Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 584. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Bitcoin fiyatı sanki doğum öncesi sancı çekiyor gibi bir türlü 600 doları yakalayamadı 550 dolarlada tutundu fakat yukarı yönlü çıkış yapmak istiyor ama bir türlü gerçekleştiremiyor sanki destek yetersiz kalıyor 600 dolarları aştığı anda sanki çok hızlı bir yükselişe geçecek gibi duruyor
Dediğiniz gibi destek yetersiz gözüküyor. Daha da düşmesinde ..
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bitcoin fiyatı sanki doğum öncesi sancı çekiyor gibi bir türlü 600 doları yakalayamadı 550 dolarlada tutundu fakat yukarı yönlü çıkış yapmak istiyor ama bir türlü gerçekleştiremiyor sanki destek yetersiz kalıyor 600 dolarları aştığı anda sanki çok hızlı bir yükselişe geçecek gibi duruyor
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
4000 Yuani kırsa da rahatlasa herkes Smiley
Bir de piyasaya yeni ICO lar lazım piyasadan daha hızlı BTC çekilimi için. Smiley
full member
Activity: 182
Bitcoin de aşşaği doğru sert hareketler var bugün geçen gün de yazmıştım bitcoin eğer 600 dolar seviyelerini görüğ orada tutunma eğilimi gösterirse yukarı doğru sert bir çıkış yalanabilir diye şimdi aşşağı doğru bir hareketlenme başlamış ve şuan bitcoin fiyatı  560 doların altını görmüş hala göstergeler düşüşü işaret ediyor bu aslında bitcoinde spekülatif bir hareketin de olduğunun göstergesi aşşağı çek satış gelsin bitcoin topla sonra yükseliş gelsin alımlar başlayınca tekrar satış hareketleri gelsin iki haftadır sürekli takip ediyorum aynı taktil sürüyor sanki ama sonucu kestirmek zor onun için risk hala devam etmekte diye düşünüyorum
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
panik mi var ? kirmizi olmus her yer.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
fiyat hergun 5-10 dolar arasi ustune ustune koyup , agir agir ilerliyor, yeni cihazlar ship edilmeye baslandi, zorluk bu donemde degismese bile, onumuzde zorluk 10% uzeri olabilir.

fiyat oyle bir artiyor ki satan shortcu sattigi fiyattan bile geri alamiyor, btcyi alan satisa koymadigi icin, arz da sikinti olmaya da basladi. cinli madencilerde bu donemde sanirim, urettikleri btc yi piyasaya surmuyorlar. adamlar zaten urettikleri cihazlari satarak yeteri kadar kar ediyorlar su donemde.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bitstamp 588
BTC-e 582.159
Bitfinex 590.67
Huobi 598.36/3927.68

BTCTurk 1.750 TL

Bu sefer agır sağlam bir tırmanış var. Hadi bakalım tutunabilecek miyiz...
full member
Activity: 182
Gecen haftaya baktığımızda zorlanan 600 dolar seviyeleri bu haftada denenmeye başlandı ama iniş çıkışların bandı çok genişlediği için tutunma konusunda biraz zorlanıyor ama bu hafta başında 550 dolar artık tutundu gibi duruyor benim görüşüm 600 dolarları yakalar ve o seviyede tutunmaya başlarsa bitcoinde hiç beklenmeyen bir hızla çıkış ivmesi yakalanabilir her nekadar riskli görünsede bence şuan bitcoin almak için iyi dönem bana göre çıkış ivmesinin başlangıcındayız
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bu pump'ın arkasında bana göre Çinli Mining havuzları , asics miner üretici şirketler ve bunlarla iş birlikçi Çin borsaları var. Yarılanma gibi hem spekülasyon fırsatı var hemde ciddi anlamda gelirleri düşecek bu havuzların. Neden değerlendirmesinler ki fırsatı.
full member
Activity: 139
sahsen bende fiyat daha da yukari yonlu hareketini yarilanmadan sonra bekliyorum.

su an gunluk 3600 btc piyasaya arz var. ve piyasa alicilari bunu sindirebiliyor. 600 dolardan, gunde yaklasik 2.0 milyon dolar degerinde btc piyasa tarafindan aliniyor.

yarilanma sonrasi, gunluk arz 1800 btcye dusecek. ancak 2.0 milyon dolarlik talep surerse ki aylardir bu talep bu sekilde devam ediyor. o zaman  fiyatta kademeli olarak artar. son haftalardaki fiyatlama piyasada arz boslugunu olusacagini ongorenlerin alimi sayesinde oluyor.

yaşanan pump ı çin gerçekleştiriyor. çin hükümetinin aldığı -şu an hatırlayamadığım- bir karardan dolayı çinliler ellerindeki paranın değer kaybetmemesi için altına ve dolara yatırım yaptılar. btc den haberdar olan ise btc aldılar. piyasaya giren paranın sürekliliğinin  ne kadar devam edeceğini bilmiyorum fakat elbette fırtına yakında dinecek.
legendary
sahsen bende fiyat daha da yukari yonlu hareketini yarilanmadan sonra bekliyorum.

su an gunluk 3600 btc piyasaya arz var. ve piyasa alicilari bunu sindirebiliyor. 600 dolardan, gunde yaklasik 2.0 milyon dolar degerinde btc piyasa tarafindan aliniyor.

yarilanma sonrasi, gunluk arz 1800 btcye dusecek. ancak 2.0 milyon dolarlik talep surerse ki aylardir bu talep bu sekilde devam ediyor. o zaman  fiyatta kademeli olarak artar. son haftalardaki fiyatlama piyasada arz boslugunu olusacagini ongorenlerin alimi sayesinde oluyor.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Asıl dump yarılanmadan sonra olacak  Grin

-Btc si olanlar yarılanmaya yakın tepe noktasından satışa geçmeli,

-Olmayanlar ama almak için fırsat kollayanlar(ben oluyorum)alım fırsatı bekleyip btc ye geçtikten sonra yine yarılanmaya yakın bir tepe noktasından satmalı,

bunlar benim öngörüm.Yarılanma tek başına bir anlam ifade etmiyor zorlukta ona göre değişecektir.Bu yüzden dikkat etmekte fayda var.
legendary
son 5 notun meali :

cok dogru, cok shortta kaldik, o yuzden fiyat dussun de ucuzdan sattiklarimizi tekrar alalim. ancak tedirgin olmayin, global olarak bitcoin fiyatini  , turk borsasi ya da turk borsasinda islem yapan btctalk userlari belirlemiyor.  

Evet onun için yazdık. Şimdi burayı okuyanlar koşsun binlerce btc satsınlar biz de ucuzdan alalım diye.

Söylediğimizde bir yalan var mı ? yok
Hatalı bir şey mi söylemişiz? yok
Yükselecek alın, düşecek satın mı demişiz? yok.

Hatalı veya eksik bir şey söylemişsek, dersin burda hatalı düşünüyorsunuz, doğrusu budur. Eee bu neyin goygoyu?
Boşuna dememişler, sen ne söylersen söyle, söylediğin karşıdakinin anladığı kadardır.

Ki daha bir kaç mesaj üstte full BTC'deyiz diye yazmışız.
İyi kötü burada fikirlerimizi yazıyoruz, bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Birisi gelip böyle canını sıkıyor insanın durduk yerde.

sakin ol sampiyon, bu neyin heyacani boyle, herkezin gorusu kendinedir.. Smiley tum goruslere saygiliyiz, burada bir problem yok..

ancak dediginiz gibi bitcoin icin bir taban fiyati yok, 500 $ da olur, 200 $ da olur tabani, LAKIN, bunun bir tavan fiyati da yok.. olsaydi zamaninda 30 dolara ciktiginda, 1 dolara tekrar duser diyen newbieler cok hakli olurdu..

ps: full btcde de oldugunuzu yazmissiniz, eyvallah kardesim. btcye destek verenlere selamim olsun.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
son 5 notun meali :

cok dogru, cok shortta kaldik, o yuzden fiyat dussun de ucuzdan sattiklarimizi tekrar alalim. ancak tedirgin olmayin, global olarak bitcoin fiyatini  , turk borsasi ya da turk borsasinda islem yapan btctalk userlari belirlemiyor.  

Evet onun için yazdık. Şimdi burayı okuyanlar koşsun binlerce btc satsınlar biz de ucuzdan alalım diye.

Söylediğimizde bir yalan var mı ? yok
Hatalı bir şey mi söylemişiz? yok
Yükselecek alın, düşecek satın mı demişiz? yok.

Hatalı veya eksik bir şey söylemişsek, dersin burda hatalı düşünüyorsunuz, doğrusu budur. Eee bu neyin goygoyu?
Boşuna dememişler, sen ne söylersen söyle, söylediğin karşıdakinin anladığı kadardır.

Ki daha bir kaç mesaj üstte full BTC'deyiz diye yazmışız.
İyi kötü burada fikirlerimizi yazıyoruz, bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Birisi gelip böyle canını sıkıyor insanın durduk yerde.

full member
Activity: 238
son 5 notun meali :

Düşününce böyle bir mantıkta çıkıyor ortaya tabi. Her şey spekülasyon için diyorsunuz yani  Grin
legendary
son 5 notun meali :

full member
Activity: 210
Millet yine gaza gelmis. Taban 600 ler olusmus. Kafamiza dumpi yicez demektir bu. Ne zaman millet bu kadar guvense sert hareket yapti. Yukari yonde ilerleme beklesemde bi ara sert bi dip yapmasini bekliyorum. Keriz silkelerler bi tur

Millet akıllanmıyor. Yeniler neyse de eskiler ne çabuk unuttu, geçen sene burada 200$ destek olur mu, 1300 yuanı geçer mi, 230 'u aşamıyoruz diye yazdıklarını? Daha öncesinde 1000$ seviyesinden 600$ seviyelerine, ordan 150'lere kadar inen BTC den bahsediyoruz. Taban 600 olacak, 500 olacak lafları komik geliyor bunları hatırlayınca.

BTC 1000$'ı da geçebilir bir anda mesele o değil, mesele bu piyasanın belirli standartları olmadığını unutmayıp, yatırımınız ve işlemlerinizi  ona göre yapmanız.
Burada görüşlerinize katııyorum örnegin benim bitcoinle tanışalı bir yıl olmadı foruma baktığımda bazı arkadaşların yorumlarıyla sanki hersene bitcoin 2 ye katlanıyor kesin garanti gibi düşünceler yaygın olarak konuşuluyor paylaşılıyor ama benim izlediğim kadarıyla spekülatif hareketlerle ani çıkışlar ve inişler oluyor normal borsa ortamında baktığımızda bu tarz dalgalanmaların yapıldığı hisselere güvenilmez yatırım konusuda riskli görülür o yüzden sizin düşüncelerinizi doğru buluyorum ve bende sizin gibi düşünüyorum şu ortam riskli bir ortam temkinli olmak gerek
full member
Activity: 238
Tecrübeli arkadaşlar deneyimlerini paylaştıkça, her zaman dikkatli olmak gerektiği sonucuna vardım. Çok agresif çıkışlar yapabildiği gibi, aynı şekilde düşüşler görmemiz de sürpriz olmayacaktır.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Millet yine gaza gelmis. Taban 600 ler olusmus. Kafamiza dumpi yicez demektir bu. Ne zaman millet bu kadar guvense sert hareket yapti. Yukari yonde ilerleme beklesemde bi ara sert bi dip yapmasini bekliyorum. Keriz silkelerler bi tur

Millet akıllanmıyor. Yeniler neyse de eskiler ne çabuk unuttu, geçen sene burada 200$ destek olur mu, 1300 yuanı geçer mi, 230 'u aşamıyoruz diye yazdıklarını? Daha öncesinde 1000$ seviyesinden 600$ seviyelerine, ordan 150'lere kadar inen BTC den bahsediyoruz. Taban 600 olacak, 500 olacak lafları komik geliyor bunları hatırlayınca.

BTC 1000$'ı da geçebilir bir anda mesele o değil, mesele bu piyasanın belirli standartları olmadığını unutmayıp, yatırımınız ve işlemlerinizi  ona göre yapmanız.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Jump to: