Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 31. (Read 526894 times)

newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 30, 2013, 07:03:45 PM
#90
коя програма Smiley?
за копането

yow,

Една от най-популярните "програмки" се казва BFGMiner, текущата версия e 3.7.0

1: Свали си я от тук:


2: Направи си акаунт в BTCGuild

3: След като приключиш регистрацията, ще разполагаш с първия си "копач/работник" който се казва "твоето име_1"

4: Стартирай BFGMiner и въведи :

  • въведи адреса на басейна: stratum.btcguild.com:3333
  • името на копача: твоето име_1
  • нещо за парола ( напр.: 123 )

... и ето готово ... вече копаеш с твоя процесор и ( зависи от компютъра ) видео карта.

Има страхотно много информация тук в този форум за "копаене" ! Моля започни от тук : Beginner's Guide

Успех !
yow
newbie
Activity: 2
Merit: 0
November 30, 2013, 11:41:11 AM
#89
коя програма Smiley?
за копането
newbie
Activity: 58
Merit: 0
November 30, 2013, 08:49:27 AM
#88
коя програма Smiley?
yow
newbie
Activity: 2
Merit: 0
November 29, 2013, 04:28:50 PM
#87

здравеите нова съм тука ,можете ли да ми дадете информация как да стартирам с програмата ?
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 29, 2013, 03:17:37 AM
#86
това трябва да е по-интересна тема от копаенето , нали !
Копането е доста интересна тема, а и доста забавна. Повечето копачи удобно и може би подсъзнателно изпускат една дребна подробност - колко е бил курса биткойн/долар, когато за заплатили за желязото или когато са купили акции от минен пул? Ако си направят простата сметка ще видят, че много по-печелившо за тях би било да си купят биткойни вместо да правят инвестиция в минно оборудване или минни акции!

Коментарът ми за покачването на курса на биткойн е най-обикновен - празнувам като всички останали притежатели на биткойни.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 28, 2013, 05:26:06 PM
#85
Никак не ми се връзва това:

PS: Със моите скромни 550 Gh/s със текущата сложност ( 610 мил. ) възнаграждението ми се равнява на 410$ на ден.  Shocked  Последната ми инвестиция ( ASICMiner Cube ) ще се изплати след 3 дни.

с това:

Бих казал че копаенето е повече за признание  ( аристократичен статус  ) а не за печалби ( както Overcoin го представя )

Не разбирам, какви точно са ти очакванията? Кой трябва да признае твоят "аристократичен статус"? Какво удостоверие очакваш да ти се издаде, че си аристократ?


Ако обърнеte подредбата ще ти се изясни ... ха ха

1: "Бих казал че копаенето е повече за признание" - в този период приходите ( в ЩД ) не оправдаваха достатъчно "копаенето" ..

2: " .... възнаграждението ми се равнява на 410$ на ден" - вече има някакъв финансов смисъл, в ЩД разбира се ... поне още 22 часа докато се вдигне сложността ...

Относно "аристократичния статус", може би не съм се изразил правилно на български - имах в предвид "признание" или "статус/положение" ( анл: Nobility ) в средите на "миньорите" ... нямам претенции за сертификат ... но всякакви такива приемам без възражения ... но стига вече за мен ...


Overcoin, помолих ви като финансов експерт да коментирате този "феномен"  - "Биткоин-а проби 1000$-вия таван на Mt. Gox" !

Очаквам ( предполагам и останалите ) вашия анализ с голямо нетърпение !!!
<- това трябва да е по-интересна тема от копаенето , нали !
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 28, 2013, 04:14:58 AM
#84
Никак не ми се връзва това:

PS: Със моите скромни 550 Gh/s със текущата сложност ( 610 мил. ) възнаграждението ми се равнява на 410$ на ден.  Shocked  Последната ми инвестиция ( ASICMiner Cube ) ще се изплати след 3 дни.

с това:

Бих казал че копаенето е повече за признание  ( аристократичен статус  ) а не за печалби ( както Overcoin го представя )

Не разбирам, какви точно са ти очакванията? Кой трябва да признае твоят "аристократичен статус"? Какво удостоверие очакваш да ти се издаде, че си аристократ?
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 27, 2013, 06:33:18 PM
#83
Биткойн откъдето и да се погледне е една бинарна инвестиция. Ако инвестираш време или пари резултатът може да бъде само 1 или 0. Средно положение няма. Или си от първите, които правят баснословни печалби или си от последните, които правят само загуби. Няма такъв филм, като Биткойн модел за малки, но устойчиви във времето доходи!

Happy Thanksgiving, Overcoin !

Какво ще кажеш за днешната ситуация ?

В 10:20 сутринта Бостън-ско време Биткоин-а проби 1000$-вия таван на Mt. Gox , изглежда че американците започват да признават "бинарната валута"  ...  даже коментираха днес и на CNBC -> http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000222044

Overcoin, какви са твоите прогнози ?

PS: Със моите скромни 550 Gh/s със текущата сложност ( 610 мил. ) възнаграждението ми се равнява на 410$ на ден.  Shocked  Последната ми инвестиция ( ASICMiner Cube ) ще се изплати след 3 дни. Е, очакваме покачване на сложността след може би 24 часа така че това ще удължи процеса...
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 27, 2013, 05:50:15 PM
#82
Нямах намерение да започвам спор или да обиждам някого, макар че начинът, по който съм задал въпроса, обяснява и реакциите.

Така както майнерите са необходими, за да се поддържа биткойна, така и предприемачите са обезателни, за да се въведе биткойн в ежедневието на хората и почне да служи като средство за размяна.

Peace Smiley

Стамен,

Няма обидени тук !!!  Grin

В спора се ражда истината !!!

Исках да видя позицията на Overcoin към Минното дело ... 

Много ми хареса как нарече миньорите -> майнери <- звучи сякаш всички са от Пловдив  Grin Grin Grin
newbie
Activity: 58
Merit: 0
November 27, 2013, 09:13:21 AM
#81
Нямах намерение да започвам спор или да обиждам някого, макар че начинът, по който съм задал въпроса, обяснява и реакциите.

Така както майнерите са необходими, за да се поддържа биткойна, така и предприемачите са обезателни, за да се въведе биткойн в ежедневието на хората и почне да служи като средство за размяна.

Peace Smiley
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 27, 2013, 05:57:17 AM
#80
Какво ще кажеш за акционерните "копаещи" дружества със собствени разработки на ASIC-ове и копачи ?  
Запознат съм. Няма принципна разлика между това някой да ти продава желязо за копаене или да ти продава акции от минен пул със собствена разработка на желязо за копане. Определянето на цената за крайния купувач става по абсолютно еднакъв начин. Никъде не казвам, че няма работещи модели. Това което казвам е, че ако не си от първите то ти си от последните. Ето например, ти сам признаваш, че не правиш печалби от копането!

Стамен е прав като казва, че трябва да се стремим към нещо новаторско в Биткойн екосистемата ако искаме да направим наистина сериозни пари. Нещо, което досега никой не е направил. Биткойн откъдето и да се погледне е една бинарна инвестиция. Ако инвестираш време или пари резултатът може да бъде само 1 или 0. Средно положение няма. Или си от първите, които правят баснословни печалби или си от последните, които правят само загуби. Няма такъв филм, като Биткойн модел за малки, но устойчиви във времето доходи!
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 26, 2013, 12:31:47 PM
#79
Няма лошо. Така е по целия свят. От векове няма по примамлива идея от това, да създадеш машина и тя да работи вместо теб.  Smiley

За съжаление обаче, при Биткойн копачите не създават машината с която копаят, а я купуват. Съвсем нормално поведение от пазарна гледна точка е доставчикът на тези машини да ги държи на изкуствено дишане и скъпернически да отмерва всяка възможност за печалба на копачите.

Overcoin,

Има и работещи бизнес модели за копаене. Явно ти не се интересуваш от тях, за това коментираш по този начин.

Какво ще кажеш за акционерните "копаещи" дружества със собствени разработки на ASIC-ове и копачи ?   
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 26, 2013, 12:22:38 PM
#78
Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането...

Стамен:

Копаенето изисква технически познания, "плямпането" не ... ха ха ха

Явно повечето хора в България имат технически познания ...  Grin

Копачите сме хора с предимно технически познания и интересуващи се повече от техническата страна. Ние нямаме намерение да станем милионери. Просто създаваме средата в която Bitcoin съществува.

Бих казал че копаенето е повече за признание  ( аристократичен статус  ) а не за печалби ( както Overcoin го представя )

   
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 26, 2013, 08:39:32 AM
#77
Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането...
Няма лошо. Така е по целия свят. От векове няма по примамлива идея от това, да създадеш машина и тя да работи вместо теб.  Smiley

За съжаление обаче, при Биткойн копачите не създават машината с която копаят, а я купуват. Съвсем нормално поведение от пазарна гледна точка е доставчикът на тези машини да ги държи на изкуствено дишане и скъпернически да отмерва всяка възможност за печалба на копачите.
newbie
Activity: 58
Merit: 0
November 26, 2013, 08:21:51 AM
#76
Ами идеи от сорта на тази, предложена от overcoin...
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 25, 2013, 02:55:04 PM
#75
Привет на всички Smiley
От една страна ще ползвам този постинг да си активирам акаунта за форума, от друга страна имам и въпрос:

Защо не обръщаме внимание на по-интелигентните неща?

Например ?  Huh
newbie
Activity: 58
Merit: 0
November 25, 2013, 08:09:34 AM
#74
Привет на всички Smiley
От една страна ще ползвам този постинг да си активирам акаунта за форума, от друга страна имам и въпрос:

Прочетох всички постинги в този thread и виждам, че се концентрирате предимно над mining-a.. Както и повечето хора в България, които са били запознати с биткойна, са запознати само от към копането... Защо не обръщаме внимание на по-интелигентните неща?
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 24, 2013, 08:37:44 AM
#73
overcoin,

Това е нормална практика тук от април тази година. Не е нужно да пишеш "апели" до никой !!! Моля, прочети тази публикация първо.
Прегледах го. Не разбирам, къде ми е грешката. Продължавам да бъда тероризиран с постоянни забрани да пиша. Не зная точно, какво става?

Май започвам да разбирам ( поне повърхностно ) за каво говориш. Под термина "покритие" ти имаш в предвид "Банков Резерв" в злато ... ами тук ти моментално "централизираш" Биткойн. Поправи ме ако смятъш че не съм прав !
Не си прав за деценрализацията. Биткойните със златно покритие са си в твоя портфейл и никой няма достъп до тях освен самият ти. Разликата е само, че тези биткойни са 2 пъти по-скъпи от обикновените, защото предоставят допълнителни права на притежателите им. Централизирана е само златната част, тъй като не може другояче. Златото трябва да се пази някъде и от някого. Предложил съм това да е организация от нов тип с безпрецедентна досега прозрачност, демократичност и децентрализираност.

Може би трябва да прегледаш, какво представляват тъй наречените "цветни биткойни" и също така Диаграма 1, връзка към която съм посочил във въпросната тема?

Gold Backed или Backed by Gold най-правилно се превеждат на български със златно покритие или със златно съдържание. Първото е по-разпространено и така са били обозначавани книжните левове от началото на миналия век, когато все още са ги пускали в обръщение като са спазвали златния стандарт.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 23, 2013, 10:33:04 PM
#72
Бяха ми забранили сметката в този форум поради причина "спам"!?
Така че трябваше да пиша специален имейл-апел до собственика. Да се надяваме, че сега вече ще мога свободно да влизам и да отговарям на въпроси и лични съобщения.

overcoin,

Това е нормална практика тук от април тази година. Не е нужно да пишеш "апели" до никой !!! Моля, прочети тази публикация първо.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 23, 2013, 09:49:30 PM
#71
Quote
Представи си едно превозно средство - това е Биткойн. А златото, което стои в неговия багажник е единственият товар. При всеки такт на метронома - това е създаването на Биткойн блок в блокверигата - част от този товар се разтоварва или пък се натоварва с допълнителен. Целта е цената на превозното средство винаги да е равна на товара, който това средство превозва. Концепцията за търговска система, която предлагам е справедлив начин за изчисляване на това съотношение и съответното златно покритие, което Биткойн ще има при всеки блок.
Аз първоначално погледнах на "динамично-то златно покритие" като на физичен порцес за наслояване на злато върху дадена повърхност. И се загубих някъде дълбоко в инжинерня свят ... дори и не предположих че говориш с икономически термини ...
 
Май започвам да разбирам ( поне повърхностно ) за каво говориш. Под термина "покритие" ти имаш в предвид "Банков Резерв" в злато ... ами тук ти моментално "централизираш" Биткойн. Поправи ме ако смятъш че не съм прав !
Pages:
Jump to: