Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 699. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
240$ da tutunmaya çalışıyor ancak, aşağı doğru bir baskı var gibime geliyor.
Siz ne düşünüyorsunuz gidişat hakkında.
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
bitcoin'in sadece amaçlarından birisi sayılabilir bu. volatasyon'un çok daha azalması gerekiyor, bunun için de mass adaption (büyük kabullenme) gerekiyor. mass adaption için de volatilite'nin azalması gerekiyor. Bu ikisi bir birine bağlı. hiçbir firma şu anki bitcoin fiyatına güvenip de kıtalar arası para transferi yapmıyor, yapamıyor. marketlerde yeterince derinlik mevcut değil. amerikalı firma çin'e 2 milyon dolar bitcoin ödeme yapsa marketten alım yapması gerektiğinde fiyatları fırlatır. çinli firma bozdurmaya kalksa piyasayı aşağı yönde baskılar panik satışlar gelir vs vs.

coinmarketcap e göre 3 milyar dolardan fazla market var ve 2milyon dolar ike ortalık karışır diyorsunuz?

gün ortasındayız sabahtan beri 15milyon dolarlık bitcoin işlemi olmuş.
sr. member
Activity: 240
Merit: 250
Bazıları piyasayı düşürmek için baya uğraşıyor fork muhabbetinin fiyatı olumsuz yönde etkileyeceği konusunda ama siz onlara bakmayın. Bitcoin emin adımlarla 240$ üstünde sağlam durarak yönünü yukarı çeviriyor.
hero member
Activity: 644
Merit: 501
240$ altına inmediği sürece olumlu hava devam eder.

hangi olumlu hava yahu?
1000 USD den 200 USD ye düşmüş, oradan 240-250 bandına sekmiş. Bitkisel hayatta ve biz olumlu hava diyoruz. Bitcoin in yeniden 1000 USD olması için Çin'in top yekün bir kaç aylığına olsun Internet den kopması lazım.
ucuz Donanım ve bedavaya yakın elektrik ile tüm kripto para dünyasınına atlıyorlar...

Bitcoin 1000 dolara çıktıda kaç gün orada kaldı ki? Suni bir yükseliş bitcoine gerçek değerini kazandıramaz bence. Bu şekilde yavaş yavaş ve dalgalı olarak gitmesi daha iyi. He arada yine bi ralli yaparmı bilemeyiz tabi Smiley

kesinlikle katiliyorum, peakler ve dipler istatistiksel degerlendirmelerde sayilmaz.. bunu suna benzetebiliriz, universitede de sinav sonucunda curve hesabi yapilirken, top ve bottom nasil average hesabina girmiyorsa, tepe ve dip noktasi deger icin bir kriter olamaz. bitcoin aylardir (olmasi gerektigi gibi) 210-260 $ araliginda salinim yapiyor, eskisi gibi gunde yuzde 40 artmadigi gibi, yuzde 40 da dusmuyor, volatasyon azaliyor, bu da yavas yavas yeni bir para biriminin gercekligine dogru gidiyor demektir... amac bu degil miydi zaten?
bitcoin'in sadece amaçlarından birisi sayılabilir bu. volatasyon'un çok daha azalması gerekiyor, bunun için de mass adaption (büyük kabullenme) gerekiyor. mass adaption için de volatilite'nin azalması gerekiyor. Bu ikisi bir birine bağlı. hiçbir firma şu anki bitcoin fiyatına güvenip de kıtalar arası para transferi yapmıyor, yapamıyor. marketlerde yeterince derinlik mevcut değil. amerikalı firma çin'e 2 milyon dolar bitcoin ödeme yapsa marketten alım yapması gerektiğinde fiyatları fırlatır. çinli firma bozdurmaya kalksa piyasayı aşağı yönde baskılar panik satışlar gelir vs vs.

hero member
Activity: 840
Merit: 1000

hangi olumlu hava yahu?
1000 USD den 200 USD ye düşmüş, oradan 240-250 bandına sekmiş. Bitkisel hayatta ve biz olumlu hava diyoruz. Bitcoin in yeniden 1000 USD olması için Çin'in top yekün bir kaç aylığına olsun Internet den kopması lazım.
ucuz Donanım ve bedavaya yakın elektrik ile tüm kripto para dünyasınına atlıyorlar...

Bitcoin 1000 dolara çıktıda kaç gün orada kaldı ki? Suni bir yükseliş bitcoine gerçek değerini kazandıramaz bence. Bu şekilde yavaş yavaş ve dalgalı olarak gitmesi daha iyi. He arada yine bi ralli yaparmı bilemeyiz tabi Smiley

kesinlikle katiliyorum, peakler ve dipler istatistiksel degerlendirmelerde sayilmaz.. bunu suna benzetebiliriz, universitede de sinav sonucunda curve hesabi yapilirken, top ve bottom nasil average hesabina girmiyorsa, tepe ve dip noktasi deger icin bir kriter olamaz. bitcoin aylardir (olmasi gerektigi gibi) 210-260 $ araliginda salinim yapiyor, eskisi gibi gunde yuzde 40 artmadigi gibi, yuzde 40 da dusmuyor, volatasyon azaliyor, bu da yavas yavas yeni bir para biriminin gercekligine dogru gidiyor demektir... amac bu degil miydi zaten?
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

hangi olumlu hava yahu?

legendary
Activity: 3248
Merit: 1531

hangi olumlu hava yahu?
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
takip ettiğim bir indicator zımbırtısı "aşırı satım" diyor. bunun anlamı "aşırı satış var, al yükselecek" mi yoksa "aşırı derecede satış yap, alım var düşecek" demek mi? nedir bu indicator olayı
alıcıdan cok satıcı var demek oluyor. satıcılar alıcıların fiyatlarından veriyor yani piyasayı alıcılar belirliyor. mantıken dahada düsmesi beklenebilir. ama herkes satarken almak genelde herkes alırken almaktan daha karlı olabilir.
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
takip ettiğim bir indicator zımbırtısı "aşırı satım" diyor. bunun anlamı "aşırı satış var, al yükselecek" mi yoksa "aşırı derecede satış yap, alım var düşecek" demek mi? nedir bu indicator olayı

İndikatör aşırı satım gösteriyorsa fiyatın düşeceğini öngörmektedir.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
2 gün önce 250 den ne var ne yok hepsini sattım, şuan alım pozisyonunda 210-220 arası bekliyorum.

+255$ civarına yetişelim diye btc-e ye gönderdim ne var ne yoksa. confirm olana kadar 249-250 civarına indi. bende o civardan sattım, biraz bekledim üstteki mesajda belirttiğim gibi hareket olmayacağına kanaat getirince, 242-243 civarından alıp dağıttım gene.  210-220 civarına düşeceğine pek ihtimal vermiyorum açıkcası kısa vadede. umarım yanılmam.
sr. member
Activity: 328
Merit: 250
2-3$ düştü alt tarafı abartmaya gerek yok
hero member
Activity: 625
Merit: 500
2 gün önce 250 den ne var ne yok hepsini sattım, şuan alım pozisyonunda 210-220 arası bekliyorum.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
yine düşmeye başladık 250 yi yukarı kıramadık, beklenen oldu geri çekiliyor
hero member
gunluk macd grafigi hafiften bozulmaya basladi ama, trend de henuz bozulma yok, kisa vadeli satislar tamamlandiktan sonra , yatay yukselis devam edecektir, teknik bunu diyor.

yatirim tavsiyesi degildir.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Yaz sezonuyla alakası yok.Btc için 2-3 ay uzun bir süreç.1 hafta önce 250$ için bile umutsuz konuşan kişiler aynı zamanda fiyatın 1 haftada 260$ a yükselmesine şahit olan kişilerdir.Ben yukarıyı test edeceğini düşünüyorum bu hafta tekrar.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Hafif in cik dalgalari bunlar tsunami dalgalari icin yazin bitmesi gerekli yada inanilmaz bir haber dusmesi lazim.
hero member
sert bir sekilde in-cik yapmasi yerine,

hafif yatay yuklelislerle birlikte, dinlenip tekrar yukselmesi herkes icin daha saglikli olur, bu sayede yeni orta ve uzun vadeci yatirimcilari cekecektir.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
teknikte bir bozulma, kucuk capta bir kar satisi idi 240 lara kadar olan, yatay yukari trend devam ediyor hala.

Açıkçası pek bi yukarı yönlü harket yok gibi görünürde. Hafta başında ufak bir yükseliş olursa devam eder, yoksa uzun bir süre daha 240-250 arasında gider gelir bence.

Aynen yerinde sayıyor hiç hareket yok. Hacim iyice düştü bugün.
Jump to: