Pages:
Author

Topic: Bitcoini ABD Ordusu mu geliştirdi - page 6. (Read 2583 times)

newbie
Activity: 112
Merit: 0
June 27, 2018, 04:36:03 PM
Bence Amerikan ordusu bu işe giremez, amaç sadece kaçakları takip etmek olamaz en fazla destek vermişlerdir.
newbie
Activity: 168
June 26, 2018, 04:26:21 PM
Abd kendi parasına ters bir oluşumu neden yapsın çokta mantıklı bir teori gibi gelmedi bana. Dolara ters bir sistem sonuçta kripto borsası. Kimin çıkardığını hiç bir zaman bilemeyeceğiz bence.
newbie
Activity: 41
June 26, 2018, 10:24:09 AM
Bana çok mantıklı geldi hatta cüzdanlarındaki bitcoini ilerisi için saklıyor olabilirler, eğer işler planlandığı gibi gitmezse ve hepsini bir anda satarlarsa piyasayı altüst eder
member
Activity: 100
Merit: 10
June 26, 2018, 09:03:51 AM
Hayatımız komplo hikayesi oldu. Ördü birimi blockchain i bulabilir belki ama Bitcoin ne işine yarayacak ki?
member
Activity: 380
Merit: 31
June 26, 2018, 06:27:49 AM
ABD geliştirdi ama madencilik sayesinde Bütün ağın neredeyse % 51 kontrollerini çinlilere bıraktı...

Bana biraz tuhaf geliyor .

Bence kim geliştirdiyse de işin sonunda ABD ve doları şu anki dünyanın lideri konumundan indirmek istediği ve bu boşluğu çin ile doldurmak istediği için olabilir mi diye düşünüyorum.

Ekonomik kriz falan diyoruz.

Şöyle bir bakıyorum istatistiklere.

Dünyanın en fazla dolar rezervi çinde.

Dünyanın en fazla altın rezervi çinde.

Dünyadaki bitcoin madenciliğin en büyükleri çinde ve blokların % 51 ini ellerinde tutuyorlar.

Kriz nereden gelirse gelsin ben hazırım diyorlar sanki
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
June 26, 2018, 03:00:46 AM
size net yazayım. kimse bitcoini, blockchaini ben yaptım diye atılmayacak ortaya. sonuçları şu anda güzellemeler ile umut veriyor. ama gelecek 10-20 yılda ne getireceğini bu blockchaini planlayanlar biliyor. o iş öyle satoshi yazdı oldu şeklinde basit değil. bunun arkasında küresel güçler var. abd olur, başkası olur. yazılım uzmanları çıkartmıştır bunu.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
June 25, 2018, 11:31:46 AM
Snowden tek başına tüm ülkelerde istihbarati bilgilerin toplanması, değerlendirilmesi için yazılım oluşturmuştu. Snowden filminde "ben yaptım" diye anlatıyor. eski NSA uzmanı bilirsiniz. Snowden gibi yazılımları elinde tutan ve bu işi yapabilecek yalnızca yahudiler vardır. Dünyadaki para akışını onlar yönetiyor ve artık kriptolar ile her ülkeye direkt müdahale edebilecekler. O nedenle ben batılı ülkedeki yazılımların, yahudilerin finansmanı ile blockchaini, bitcoini oluşturduklarından eminim.

Okurken mantıklı geldi fakat sonra dedim ki amacı ve özelliği globalleşme ve merkezisizleşme olan bir para birimiyle nasıl dünya ya hükmetsinler sonra balinaları düşündüm piyasayı nasıl yönettiklerini ve mümkün dedim. Elimizde somut bir kanıt olmadığından tüm teoriler mümkün olabilir.
member
Activity: 434
Merit: 16
June 25, 2018, 04:12:20 AM
Vallahi bilinmeyen birşey için her türlü komplo teorisinin olabilitesi eşittir benim gözümde. Yazılan herşeyi neden olmasın ki? diyerek okudum. Zira günümüz dünyasında dönen öyle garip oyunlar var ki, burada ki hiç bir teoriye hayır demeyi imkansızlaştırıyor.
member
Activity: 602
Merit: 12
June 24, 2018, 04:41:51 PM
onu bunu bilemem ama doların tahtını salladı ancak şaunki duruma bakarsak dolar hooop bilader ne oluyor in aşaağı dedi gibime geliyor. Cheesy
jr. member
Activity: 266
Merit: 2
June 24, 2018, 04:49:16 AM
Snowden tek başına tüm ülkelerde istihbarati bilgilerin toplanması, değerlendirilmesi için yazılım oluşturmuştu. Snowden filminde "ben yaptım" diye anlatıyor. eski NSA uzmanı bilirsiniz. Snowden gibi yazılımları elinde tutan ve bu işi yapabilecek yalnızca yahudiler vardır. Dünyadaki para akışını onlar yönetiyor ve artık kriptolar ile her ülkeye direkt müdahale edebilecekler. O nedenle ben batılı ülkedeki yazılımların, yahudilerin finansmanı ile blockchaini, bitcoini oluşturduklarından eminim.
member
Activity: 518
Merit: 15
June 24, 2018, 04:48:07 AM
Özellikle son günlerde 21e800'li blokların ortaya çıkmasıyla Bitcoin'in NSA tarafında çıkarıldığına dair teoriler iyice arttı. Bazı yorumcular, NSA'nın elindeki kuantum bilgisayarı aracılığıyla blokları oluşturmuş olabileceğini söylüyor.
newbie
Activity: 75
June 23, 2018, 09:55:20 PM
Her şey olabilir nede olsa büyük buhrandan sonra bir rövanş gösterdi.
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
June 22, 2018, 08:24:16 PM
Bitcoini Satoshi Nkamoto isimli bir japon çıkardı dediğinizde dünyada buna inanmayacak bir tane bile insan olmaz. Çünki Japonlar çok çalışkan insanlar olarak bilinir dünyanın heryerinde. Dolayısıyla istihbarat birimleri bu tarz bir olaya bir deneme yanılma ve sonucu görme ilgisi içinde girişmiş olabilir bir japonun aıdnı kullanarak. Abd ordusu deilse bile büyük şirketlerden biri olabilir. Bir yem atalım kimler tutulacak bakalım gizli saklı neler var göremediğimiz bilebilelim mantığıyla... Ben bitcoini 2010 lu yoıllarda deepnette illegal içerik ticaretinde kullanıldığını görüyordum. Sonradan rant sağlamak içinde fiyatı şişirilerek zorlanmış olabilir. Belki şu anda patlıyorda olabilir. Ama bana göre bir tür ekonomik bir genişleme artık şarttır çünki toplam meblagın yuzdesel yönden büyük bölümü sayılı insanın kontrolünde ve geniş kitlelerin elinde pek bir şey kalmamış durumda
member
Merit: 12
June 22, 2018, 06:28:45 PM
Komplo teorisi oldu mu Türkler çok güzel şeyler çıkartabiliyor açıkçası ama şunu unutmayalım ki insanlar yıllarca satoshinin kim olduğunu bile bulamadı bilemedi simdi gelip de tüm bunların Amerika'nın bir oyunu işi olarak göstermek hiç doğru değil.
newbie
Activity: 112
June 22, 2018, 05:31:38 PM
Çok büyük komplo teorisi yazmışsın pek mantıklı gelmedi bana. Mantıklı yerleri var Japonyayla ilgili olan yerler ama genel olarak biraz komplo gibi geldi.
full member
Merit: 101
https://owloper.com
June 22, 2018, 04:05:30 PM
Bitcoini kimin geliştirdiği veya bulduğu çok önemli değil, birsi bunu üretti ve piyasada şuan. önemli olan hangi amaçla üretildi ve ne kadar sürede bu amacına ulaşacak .

Hocam çok doğru aslında ne için üretildiğide önemli değil.İnternet gibi icadı amacı dışında kimin icad ettiğini umursamadan her şeyimiz için kullanıyoruz. Önemli olan hayatımıza ne gibi kolaylıklar sağladığı ve sağlayacağı ve bu teknolojiyi kendimiz ülkemiz ve insanlık için nasıl uyarlayabileceğimiz.
newbie
Activity: 98
June 22, 2018, 10:42:31 AM
Teorinizi beğendim en azından olma ihtimali var kimse imkansız bu şekilde olmadı diyemez. Ama ABD gerçekten kara para konusuyla bu kadar ilgili mi? Yani bütün devletler göstermelik bu konuların üzerinde duruyor ama alt taraftan da destek veriyorlar
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
June 22, 2018, 07:21:42 AM
İstihbarat servisi geliştirmiştir. Tıpkı Snowden filmindeki gibi arka planda bunu itiraf etmeden devam edecekler. Çünkü bir gün rezerv para bitcoin olduğunda bunun sorumluluğunu kimse almak istemez. Ortaya satoshiyi aktardılar. onu da bulamayacaklar. çünkü hayali birisi.
jr. member
Activity: 131
Merit: 8
June 22, 2018, 07:00:30 AM
Herkes bir şey sallıyor satoshi piyasaya çıksa keşke ben satoshiyim diye ne güzel olur

aynen krdşm ne güzel olur valla ya
newbie
Activity: 28
June 22, 2018, 04:59:43 AM
Herkes bir şey sallıyor satoshi piyasaya çıksa keşke ben satoshiyim diye ne güzel olur
Pages:
Jump to: