Pages:
Author

Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official! - page 11. (Read 36288 times)

full member
Activity: 411
Merit: 101
Am citit toate cele 10 pagini de comentarii. Un user spunea ca "patronul" foloseste boti pentru a pune oferte, lucru infirmat initial, dar confirmat ulterior de btcxchange.ro
Daca tot pune oferte, l-ar interesa pe patron sa faca si tranzactii in afara site-ului ? Intreb pentru ca, din cand in cand, am ceva BTC de vanzare, dar nu doresc sa folosesc site-ul, intrucat asta implica lucruri precum scan dupa buletin, posibile/viitoare probleme cu statul, in cazul in care se gandesc ei sa impoziteze banii obtinuti din vanzarea de BTC samd.
Daca il intereseaza, trimite un mesaj privat pe forum si cand am BTC de vanzare, il dau la -5% fata de cea mai buna oferta de cumparare de pe btcxchange, dar vreau tranzactie user to user, eu trimit btc-ul, el imi face transfer bancar. Fara firme, buletine, acte, stat sau alte cacaturi birocratice.
member
Activity: 84
Merit: 10
Different IP address. For security reasons we have sent you an email to confirm your identity. Please check your email and access the confirmation link.
si nu am primit nici un email

A venit , cu un delay de 20 minute .
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
Si eu am renuntat la Intesa.
Folosesc doar ING. Ma gandeam sa folosesc BT, dar meniul lor de Internet banking lasa de dorit, parca a fost creat de un contabil comunist, asa de user-friendly este. Ma mir cum o fi trecut testele de acceptanta  Roll Eyes

Revenind la problema cu depunerile /retragerile de Bitcoin de pe BTCXchange.ro, am primit de la support o explicatie atat de neclara si de scurta de parca ar fi platit fiecare cuvant trimis. Nimic despre BlockChain.info !
Cand am vazut-o, mi-a trecut prin minte: au fost hackuiti  Grin
Mai tarziu am aflat si eu de problema cu BlockChain.info si m-am lamurit  Smiley
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
Update 3/20/2014 18:12
Notita: Retragerile vor fi mai intarziate cat timp creem Hot Wallet-urile pentru retrageri.
* Retrageri Bitcoin - FUNCTIONAL
* Depuneri Bitcoin - FUNCTIONAL
* Depuneri RON - FUNCTIONAL
* Retrageri RON - FUNCTIONAL
* Trade BTC/RON - FUNCTIONAL
+10
newbie
Activity: 3
Merit: 0
Buna ziua!

Asteptam cu nerabdare lansarea exchange-ului de Litecoin.  Grin

Cand preconizati aceasta lansare?  Huh

Multumesc!
newbie
Activity: 49
Merit: 0
deci dupa atata timp nu va pot accesa pagina , imi apare alb  , si am incercat cu mozilla , chorme , explorer...am dezactivat firewal-ul...care ar fi cauza¿
full member
Activity: 186
Merit: 100
Update 3/20/2014 18:12


Notita: Retragerile vor fi mai intarziate cat timp creem Hot Wallet-urile pentru retrageri.

* Retrageri Bitcoin - FUNCTIONAL
* Depuneri Bitcoin - FUNCTIONAL
* Depuneri RON - FUNCTIONAL
* Retrageri RON - FUNCTIONAL
* Trade BTC/RON - FUNCTIONAL
full member
Activity: 186
Merit: 100
Exista vreun status update pentru depunerile si retragerile de BTC? Va multumesc!


Buna,
La moment programatorii nostrii lucreaza sa treaca platforma pe Bitcoind Core considerand ca problemele de la BlockChain.info

Retragerile / Depunerile sunt in continuare nefuntionale din cauza problemelor API

La moment tocmai am terminat de indexat block-urile in bitcoind.
Urmeaza sa incepem testele pentru noua solutie.
member
Activity: 116
Merit: 10
Exista vreun status update pentru depunerile si retragerile de BTC? Va multumesc!
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna seara,

Un Update 3/19/2014

Desi BlockChain.info a revenit, API-urile necesare sunt tot nefunctionale.

Programatori nostri deja au inceput migrarea spre o solutie completa cu conectivitate directa la retaua Bitcoin
pentru a evita astfel de probleme pe viitor.

Unele retrageri Bitcoin au fost executate in aceasta dimineata intr-o perioada scurta de functionalitate.

Toate fondurile au fost si sunt in continuare in siguranta.

Starea Actuala A Platformei este:

Retragerile / Depunerile Bitcoin - NEFUNCTIONALE
Depuneri / Retrageri RON - FUNCTIONAL
Trade BTC/RON - FUNCTIONAL



Ne cerem scuze pentru inconvenientele cauzate si va multumim pentru intelegere.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna Seara,

BlockChain.info a anuntat mentenanta pentru inca 72h https://blog.blockchain.com/2014/03/18/update-plus-estimated-down-time/.
Platforma noastra foloseste BlockChain.info pentru connectivitate.

Intre timp echipa noastra de programatori au inceput sa dezvolte o solutie Bitcoind pentru conectivitate directa la nodurile bitcoin, si evitarea problemelor de genul asta pe viitor.

Vom activa versiunea noua a platformei in urmatoarea ora cu urmatoarele probleme:
* Depuneri Bitcoin - NEFUNCTIONAL
* Retrageri Bitcoin - NEFUNCTIONAL

* Depuneri RON - FUNCTIONAL
* Retrageri RON - FUNCTIONAL

* Trade BTC/RON - FUNCTIONAL

Versiunea noua a platformei este connectata la un trade engine mult mai performant, cu capabilitati API si multe altele.
Vom anunta mai multe detalii despre functionalitatile adaugate pe parcurs ce rezolvam problemele actuale si aducem platforma inapoi la 100% functionalitate.
Va vom tine la curent cu problema.


Pentru orice probleme intampinati nu ezitati sa contactati echipa de support la [email protected]

Ne cerem scuze pentru inconvienenta cauzata,
Multumim pentru intelegere.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Buna ziua,

Datorita mentenantei de la BlockChain.info (Platforma noastra foloseste Blockchain.info pentru descoperire / broadcast tranzactii)

Am decis sa anuntam si noi mententanta in mare parte pentru ca serviciul de Deposit, Retragere Bitcoin era nefuctional.

Platforma va fi in downtime extins pe parcursul zilei, iar la revenire va fi lansata noua versiunea a platformei impreuna cu un nou trade-engine mai performant.


- Toate retragerile RON sunt executate la zi
- Retragerile / Depunerile RON sunt suspendate pana la revenirea BlockChain. Moment la care vor fi reindexate.

Multumim pentru intelegere,
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
O experienta putin ciudata traita astazi. Ce va povestesc nu tine de Btcxchange, ei si-au facut treaba rapid, exchange din Btc in Lei si trimis banii la banca, confirmare rapida, tot. Dar... la banca se intampla sa stea banii mai mult sau mai putin in functie de...? Cine stie!?

Deci leii din contul BTCXchange i-am impartit in doua cu intentia de a-i scoate prin Intesa, unde are si btcxhange cont, si ING, unde ei nu au, ci doar eu.
Asta se intampla ieri dupa amiaza pe la 3, asa ca nu ma asteptam sa intre banii imediat, ci a doua zi.

Care bani credeti ca au ajuns primii si in timp util la mine in cont? De la Intesa, cum ar fi logic sau de la ING?

A doua zi dimineata, adica azi, la ora 10 m-am prezentat la primul bancomat sa-mi ridic banii... La ING erau deja in cont, iar la Intesa nici acum la ora 3 PM nu au intrat inca banii din contul lor in contul meu Angry

Nu e prima data cand am probleme cu Intesa, mi s-a intamplat sa trimita aiurea banii inapoi la Bitstamp pentru ca li s-a parut lor ca Bitstamp e din Madagascar sau asa ceva !!! Halucinant   Shocked

E dezastru cu serviciile de la banca asta, asa ca recomand celor dela Btcxchange, chiar daca banca Intesa are sediul principal in Oradea, sa incerce sa gasesca una mai serioasa, ca astia chiar ne fac probleme. E doar o sugestie... desigur nu e atat de simplu fiind firma de bitcoin ma gandesc ca unele banci fac urticarie cand aud de asemenea lucruri, care desigur sunt neobisnuite in lumea lor obtuza Grin

full member
Activity: 156
Merit: 100
Conceive. Believe. Achieve.
Sunt ceva probleme pe blockchain.info. Acesta este motivul pentru care nu apar BTC in wallet. Speram ca vor rezolva cat mai repede.
sr. member
Activity: 345
Merit: 250
Si eu am sunat o data cu o problema si mi s a raspuns din prima. Dupa care am fost sunat in max o ora cu resolvarea problemei.
Cat despre cum decurg lucrurile, pot sa recomand oricand peste bitstamp ca si rapiditate. Depui dimineata la 7 seara ai banii.
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
Eu i-am sunat de N ori fara probleme, raspuns rapid, mereu pe faza. Am acum inca doua tranzactii si o retragere, procesate in timp record.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
Buna ziua!

Felicitari pentru initiativa, asteptam de ceva timp deschiderea unui exchange de bitcoin in lei!

Singura problema pe care am constatat-o pana acum este faptul ca se raspunde foarte greu la mesajele catre suport trimise de pe site. As putea sa va dau si telefon, dar consider ca v-as deranja prea tare.

Aceasta problema consider ca are doua variante de rezolvare:

1. Nu va plac banii/bitcoinii mei, caz in care ne despartim cu strangere de mana;

2. Tipic romanesc, tipul de la tehnic are grija de retea, raspunde la telefon si mailuri si este coplesit de atata munca, caz in care imi ofer ajutorul pentru ca treaba sa mearga bine.

Am intampinat aseara o problema cand am trimis cativa bitcoini de pe cex.io pe contul de bitcoini de la voi si nici dupa 12 ore nu au intrat in cont. Ce credeti ca s-a intamplat si cum se rezolva aceasta problema?

Multa bafta in continuare si putere de munca!

Multumesc anticipat!
full member
Activity: 186
Merit: 100
Stimati clienti,

Va informam ca in perioada 15.03.2014 - 16.03.2014, platforma nostra nu va disponibila din motive tehnice.
Downtime-ul este destinat mentenantei si uprgrade-ului infrastructurii de servere si lansarea trade-engine-ului nou.

Ne cerem scuze pentru inconvenienta,
Echipa BTCXchange
member
Activity: 88
Merit: 10
Merg. Merci pt raspunsuri Bitcoineri si pt rapiditate in fix BtcX.
member
Activity: 94
Merit: 10
Multumim pentru promptitudine.
Pages:
Jump to: