Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 150. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Burda zamanında madencilik maliyetlerinin önemli oldugunu firmaların belirli bir sure zararına kazmayı göze alacaklarını ama bu süreç uzarsa cihaz kapatacaklarını yazmıştım. Son 1 ayda batan şirketleri ve kapanan cihazları görüyoruz. bitmain dahil herkes cihaz kapatıyor. orta olcekli firmalar batmaya başladı.
Benim düşüncem bitmain bunu bilerek yapıyor. Bu sayede eski cihazı olan herkes zaten oyun dısı kaldı. Ekran kartıyla kazım tarih oldu(hala karlı kazılan coinler var ama surekli coini takip edip o coinden oburune gecmeniz lazım) bitmainde elindeki demode cihazları kapatıp daha verimli cihazları kullanımda tutmaya devam ediyor.bu sayede hem maliyet azaltıyorlar hemde daha verimli cihazları kullanıyorlar. Tahminim yakında yeni bir cihaz ile ortalıga cıkıp hem madenciliği kökleyecekler hemde bu cihazları satmak icin fiyat yukseltecekler.

Merhaba;

Bitmain'de diğer batan firmalardan farklı bir yerde değil. 2018 başında yapılacağı duyurulan IPO yapılamadı. 2018, Q3dönemi itibarı ile açıkladıkları zararları 740 milyon $. Bitmaintech Israil ARGE merkezi kapatılıyor, işten çıkrtamalar devam ediyor ve küçülüyor. Jihan Wu yerine yeni CEO atandığı ve Micree Zhan ile gemiyi terkettiklerine dair söylentiler ayyuka çıktı.

Eğer düşündüğünüz gibi bu konuda da kumar oynadılarsa, görünen o ki bu kulvarda da kaybediyorlar.

İyi dileklerimle
veziri almak icin gerekiyorsa fil kale yem vericeksiniz. kuculerekte buyulebilir. garanti banaksı buyume donemine girmeden önce buyuk miktarda kuculme yasamıstı. suan bistin amiral gemilerinden biri.
bitmain batarsa zaten dukkanı kapatırızki öyle birsey olacagını sanmıyorum.bu sekılde korkutarakta piyasayı bu seviyede tutuyor olabilirler. bakın biz bile batıyoruz
member
Activity: 189
Merit: 86
Burda zamanında madencilik maliyetlerinin önemli oldugunu firmaların belirli bir sure zararına kazmayı göze alacaklarını ama bu süreç uzarsa cihaz kapatacaklarını yazmıştım. Son 1 ayda batan şirketleri ve kapanan cihazları görüyoruz. bitmain dahil herkes cihaz kapatıyor. orta olcekli firmalar batmaya başladı.
Benim düşüncem bitmain bunu bilerek yapıyor. Bu sayede eski cihazı olan herkes zaten oyun dısı kaldı. Ekran kartıyla kazım tarih oldu(hala karlı kazılan coinler var ama surekli coini takip edip o coinden oburune gecmeniz lazım) bitmainde elindeki demode cihazları kapatıp daha verimli cihazları kullanımda tutmaya devam ediyor.bu sayede hem maliyet azaltıyorlar hemde daha verimli cihazları kullanıyorlar. Tahminim yakında yeni bir cihaz ile ortalıga cıkıp hem madenciliği kökleyecekler hemde bu cihazları satmak icin fiyat yukseltecekler.

Merhaba;

Bitmain'de diğer batan firmalardan farklı bir yerde değil. 2018 başında yapılacağı duyurulan IPO yapılamadı. 2018, Q3dönemi itibarı ile açıkladıkları zararları 740 milyon $. Bitmaintech Israil ARGE merkezi kapatılıyor, işten çıkrtamalar devam ediyor ve küçülüyor. Jihan Wu yerine yeni CEO atandığı ve Micree Zhan ile gemiyi terkettiklerine dair söylentiler ayyuka çıktı.

Eğer düşündüğünüz gibi bu konuda da kumar oynadılarsa, görünen o ki bu kulvarda da kaybediyorlar.

İyi dileklerimle
legendary

güzel bir teori, açıkçası inanmak da işime geliyor Smiley bir duyum var mı, yoksa kendi düşünceniz mi?

bir duyum yok ama mantıklı olan bu olur. Ben bitmainin sahibi olsam işime bu gelirdi. bu piyasada şuan beni tehdit edebilecek kimseyi bırakmazdım. Eski cihazlarımıda geri donusume gönderip yenisini yaptırırdım. Hem yer acardım hemde millet cihaz kapadıkca benimde kapamamla beraber toplam hash üzerindeki % olarak kazım gücüm aynı kalırdı. Eğer bu şekilde düsünmüyorlarsa zaten üzerimize toprak atmalarına az kaldı. sonu RIP
sr. member
Activity: 854
Merit: 256

güzel bir teori, açıkçası inanmak da işime geliyor Smiley bir duyum var mı, yoksa kendi düşünceniz mi?
legendary
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bende bir alım emri girdim bakalım ama geleceğini sanmıyorum olur da gelirse diye bir yerde dursun dedim. Cheesy Ama bu denli oynar bir piyasada neler olur kim bilir.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
tekrar alım yapıyorum buradan 400$ artış olsa %12 kar demek herhangi bir alt alsan zaten %5 10 da ordan geliyor fırsatları değenlendirmek gerek.. %10 15 kara geçince de gözünün yaşına bakmayıp satın tekrar alım için ortalığın iyice kan gölüne dönmesini bekleyin. 2k gelicek diyenlere şimdilik kulak asmayın, geleceği varsa bile market maker bu beklentiyi sonuna kadar kullanacaklardır her defasında shortları patlatacaklar ilk önce, sonra da 2k nın geleceği yok burası dip oldu artık dediğiniz anda 2k seviyesini bir anda getirebilirler..

3500$ den alım yaptıktan sonra 250$ pump geldi Smiley boşuna demiyorum bu saatten sonra üçe beşe bakmayın %10 kara geçince hemen satın ve marketin kan gölüne dönmesini bekleyin diye, tekrar alım yaparsam yazarım sanki bu deda 3500 altını deneyip oradan pump yiyecek gibi geliyor 3500 den 4 defa pump geldi market maker iyi alıştırdı, bu defa 3500 den long açanları patlatmak isteyebilir gibi geliyor bana bakalım.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
iki bin dolar civarlarına düşmesini ben desteklemiyorum. oradan çıkması da ayrı bir dert olacaktır.
yükselemiyorsa düşmesin bari.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
2000-2500 dolar civarına düşüş yapıp oradan fırlasada rahatlasak . Beklenen yükseliş bir türlü gelmiyor dediğim fiyatlara düşünce elimde ne var ne yok alacağım,  düşer mi bilmiyorum ama adamlar iyice düşürmeden çıkarmayacak sanırım,  dolar bazında btc bazında baya zarar var herkesin bunun bir şekilde çıkması lazım,  üç bin kusurlerde bayadır geziyoruz sonumuz hayır olsun
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
sert şekilde düştüğü yere bitcoin yine yavaş yavaş geldi. aylardır aynı şey oluyor. yine dörde deyip düşecektir. ezberledik artık.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bence bir kaç ay daha Piyasa böyle sürüklenebilir hiç belli olmaz daha her şey net değil gibi geliyor. Bu piyasa biraz insanları biraz kızdırmaca politikası yürütüyor gibi duruyor.

Ama daha sonrasında ne olacağını hepimiz daha net görebiliriz.
full member
Activity: 350
Merit: 110
Ben dibin görüldüğüne ve Bitcoin’in 2014-2015 fraktalını bir kaç ay erken olmak üzere birebir tekrar ettiğine inanıyorum.
full member
tekrar alım yapıyorum buradan 400$ artış olsa %12 kar demek herhangi bir alt alsan zaten %5 10 da ordan geliyor fırsatları değenlendirmek gerek.. %10 15 kara geçince de gözünün yaşına bakmayıp satın tekrar alım için ortalığın iyice kan gölüne dönmesini bekleyin. 2k gelicek diyenlere şimdilik kulak asmayın, geleceği varsa bile market maker bu beklentiyi sonuna kadar kullanacaklardır her defasında shortları patlatacaklar ilk önce, sonra da 2k nın geleceği yok burası dip oldu artık dediğiniz anda 2k seviyesini bir anda getirebilirler..

legendary
Activity: 2408
Merit: 1478
alex
şimdi ben buraya çok saçma bir şey yazacağım biliyorum ama ne bileyim arkadaş bu duruma canım çok sıkılıyor. adam amerika'da gidiyor 1 bitcoin alıyor ve gün içerisinde şansının da yardımıyla 3-5 kez al sat yaparak komisyon düştükten sonra 200-300 dolar kazanıyor diyelim. ben burada 1 bitcoin alıyorum dolar 5,60 iken ama 2 saat sonra dolar olmuş 4,3. tam tersi de olabilir diyebilirsiniz ama bizde kocaman bir enflasyon canavarı var. dolar arttığı zaman da o giriyor.  Grin bu yüzden ölümüne elde tutmak bana mantıklı geliyor. sonra da elimize veriyor koca başlar!
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
sekmeye çalışıp çalışıp kafasına balyoz yiyor bitcoin. belli ki balinalar hala daha yükselmesini istemiyor ve bu fiyat aralığı onların işine geliyor.
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Dibi gördük diye de yükselişin geleceğini düşünmek de çok fazla abesle iştigal kalır bana göre.Mesela bazı kişilerde dibi görelim ve bu serüven bitsin diyenler var. Tamamen yanlış çünkü her dipte belki daha güçlü bir dip Noktası belirleyebilir ta ki bu nokta sıfıra yaklaşana kadar....
full member
bitmex gibi bir platform varken bitcoinden ne köy olur ne de kasaba, btc uzun vade yatırım aracı olmaktan çıktı benim için, iddaa gibi short alt - long üst sürekli indirip kaldırıyorlar doğru tahminde bulunup vurkaç yapacaksın olay bundan ibaret.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Bende bazı arkadaşlar gibi 3000 doların altına inerse alırım diyorum ama bu meret inerken bazen öyle bir iniyorki insan almaya korkuyor yine hızlı bir inis olursa şahsen 3000 dolardan almaya korkarım gibi,  ne hâle getirdiler bizi bu durum hikayeyi özetliyor sanırım.  15000 dolardan alıyoruz ama 3000 dolardan almaya korkuyoruz. 😁
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
Ancak düşüşün bitmemiş olma ihtimali, bitmiş olma ihtimaline göre daha yüksek bir olasılık.

Katılıyorum ☝️
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
benim için btc de 3000 dolar altı her fiyat alım için uygundur, diptir. 3800 olmuş, 3500 olmuş. önemli değil. marketcap 120 milyar dolar civarlarında geziniyor, market cap 90 milyar dolar civarlarına kadar düşse şaşırmam. he tekrar söylüyorum düşecek demiyorum. ama 20 bin i gördü diye 3 bin dolar a düşünce kafa baş saç yolduracak bir durum değil, onu anlatmaya çalışıyorum. bitcoin fiyat grafiğini başlangıçtan itibaren, aylık ve yıllık zaman dilimleriyle kıyaslayın. ben hala era'sının geçtiğine inanmıyorum 2020-2022 'e kadar en az bitcoin devri büyüyerek ilerleyeceğine inanıyorum.
kaynak? herkes araştırıp tartmalı, kendisinden ve açık verilerden daha iyi bir kaynak olamaz bu ekosistem de.
do the math.
Jump to: