Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 32. (Read 501035 times)

newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 23, 2013, 04:11:40 AM
#70
Бяха ми забранили сметката в този форум поради причина "спам"!?
Така че трябваше да пиша специален имейл-апел до собственика. Да се надяваме, че сега вече ще мога свободно да влизам и да отговарям на въпроси и лични съобщения.

wow ... Ти с тва в свободното си време ли се занимаваш?
Даже използвам малко и от несвободното си.  Smiley

Какво означава "динамично златно покритие" ?
Представи си едно превозно средство - това е Биткойн. А златото, което стои в неговия багажник е единственият товар. При всеки такт на метронома - това е създаването на Биткойн блок в блокверигата - част от този товар се разтоварва или пък се натоварва с допълнителен. Целта е цената на превозното средство винаги да е равна на товара, който това средство превозва. Концепцията за търговска система, която предлагам е справедлив начин за изчисляване на това съотношение и съответното златно покритие, което Биткойн ще има при всеки блок.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 22, 2013, 03:02:55 PM
#69
Вчера в темата "Развитие на Проекти" обявих нов проект. Става въпрос за Биткойн със златно покрите. Това по същество е нов тип валута състояща се едновременно от Биткойн и от динамично златно покритие винаги в съотношение 1 към 1. Не ми е известно досега някой друг да е предлагал подобен подход за едновременното решаване на една огромна група от проблеми стоящи пред Биткойн. Някои от вас може да обмислят или вече работят по сходни теми?

https://bitcointalksearch.org/topic/ann-overcoin-monetary-systems-gold-backed-bitcoin-project-old-timer-341889

Overcoin,

wow ... Ти с тва в свободното си време ли се занимаваш?

въпорс към теб :

Какво означава "динамично златно покритие" ?
newbie
Activity: 1
Merit: 0
November 22, 2013, 05:28:03 AM
#68
още не са те налазили първите 20 Smiley
newbie
Activity: 53
Merit: 0
November 22, 2013, 03:55:02 AM
#67
Вчера в темата "Развитие на Проекти" обявих нов проект. Става въпрос за Биткойн със златно покрите. Това по същество е нов тип валута състояща се едновременно от Биткойн и от динамично златно покритие винаги в съотношение 1 към 1. Не ми е известно досега някой друг да е предлагал подобен подход за едновременното решаване на една огромна група от проблеми стоящи пред Биткойн. Някои от вас може да обмислят или вече работят по сходни теми?

https://bitcointalksearch.org/topic/ann-overcoin-monetary-systems-gold-backed-bitcoin-project-old-timer-341889
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 22, 2013, 12:25:16 AM
#66
Отдавна не бях писал тук, обаче открих, че в BTC Guild има отбор Bulgaria. Понеже не може да не участваме във виртуалното мерене на пи*ки, ако копаете там, включете се, ще е забвано да минем Team USA и други подобни. Гледам че минимума на Топ 25 е малко повече от 600 GH, което е 10-12 BFL Single-а, тоест нищо особено. Аз от другата седмица се включвам с един Single 60 GH... Не съм копал от 2011 година, ама най-накрая писаха че е shipped, та няма да пропусна Grin

Пускам го това и в другата БГ тема (https://bitcointalksearch.org/topic/bulgarian-28020), дано се съберем повече. Айде успех с минирането... че нема да забогатеем - нема, ама поне да си правим густо Wink


Хей ThePesh,

Кво стана ? Появи ли се в BTC Guild отбор Bulgaria ? 

Днес сме на 13 отборно място с 6,692.98 GH/s , а имаме и от скоро съотборник с 2,271.10 GH/s  Shocked дето ни отсрамва всички там !!!
sr. member
Activity: 252
Merit: 250
October 28, 2013, 12:30:55 PM
#65
Има вече доста държави в които са създадени национални биткойн фондации. Какво мислите за създаване на Българска Биткойн Фондация? Или е още твърде рано?

Da shte bude chudesno ako suzdadem takava
newbie
Activity: 53
Merit: 0
October 16, 2013, 03:34:27 AM
#64
Има вече доста държави в които са създадени национални биткойн фондации. Какво мислите за създаване на Българска Биткойн Фондация? Или е още твърде рано?
newbie
Activity: 46
Merit: 0
September 22, 2013, 09:22:22 AM
#63
Отдавна не бях писал тук, обаче открих, че в BTC Guild има отбор Bulgaria. Понеже не може да не участваме във виртуалното мерене на пи*ки, ако копаете там, включете се, ще е забвано да минем Team USA и други подобни. Гледам че минимума на Топ 25 е малко повече от 600 GH, което е 10-12 BFL Single-а, тоест нищо особено. Аз от другата седмица се включвам с един Single 60 GH... Не съм копал от 2011 година, ама най-накрая писаха че е shipped, та няма да пропусна Grin

Пускам го това и в другата БГ тема (https://bitcointalksearch.org/topic/bulgarian-28020), дано се съберем повече. Айде успех с минирането... че нема да забогатеем - нема, ама поне да си правим густо Wink
newbie
Activity: 19
Merit: 0
September 12, 2013, 12:54:24 PM
#62
Изпробвано е  Smiley
newbie
Activity: 19
Merit: 0
September 12, 2013, 11:57:58 AM
#61
Нещо не намирам къде в БГ могат да се сменят коини за левове.
Тези http://bitcoiner7.com/ не са ли същите, които завлакоха маса народ  Huh

Ето тук изкупуват койни за левове:

https://bitcoini.com/
newbie
Activity: 19
Merit: 0
September 12, 2013, 11:48:59 AM
#60
Здравейте ето ме и мен за бройката  Grin
member
Activity: 85
Merit: 10
July 27, 2013, 06:24:39 PM
#59
Нещо не намирам къде в БГ могат да се сменят коини за левове.
Тези http://bitcoiner7.com/ не са ли същите, които завлакоха маса народ  Huh

Защо не станеш местен продавач през https://localbitcoins.com/?

Аз пуснах една обява в Бремен и се оказа, че има страшно много търсене на услугата. В момента продавам БТС с 9% комисионна =)
newbie
Activity: 8
Merit: 0
July 21, 2013, 09:28:16 AM
#58
Нещо не намирам къде в БГ могат да се сменят коини за левове.
Тези http://bitcoiner7.com/ не са ли същите, които завлакоха маса народ  Huh
newbie
Activity: 8
Merit: 0
July 02, 2013, 03:49:58 PM
#57
Трудността ще забави темп don't worry, аз поствам щото вече поръчвам!
full member
Activity: 173
Merit: 100
June 26, 2013, 01:31:31 AM
#56
Благодаря Ви за мненията. Оня ден прочетох едно интересно мнение което мисля че има голяма доза истина. Трудноста се е вдигала през последните месеци поради включването на голям брой машини от Авалон и др. Поработи ли са няколко седмици , направили са си парички производителите и сега е ред да ги изпратят на хората... За това и има спад в трудноста... Значе когато всички пак се пуснат няма да има голяма разлика в трудноста от тази прес последните 2-3 седмици... Като предположим ,че и много хора с карти ще спрат, мисля че може и да се запази един нормален курс на трудността.Следващия въпрос е обаче , кога ще е следващата вълна произведени и пуснати уж тестово машини ... с няколко стотици теракеша те правят копаенето изключително не рентабилно за такива като мен.
Аз сега копая litecoin, но се чудя какво ще стане и с него .... когато всички хора с карти се насочат към него... дали няма да се повтори ситуацията с bitcoins.
 Cool
Лек и успешен ден.
newbie
Activity: 51
Merit: 0
June 25, 2013, 04:53:36 PM
#55
В момента трудноста зависи само от това доколко нови асиц-и влизат в системата, т.е. доколкото авалон, бфл и другите си изпълняват поръчките. Асиците могат да работят на много по-нисък курс и на много по-скъп ток.
Цената зависи от търсене и предлагане, не от трудността.
member
Activity: 85
Merit: 10
June 25, 2013, 09:48:55 AM
#54
Как вие предвиждате вдигането на трудноста при BTC ?

Трудността не се вдига нито линейно, нито експоненциално. Тя зависи от цената на монетите и от цената на тока. Ако токът ти е евтин, а монетите - скъпи, тогава ще расте, ако стане обратното, трудноста пада, защото няма да е рентабилно и доста копачи се отказват. Да не говорим, че можеш да гледаш на копаенето като инвестиция в бъдещето - копаеш сега, за да продадеш в бъдеще ако цената скочи много. Но иначе да, трудността ще си расте, това е заложено и в самата система. Както всичко останало, свързано с Биткойн - рискът присъства =)
full member
Activity: 173
Merit: 100
June 15, 2013, 02:02:50 AM
#53
Аз също щях да поръчам и доста се бях засилил, обаче една вечер седнах да посмятам за да видя как би се вдигнала трудноста.
От няколко месеца трудността расте в дименсси ... Приех че чиповете ще доидат най-рано след 10 седмици -2,5 месеца ... един месец при човека с платките значе най-рано септември-октомври ... самоче до тогава трудноста ще е много далеч от това в момента.
А и се замислих нещо друго ... представете си че вие произвеждате платките и чиповете идват при вас за пълна окомпектовка на изделието... естествено ще пробвате дали всичко е наред и миньора работи ... няма ли да се изкушите да пуснете всички тия чипове да покопат малко за вас Huh? Мисля че няма да има човек който не би се искушил ... Smiley Ще ви забави месец два ... ще направи удара ... трудността ще се вдигне В ПЪТИ преди да доиде до вас ... и накрая като престигне ще искарва толкова колкото да не ви е яд че сте си дали парите ...
Лично аз мисля че трудноста ако сега приемем че е 1,5 след месец ще е 3,0 след още месец 7,5 след още месец 22,5 и така ще прогресира докато не се откажем всички...
Именно за това ми беше въпроса ...
Как вие предвиждате вдигането на трудноста при BTC ?
newbie
Activity: 51
Merit: 0
June 14, 2013, 07:23:17 PM
#52
Не казахте каво мислите за покупката на чипове Avalon и дали когато доидат и се сглоби машина ще искарват нещо... като гледам как се вдига трудноста на BTC след 6 месеца ще е в космоса ... Вие на какво мнение сте
Мисля, че всичките "+1"-ци вече са поръчали Smiley
full member
Activity: 173
Merit: 100
June 13, 2013, 05:04:54 PM
#51
Не казахте каво мислите за покупката на чипове Avalon и дали когато доидат и се сглоби машина ще искарват нещо... като гледам как се вдига трудноста на BTC след 6 месеца ще е в космоса ... Вие на какво мнение сте
Pages:
Jump to: