Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 668. (Read 1108999 times)

Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Önce bir düşsünde btc ye geçelim hazır dolar 2,99 tl ye gerilemişken btc paritesi düşse fena olmayacak.Hazırda bekliyorum 2 aydır  Sad

BTC düşse bile TL ile almak için BtcTürk'teki spekülatörlerin fiyata ayak uydurmasını beklemek zorundayız. Bilindiği gibi genelde yurtdışı ile uyum sağlayamıyorlar.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Önce bir düşsünde btc ye geçelim hazır dolar 2,99 tl ye gerilemişken btc paritesi düşse fena olmayacak.Hazırda bekliyorum 2 aydır  Sad
full member
Activity: 160
Merit: 100
Haftasonu geldi, umarım hareketli 3 gün yaşarız. Yukarı yönlü bir hareket bekliyorum şu sıralar.

Sırf haftasonu olduğu için fiyat neden artsın? Önceki haftasonlarına bakınca kesin böyle giden bir pattern göremedim.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Ne kadar hareketsiz bir piyasa, trade yapılmıyor. Ne zaman yeni bir hareket olacak acaba?
Haftasonu geldi, umarım hareketli 3 gün yaşarız. Yukarı yönlü bir hareket bekliyorum şu sıralar.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Ne kadar hareketsiz bir piyasa, trade yapılmıyor. Ne zaman yeni bir hareket olacak acaba?
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
10$ farklara varıyor çin ile dünya borsaları. Ama dünya borsaları tepki vermemekte, geriden gelmekte kararlı.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
yine bir hareket basladi 1554 yuan gecildi biraz evvel, her deneyisinde, yeni kisa donem zirveler yapiliyor. takipteyiz.
hero member
Activity: 644
Merit: 501
Btcturk ile bitstamp kuru arasında 20 liralık bir fark var. Alış ve satış emirleri arasında bile 10 tl fark var. Yani btc satmak istesen birim başına 30 tl zarar edersin. Sanırım forum üzerinden satmak daha iyi.
Bitstamp kuru 710 TL, http://preev.com/btc/try/source:bitstamp
Btcturk kuru 670 alış 690 satış. koinim 690 alış.

Türk piyasası resmi tatilden etkilenmiş gibi görünüyor. Para aktarım sıkıntıları var anlaşılan. Pazartesi Türk borsaları hacimli yükselir, eğer bu seviyelerde kalırsa fiyat.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Btcturk ile bitstamp kuru arasında 20 liralık bir fark var. Alış ve satış emirleri arasında bile 10 tl fark var. Yani btc satmak istesen birim başına 30 tl zarar edersin. Sanırım forum üzerinden satmak daha iyi.
full member
Hareketsiz zamanlara geri döndü. 5 dolar yükselse haber geliyor sanır olduk.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
haber su sanirim. biraz evvel okudum bende. bakalim cikis desteklenecek mi?

http://tr.euronews.com/2015/09/18/dijital-para-bitcoin-yayginlasiyor/

Bu eski haber, zaten fiyat da geri çekiliyor yeniden. Önemli bir haber yokmuş demek ki.
legendary
Bitstamp 230.77 $
BTC-e 229.7 $
Bitfinex 231.98 $
Huobi 236.19 $ / 1506.34 CNY

Acaba bu yükselişi tetikleyen bir haber var mı?

haber su sanirim. biraz evvel okudum bende. bakalim cikis desteklenecek mi?

http://tr.euronews.com/2015/09/18/dijital-para-bitcoin-yayginlasiyor/
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Bitstamp 230.77 $
BTC-e 229.7 $
Bitfinex 231.98 $

Sitelerde 1-2 haber mevcut ancak fiyatı bu denli etkileyebilecek bir habere denk gelmedim. Bank Of Amerika patent başvurusu var, Circle'ın CirclePay olarak rebrand haberi var (New Yorkluları da kapsayacak şekilde, bitlicense'a uyarak).
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Bitstamp 230.77 $
BTC-e 229.7 $
Bitfinex 231.98 $

legendary
huobi 1540 yuana firladi 15 dakka icinde, bir durum var ancak haber yok.
full member
7-8$ sıçrama yaptı bir anda 230.5 şuanda
hero member
Activity: 644
Merit: 501

Bitcoin şu anda hala ortaya çıkış amacına göre kullanılmıyor. Büyük çoğunluk yatırım aracı olarak görüyor. Kullanımı yaygınlaştıkça maniple etmekte zorlaşacak ve daha stabil bir hale gelecektir elbet. İnternet ya da cep telefonu gibi başta yavaş sonradan bir anda yayılacakmış gibi geliyor bana. O zaman bu ekonomi bölümünde fiyat takibi konusu dışındada bir şeyler konuşabiliriz Smiley
IBM 4 tane mainframe ürettiğinde: "bilgisayar sektörü bitmiştir, artık hepsini üretmiş bulunuyoruz".
İnternet ilk çıktığında: "bunu kim kullanacak, gereksiz bir şey".

Bitcoin; geniş kitleler yavaş yavaş denial (reddetme) durumundan çıkıyorlar. Bunda büyük firmaların bitcoin hırsı etkili elbette.

legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

Bitcoin şu anda hala ortaya çıkış amacına göre kullanılmıyor. Büyük çoğunluk yatırım aracı olarak görüyor. Kullanımı yaygınlaştıkça maniple etmekte zorlaşacak ve daha stabil bir hale gelecektir elbet. İnternet ya da cep telefonu gibi başta yavaş sonradan bir anda yayılacakmış gibi geliyor bana. O zaman bu ekonomi bölümünde fiyat takibi konusu dışındada bir şeyler konuşabiliriz Smiley
legendary
Activity: 1064
Fiyatın belli bir aralıkta kalmasının Bitcoin'in kullanım oranını artırması lazım. Sizi bilmiyorum ama ben uzun süredir Bitcoin'i alışveriş yaparken vb. şekilde kafamda fiyatının anlık değişimiyle ilgili soru işaretleri olmadan kullanıyorum.
legendary
Activity: 918
Dolar, baz fiyat benim için.Bütün emtia ve diğer dövizleri USD cinsinden değerlendiriyorum. Yuan cinsinden değerlendirilmesi konusunda ise Bitmain USD olarak satıyor cihazları (BTC kabul ediyor diyenlere evet ama fiyat USD cinsinden), Yuan convertible değil.Bunlar benimşahsi fikrim.
Jump to: