Pages:
Author

Topic: Bitcoini ABD Ordusu mu geliştirdi - page 9. (Read 2583 times)

member
Activity: 308
Merit: 10
March 10, 2018, 04:06:15 PM
Komplolar komplolar, hala bunlara ilgi duyuluyor mu. Belki güzel bir film senaryosu  olur diye okuyorum okadar.
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
March 10, 2018, 12:15:07 PM
hic sanmiyorum. bu kadar komplo teorisine ne gerek var. adam yapmis iste ve ortadan kaybolmus. gayet dogal. ben olsam benim cikardigim seyde bu kadar populer olsa ben de kimligimi gizlerdim. devletlerle bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum. satoshinin yazismalarini okudugunuzda ne yapmaya calistigini anlarsiniz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
March 10, 2018, 11:55:05 AM
Abd ürünü olduğuna inanmıyorum fakat satoshi veya satoshi grubunu bulduğuna,yakaladığına veya esir tuttuğuna inanıyorum.Biri sizin dolarınıza kafa tutacak,kağıt parayı dünyadan kaldırmaya çalışacak sizde hiç ses çıkarmadan üstüne üstelik halka blockchain dersi vermeliyiz diyeceksin??? Hemde Abd ?? Burası bana komik geliyor işte.Şimdi burayı iyi okuyun;
Çok eski zamanlarda biryerde görmüştüm,fbi satoshinin kim olduğunu bulmuştu ve tam da o zamandan sonra satoshiden ses kesilmişti.

Ben bunu yapanın veya yapanların Japonya'da olduğuna inanıyorum.Çünkü Japonya'da sokaklar bile blok üzerine yazılıdır ve hiçbirinin adı yoktur.Blok 1-2-3 diye gider.Ayrıca Japonların Blok Zinciri Sevdası olduklarını birçok alanda görmüştüm.Blockchaine baktığımızda tamamen blok-zincirinden oluşmuştur.Ve japonya Bitcoini ilk Resmi Para birimi yapan ülkedir ve asıl 1000-1500$'lardan yükseliş Japonya ile başlamıştır.Japonya blockchain ve bitcoinin ANA EVİDİR.Dünya da bu böyledir.Borsaları ilk lisans alan ülkedir.Bence soracak olursanız ne çin ne abd , bu iş Japonyadan çıktı fakat Abd'de işin içinde ve Satoshiye ulastıktan sonra satoshiden ses kesildi.Abd ve Japonya bu iş de beraberler.Veya veya Japonya Hiroşima olayı ile Abd'den ekonomi gücüyle hesaplaşmak istiyor ve onun üzerine doları bitirecek hamle olarak blockchaini icat etti.Abd'de bükemediği eli öperek bitcoini kabul etmek zorunda kalıyor fakat dolar onların olduğu için ve bitcoinde dolar karşılığı satıldığı için büyük bir bitcoin rezervi yaptıklarına inanıyorum.Ama 6 milyon bitcoinin hiç hareket etmediğini duymuştum yani abd ne yaparsa yapsın bence kaybedecek tabi başka bir planı yoksa ?? Yani arkadaşlar bakmayın güney kore ve çinin bitcoini böyle kötülediğine aslında blockchain dünyayı değiştirecek ve şuan ki en büyük ekonomik güç olacak kendileride çooook iyi biliyor ...
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
March 10, 2018, 10:09:27 AM
Bilindiği gibi bitcoinin kim tarafından geliştirildiği belli değil, sadece satoshi nakamoto takma adı biliniyor ve geliştirildikten kısa bir süre sonra adam ortadan kayboldu ve işin ilginç tarafı ürettiği bitcoinler milyarlarca dolar etmesine rağmen onlara hiç dokunmadı.Dolayısıyla iki ihtimal var. Ya bu adam işi yaptıktan kısa süre sonra öldü yadaa Bu işi geliştiren abd ordusuydu kitlelere yayılıp insanların kullanmasıyla kara para ticaretinde kullanılması bu işi takip eden fbi sayesinde daha kolay olacaktı. İnsanlara takip edilemez algısı yerleştirilip aslında takip edilebilen bu transfer yöntemiyle suöluları yakalamak daha kolay olacaktı ve nitekim öyle oldu birçok kara para tüccarı uyuşturucu tüccarı yakalandı paralarına el koyuldu bu süreçte ve üretilen bitcoinler devlet malı olduğundan kimse el süremiyor ayrıca birisi onları hareket ettirse yada satsa kimin onu ürettiği ortaya çıkacaktı dolayısıyla bütün taşlar yerine oturuyor.Kısaca özetlemek gerekirse DARPA blockhain tabanlı bitcoini geliştirdi ve piyasaya sundu, bunun en önemli delilleri:
1-İlk üretilen bitcoinlere kimse dokunmadı dünyada 10milyar dolara dokunmayacak tek ülke var ve bu parayı haftalık bütçesi olarak harcayan tek yer var DARPA (ABD Ordusu)
2-Çok önemli bir uygulama ile ünlü olabilme ihtimali birçok insan için caziptir  ama savunma sanayi için değildir.
3-TOR gibi bir uygulamayı gizli kalmak için piyasaya sürüp yine onunla birçok suçluyu yakalayan da ABD ordusudur.https://tr.wikipedia.org/wiki/Tor_(anonim_a%C4%9F)#Tarihi
4-Bitcoin kullanan abd esaslı kara para tüccarı ve uyuşturucu simsarları kısa sürede yakalanmış mallarına el konulmuştur.ABD dışında bile fbi birçok kara para trafiğini bitcoin ile takip edebilmiştir.
5-bir istihbarat projesi olduğundan geliştiricileri gizlidir ve hiç ortaya çıkmamaktadır.
6-ABD ordusu bütçesi 600 milyar dolar ile çok ciddi bir arge imkanına sahiptir, bu kadar parayla hayvan gibi bir sürü geliştirme ve yenilik görmek gayet mümkündür günümzde kullandığımız birçok teknolojik icat ve geliştirme DARPA tarafından yapılmıştır.

Sonuç olarak bitcoinin bir DARPA projesi olması gayet mümkün.
Pages:
Jump to: