Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 641. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
320-330 dolar arasında sıkıştı, yine bir tarafa kırma zamanı geliyor. Pazartesi yön yukarı olacakmış gibi hissediyorum.

Bende aynı izlenime kapıldım ama bildiğim birşey varsa her zaman düşündüğümün tersi çıktığı ve tam tersi olursa hiç şaşırmayacağım bu sefer Cheesy
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
320-330 dolar arasında sıkıştı, yine bir tarafa kırma zamanı geliyor. Pazartesi yön yukarı olacakmış gibi hissediyorum.
legendary
just in case
bitstampte fiyat an itibari ile 326 $ ve bugün akşama kadar 330$ belkide üzerine doğru kıracağını düşünüyorum. Tr piyasasında fiyatlarda bana bayağı uygun geldi işbankası hesabı olanlar yaşadı Smiley
edit:yanlış analiz yapmıyorsam tabi ortaya konuşuyorum yatırım tavsiyesi değil. Smiley

Gece 3 oldu Bitstamp'te fiyat hala 326 dolar. Sabaha karşı 330'u geçerse eğlenceli bir pazar günü görebiliriz.
Bende yatmadan bakayım dedim birşey değişmemiş dedim analiz fos çıktı Smiley ama garip kısım 326 usd de BTC türk 950 tl civarlarında  idi 938 tl ye düşmüş düşüyor sürekli ama piyasa sabit o nasıl oluyor anlamadım arbitraj yapılacak bir durum da yok gördüğüm kadarıyla
full member
Activity: 160
Merit: 100
bitstampte fiyat an itibari ile 326 $ ve bugün akşama kadar 330$ belkide üzerine doğru kıracağını düşünüyorum. Tr piyasasında fiyatlarda bana bayağı uygun geldi işbankası hesabı olanlar yaşadı Smiley
edit:yanlış analiz yapmıyorsam tabi ortaya konuşuyorum yatırım tavsiyesi değil. Smiley

Gece 3 oldu Bitstamp'te fiyat hala 326 dolar. Sabaha karşı 330'u geçerse eğlenceli bir pazar günü görebiliriz.
legendary
just in case
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
2015'i 300 doların üstünde kapatabilirsek ocak ve şubat ayları eğlenceli geçebilir
Fakat 300 dolar altında girersek seneye kasım ayına kadar bu seviyelerde sürünürüz gibime geliyor Smiley

Seneye olacaklardan haberiniz yokmuş gibi konuşuyorsunuz.

seneye olacaklar derken neyi kastettiniz?
Yarılanmadan mı yoksa benim gözden kaçırdığım başka bir faktör mü?
söylerseniz ben de öğrenmiş olurum en azından Smiley
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
Litecoin'de ödül yarılanması olduğunda herhangi bir fiyat artışı yaşanmamıştı, hatta aksine düşüş olmuş: http://www.coindesk.com/litecoin-first-mining-reward-decline/
Bitcoin'de de yaşanacağını sanmıyorum.

Rakamlarla ifade etmek gerekirse Litecoin fiyatı, yarılanma öncesi $3.05. Yarılanmanın olduğu tarihte $2.50 civarına düşüyor. Ekim yükselişlerinde Bitcoin'in peşine takılarak $4.88 seviyelerine geliyor. Şu anki seviyesi $3.10 civarı.. Yarılanmadan itibaren geçen süre yaklaşık 3 ay.

Bu şekilde bakarsanız hata yaparsınız. Litecoin fiyatı yarılanmadan önce arttı, neredeyse 10$'ı gördü. Fiyatı dörtten fazlaya katlandı. Bitcoin için de aynı şey bekleniyor. Ayrıca Bitcoin'in ilk yarılanması sırasındaki hareketlerine bakarsanız önümüzdeki 8-9 ay için ne kadar büyük bir fırsat olduğunu görürsünüz.

haklısınız, temmuz grafiğini dikkate almadığımı şimdi farkettim. ağustos sonunda olacak bi yarılanma öncesi (yaklaşık 45 gün) artış göstermiş.
ancak sonrasında yine dengeye gelmesini de göz önünde bulundurmakta fayda var.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Aralık ayının son haftası düşeceğini düşünüyorum.
İnsanlar nakite geçme eğilimi gösterebilir.
Yeni yıl sebebiyle diyorsan Aralık'ın sondan bir önceki haftası olur o, 25 aralıktan itibaren xmas başlar ve resmi kurumlar vs hep tatile girer. O yüzden bir önceki haftada düşüşler gözlenebilir.
27 kasim black friday. Xmas alisverisi aralik ortasi desek onumuzdeki gunlerden itibaren aralik soununa kadar insanlar deli gibi para harcicak.eger alisverisler fiati etkilerse onumuzdeki gunlerde saglam dusebilir.
legendary
Activity: 1554
Yeni yıl sebebiyle diyorsan Aralık'ın sondan bir önceki haftası olur o, 25 aralıktan itibaren xmas başlar ve resmi kurumlar vs hep tatile girer. O yüzden bir önceki haftada düşüşler gözlenebilir.
legendary
Merit: 1023
I am a good bro
legendary
Activity: 952
Herkes yukselmesini beklerken dusurup sonradan yukari dogru harekette yaptirabilirler

Öyle ya da böyle 2016'da fiyat yükselecek, bunda hemen herkes hemfikir.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
 Herkes yukselmesini beklerken dusurup sonradan yukari dogru harekette yaptirabilirler
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
yarilanmaya yaklastigimiz bu zamanlarda, bir yukari sert hareket yapacak, ancak bu yarilanmadan once de olabilecegi gibi, yarilanma gerceklestikten hemen sonra da olabilir. ana trend zaten yukari , 200 dolarlardan baslayan ivme bozulmus degil.

300 dolar bile bu kadar sağlam dururken 200 doların altı çok büyük sürpriz olur. Bir daha hiçbir şekilde 200 doların altını göreceğini düşünmüyorum.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
yarilanmaya yaklastigimiz bu zamanlarda, bir yukari sert hareket yapacak, ancak bu yarilanmadan once de olabilecegi gibi, yarilanma gerceklestikten hemen sonra da olabilir. ana trend zaten yukari , 200 dolarlardan baslayan ivme bozulmus degil.

legendary
just in case
Litecoin'de ödül yarılanması olduğunda herhangi bir fiyat artışı yaşanmamıştı, hatta aksine düşüş olmuş: http://www.coindesk.com/litecoin-first-mining-reward-decline/

Rakamlarla ifade etmek gerekirse Litecoin fiyatı, yarılanma öncesi $3.05. Yarılanmanın olduğu tarihte $2.50 civarına düşüyor. Ekim yükselişlerinde Bitcoin'in peşine takılarak $4.88 seviyelerine geliyor. Şu anki seviyesi $3.10 civarı.. Yarılanmadan itibaren geçen süre yaklaşık 3 ay.

Bu şekilde bakarsanız hata yaparsınız. Litecoin fiyatı yarılanmadan önce arttı, neredeyse 10$'ı gördü. Fiyatı dörtten fazlaya katlandı. Bitcoin için de aynı şey bekleniyor. Ayrıca Bitcoin'in ilk yarılanması sırasındaki hareketlerine bakarsanız önümüzdeki 8-9 ay için ne kadar büyük bir fırsat olduğunu görürsünüz.
Hem fikirim. Boru değil yarıya düşüyor BTC . İkiye üretimi katlayacak yatırımları yoksa maliyetleride durduk yere ikiye bölemeyeceklerine göre fiyatlara yansıyacak adam piyasaya 300 $ dan sokup hem piyasayı etkilemeden hem de keyfine bakıyorsa bu iş yarılanmadan sonra öyle olmaz.
legendary
Activity: 1064

legendary
just in case
Sürekli alım satım olmasına da anlam veremiyorum fiyatın değiştiği yok sürekli el değiştiriyor.
Komisyon hesabı yapsak şu trader exchange sitelerinde filan iyi para kalıyor
legendary
just in case
Piyasalar yukarı yönlü zorluyor bakalım nasıl kapanacak bu hafta takip izliyorum , 320$ dan 325$ a kadar inişli çıkışlı ama yükselen bir grafik çiziyor.
-btc-e den takip ediyorum bu arada-
şuan 320$
bitstamp$: 324.00  btce$: 321.126  bfnx$: 323.820  kr€: 303.520  btcchina元: 2081.74 huobi元: 2080.120  okcoin元: 2080.480
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Ödül yarılanmasında bence fiyat degisikligi olmak zorunda yoksa cogu sirket cihazlarını kapatır...
hiç bir sektördeki hiçbir iş risksiz değildir. Ben o dönemde fiyatın değişeceğini sanmıyorum. hatta bilerekte değiştirtmeyebilirler biraz milleti dökmek için

şahsen bende sınırlı bir artış bekliyorum, kimse ödül yarıya indi, fiyat ikiye katlayacak beklentisine girmesin , ters köşe olabilir
Jump to: