
July 07, 2018, 06:49:06 PM
Komplolar komplolar, hala bunlara ilgi duyuluyor mu. Belki güzel bir film senaryosu  olur diye okuyorum okadar.
NAPSaydık özürlü gibi her televizyonda ki şeylere veya gördüğümüz şeylere hemen inansamıydık ? Şuan dünyada ki hangi olayı halk gerçekten biliyor ki ? Herşey gizli dönüyor ve bizim ne görmemiz gerekiyorsa onu gösteriyorlar.

ben açıkçası komplo olarak görmüyorum, ayrıca komplo teorilerinin çok sayıda olması,  onların yanlış olduğu anlamına gelmez, bazı teoriler doğrudur
newbie
Activity: 118
July 07, 2018, 04:55:34 PM
 Bitcoin ile ilgili muğlak noktalar var ve teoriler üretilmesi doğal. Ama cia dense anlarımda Amerikan ordusu ne alaka bunu tam anlayamadım. Yani Amerikan ordusunun görevi kara para akışını takip etmek değildir diye düşünüyorum
newbie
Activity: 81
July 07, 2018, 09:46:14 AM
bu konuda çok fazla spekülasyon yapılıyor. kimin geliştirdiğinin bence artık çok fazla bir önemi yok ama kimlerin ne amaçla kullandığının önemi var. siz de biliyorsunuz ki borsalarda çok fazla manipülasyon dönüyor ve balinalar her zaman en çok kazanan taraf oluyorlar.
newbie
Activity: 168
July 07, 2018, 06:53:10 AM
ABD'de kurumlar yeterince güçlü. adeta kendilerini derebeylik zannediyorlar. NSA, bazı ABD yasalarını kullanarak tüm dünyada istihbarati bilgiler topladığını bilirsiniz. Neden kriptoları da çıkartacak blockchaini bunlar oluşturmasın ki. ancak bu batıdan çıkabilir.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
July 06, 2018, 06:49:45 PM
ABD yakın zamana kadar çok ama çok büyük yatırımlar yaptı kendi ordusuna, belki bu cash paranın getirdiği bir teknolojik gelişmedir bu da
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
July 06, 2018, 06:19:05 PM
Hocam kullandığımız bir çok sağlam teknolojinin arkasında askeri ihtiyaçlar yatıyor, bakarsınız btc ve blok zincirin arkasındada vardır
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
July 03, 2018, 07:41:19 AM
ABD ordusunun işi olabilir de olmaya bilir de. Ne fark eder ki. Sonuçta bitcoin diye bir şey yaratılmış ve bundan herkes faydalanıyor. Haticeye değil neticeye odaklanın biraz.
newbie
Activity: 65
July 01, 2018, 05:01:27 PM
yorumlara bakıyorum da, olay "kullandığınız telefon, facebook bile amerikanın niye kullanıyorsunuz" durumuna gelecek neredeyse.
bitcoinin de amerikanın bir oyunu olduğunu düşünüyorum (!)  Grin
newbie
Activity: 30
July 01, 2018, 04:25:36 PM
bitcointalkta babamın zaten
member
Activity: 588
Merit: 18
June 30, 2018, 06:21:25 AM
İnternet Arpanet isimli bir ABD projesinden doğup dünyaya yayılmış bir teknolojik devrimdi. Yine ABD'ye ait bir proje olması ihtimali güzel bir komplo teorisi olsa da bence asıl doğum yeri Japonya'dır. Bu konuda yazılan fikir yürütmeler bana daha mantıklı geliyor.
newbie
Activity: 86
June 27, 2018, 05:04:14 PM
Ben tam tersine çinliler tarafından geliştirildiğini düşünüyorum şuan pastanın büyük bir ortağı çin
Pages:
Jump to: