Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 152. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
3900 de takıldı kaldı şu ralli başlasa da artık bizde yolumuza baksak,  2019 da böyle geçerse bizim için çok kötü olur,  ocak ayının 3 ünü bekleyin dediler fork var dediler falan filan dediler yine bir şey çıkmadı yine hareket yok piyasada.  Herşey dip yapmış durumda kurtarırsa eth kurtarır bizi,  belki onunla birkaç projede hareketlilik başlar
sr. member
Activity: 302
Merit: 250
cevremde yavas yavas millet ether ne olmus btc artıyormuymus sozleri duyulmaya basladım. Kumar gibi milleti tekrar cekiyor. artıda kapattıgı her gun daha cok insan tekrar alsak mı diyor. Hacimlenirse yükseliş sert olabilir.
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
bitcoin ethereuma biraz destek olabilse mini bir boğa bile yaşanabilirdi ama belli ki balinalar hala boğa istemiyorlar.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
Market hacmi artmıyor sadece içerideki döngü devam ediyor, yeni boğa gelmesi için fomo oluşması lazım ethereum bir noktada o görevi yaptı ama bitcoin'in de haraketlenmesi gerekiyor.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Etherumdaki Hareketlilik Forkların yaklaşmış olması diyebiliriz sanırım bu denli direniyor aslında öyle aman aman bir artış da yok ama en azından bir düşüş de yok gözle görülür. Bitcoin ise sessiz kalmıyor aslında altların biraz toparlanması lazım.
sr. member
Activity: 532
Merit: 256
Son zamanlarda etherde var hareket o da malum yakında gerçekleşecek olan Constantinople hard fork sebebiyle ufak ufak da olsa fiyatı artıyor. Bitcoin ise bildiğimiz gibi..
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
genel görüş son zamanlarda negatife dönmüş gibi görünüyor. umarım bu felaket tellalları haklı çıkmazlar da biraz yükseliş görürüz.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
bitcoin şu aralar 6 bin seviyelerinde yaptığı şeyi yapıp kendisini sabitlemiş durumda. bunun değişimi ilk altı ayda yatay sonrasında dikey olacak gibi.
member
Activity: 392
Merit: 10
Bu seviyelerdeki hareketler çok güven verici degil.Uzunca bir süre yatay hareketin ardından 2500 seviyelerine dek süren aşağı hareket cok can acıtacaktır.
member
Activity: 392
Merit: 11
şuan olan şey 6 bin seviyelerinde geçirdiği uzun zamana benziyor. burada da uzun süre kalıp bu sefer yukarıya çıkacak.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Altlarda biraz hareketlilik vardı ama şu anda hafiften yine bir duraklama dönemine girdi gibi duruyor. Bence bu şekilde bir satış baltalaması gelmez ise devam eder gibi duruyor.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
yeeni yılda herkeste bir yükseliş beklentisi var analistler, uzmanlar vs ama ben pek öyle olacağını düşünmüyorum. tatmin edici olmayacaktır.
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
az önce bitcoine 250 dolarlık pump geldi. ters omuz baş omuz formasyonu çalıştırıyorlar muhtemelen. tradingview sitesinde bolca bunu çizen grafikler bulabilirsiniz. birkaç gün 3900'da takılmış gibi gözükse de önceden yaptığı gibi biraz düşüp yeniden pump yaptığı sürece bu gaz ile inş 44000 doları geçer. hacimde baya iyi.

Hiç belli olmaz tam yükselecek derken bir anda dipleri görebilir veya tam düşecek derken bir anda fırlayabilir zaten 1.5 ay kadar önce 6k idi herkes 2k falan konuşuyordu olayı değiştirdiler.
Kesinlikle. Bugüne kadar ne dediysek neredeyse hep tersi oldu. BTC/TRY 80.000TL olacağı aklımızın ucundan dahi geçmezdi, birisi söylede güler geçerdik. İnsanların bu kadar yükselmez dediği yerde yükseldi ve insanların artık düşmez deyip evini, arsasını, tarlasını, arabasını yatırdığı yerde düştü.

Nerede ne olacağı belli değil. Şuanı bir fırsat biliyoruz, buraları ganimet olarak değerlendiriyoruz ve sürekli alım yapıyoruz fakat ne olacağını kestiremiyoruz kesinlikle. Bu sene sonuna kadar yükseleceğini öngörüyoruz ancak.

Birde riskli yatırım yapacak kişilere bir tavsiyede bulunayım; sevgili arkadaşlar ihtiyacınız olan parayı yatırmayın. İhtiyacınız olan paranın size hissettireceği psikoloji bambaşka. Tamam, mesela sene sonuna kadar kesin yükselecek diyelim fakat yükselişe kadar size çok farklı şeyler yaşatabilir. Yukarıda da dediğim gibi, "bu artık yükselmez dediğimiz zaman yükseldi", "bu artık düşmez dediğimiz zaman düştü" psikolojimize ters bir şekilde ilerledi. Yani BTC/TRY 70binTL'den arabasını satıp BTC alanlar oldu.. Uzun lafın kısası, bu yükselene kadar dibin dibinide görebilir, ihtiyacınız olan parayı gömerseniz psikolojik olarak "ulan bu artık iyice düşmeye başladı çekeyim de aşağıdan tekrar alayım bari" dersiniz, tam aksine o an az bir şey yükselir tekrar yüksekten alırsınız vs. Anlayacağınız hep kaybedersiniz al-sat ile parayı. İhtiyacınız olan para olduğu için paranın düşmesini kabullenemezsiniz, üzülürsünüz ve psikolojik olarak yanlış işlere meydan verebilirsiniz.
sr. member
2018 yılı kripto paralar için güzel başladı ama sonrası b*k gibi bitti sayılır.( Yinede bu kişiden kişiye değişir.) 2019 için kripto paralar için daha güzel olacağını düşünüyorum. İlk altı ay için iddialı değilim ama Ağustos, Eylül gibi piyasa hareketlenir ve şimdikinden çok daha iyi olabilir.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
piyasalara şu an hiçbir şekilde güvenmemek gerekiyor. mevcut fiyatlar baz alındığında yüzde ellilik değişimler oluyor ki bunlar çok ciddi oranlar.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
az önce bitcoine 250 dolarlık pump geldi. ters omuz baş omuz formasyonu çalıştırıyorlar muhtemelen. tradingview sitesinde bolca bunu çizen grafikler bulabilirsiniz. birkaç gün 3900'da takılmış gibi gözükse de önceden yaptığı gibi biraz düşüp yeniden pump yaptığı sürece bu gaz ile inş 44000 doları geçer. hacimde baya iyi.

Hiç belli olmaz tam yükselecek derken bir anda dipleri görebilir veya tam düşecek derken bir anda fırlayabilir zaten 1.5 ay kadar önce 6k idi herkes 2k falan konuşuyordu olayı değiştirdiler.
member
Activity: 560
Merit: 11
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Rüzgarı arkasına almışıen 6250 $ 'ı test edip düşeceğini düşünüyorum.Ama kendi varsayımımdır YTD !
1 hafta olmadı daha en fazla %10 diyordun , 20k olmasın diye dua etmen gerekecek Smiley
şu üstte sallayan ortakürek ten bir farkın yok seninde...
Haklısın ama yanıldığımı kabul ediyorum ben.Diğerleri kabul etmiyorlar  Grin Piyasa çok sinirimi bozdu herşeye sövesim vardı o yüzden öyle yazdım.7000 tl zararım oldu psikoloji çöküyor bazen.

Ethereum 2x kar verdi değerlendirebilen olmuşsa hayrlı olsun  Smiley Şuan düştü ama toparlar diye umuyorum.

bu piyasada en çok yapılan hata umut etmek bilgin olsun Smiley
full member
Activity: 1176
Merit: 159
yeterince düştü alım yapalım biraz. günlük grafikte tobo oluştu, 3500$ destek üzerinden yeniden yükselişe geçer diye umuyorum. bir %20 daha alırsam yine satarım acımam isterse 10k olsun (nah olur) keyfim yerinde.
sr. member
Adamlar umdurup yumdurdu resmen iki gün önce bitcoinin fiyatı 4200 dolar seviyelerindeydi şimdi ise 3800 dolar civarında.
Jump to: