Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 695. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Sabah 268$'a kadar çıktı, 261$'a gevşeme oldu. Hareketli zamanları özlemişiz.

Sağlıklı olanda biraz gevçemesidir.Bı değerlerde biraz soluklanıp tekrar yukarı yönlü hareket başlayacağını öngörüyorum.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
dun 680 TL den satis yapanlar, bugun kactan alis yaptilar, ya da yapmayi dusunuyorlar mi merak ediyorum..

shortcularin alayi dokuldu, son 9 aydir boyle bir dokulme olmamisti. ozlemisiz.

edit: bu alim dalgasi devam ederse, dun bahsetmis oldugum sebebten dolayi, btcturkte fiyatlar piyasanin yuzde 5-10% uzerine cikabilir.
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
Sabah 268$'a kadar çıktı, 261$'a gevşeme oldu. Hareketli zamanları özlemişiz.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
inşallah hevesimiz kursağımızda kalmaz, 300 den geri dönmez  Grin
legendary
267$ a fırlamış fiyat  Grin Fiyat yükselişini durduracak bir direnç te gözükmüyor 285$ lara kadar  Smiley
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Türkiye'deki Bitcoin eğilimini "tahmin" edebilmek için tarihsel olarak BTCTurk'ün toplam "bitcoin fonunu" tarihsel olarak takip etmemizde fayda var. Örneğin exchange'in toplam bitcoini azaldığında satışların düşeceğini fiyatın artacağını, toplam bitcoini arttığında satışların artacağını fiyatların azalacağını söyleyebiliriz.
Bunun için bir bot da yazılabilir (programlama bilen arkadaşlar göreve Smiley )

Şimdilik el ile yazalım bu değişimleri;
30.06.2015 00:50
BTCTurk:  2070.15156194
BTCGreece:  23.9986749
BTCExchange.ph:  1.4853441

http://audit.btctrader.com/
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
253$'ı da geçtik, yavaş yavaş yükseliyoruz. BTCTürk'te 690 TL'ye kadar direnç yok. Piyasamız yine 5-10 TL önde gidiyor. Cheesy
Koinim de 700+'dan gidiyor. 750'ye kadar hiç direnç yok Smiley 60 TL önde koinim.
(İşin ilginç yanı orada al-sat da gerçekleşiyor).

Son yaşanan ödeme sıkıntıları yüzünden insanlar Koinim'e para yatırmaya çekinir oldu. Derinliğin düşük olması normal ama hangi akla hizmet piyasanın 50-60 TL üstünden Bitcoin alır insanlar anlayamıyorum.

koinimdeki cekim sorunlari ortadan kalkmis durumda, mesai saatleri icerisinde her tutari cekebiliyorsunuz. ben yaklasik bir haftadir arbitraj yapiyorum oraya, btcturkten alip, koinimde btc basina, 50 tl yeri geldiginde, 75 tl uzerine satiyorum, son 1 haftada toplamda 100 btc alip satmisimdir..

btcturktteki satistaki bitcoin derinliginin azalmasinin sebeblerinden biri sizsiniz sanirim Smiley tebrikler bol kazanclar.

tesekkurler,

bu arada 1600 u gectik, direnc cok yuksekti, 3 cin borsasinda toplam 5000 btc vardi, 10 yuanlik kademe icin, dumduz ettiler kademeleri. 1600 ustu de bos gozukuyor.  btcturktte 700 un ustu bombos.. 699 da bir 30 btc var, onun da orada duracagi mechul.
legendary
 An itibariyle 1600 yuan görüldü.Tüm borsalarda oluşan yükseliş geçen haftaya göre sağlıklı bir yükselişin belirtisidir. Smiley
hero member
Activity: 625
Merit: 500
LTC coştu 4 dolara gidiyor
hero member
bugun 260$ ve 1600 yuanlari gostereceklerini saniyorum..

btcturkte de hareket basladi, saglam gozuken duvarlari tek kalemde supuruyorlar..

teknigi iyice desteklemeye basladilar, 1597 yuandayiz ve, 1600 u eritme cabalari basladi. hacim de var, gayet iyi. yatay saglikli yukselis tam gaz devam..
full member
Activity: 155
Merit: 100
arkadaşlar BTCturk ile BTCgreece deki satış emirlerinin birbirinin aynısı olması normal mi acaba? BTCgreece de BTC alan biri BTCTurk kullanıcısından mı almış olabiliyor. Yada BTCTurk alım satım mı yapıyor?

evet normal, ikisi ayni sistemi kullaniyor. burdaki emir oraya da giriliyor ayni zamanda.

Hatta filipinler'in exchange'i de aynı sistemi kullanıyor.
https://www.btcexchange.ph/
Aynı altyapıyı kullanan 3 exchange'in "gerçek" bitcoin bakiyelerini şuradan görebilirsiniz: http://audit.btctrader.com/

Yunanistan SEPA bölgesinde olduğu için BTCGreece'in pek iş yapmaması normal olabilir. Şu anda daha çok iş yapacağı kesin. Referandum yüzünden SEPA ödemeleri duraklatılacak olabilir. Yurt dışına para çıkarma yasağı gelebilir.
hero member
arkadaşlar BTCturk ile BTCgreece deki satış emirlerinin birbirinin aynısı olması normal mi acaba? BTCgreece de BTC alan biri BTCTurk kullanıcısından mı almış olabiliyor. Yada BTCTurk alım satım mı yapıyor?

evet normal, ikisi ayni sistemi kullaniyor. burdaki emir oraya da giriliyor ayni zamanda.
hero member
Activity: 625
Merit: 500

Siteler arası alım satım emirleri birleşik mi işleniyor?

hero member
253$'ı da geçtik, yavaş yavaş yükseliyoruz. BTCTürk'te 690 TL'ye kadar direnç yok. Piyasamız yine 5-10 TL önde gidiyor. Cheesy
Koinim de 700+'dan gidiyor. 750'ye kadar hiç direnç yok Smiley 60 TL önde koinim.

Son yaşanan ödeme sıkıntıları yüzünden insanlar Koinim'e para yatırmaya çekinir oldu. Derinliğin düşük olması normal ama hangi akla hizmet piyasanın 50-60 TL üstünden Bitcoin alır insanlar anlayamıyorum.

koinimdeki cekim sorunlari ortadan kalkmis durumda, mesai saatleri icerisinde her tutari cekebiliyorsunuz. ben yaklasik bir haftadir arbitraj yapiyorum oraya, btcturkten alip, koinimde btc basina, 50 tl yeri geldiginde, 75 tl uzerine satiyorum, son 1 haftada toplamda 100 btc alip satmisimdir..

btcturktteki satistaki bitcoin derinliginin azalmasinin sebeblerinden biri sizsiniz sanirim Smiley tebrikler bol kazanclar.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

legendary

749.98 direnci bana ait btcturk te.Yükselişe göre kaldırabilirim,kararsızım.Piyasanın ivmelenmesi artarsa kaldırıcam ve satmayacağım keza dolarda yüksek.700tl geçilsin sonrasına bakarız  Grin

700 ile 750 arasinda hic emir yok nerdeyse, 800 e koysan da yeridir Smiley

isin garip tarafi, btcturktte gecen persembe gununden beri, duzenli yuklu alimlar var, gecen persembe ve cuma gunu, toplam alislar, 120 btc toplam satislar 40, haftasonu dengede gerceklesmis zaten cok dusuk, bugun ise toplam alislar 130 toplam satislar 24, gecen persembeden bu yana, tr piyasasindan toplam cikan btc 200 adet civarinda.. cogu kisinin elinde satacak btc kalmadi, ya da cogunlukla nakitte..

eger satilan btcler tekrar btcturk uzerine getirilip turk lirasina cevrilmezse, satis yonunde derinlikte ciddi sikintilar cikabilir. fiyat gecen sene bu zamanlarda oldugu gibi, 5-10% uzerinde seyredebilir bir sure.

700 le 750tl arası cidden boşluk var.Eğer satım emri gelmezse btc almak isteyenler piyasanın üstüne çıkmak zorunda kalacaklar.

749.98 direnci bana ait btcturk te.Yükselişe göre kaldırabilirim,kararsızım.Piyasanın ivmelenmesi artarsa kaldırıcam ve satmayacağım keza dolarda yüksek.700tl geçilsin sonrasına bakarız  Grin

saygılarımı sunuyorum:) o kadar btc ile durmak büyük risk tebrikler.

Bir miktar daha var onları koymadım satışa  Grin Bu arada riski severim ticaret adamıyım.Teşekkürler Smiley
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
240 usd de tutundu gibi ,  yeni bir yukarı hareket bekliyorum  ben , en azından gönlümden öğle geçiyor diyelim

içime doğmuş  Grin
artık artış trendi başlasın ya çok sıkıldık bu fiyatlardan
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011

749.98 direnci bana ait btcturk te.Yükselişe göre kaldırabilirim,kararsızım.Piyasanın ivmelenmesi artarsa kaldırıcam ve satmayacağım keza dolarda yüksek.700tl geçilsin sonrasına bakarız  Grin

saygılarımı sunuyorum:) o kadar btc ile durmak büyük risk tebrikler.
hero member

749.98 direnci bana ait btcturk te.Yükselişe göre kaldırabilirim,kararsızım.Piyasanın ivmelenmesi artarsa kaldırıcam ve satmayacağım keza dolarda yüksek.700tl geçilsin sonrasına bakarız  Grin

700 ile 750 arasinda hic emir yok nerdeyse, 800 e koysan da yeridir Smiley

isin garip tarafi, btcturktte gecen persembe gununden beri, duzenli yuklu alimlar var, gecen persembe ve cuma gunu, toplam alislar, 120 btc toplam satislar 40, haftasonu dengede gerceklesmis zaten cok dusuk, bugun ise toplam alislar 130 toplam satislar 24, gecen persembeden bu yana, tr piyasasindan toplam cikan btc 200 adet civarinda.. cogu kisinin elinde satacak btc kalmadi, ya da cogunlukla nakitte..

eger satilan btcler tekrar btcturk uzerine getirilip turk lirasina cevrilmezse, satis yonunde derinlikte ciddi sikintilar cikabilir. fiyat gecen sene bu zamanlarda oldugu gibi, 5-10% uzerinde seyredebilir bir sure.
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange

Daha benim 685'te duran 2BTC'im satılmadı, 700 üstüne çok var. Smiley
Jump to: