Pages:
Author

Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official! - page 19. (Read 36285 times)

full member
Activity: 208
Merit: 100
Felicitari ca ati reusit sa-i dati de urma si sa scoateti botul cu ordinul de 2,4.
Autoritatea de Supraveghere a Prelucrarii Datelor, nu a preluarii datelor.
Ei zic ca din 16 dec .
full member
Activity: 208
Merit: 100
Datorita faptului ca sunt pareri diferite va rog sa lamuriti urmatoarele probleme raspunzand cu da sau nu:

1. Azi 14.01.2014 , Btcxchange este sau nu inregistrat ca operator de date cu caracter personal?
2. Azi 14.01.2014 pe platforma Btcxchange sunt sau nu roboti care plaseaza ordine de vanzare sau                                 cumparare?
3. Robotii pe care i-am vazut la lucru pot fi pusi de altcineva in afara de Btcxchange?

Multumim!


1. Da din data de 10 decembrie
2. Nu
3. Nu exista boti.

1. ok ( din 16)
2. ok
3. am filmat robotelul cum a pus vesnicul ordin de 2,4 btc la loc instantaneu dupa ce eu i-am cumparat, apoi am luat partial din acelasi vesnic 2,4 si robotelul imediat a completat pana la 2,4.Am verificat si azi, nelipsitul 2,4 e prezent la datorie. Aveti grija ca s-ar putea ca un angajat sa fi pus ceva si voi sa nu stiti.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Statistica 1/15/2014


Ultimile Zile
Code:
    zi     |         volum          |      pret_mediu       | pret_min | pret_maxim
------------+------------------------+-----------------------+----------+------------
 2014-01-09 |     2.6194922400000000 | 2713.1250000000000000 |  2630.00 |    2787.00
 2014-01-10 |     8.2865007300000000 | 2776.1428571428571429 |  2709.00 |    2840.00
 2014-01-11 | 1.62430998000000000000 | 2959.5714285714285714 |  2860.00 |    3021.00
 2014-01-12 | 1.37849692000000000000 | 2876.3333333333333333 |  2832.00 |    2942.00
 2014-01-13 |     2.5451637800000000 | 2695.4444444444444444 |  2640.00 |    2772.00
 2014-01-14 |     5.2264783800000000 | 2757.7142857142857143 |  2699.00 |    2807.00
 2014-01-15 | 0.06810035000000000000 | 2758.0000000000000000 |  2758.00 |    2758.00

Statistica Azi 01/15/2014 16:21
Ultimul Pret: 2.758,00
Cea Mai Buna Comanda Cumparare: 2765.0 RON / Marime: 1.5 BTC
Cea Mai Buna Comanda Vanzare: 2800 RON / Marime: 0.28999999 BTC
Volum: 0.07 BTC

Adaugat sistem de completare rapida a comenzilor
Se folosesc sagetile din stanga/dreapta valorilor pentru completarea rapida a comenzilor cu valorile curente.

full member
Activity: 186
Merit: 100
Datorita faptului ca sunt pareri diferite va rog sa lamuriti urmatoarele probleme raspunzand cu da sau nu:

1. Azi 14.01.2014 , Btcxchange este sau nu inregistrat ca operator de date cu caracter personal?
2. Azi 14.01.2014 pe platforma Btcxchange sunt sau nu roboti care plaseaza ordine de vanzare sau                                 cumparare?
3. Robotii pe care i-am vazut la lucru pot fi pusi de altcineva in afara de Btcxchange?

Multumim!


1. Da din data de 10 decembrie
2. Nu
3. Nu exista boti.
full member
Activity: 208
Merit: 100
Datorita faptului ca sunt pareri diferite va rog sa lamuriti urmatoarele probleme raspunzand cu da sau nu:

1. Azi 14.01.2014 , Btcxchange este sau nu inregistrat ca operator de date cu caracter personal?
2. Azi 14.01.2014 pe platforma Btcxchange sunt sau nu roboti care plaseaza ordine de vanzare sau                                 cumparare?
3. Robotii pe care i-am vazut la lucru pot fi pusi de altcineva in afara de Btcxchange?

Multumim!
full member
Activity: 186
Merit: 100
Da avem in plan si implementarea LTC-ului in prima jumatate a acestui an.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Salut, in primul rand, felicitari pentru exchange si multa bafta.

Am si eu o intrebare, v-ati gandit sa suportati si litecoin in paralel cu bitcoin?

Multumesc.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Limite si solicitari

13 Jan 2014

Dragi Bitcoineri,

Va aducem la cunostinta ca din data da de 13.01.2014,in conformitate cu legislatia Romana,procedurile de AML si KYC au fost implementate in platforma noastra ele fiind imperative tuturor celor care doresc sa utilizeze platforma.

Nivelul 1)

Pentru depuneri sau ridicari intre 0-65 000 lei toate datele de personale trebuie sa fie completate cu date reale deoarece vor fi comparate cu actul de identitate

- toate datele bancare trebuie sa fie completate cu date reale si corecte de catre titularul contului, acestea vor fi comparate cu datele din buletin
- O copie dupa buletin sau actul de inregistrare al companiei

Nivelul 2)

Pentru depuneri sau ridicari intre 65 000 – 220 000 lei este nevoie de o copie color dupa extrasulul de conta bancar al titularului

- o declaratie pe proprie raspundere a sursei de provenienta a banilor
- o declaratie pe proprie raspundere a domeniului de activitate

Nivelul 3)

- Pentru transferurile mai mari de 220 000 lei este nevoie de documente justificative a provenientei banilor.


Ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente.
Cu prietenie,
Echipa BTCXchange
sr. member
Activity: 458
Merit: 250
beast at work
se pare ca au teminat procedurile de certificare ca operator de date cu caracter personal pt ca mai nou cer verificarea contului (scan dupa CI/BI) si in 10 min s-a si incheiat verificarea

poate ne spun si noua cum justifica ei in contabilitate transferul de fonduri Smiley
member
Activity: 104
Merit: 10
M-au intrat banii in cont de la vanzarea de sambata, pana acuma imi place cum se misca. In teorie mi-au intrat banii a doua zi lucratoare.
full member
Activity: 191
Merit: 100
S-a rezolvat, s-au miscat repede, au anulat tranzactia manual si au reaparut banii in cont. Bravo! Pina acum nota 10!
full member
Activity: 191
Merit: 100
Salutare,

Am incercat sa anulez un transfer bancar pe BTCXChange.RO (user "drazvan") pentru ca mai schimbasem niste BTC in RON si as fi vrut sa retrag suma totala. Retragerea nu fusese inca procesata. Problema e ca acum transferul apare ca anulat dar suma respectiva nu a fost re-adaugata in cont.

Cum fac ca suma din transferul anulat sa imi reapara in cont (sau macar sa ajunga la destinatia initiala)?

Am trimis si un email catre BTCXChange dar am zis ca e o idee buna sa postez si aici.

Multumesc,
Razvan
sr. member
Activity: 458
Merit: 250
beast at work
Nu exista varianta corecta, sunt prea multe minti care "analizeaza" problema astfel incat sunt infime sansele ca cineva (un exchange) sa vina cu varianta corecta incat sa ii multumeasca pe toti.

Ce ma nemultumeste pe mine este atitudinea de genul asta din partea unui exchange:

Fiecare client declara pe proprie raspundere sursa banilor.

na situatie, vine statu si dupa ce trage un ochi prin extrasele mele de cont observa ca imi vin bani de la BTC X CHANGE SRL si ma intreaba:
S: - De unde ai gigica banii astia?
Eu urmand sfatul de mai sus zic: Am vopsit un gardul pt niste baieti din Bacau (ca sa nu imi pierd timpul explicand unor capete patrate ce este aia modena virtuala cu hash, block, blockchain, confirmari, wallet etc).
S: - ok... da cu subsemnatul aici si cotizeaza 16% impozit.

Dupa care se duce in Oradea sa vada gardul vopsit... si evident ca baietii de acolo probabil or sa zica, ca de fapt le-am sapat gradina de banii aia (de unde sa stie oamenii ca eu le-am vopsit gardul de fapt)

Eu ce ma fac cu minciuna pe care am servit-o statului ? Sau merg pe burta si poate pun si 2 lumanari la Vii.

asta apropo de:
fondurile nu sunt asigurate, nu exista garantii in caz de insolventa, nu are avizele necesare, etc.. A fost inceput cu un hei rup specific romanesc. Dupa ce a functionat o luna a pus intrebari la autoritati daca e legal...

Si invariabil, daca nu este legal (din te miri ce motive), este posibil ca toti cei care au folosit serviciul sa fi comis ilegalitati involuntar.


Cand comentezi greseala cuiva, poate poti oferi si varianta corecta, nu? Sau pe ce criteriu comentezi? Sa intelegi ca unele comentarii sunt inutile si ar trebui ignorate?

Nu, pot sa nu am carnet de conducere si totusi sa critic stilul de condus al unui prost care a intrat cu masina in stalp pe motiv ca nu a adaptat viteza la conditiile de drum.

Acum intelegi de ce orice prost (nu e cazul lui Btc_mogul Smiley) poate critica absolut orice chiar daca nu are o solutie mai buna?... pentru ca unele deficiente sunt strigator la cer de evidente.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
dar nu faci decat sa te plangi. Am doua intrebari pentru tine:
- tu cum ai face un exchange, ce demersuri ai lua?
- tu de ce nu faci un exchange (sau sa te angajezi la unul)?

serios prietene ?  moto-ul tau in viata fiind: "daca nu joci fotbal nu ai voie sa il comentezi!"... wtf?!?
Cand comentezi greseala cuiva, poate poti oferi si varianta corecta, nu? Sau pe ce criteriu comentezi? Sa intelegi ca unele comentarii sunt inutile si ar trebui ignorate?
member
Activity: 104
Merit: 10
dar nu faci decat sa te plangi. Am doua intrebari pentru tine:
- tu cum ai face un exchange, ce demersuri ai lua?
- tu de ce nu faci un exchange (sau sa te angajezi la unul)?

serios prietene ?  moto-ul tau in viata fiind: "daca nu joci fotbal nu ai voie sa il comentezi!"... wtf?!?
Aicia are cam dreptate cu fotbalul si cu ce vrea sa zica.
sr. member
Activity: 458
Merit: 250
beast at work
dar nu faci decat sa te plangi. Am doua intrebari pentru tine:
- tu cum ai face un exchange, ce demersuri ai lua?
- tu de ce nu faci un exchange (sau sa te angajezi la unul)?

serios prietene ?  moto-ul tau in viata fiind: "daca nu joci fotbal nu ai voie sa il comentezi!"... wtf?!?
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Am cumparat 1 BTC prin BTCXChange.ro, totul a decurs OK, recomand.

@BTCXChange.ro felicitari pentru serviciul de exchange oferit, era nevoie de asa ceva si pentru Romania. Unii de pe aici nu vor sa recunoasca, dar este mult mai bine decat sa merg pe strada sa tranzactionez "face2face" cum suna unele anunturi de pe forumul romanesc sau sa pierd timp pana imi alimentez vreun cont de pe un exchange extern, de parca si acolo nu ar exista riscuri.


Eu sunt de acord cu tine ca este mult mai bine dar deocamdata nu este destul de sigur , fondurile nu sunt asigurate, nu exista garantii in caz de insolventa, nu are avizele necesare, etc.. Cand va fi si foarte sigur , atunci va fi cu muuuuuuuult mai bine. A fost inceput cu un hei rup specific romanesc. Dupa ce a functionat o luna a pus intrebari la autoritati daca e legal...

Cat despre riscurile de care pomenesti, ia verifica putin biroul Bitstamp din UK. Te ia groaza. E un birou de forma. E pasul urmator al casutei postale.
Iar de MtGox ce sa mai zicem,in cele doua luni cat dureaza sa primesti banii pot sa ii mature tsunami de o suta de ori.

Idei foarte demne de luat in seama, dar nu faci decat sa te plangi. Am doua intrebari pentru tine:
- tu cum ai face un exchange, ce demersuri ai lua?
- tu de ce nu faci un exchange (sau sa te angajezi la unul)?
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
Am cumparat 1 BTC prin BTCXChange.ro, totul a decurs OK, recomand.

@BTCXChange.ro felicitari pentru serviciul de exchange oferit, era nevoie de asa ceva si pentru Romania. Unii de pe aici nu vor sa recunoasca, dar este mult mai bine decat sa merg pe strada sa tranzactionez "face2face" cum suna unele anunturi de pe forumul romanesc sau sa pierd timp pana imi alimentez vreun cont de pe un exchange extern, de parca si acolo nu ar exista riscuri.


Eu sunt de acord cu tine ca este mult mai bine dar deocamdata nu este destul de sigur , fondurile nu sunt asigurate, nu exista garantii in caz de insolventa, nu are avizele necesare, etc.. Cand va fi si foarte sigur , atunci va fi cu muuuuuuuult mai bine. A fost inceput cu un hei rup specific romanesc. Dupa ce a functionat o luna a pus intrebari la autoritati daca e legal...

Cat despre riscurile de care pomenesti, ia verifica putin biroul Bitstamp din UK. Te ia groaza. E un birou de forma. E pasul urmator al casutei postale.
Iar de MtGox ce sa mai zicem,in cele doua luni cat dureaza sa primesti banii pot sa ii mature tsunami de o suta de ori.


Riscuri sunt peste tot, eu nu am zis ca nu exista.
Uite si tu acum ce patesc oamenii care au pus banii la pre-orders la HasHFast sau ce pregateste din februarie CEX.io
Vad ca DZMC s-au organizat intr-un fel de cartel tocmai  pentru a organiza GB si a preveni situatiile neplacute (riscante).
full member
Activity: 208
Merit: 100
Am cumparat 1 BTC prin BTCXChange.ro, totul a decurs OK, recomand.

@BTCXChange.ro felicitari pentru serviciul de exchange oferit, era nevoie de asa ceva si pentru Romania. Unii de pe aici nu vor sa recunoasca, dar este mult mai bine decat sa merg pe strada sa tranzactionez "face2face" cum suna unele anunturi de pe forumul romanesc sau sa pierd timp pana imi alimentez vreun cont de pe un exchange extern, de parca si acolo nu ar exista riscuri.


Eu sunt de acord cu tine ca este mult mai bine dar deocamdata nu este destul de sigur , fondurile nu sunt asigurate, nu exista garantii in caz de insolventa, nu are avizele necesare, etc.. Cand va fi si foarte sigur , atunci va fi cu muuuuuuuult mai bine. A fost inceput cu un hei rup specific romanesc. Dupa ce a functionat o luna a pus intrebari la autoritati daca e legal...

Cat despre riscurile de care pomenesti, ia verifica putin biroul Bitstamp din UK. Te ia groaza. E un birou de forma. E pasul urmator al casutei postale.
Iar de MtGox ce sa mai zicem,in cele doua luni cat dureaza sa primesti banii pot sa ii mature tsunami de o suta de ori.



legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
gigi, te bate forumu si ai 30 de ani... nu se poate Smiley

Mergi pe site si da click aici:

Pages:
Jump to: