Pages:
Author

Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official! - page 15. (Read 36288 times)

member
Activity: 95
Merit: 10
@ BTCXChange.ro

Buna seara.

In mod normal cat dureaza o retragere in lei, cont la ING?

Multumesc!

Buna seara,

O retragere nationala dureaza in medie 1 zi. Daca retragerea a fost efectuata inainte de ora 12 procesarea se face in aceiasi zi.

Timpul de retragere este de asemenea afectat de programul bancar.

Retragerile/Depunerile nu se proceseaza de loc in weekend.




Din pacate am cerut retragerea ieri pe la ora 8 seara. Inteleg ca banii imi vor intra cel mai devreme luni ?

Multumesc!
full member
Activity: 186
Merit: 100
@ BTCXChange.ro

Buna seara.

In mod normal cat dureaza o retragere in lei, cont la ING?

Multumesc!

Buna seara,

O retragere nationala dureaza in medie 1 zi. Daca retragerea a fost efectuata inainte de ora 12 procesarea se face in aceiasi zi.

Timpul de retragere este de asemenea afectat de programul bancar.

Retragerile/Depunerile nu se proceseaza de loc in weekend.


member
Activity: 95
Merit: 10
@ BTCXChange.ro

Buna seara.

In mod normal cat dureaza o retragere in lei, cont la ING?

Multumesc!
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna ziua,

Luni urmeaza sa lansam o noua versiune a platformei. Versiunea noua are capabilitati de multi-language.

Prima traducere inclusa o avem in engleza.

Va rugam sa ne lasati feedback/trust (in Romana sau Engleza) legat de experienta dumneavoastra cu BTCXChange pe BitcoinTalk la https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;u=192134

Ca de obicei asteptam toate sugestiile la [email protected] sau ca reply in acest thread

Multumim,

Echipa Support BTCXChange.ro
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
Singurul cont deschis si functional este cel listat la sectiunea depunere.
Cu stima,
Echipa Support BTCXChange.ro

A durat mai mult drumul pana la banca, dupa ce au intrat banii in contul Btcxchange, in aprox un sfert de ora am facut urmatoarele operatii:
- cu Leii din cont am cumparat BTC (confirmarile s-au facut rapid)
- am transferat BTC in alt wallet unde mai aveam BTC, ca sa fac plata dintr-un singur cont.
- am cumparat masini de minat (ANTMiner mining rigs) platind in BTC prin serviciu de escrow (garantare plata cu BTC).

Acum astept sa vina marfa prin curier rapid. Deci se poate face business adevarat si mult mai rapid decat daca plateam cu Euro sau USD acele masini de minat btc!

Felicitari BTCXchange pentru serviciul oferit!

full member
Activity: 186
Merit: 100
Ce banci mai aveti pentru depunere de lei?
Daca ati deschide 2-3 conturi ne-ar avantaja mult, de exemplu prin ING pot face transferul instant acum, si de acasa, la Intesa trebuie sa merg kativa km pana la sediu sa depun apoi sa fac transferul etc...
In sfarsit, spuneti-mi daca aveti cont la ING, daca nu merg dincolo.
Multumesc.

Buna ziua,

Singurul cont deschis si functional este cel listat la sectiunea depunere.

Cu stima,
Echipa Support BTCXChange.ro
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
Buna ziua,
Sistemul de depunere Bitcoin este inapoi ONLINE.
Toate depunerile Bitcoin confirmate au fost procesate.
Daca mai aveti probleme sau tranzactii inca neprocesate nu ezitati sa contactati echipa de support pe mail la [email protected] , sau folosind formularul de support din site.
Cu stima,
Echipa support BTCXchange.ro
Ce banci mai aveti pentru depunere de lei?
Daca ati deschide 2-3 conturi ne-ar avantaja mult, de exemplu prin ING pot face transferul instant acum, si de acasa, la Intesa trebuie sa merg kativa km pana la sediu sa depun apoi sa fac transferul etc...
In sfarsit, spuneti-mi daca aveti cont la ING, daca nu merg dincolo.
Multumesc.
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
am facut 2 extrageri deja dimineata la ora 9 mi sa procesat la ora 1 am avut banii in cont.

Bravo si spor la treaba, nu ma gandeam ca totul sa mearga asa bine/rapid si fara prea multa bataie de cap.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna ziua,

Sistemul de depunere Bitcoin este inapoi ONLINE.

Toate depunerile Bitcoin confirmate au fost procesate.
Daca mai aveti probleme sau tranzactii inca neprocesate nu ezitati sa contactati echipa de support pe mail la [email protected] , sau folosind formularul de support din site.

Cu stima,

Echipa support BTCXchange.ro
full member
Activity: 208
Merit: 100
Gata, s-a rezolvat. Multumesc!
Toata admiratia pentru baietii care lucreaza acolo. Sincer.
full member
Activity: 208
Merit: 100
Am sesizat cu mesaj de pe site, sper ca nu o faceti intentionat.
Promit ca daca rezolvati problema o sa fiu cel mai fervent laudator al siteului si o sa va recomand cu abnegatie.
Glumesc...
full member
Activity: 186
Merit: 100
btc bagati vineri nu mi-au intrat nici luni
adica aproape 25 de ore din care mai mult de jumate in weekend
nu se poate face nimic?

Avem nevoie de un TXID sau adresa in care ati facut depunerea pentru a verifica.
Puteti contacta [email protected] cu detaliile si vor rezolva in cel mai scurt timp.

full member
Activity: 208
Merit: 100
btc bagati vineri nu mi-au intrat nici luni
adica aproape 25 de ore din care mai mult de jumate in weekend
nu se poate face nimic?
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna seara,

Platforma este inapoi ONLINE

@btcxchange.ro: Vad ca site-ul e dat jos. Intampinati probleme cu asa numitul bug "Transaction Malleability"?

Nu suntem afectati de bugul "Transaction Malleability". Folosim propriile ID-uri normalizate pentru tranzactiilor  si nu sutem afectati.

La moment se efectueaza depunerile de BTC care au fost executate pe parcursul downtime-ului si inainte.

Daca ati efectuat depuneri si inca nu au fost creditate desi au peste 6+ confirmari, puteti contacta support-ul pe mail la [email protected]

Ne cerem scuze pentru inconveniente, pe viitor vom incerca sa anuntam in prealabil downtime-ul la platforma.


Cu stima,

Echipa Support BTCXchange.ro
member
Activity: 88
Merit: 10
Eta pt rezolvarea problemelor ?

DONE:)
hero member
Activity: 819
Merit: 1000
ieri am facut si eu o retragere, astazi mi-au intrat banii Smiley

Recomand Wink
full member
Activity: 156
Merit: 100
Conceive. Believe. Achieve.
@btcxchange.ro: Vad ca site-ul e dat jos. Intampinati probleme cu asa numitul bug "Transaction Malleability"?
full member
Activity: 186
Merit: 100
La OFERTE e un ordin de 7 btc chiar acum cand scriu. In mai putin de un minut pretul s-a schimbat de la 2017 la 2013 si inapoi la 2017, dupa care 2014.

* Intradevar acele ordine sunt puse de un bot folosind API-ul de clienti al site-ului pe care planuim sa il lansam in curand.
* Toate acele ordine (cat si  platforma in sine) sunt in 'full-reserve'  atat si RON-ul cat si BTC-ul este depus in platforma.
* Rolul lor este sa ofere lichidate pe site 24/7. Deocamdata volumul este mic si clientii putini, in zilele fara trafic ti-ar conveni mai mult sa nu vinzi/cumperi de loc?
* Porti oricand sa intervii tu si sa lasi un order fie de vanzare fie de cumparare.

E pus de un bot al patronului. 100%. Nu tine vrajeala cu ordinele limit puse de clienti.

* In OrderBook poate sa fie oricine cu BTC/RON depozitati in platforma.
* Cand am precizat ca exchange-ul foloseste ordere limit, nu a fost nici o 'vrajeala' chiar asta face..

As vrea si eu sa fiu pupincurist si sa laud siteul dar docamdata semnalez faptul ca de vineri si pana acum am bagat niste btc care inca nu au ajuns. Stie cineva de ce?
E bine si cu propaganda cu moneda decentralizata care umbla cu viteza luminii dintr-un colt al lumii in celalat fara comisioane si bla,bla...dar va spun drept ca uneori sunt satul pana-n gat.

* Pentru probleme cu transferuri/depuneri te rog contacteaza-ne prin mail la [email protected] ori prin formularul support de pe site. Sau prin numarul de telefon de pe platforma (Program: Luni-Vineri, 9-16)
* La momentul respectiv sistemul nostru de wallet nu verifica tranzactiile in Blockurile vechi iar anumite wallet-uri, pool-uri, exchangeuri (Cryptsi, Multipool, P2ppool) nu trimit notificari pentru tranzactie iar sistemul nostru nu sesizeaza plata.
* Pentru a evita aceasta problema sugerez efectuarea transferelor din wallet-uri private.
* Aceasta problema va fi rezolvata in urmatorul upgrade a platformei.


Cu stima,
Echipa support BTCXchange.ro
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
La OFERTE e un ordin de 7 btc chiar acum cand scriu. In mai putin de un minut pretul s-a schimbat de la 2017 la 2013 si inapoi la 2017, dupa care 2014.
E pus de un bot al patronului. 100%. Nu tine vrajeala cu ordinele limit puse de clienti.
As vrea si eu sa fiu pupincurist si sa laud siteul dar docamdata semnalez faptul ca de vineri si pana acum am bagat niste btc care inca nu au ajuns. Stie cineva de ce?
E bine si cu propaganda cu moneda decentralizata care umbla cu viteza luminii dintr-un colt al lumii in celalat fara comisioane si bla,bla...dar va spun drept ca uneori sunt satul pana-n gat.

salut uite eu azi am bagat 2 btc am incercat sa vand la cel mai mic pret adica 2075/btc si nu a luat orderu , dar mi-a bagat btc-u instant in cont dupa 6 confirmari l-am vandut Cheesy

Acuma astept sa vedem cu banii ce o sa fie
full member
Activity: 208
Merit: 100
La OFERTE e un ordin de 7 btc chiar acum cand scriu. In mai putin de un minut pretul s-a schimbat de la 2017 la 2013 si inapoi la 2017, dupa care 2014.
E pus de un bot al patronului. 100%. Nu tine vrajeala cu ordinele limit puse de clienti.
As vrea si eu sa fiu pupincurist si sa laud siteul dar docamdata semnalez faptul ca de vineri si pana acum am bagat niste btc care inca nu au ajuns. Stie cineva de ce?
E bine si cu propaganda cu moneda decentralizata care umbla cu viteza luminii dintr-un colt al lumii in celalat fara comisioane si bla,bla...dar va spun drept ca uneori sunt satul pana-n gat.
Pages:
Jump to: