Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 667. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Bitfinex 248$ oldu bir anda :O
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Çıkış hızlandı, 243 doları geçtik. Türk piyasası tepki veremedi. Hala alım fırsatı var. Smiley
full member
Activity: 160
Merit: 100
Çin ulusal tatili bitti onun etkisi olucaktır piyasaya bilginize. 1-5 Ekim arası tatildelerdi.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
yurtdisindaki yukselisde suruyor , gayet sakin ve temkinli bir sekilde alimlar var, caktirmadan mal toplama evresi basladi sanirim.
full member
Yurtdışından daha ucuza Türk piyasasından rahatça BTC almanın nesi mantıksız? İlle birine satmanız gerekmiyor, satarsanız da kara geçmiş olacaksınız. Fiyat birazdan Türk piyasasında yükselir zaten, o zaman görürüz kimlere mantıklı geldiğini.
720-725 aralığında şuanda dediğiniz miktar bitcoin, yurt dışı piyasası 720tl civarı şuanda bunun için diyorum. Alım fırsatı şuan için 710 seviyesinden olursa mantıklı olur. Saat 15:00 civarı hareket olucaktır. +/- harekete göre değişir herşey. 1-2 haftadır düşük seyrediyoruz yurt dışına göre zaten ama bu gün için mantıksız şuanda 60btc'ye kadar alım fırsatı demek. Herkesin mantığı farklı işler, sadece bir yorumda bulundum iddalaşmak değil amaç. Saygılar..
Zz
legendary
60 btc'ye kadar olan kısmı alıp kaçdan kime satıcaz mantıksız geldi biraz. Fiyat yükselcekse 5 dolar fln mantıklı olabilir. Saygılar.

Yurtdışından daha ucuza Türk piyasasından rahatça BTC almanın nesi mantıksız? İlle birine satmanız gerekmiyor, satarsanız da kara geçmiş olacaksınız. Fiyat birazdan Türk piyasasında yükselir zaten, o zaman görürüz kimlere mantıklı geldiğini.
full member
İlginç şekilde Türk piyasası yurtdışının altında. Elinde nakit olanlar için Btctürk'te 60BTC'ye kadar çok büyük alım fırsatı var.
60 btc'ye kadar olan kısmı alıp kaçdan kime satıcaz mantıksız geldi biraz. Fiyat yükselcekse 5 dolar fln mantıklı olabilir. Saygılar.
Zz
legendary
İlginç şekilde Türk piyasası yurtdışının altında. Elinde nakit olanlar için Btctürk'te 60BTC'ye kadar çok büyük alım fırsatı var.
Zz
legendary
Ya aşağı ya yukarı kıracak diye diye Ekime geldik. Gitmiyor işte aşağı da gitmiyor yukarı da. Bu sakinliği kabullenmek lazım. Bitcoin 230-240 dolar bandında kanalını buldu.

(Şimdi ben bunu yazdım diye bu hafta kesin büyük bir hareket olur. Cheesy Cheesy)
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Dar alana sıkıştı fiyat.Şayet yukarı doğru baskı olsada ters yöne dikkat edilmesi gerekir.240$ ı hacimli geçemezse birkaç gün içinde satışlar gelmeye başlayabilir.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
3 dolarlik bir yukselis oldu. Btc-e 240'i gecemedi. Gerisi gelecek gibi durmuyor.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Ve pump dalgası başladı 240$'ı aştık.  Çin borsaları tepki vermedi aynı anda Grin
https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Bu hafta öncesine kadar çinliler pumpa başladı mı diğer borsalarda da pump başlardı. Yani çinliler tetikleyiciydi. Bu hafta ise çinliler pump dalgası başlatmak isteyip başlatamadılar. (Diğer borsalar tepki vermedi).
Çinlilerin en az +15$'lık bir pump başlatacağını düşünüyorum. Aksi halde madencilik operasyonları son bulacak, batacaklar.

Bu konuda sana güvensem mi bilemedim. Elinde Hashnest'ten S4 tuttuğun için fiyatın yükselmesini istiyorsun, bu da kararlarına etki ediyor gibi geldi. Ben alım desteği de göremedim, fiyatı 240'ın üstüne taşıyacak bir neden de. Aksine 240$ çok sağlam direnç oldu, her seferinde çalışıyor. İzleyip göreceğiz.

alim destekleri, ya da "buy wall" dedigimiz hadisenin fiyata etkisi sadece psikojiktir, almak isteyen adam girer alir. gidip 20 dolar altina 5000 btc lik duvar koymaz. bunlar fiyati manipule etmek icin yapilan hareketler, ki zaman zaman da fiyat tersine bile etkilenebilir. mesala alim destegi guclu gibidir, ancak fiyat cakilir kalir.

zamaninda bitstampda 30K lik btc satis duvarinin nasil eritildiginide biliyoruz. ondan sonra fiyat yurumus gitmisti, o tabloya bakan satis destegi guclu derdi ve beklenen fiyatin cakilmasi idi, tam tersi olmustu. gecen sene bu zamanlardaydi.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Bu hafta öncesine kadar çinliler pumpa başladı mı diğer borsalarda da pump başlardı. Yani çinliler tetikleyiciydi. Bu hafta ise çinliler pump dalgası başlatmak isteyip başlatamadılar. (Diğer borsalar tepki vermedi).
Çinlilerin en az +15$'lık bir pump başlatacağını düşünüyorum. Aksi halde madencilik operasyonları son bulacak, batacaklar.

Bu konuda sana güvensem mi bilemedim. Elinde Hashnest'ten S4 tuttuğun için fiyatın yükselmesini istiyorsun, bu da kararlarına etki ediyor gibi geldi. Ben alım desteği de göremedim, fiyatı 240'ın üstüne taşıyacak bir neden de. Aksine 240$ çok sağlam direnç oldu, her seferinde çalışıyor. İzleyip göreceğiz.
Bu devirde babana bile güvenme demişler  Cool Cool
Çinliler çok üç kağıtçı, madencilik bakım masrafını dolar üzerinden hesaplayıp kesiyorlar, dolar ücretini de finex'in kuruna göre kesiyorlar, kendi kurları yüksek olsa da...
hero member
Activity: 490
Merit: 500

legendary
Çinliler Bitfinex mi kullanıyor pump yaparken? Yoksa Çin'deki hareketi gören Amerikalılar mı yükselişe destek verecek? Buradaki mantığı anlayamadım, kafam karıştı.
Bitfinex'teki alım desteğinden bahsetmesen bu dediğini belli bir mantığa oturtabilirdim.

hero member
Çinliler Bitfinex mi kullanıyor pump yaparken? Yoksa Çin'deki hareketi gören Amerikalılar mı yükselişe destek verecek? Buradaki mantığı anlayamadım, kafam karıştı.
Bitfinex'teki alım desteğinden bahsetmesen bu dediğini belli bir mantığa oturtabilirdim.
legendary
Bitfinex'teki alım desteğini görüyor musun? Hah işte o hafta sonu harekete geçecek diye düşünüyorum Smiley
https://bitcointalksearch.org/user/chartbuddy-110685

Geçen hafta da benzer alım desteği varken hareket olmadı yanlış hatırlamıyorsam. Bu hafta ne farkı var, grafiği neden farklı okuyoruz?

https://bitcointalksearch.org/user/chartbuddy-110685;start=160
Çinliler sebebiyle. Çinliler bu hafta içi pump yapmaya başladılar, borsaları hep 5-10$ arası yukarıda geziyor.
hero member
Bitfinex'teki alım desteğini görüyor musun? Hah işte o hafta sonu harekete geçecek diye düşünüyorum Smiley

Geçen hafta da benzer alım desteği varken hareket olmadı yanlış hatırlamıyorsam. Bu hafta ne farkı var, grafiği neden farklı okuyoruz?

https://bitcointalksearch.org/user/chartbuddy-110685;start=160
legendary
Haftasonu geldi, umarım hareketli 3 gün yaşarız. Yukarı yönlü bir hareket bekliyorum şu sıralar.

Sırf haftasonu olduğu için fiyat neden artsın? Önceki haftasonlarına bakınca kesin böyle giden bir pattern göremedim.
Jump to: