Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 696. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
253$'ı da geçtik, yavaş yavaş yükseliyoruz. BTCTürk'te 690 TL'ye kadar direnç yok. Piyasamız yine 5-10 TL önde gidiyor. Cheesy

749.98 direnci bana ait btcturk te.Yükselişe göre kaldırabilirim,kararsızım.Piyasanın ivmelenmesi artarsa kaldırıcam ve satmayacağım keza dolarda yüksek.700tl geçilsin sonrasına bakarız  Grin
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
253$'ı da geçtik, yavaş yavaş yükseliyoruz. BTCTürk'te 690 TL'ye kadar direnç yok. Piyasamız yine 5-10 TL önde gidiyor. Cheesy
Koinim de 700+'dan gidiyor. 750'ye kadar hiç direnç yok Smiley 60 TL önde koinim.
(İşin ilginç yanı orada al-sat da gerçekleşiyor).

Son yaşanan ödeme sıkıntıları yüzünden insanlar Koinim'e para yatırmaya çekinir oldu. Derinliğin düşük olması normal ama hangi akla hizmet piyasanın 50-60 TL üstünden Bitcoin alır insanlar anlayamıyorum.
full member
Activity: 155
Merit: 100
Koinim de 700+'dan gidiyor. 750'ye kadar hiç direnç yok Smiley 60 TL önde koinim.
(İşin ilginç yanı orada al-sat da gerçekleşiyor).
legendary
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
Biri 680 TL'den 30 BTC aldı BTCTürk'te. 251$'ı geçtik ama buralarda kalıcı olması önemli.

btcturkte genel olarak hacim dusuk gibi gozukuyor ama, piyasasi cok yakindan takip edenler orada. fiyat hareketi ile beraber, aninda o 40 btclik duvari kaldirdi birisi, satici kisi kotu guardi dusuk yakalandi, simdi tekrar koymaya kalksa, komisyonlar beraber en az 695 maliyetle koyabilir. bu da yaklasik 15*40 = 600 tl lik zarar demektir. tabii bu kisi icin durum kardan zarar da olabilir

Oradaki 30-40 BTC tek kişiye ait değil ki. Ben de satıyorum. Smiley
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
Biri 680 TL'den 30 BTC aldı BTCTürk'te. 251$'ı geçtik ama buralarda kalıcı olması önemli.

btcturkte genel olarak hacim dusuk gibi gozukuyor ama, piyasasi cok yakindan takip edenler var orada. fiyat hareketi ile beraber, aninda o 40 btclik duvari kaldirdi birisi, satici kisi guardi dusuk yakalandi, simdi tekrar koymaya kalksa, komisyonlar beraber en az 695 maliyetle koyabilir. bu da yaklasik 15*40 = 600 tl lik zarar demektir. tabii bu kisi icin durum kardan zarar da olabilir
legendary
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
bugun 260$ ve 1600 yuanlari gostereceklerini saniyorum..

btcturkte de hareket basladi, saglam gozuken duvarlari tek kalemde supuruyorlar..
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
hala yaz boyunca 250 doları geçebilceğini sanmıyorum. ha anlık 260 olur onun için birşey diemem ama her geçisinde satıp yaz boyunca cıkanlar olacaktır.ama yaz sonrası 300-400dolarları görebilceğimizi düşünüyorum. 200-250civarında ciddi zaman geçirdi ve bu noktalar artık dibi oluşturdu.
görüşüm hala bu şekilde. yunanistanın etkilemesi için dünya ekonomisinde yunanistanın önemli bir yeri olması lazım.yada yunanistanda bitcoinin cok yaygın kullanılıyor olması lazım. dolar eurodaki değişiklikler bitcoini etkilemez. yunanistan yüzünden dump yada pump bekleyenler beklemesin. hareket için daha önemli bir haber gerekir.
katılıyorum.
btc özellikle yuan üzerinden sağlam işlem gördüğü sürece euro ve doları haraketlerine de ayak uyduracaktır.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
hala yaz boyunca 250 doları geçebilceğini sanmıyorum. ha anlık 260 olur onun için birşey diemem ama her geçisinde satıp yaz boyunca cıkanlar olacaktır.ama yaz sonrası 300-400dolarları görebilceğimizi düşünüyorum. 200-250civarında ciddi zaman geçirdi ve bu noktalar artık dibi oluşturdu.
görüşüm hala bu şekilde. yunanistanın etkilemesi için dünya ekonomisinde yunanistanın önemli bir yeri olması lazım.yada yunanistanda bitcoinin cok yaygın kullanılıyor olması lazım. dolar eurodaki değişiklikler bitcoini etkilemez. yunanistan yüzünden dump yada pump bekleyenler beklemesin. hareket için daha önemli bir haber gerekir.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 250$ da fiyat tutuluyor adeta.Azıcık aşağı sarktığında hemen alım baskısı geliyor yine 250$ a çıkıyor.Biraz arttığı zaman satış olup tekrar 250$ a geri dönüyor.Bu hafta ufak ufak test ede ede yukarı yönde devam edebileceğini düşünüyorum.
full member
Activity: 224
Merit: 100
All I want is a new CLEAN page for just to live!

254$ - 246$ arası gidip geliyor.. Bakalım bu ayı nasıl bir tablo ile bitireceğiz.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Infected Mushroom

Fiyat yükselecek ki öyle enayiler yine gelsin 2000$dan kafalarına çakalım 200$ maliyetli coinlerimizi. Bunun için böyle spekülasyon haberlerine ihtiyacımız var.[/b]

İşte bu zihniyet Yüzünden bitcoin 6 senede biryere gelememiş.
Tesadüfen ilk olanlar parayı bulmuş,
Onlardan duyanlar minerlar donanımlar ile ikinci seri zenginler olmuşlar,
Son 2-3 yıldır bu işe soyunanlar geç kaldıklarını anlayıp kimlik bunalımına girip geçmişlerini (hesaplarını) satmaya başlamışlar, benim gibi son gelenlerde şaşkınlıkla bu denli güzel bir teknoloji kimlerin oyuncağı olmuş aq şeklinde izlemede...

Haha! Doğru söze ne hacet. Smiley
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
Yunanistan ile ilgili haberler Bitcoin fiyatını hiç etkilemedi. Hâlâ 240-250$ bandında hareket ediyor.
Dolar / Euro paritesini çok feci etkiledi ama.
1 dolar = 1 Euro fiyatı görmemize çok az kaldı. 3 TL'de buluşacaklar gibi. Sabah 10 civarı olsun hem bizim borsa hem de yunan borsası açılsın net hareketlenmeler görürüz.
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531

Fiyat yükselecek ki öyle enayiler yine gelsin 2000$dan kafalarına çakalım 200$ maliyetli coinlerimizi. Bunun için böyle spekülasyon haberlerine ihtiyacımız var.[/b]

İşte bu zihniyet Yüzünden bitcoin 6 senede biryere gelememiş.
Tesadüfen ilk olanlar parayı bulmuş,
Onlardan duyanlar minerlar donanımlar ile ikinci seri zenginler olmuşlar,
Son 2-3 yıldır bu işe soyunanlar geç kaldıklarını anlayıp kimlik bunalımına girip geçmişlerini (hesaplarını) satmaya başlamışlar, benim gibi son gelenlerde şaşkınlıkla bu denli güzel bir teknoloji kimlerin oyuncağı olmuş aq şeklinde izlemede...
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
Yunanistan ile ilgili haberler Bitcoin fiyatını hiç etkilemedi. Hâlâ 240-250$ bandında hareket ediyor.
legendary
Activity: 980
Hocam senelerdir var fakat artık millet okadarda umursamıyorum.
Yeni spekülasyonlara ihtiyaç var. 250 barajonı geçmek için başda spekülasyonlar gerekiyor.
Dediğim gibi Avrupa krizi spekülasyonu güzel uygulanırsa çok tutucaktır.
Dolar Euro oranlarının ne halde olduğunu çoğumuz biliyoruz. Bu değerlendirilmeli.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Yunanistan krizi Bitcoine her türlü yarar. Spekülatörler bu haberi kullanacaktır, belki 250$ bandını bu sayede kıracağız. Bunu zaman gösterecek.
Hocam Yunanistan zaten senelerdir krizle boğuşuyor.
Btc spekülatörleri bunu kullansa bile önceden kullanmışlardır.
Kriz spekülasyonunu kullanılırsa bir işe yaramaz.
Ben daha çok Ağustos ayında bir dünya ülkelerinin ekonomisiyle ilgili veya avrupa krizi ile ilgili bir spekülasyon bekliyorum.

Senelerdir kriz varsa senelerdir spekülasyon da var. Bkz. 2011, 2012, 2013-1, 2013-2 balonları...
legendary
Activity: 980
Yunanistan krizi Bitcoine her türlü yarar. Spekülatörler bu haberi kullanacaktır, belki 250$ bandını bu sayede kıracağız. Bunu zaman gösterecek.
Hocam Yunanistan zaten senelerdir krizle boğuşuyor.
Btc spekülatörleri bunu kullansa bile önceden kullanmışlardır.
Kriz spekülasyonunu kullanılırsa bir işe yaramaz.
Ben daha çok Ağustos ayında bir dünya ülkelerinin ekonomisiyle ilgili veya avrupa krizi ile ilgili bir spekülasyon bekliyorum.
hero member
Activity: 490
Merit: 500
Jump to: