Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 819. (Read 1107542 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
kasim cikisi basladi mi acaba?

100 er 100 er aliyorlar bitstampda, btc turktede fiyat 800 TL oldu,
full member
Activity: 196
Merit: 100
Som zamanlarda @MorpheWQ'den pek ses çıkmıyor ? Galiba o da yatırımı ufak ufak tamamladı?
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Asıl ralli başlarsa o zaman görücez deli gibi alımları Smiley

Son 24 saat içinde 10 tane daha aldım ve elimdeki yaklaşık 40 btc ile ralliyi beklemeye başladım  Grin
full member
Asıl ralli başlarsa o zaman görücez deli gibi alımları Smiley
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
BTC turkte 763 tlden
57 btclik tek kalem alis var..

Aramizda mi bu arkadas acaba?

763.14   57.63935752   43,986.90
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
artisa hacim de eklendi hadi bakalim..
full member
Geçen sene yaşanan artışın 2 temel sebebi, Güney Kıbrıstaki ekonomik kriz ve Çindeki yoğun ilgiydi. Şu an için bu iki sebebe benzer hiç birşey yok ortada, özetle ben ciddi bir artış beklemiyorum. Eğer bir artış yaşanacaksa bir ihtimal şu 2 sebepten olabilir:

- Kasım - Aralık bandında yükseliş bekleniyor, ben en iyisi bu artışı bekleyip sonra satayım gibi düşüncelere sahip bitcoin satıcıları satmak yerine inatla beklemeye geçerse,

- Kara para, vergi kaçırma niyetiyle sene sonu olması sebebiyle talepte ciddi bir artış.

Topluluğun büyük bir kısmında artacağı psikolojisi hakim, siz kendinizi artmayabilir seçeneğine de hazır tutun.

İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına..
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
İki kasım üst üste aynı şey olmaz, 2-3 ay daha bekleyin. Smiley
legendary
Activity: 1484
kasımda btc başkadır dediler ama dur bakalım  Grin
legendary
Activity: 1554
bir yukari hareket var ya, hadi bakalim..

Ben öyle bir hareket göremiyorum. Nereyi takip ediyorsunuz?
hero member
Activity: 840
bir yukari hareket var ya, hadi bakalim..
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Meşhur kasım ayı geldi bakalım ne olacak ?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Korktuğum şey ltc de olan senaryonun tekrar etmesi..
Litecoin için 50$ bandı hedefti ve aylarca beklenirken hızla o bantlara geldi ve aylarca aşağı yönlü ufak iniş çıkış olan ama genelde hep dibe giden grafik ile 10$ altına çakıldı kaldı. Yatırımcılar arttı ve artık küçük al satlar ile millet takılıyor fiyat da çok oynamıyor..

Bitcoin e dönersek, ya litecoin gibi bir senaryoyu daha uzun vadede ve daha büyük miktarlarda yaşıyorsa? Yani 700$ görüp sonra aylarca düşüş grafiği ve sonunda 200$ da çakılı kalması gibi bir senaryo yani.. Benim korkum bu. Bu kadar trader varken yeni yatırımcı ile üretilen BTC arasında fark varken sonunun iyi olması çekimser. Oynak fiyat ile hizmet alımları gerçekleşmesi de zor mal satımı alımı da zor. İnançlı insanlar artması lazım değerini belirleyen bizleriz. Biz 600$ ile satın alırsak o değeri görür diye düşünüyorum. Bu da ne kadar zaman alır yada yönü ne olacak bilmiyorum. Baş kaldırıyı canlandırmak gerek hatırlatmak gerek. Çıkış amacı bu...
aslında fiyatın artması biraz da satıcıların elinde.
300'den satma, 350'den satma. fiyatı aşağı yönlü tetikleyeceğin yerde satıcılar kollektif olarak desin ki: "kardeş ben bu bitcoin'i en az 500$'dan satıyorum" işine gelirse, gel al işine gelmezse almazsın.

500$'ın altında alış emri girenler mecburen zamanla yukarı çekecekler alış emirlerini.

ama tek tek herkese laf anlatamazsın. alış emirleri 400'e vurduğu zaman 350'den alan traderlar satacak falan...

satış fiyatını yüksek tutmak lazım her zaman.

Aynen bu da bizim biçtiğimiz değer işte. Trader değerden öte kâr odaklı olduğunu düşünürsek bu fiyatlara alışmak gerek
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Litecoin için 50$ bandı hedefti ve aylarca beklenirken hızla o bantlara geldi ve aylarca aşağı yönlü ufak iniş çıkış olan ama genelde hep dibe giden grafik ile 10$ altına çakıldı kaldı. Yatırımcılar arttı ve artık küçük al satlar ile millet takılıyor fiyat da çok oynamıyor..

Bitcoin e dönersek, ya litecoin gibi bir senaryoyu daha uzun vadede ve daha büyük miktarlarda yaşıyorsa? Yani 700$ görüp sonra aylarca düşüş grafiği ve sonunda 200$ da çakılı kalması gibi bir senaryo yani.. Benim korkum bu. Bu kadar trader varken yeni yatırımcı ile üretilen BTC arasında fark varken sonunun iyi olması çekimser. Oynak fiyat ile hizmet alımları gerçekleşmesi de zor mal satımı alımı da zor. İnançlı insanlar artması lazım değerini belirleyen bizleriz. Biz 600$ ile satın alırsak o değeri görür diye düşünüyorum. Bu da ne kadar zaman alır yada yönü ne olacak bilmiyorum. Baş kaldırıyı canlandırmak gerek hatırlatmak gerek. Çıkış amacı bu...
aslında fiyatın artması biraz da satıcıların elinde.
300'den satma, 350'den satma. fiyatı aşağı yönlü tetikleyeceğin yerde satıcılar kollektif olarak desin ki: "kardeş ben bu bitcoin'i en az 500$'dan satıyorum" işine gelirse, gel al işine gelmezse almazsın.

500$'ın altında alış emri girenler mecburen zamanla yukarı çekecekler alış emirlerini.

ama tek tek herkese laf anlatamazsın. alış emirleri 400'e vurduğu zaman 350'den alan traderlar satacak falan...

satış fiyatını yüksek tutmak lazım her zaman.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case

full member
Activity: 141
Bir patlama oalcak ama aşağımı yukarımı net değil. Şu anki görünüşte isteğim yukarı gitmesi olmasına rağmen yön aşağı gibi görünüyor. Şu an için yapılabilecek tek şey düştükçe almak. O da nereye kadar devam edecek henüz belli değil. bu sıkışma yeni alıcı gelmesini de engelliyor. Çok fazla durağanlık var 1 aydır.
legendary
Activity: 1554
Eski zamanları düşününce Bitcoin fiyat olarak çok hareketsiz diyebiliriz. Son 3-4 ayda gittiği bant 200$'ı geçmiyor.
legendary
@cakir
kıza zamanda btc üretmekle ne alakası var ki anlamadım bariz piyasaya giren btc düşürmeye yönelik bi hareket

her 2016 blok için dif aynı.
dif yeniden hesaplanmadan önce mesela son 16 blokta, hashrate'i %20 artırıyorlar, bu da düşük dif'le daha kısa sürede daha fazla blok çözmelerine olanak sağlıyor.

sanırım bu diff'e yapılan ayarlamayı bireysel yapıyorlar. elinde o kadar hash gücünü nereden buluyor bu adamlar anlamak pek mümkün değil. blockchain'de şu anda mesela bir ip var, tek başına blok çözmüş ve tek çözdüğü blok bu.

pool falan değil yani, bildiğin solo mine ile bulmuş bloku.

ne yaptığını anladımda bu saçma eğer çok coin kazılmasını istiyorsa hashı diff değişimi önce kesip ondan sonra hep açması lazım.
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
@cakir
kıza zamanda btc üretmekle ne alakası var ki anlamadım bariz piyasaya giren btc düşürmeye yönelik bi hareket

her 2016 blok için dif aynı.
dif yeniden hesaplanmadan önce mesela son 16 blokta, hashrate'i %20 artırıyorlar, bu da düşük dif'le daha kısa sürede daha fazla blok çözmelerine olanak sağlıyor.

sanırım bu diff'e yapılan ayarlamayı bireysel yapıyorlar. elinde o kadar hash gücünü nereden buluyor bu adamlar anlamak pek mümkün değil. blockchain'de şu anda mesela bir ip var, tek başına blok çözmüş ve tek çözdüğü blok bu.

pool falan değil yani, bildiğin solo mine ile bulmuş bloku.
legendary
@cakir
kısa zamanda btc üretmekle ne alakası var ki anlamadım bariz piyasaya giren btc düşürmeye yönelik bi hareket
Jump to: