Pages:
Author

Topic: Bitcoini ABD Ordusu mu geliştirdi - page 7. (Read 2583 times)

jr. member
Activity: 182
Merit: 1
June 20, 2018, 03:57:17 PM
Olabilir kontrollerinde olmamasını istemezler zaten illa ki bir bağları vardır.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
June 20, 2018, 01:44:05 PM
Arkasında büyük bir gücün olduğu kesin bence.
member
Activity: 574
Merit: 14
June 20, 2018, 12:40:03 PM
%99 batı tarafından geliştirildi. satoshi ne kadar sabırlı bir insan ki o kadar bitcoini olduğu halde kendisini basından alı koyuyor. Satoshi nasıl bitcoinlerini satmıyorda Japonya'da veya farklı ülkede gününü sefa içinde yürütmüyor. Bitcoin R&R projesidir.
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
June 20, 2018, 09:49:45 AM
Komplo falan yok arkadaşlar paranın ağa babalari yaptı işte kendine kendine birisi cikaracakta sonra kaybolacakta milyar dolar edecekte asıl komplo budur, dünyayı yönetenlerin paranın geleceğiyle ilgili planları başka ne düşünebilirim...
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
June 20, 2018, 08:43:14 AM
Biraz komplo teorisi kıvamında olmuş. Her şeyin sebebi ABD zaten. Çok da abartmaya gerek yok. Global ölçekte kabul görmeye başlatan bir konudan bahsediyoruz bunu bir yere bağlamaya gerek yok. Satoshi ortaya çıkarsa onu konuşuruz.
member
Activity: 164
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
June 20, 2018, 08:30:51 AM
Bitcoini kimin geliştirdiği veya bulduğu çok önemli değil, birsi bunu üretti ve piyasada şuan. önemli olan hangi amaçla üretildi ve ne kadar sürede bu amacına ulaşacak .
member
Activity: 249
Merit: 11
June 20, 2018, 05:50:05 AM
Yurtdışında yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki dünyada bizim millet kadar komplo teorisiyle ilgilenen ve bunlarla zamanını çarçur eden başka bir millet yok. Bu komplolara ayırdığımız enerjiyi teknolojiye ayırsak belki işe yarar projeler veya markalar ortaya çıkarabilirdik.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
June 18, 2018, 03:08:12 PM
Buda mı Amariga nın oyunu 😋 açıkçası ABD nin parmağı olduğunu düşünmüyorum sonuçta fiziki paraların durumunu tehlikeye düşüren bir teknoloji.Neden USD nin varlığını tehlikeye atsınlar ki. Birde ABD hükümeti tarafından ico lara getirilen düzenlemeler ve kripto paralara bakış açısını düşününce mantıklı da gelmiyor ama ya tüm bunlar oyunun bir parçasıysa...
newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 18, 2018, 02:49:29 PM
abd ordusu geliştirse mantıken arkasında abd olmaz mıydı ?
member
Activity: 406
Merit: 12
June 18, 2018, 02:47:15 PM
Amerikan ordusu ya da kimler tarafından geliştirildiği hakkında bir fikrim yok ama Amerika’nın bitcoin’i kendi tahakkümüne almak istediği gerçeğini hepimiz görüyoruz. Öyle ya da böyle Amerika, çağımızın teknolojisi blockchain’in en güzel meyvesi olan bitcoin’i bir şekilde elinde tutmak isteyecektir. Bunun için de gereken her hamleyi yapacağını hepimiz biliyoruz.
newbie
Activity: 56
June 18, 2018, 02:18:18 PM
İşin içinde ABD olduğu kesin ama tabiki sırra kalem basmış gibi olduğu belli. Bunu zaman gösterebilir
newbie
Activity: 189
March 15, 2018, 05:53:51 AM
ABD ordusu mu geliştirdi bilmem ama kesin işin arkasında amerika var. Yani böyle büyük paraların döndüğü ve balina denen varlıkların deli para kazandığı bir platform kurmak ve bunu böyle dünya çapında yaymam ancak amerikanın yapabileceği bir iştir.
newbie
Activity: 154
March 15, 2018, 01:07:47 AM
olasılık senaryoları yine almış başını gidiyor. Ordu neden bu şekilde bir icatta bulunsun ki. bana çok mantıklı gelmiyor.
member
Activity: 90
March 14, 2018, 08:37:44 PM
Bitcoin core cüzdanın ayarlarında Berkeley falan yazıyor, yani California üniversitesi. Bu üniversitenin bir başka projesi de Boinc adında dağıtık hesaplama projesi. Ama bu ikisi arasında hiçbir ilişki göremedim yani hesaplamaları yapanın bitcoin ile ödüllendirilmesi gibi. Dağıtık bişeyler bişeyler, ne planlıyorlar acaba  Tongue
member
Activity: 88
Merit: 12
March 13, 2018, 11:05:26 AM
Yönetebildikleri ve yön verebildikleri dünya ekonomisine bitcoin bir çelme, hatta bu fikrin gerçeğe hızla dönüşmesi bile, fed için korkutucu geliyordur.
Neden böyle bir değişim yaratsınlar ?

İnternetin, sayısal parayı yaratmak ve transfer ağında kullanmak için hayatımıza birileri tarafından sokulduğunu düşünüyorum.
Ama akıllarında reel finansal ekonomiyi, sanal ortamdan yönetme ve şişirme imkanlarının varlığını bilerek bu işe giriştiler.
Yoksa sanal bir değer yaratıp, reel paraya rakip olarak düşünerek bu yolu seçmeleri ahmakça geliyor.

Bu yüzden, Bitcoini ABD nin kendi yaratma ihtimali bence oldukça düşük,
Zaten federal rezervin yarattığı balon ekonomi, borsada avrupa şirketlerinin hisselerini batırmaları filan bu forumun ilk konu başlıklarından.

Japonya'nın yediği 2 atomdan sonra ABD nin sömürgesi gibi ekonomik plan izlediği tartışılmaz.
Abd tahviline yatırım yapmakla zorunlu ilk 10 ülkeden biri, geçtiğimiz yıllarda enflasyon ekonomisi yaratıp,
tüm gelirlerini yine amerikan hazine kağıdı almak için kullanan ülkede japonya.

Misal isviçrede yıllık milli gelirinin 3 katı kadar abd tahvili aldı geçtiğimiz 2 yılda.
Yani sıcak parayı amerikaya ateşledi ve dolara yatırım yapmaktan yana seçti kendini.
Meclis oylaması yaptılar altına yatırım yapalım mı diye, hayır oyu çıktı yine geçtiğimiz 3 yılda ..

Son ticari anlaşmalardan sonra, çinde bu furyaya katıldı, altına yatırım yapıyorlardı 2003 den 2011 e kadar, sonra altın stoğundan vazgeçip,
abd tahvili almaya başladılar ve tüm abd mallarının taklit değil, orjinal üretim fabrikaları, çinde kuruldu son 6-7 yıldır.
Dikkatinizi çekmiştir, bu biraz yemleme stratejisi.

İlla bir devlet yaratmıştır mantığı arıyorsak bence bu ya almanya, ya rusya yada iki koreden biridir.
rusya kripto paralara önem verdiğini açıkça gösteriyor ve rus halkı da çok ilgili.
almanya coin ekonomisine, reel şirketlerini entegre etmek için ilk çaba harcayan ülkeler arasında göz kırpıyor.
kore borsa ve kanun sitemleri yaratarak kripto dünyasını destekliyor, kuzeyinde mininge önem verdiği konuşuluyor.

Şüpheli olmalarının gerekçesi bu Smiley

AMA sıradan biri tarafından, anonim bir hayal ile yaratılma fikri; benim kulağıma en hoş gelen hikaye.

Böyle bir yaklaşımı yasaklamak yada yasaklatmak için çaba harcamak ters tepki yaratır toplumlarda.
bu yüzden bitcoini bitirmek için en etkili yol, bu sistemin çalışmayacağını insanlara düşündürmek.
Borsa hacklemek filan vesayre ile güven sarsmak değil, saçma sapan icolar yaratarak, sonrada buhar olarak
 sistemi baltalamak ve insanları mağdur eden yöntemleri seçeceklerini düşünüyorum.

son 1 yıldır alt coin ekonomisin bu kadar hızlanmasının en büyük nedeni, abd nin bu işe parmağını sokması.
wall street balinalarının piyasaya girip girip çıkması, herkesi silkelemesi filan öyle devletin haberi olmadan yapabilecekleri hamleler değil,
milyar dolarlar dönüyor Wink

bu işin temel ana unsuru güvendir, güveni sarsabilirlerse bitcoin çöptür.
bu yüzden tek yapabilecek hamleleri, güven sarsmak ..
bu piyasanın kullanılamaz olduğunu insanlara inandırmak.
başarabilirler mi ?
buna biz karar vereceğiz ..

legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
March 13, 2018, 05:23:32 AM
olabilir gibi geliyor.
Sonuçta Internet'de böyle çıkmadı mı? önce arpanet ile başladı bu teknolojik devrim.

Hikayeyi hatırlayalım:

İlk olarak ABD savunma bakanlığı tarafından kullanılan ARPANET, 2 yıl sonra üniversiteler arası iletişim kurmak için kullanılmaya başlandı. Sonrasında uluslararası bir teknolojiye dönüştü ve uydular aracılığı ile kullanılmaya başladı. 1980’de NSFNet isimli yeni askeri bir projeye dönüştü. Bu sıralarda, hala bugün bile kullandığımız TCP/IP protokolü geliştirildi. Böylece bilgisayarlar birbirine daha etkili bir şekilde bağlanabildi. 1989’da Tim Berners-Lee “World Wide Web”i icat etti ve günümüzde kullandığımız internet ortaya çıktı.

Çıkışı abd ordusu olsa bile yapısı itibariyle artık kontrollerinde değil bence. Hatta bu kadar tutacağını ön görememiş olabilirler.
member
Activity: 280
March 13, 2018, 05:18:49 AM
abd ordusunun geliştirdiğini düşünmüyorum, bunu bitcoine atılmış olan asılsız bir iftira ve bunu bir komplo teorisi olarak değerlendiriyorum, sonuçlar ortada kimse lekelemeye çalışmasın,
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
March 13, 2018, 03:22:31 AM
bence bu ihtimal çok düşük hocam, yani abd bu şekilde bir şey yapıp da kendi ayağına sıkmaz diye düşünüyorumi sonuçta doları bitirecek bir güç bu
jr. member
Activity: 196
Merit: 5
March 12, 2018, 05:51:46 PM
ben bitcoinin tamamen japonya ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
1. kurucu ismi
2. borsa mt-gox en büyük japonya borsası diye biliyorum
3. japonyanın büyük destek vermesi
4. alış veriş işlemlerinde kullanmaya teşvik etmesi japonyanın
5. japonyanın dolardan dolayı zarar görmesi
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
March 12, 2018, 04:18:06 PM
Gözden kaçırdığınız bir husus var btc ileride çok güçlü olup doları tahtından ederse  adamların elinde 1 milyon adet nerdeyse dünyanın 20 de biri kadar koin olacak yani birşey kaybetmemiş olacaklar Smiley bir tek şu argümana sarılmayı garip buluyorum o yüzden.
Pages:
Jump to: