Pages:
Author

Topic: Borsalardan Nasıl Para Kaybedilir - page 2. (Read 2277 times)

jr. member
Activity: 322
Merit: 1
July 15, 2019, 01:42:24 PM
şu aralar al sat yapmak bunu rahatlıkla yapabilir. çok oynak bir durum var ama şanslı olunursa yüksek kar da bırakabilir.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
July 14, 2019, 11:18:18 AM
bitcoin yükselmeye başlayıp da altların canı çıkmaya başladığında oradan çıkıp bitcoine geçerek terste kalan çok kişi oluyor. hızlı hareket etmemekte fayda var.
jr. member
Activity: 420
July 13, 2019, 11:06:28 AM
shitcoin alacağım boğada zenginim ben kafasıyla işe giren hemen herkes kaybetmeye mahkumdur.  milli piyango çekilişine katılmak bile daha doğru olur.
jr. member
Activity: 560
July 12, 2019, 04:37:38 AM
Borsalarda sürekli takip yaparak oradan oraya geçiş yaparak hairka bir şekilde paranızı borsalara yedirebilrisiniz özellikle binance botları çok güzel paranızı sömürür Smiley
jr. member
Activity: 350
July 11, 2019, 12:47:37 PM
sağdan soldan hatta direkt projeden para alan o fenomenleri ciddiye almaya hiç gerek yok.varsın bir kazanç kapısı ihtimali uzak olsun.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
July 03, 2019, 03:15:35 PM
telegramdaki o grupları çok da kaale almamak gerekiyor oradaki dolandırıcılara inanan çok saf var ne yazık ki.

Ne yazık ki sosyal medya fenomenleri, sözde kripto para analistleri (profesyonel!) ve Telegram sinyal grupları gibi alanlarda çok dikkatli olmak gerekiyor. Evet, çok nadiren de olsa bazı sosyal medya fenomenlerinin güzel işler ve analizler paylaştığı oluyor fakat birçok popüler sosyal medya kullanıcısı genellikle mevcut kitlesini manipülasyon gibi işlemler için kullanıyor. Bu gibi kullanıcıları pek dikkate almamakta fayda olacaktır çünkü genellikle bu gibi kullanıcılar yada sözde analistler sadece para kaybına sebep oluyor.
jr. member
Activity: 462
June 21, 2019, 06:36:58 AM
telegramdaki o grupları çok da kaale almamak gerekiyor oradaki dolandırıcılara inanan çok saf var ne yazık ki.
newbie
Activity: 26
Merit: 3
June 20, 2019, 11:33:07 AM
Bilinçsizce hiçbir şey bilmeden yapılan yatırımlar. Telegramda birisi o coin için uçacak kaçacak dediğinde alınan coinler. Bu şekilde çok güzel para kaybedilir.
member
Activity: 910
Merit: 10
June 17, 2019, 08:10:41 AM
Panik insanlar bence trade yapmamalı kesinlikle çünkü panikse sonuç hep aynı olur yani kayıpla noktalanır. Bu piyasa o konuda gerçekten zordur.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
June 13, 2019, 03:44:30 AM
plansız programsız hareket etmemek gerekiyor ve eğer yeterli donanım yoksa al sat olaylarından uzak durulmalı.
member
Activity: 602
Merit: 12
June 12, 2019, 05:12:33 PM
Genel olarak panik ve stres sayesinde kaybedilir panik yapmadığınız sürece bir şey olmaz mutlaka eski seviyelerini test eder o coin
jr. member
Activity: 546
June 09, 2019, 03:18:29 AM
al sat yapmak kesinlikle çok riskli bir durum ayrıca o pump dump gruplarından da mutlaka uzak durmak gerekiyor.
jr. member
Activity: 406
June 05, 2019, 09:34:07 AM
trade yapmak bana hiçbir şekilde iyi gelmiyor ve o yüzden bıraktım onu. uzun vade iyidir candır bence.
jr. member
May 24, 2019, 01:53:05 PM
kıyıda köşede kalmış sahte hacimli borsalardan da uzak durmak gerekiyor bugünlerde bir bir patlatıyorlar kendilerini.
member
Activity: 910
Merit: 10
May 23, 2019, 10:23:50 AM
Soyulursanız kaybedersiniz birde kaybetmek için çabalarsanız. Diğer türlü zor ya hiç birşey bilmiyorsan hodl kal o bile kayıp olsa bile en kötü aldığın yere geri döner ama tabi hep düşükten almaya çalış
jr. member
May 21, 2019, 02:44:48 PM
araştırarak kazanılır, bilgi seviyesi arttırılarak kazanılır, sabırlı olarak kazanılır, yol haritasını iyi belirleyerek kazanılır, bugün aldım zengin olurum demeyerek kazanılır, iddia gözüyle bakmayarak kazanılır, aç gözlü olmayarak kazanılır, giriş ve çıkış hedef fiyatı belirlenerek kazanılır...
newbie
Activity: 8
Merit: 0
May 20, 2019, 12:23:20 PM
peki nasıl kazanılır ?
Bjk
member
Activity: 71
Merit: 26
May 19, 2019, 03:28:32 PM
Bir acemi olarak bunu size en güzel ben ifade ederim beni dinleyin Smiley

Öncelikli kural yapmamanız gereken şeyleri yazayım.

Bir borsaya para gönderdiğiniz zaman öncelikle hemen alış girmemenizdir. günlük kayıtları ve piyasa durumlarını inceleyip ona göre paranızı elinizde tutun. mesela ethereum olsun örneğimiz günün en düşük değer 1000 TL, En yüksek Değeri ise 1233 TL ise ve mevcutta olan değer 1231 ise siz 1231 yazıp almaya çalışmayın. çok büyük miktarlarda yatırım yapmıyorsanız sizi anlık olarak çok etkilemeyecektir. biraz bekleyin ve borsadaki ani dalgalanmalara aldanmayın. birisi 150 Ethereum alış girmiştir ama onun altında 0.1 0.2 0.4 Eth alışları vardır 150 ethereum satıldıktan sonra diğer küçük parçaların satılması kolay.. yani ani bir çıkış olup olmadığını kontrol edin sonra alış girin. benim en çok yaptım sanki arkamdan birileri kovalıyor gibi borsaya para yatar yatmaz almamdır.. 10 kez böyle alış yaptım ve hiç kar etmedim Smiley aynı hataları yapmayın para yatırmadan önce ve sonra iyice araştırın.

Genel olarak borsadaki hareketliliğe dikkat ettin.. bir coin yatırımına karar verdiyseniz  ve işlemde 1500 Ethereum alımı varsa inatla onun önüne geçip almaya çalışmayın.. emin olun 1500 ethereum alımını çektikleri anda siz en pahalıdan alan olacaksınız.. bu nedenle alım/satım da yapılan uyanıklıkları farkedin ve ona göre davranın. Sizden daha zeki insanların olduğunu hiç unutmadan alım satım yapın Smiley

Son olarak en önemli kısım borsada para kaybetmenin ilk adımı kesinlikle başkalarının sözünü dinlemektir. Twitter, Telegram gruplarına kulak asmayın yani %10 kazanırsınız %90 paranızı hiç edersiniz.. Twitter da boğa koşusu başlayınca herkes analizci oluyor.. zaten boğa koşusu sırasında Fıstık diye bir coin yapsanız emin olun o bile para eder o nedenle adını sanını bilmediğiniz projelere sadece öneriliyor diye balıklama dalmayın.. bakın kazanırsınız ilk seferinde, ikinciye yine kazanırsınız ama emin olun üçüncü seferde %70 zarar edeceksinizdir.

Borsada para kaybetmenin basit ve bilinen yolu ise.. ''ulan az yükseldi hemen satayım düşerse alırım'' ''düştü satayım daha dipten alayım'' kafasıdır. Ayı sezonunda beklemek sizi öldürür ama boğa sezonunda beklememek sizi ciddi anlamda üzer Smiley bu nedenle sabit ve sağlam bir iki  coin belirleyin ve onun üzerinden devam edin.
member
Activity: 504
Merit: 11
May 18, 2019, 10:48:24 AM
Şu varki eğer ihtiyacınız olan bir parayı borsaya atmışsanız ve streste yapmışsanız kesinlikle kaybediliyor o para. Bu piyasa stresi kaldırmıyor sakin ve sabırlı olmak şart

Aynen hocam, katılıyorum. Bu piyasada ihtiyacın olan parayı tutmayacaksın. Olaki öyle bir hata yaptınız, o zaman ödemelerinizi enaz 1 ay önceden ayarlayıp TR hesabınıza atın. Ben ödemelerim için ayırdığım parayı kesinlikle bu piyasaya dahil etmiyorum. Fazlası elimde olursa da gözüme kestirdiğim coin varsa ona atıp bırakıyorum. 

Zaten elimde çok fazla çeşitte yok. Bounty ödemelerinden gelen ve şansa kader artabilir dediklerim bir hayli fazla (unutulmaya yüz tutmuş olanlar). Olaki onlardan değer kazanan olursa da piyasanın tepe noktasını beklemeden satarım. 
jr. member
Activity: 257
May 16, 2019, 02:59:45 PM
Araştırma ve bilgi edinerek alınan bir coin birazda sabır eklenince mutlaka kazandırır panikşemeden sabırla beklemeyi bilmek gerekli.
Pages:
Jump to: