Pages:
Author

Topic: Ce mai e bun de minat? - page 25. (Read 43826 times)

member
Activity: 99
Merit: 10
January 31, 2014, 06:57:11 PM
#10
dogehouse e ok.
suchcoins iar e bun, dar vin mai incet platile ca e mai mic poolul.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
January 31, 2014, 06:49:33 PM
#9
eu am stat pe fast-pool.

vezi ca la doge nu o sa nimeresti ever valoarea estimata, reward-ul pe bloc e aleatoriu, intre 0 si 1,000,000. depinde de noroc.
newbie
Activity: 17
Merit: 0
January 31, 2014, 03:47:56 PM
#8
Pe ce pooluri minati Doge? Eu am schimbat vreo 3 si nu am resit sa fac mai mult de 60% din valoarea estimata. Blocuri de 1000%, etc..
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
January 30, 2014, 07:04:47 PM
#7
wafflecoinpool e ceva gen middlecoin.

doge are niste lipsuri si ii va trebui un hardfork :

- are numar nelimitat de monede
- nu are gravity well la ajustare diff.
member
Activity: 99
Merit: 10
January 30, 2014, 06:44:52 PM
#6
waffle == usde ?

LE. Momentan Doge e maximul de profit+stabilitate psihica (nu schimbi 6-10 pooluri pe ora)
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
January 30, 2014, 06:17:35 PM
#5
multipool fara autoexchange daca ai incredere in viitor Smiley
wafflecoin daca vrei banul acum, 0.02 BTC / MH

in rest, tine doar de noroc daca vrei sa te axezi pe monede individuale.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
January 30, 2014, 05:44:50 PM
#4
Nu trebuie sa te superi.
Personal mie mi-a placut ca tu ai facut marturisiri insa intrebarea asta a ta nu prea are raspuns.

Pentru monedele intrate la case de schimb exista coinchoose.
Pentru noile aparitii nu stie nimeni daca merita vreun minut de minare...multe, multe prea multe sunt.

Iar daca stie nu cred ca se repede sa faca ceva public pana nu matura caimacul.


In plus, daca esti atent la sectiunea market, apar mereu colegi de care nu sti mare lucru doar ca vand ceva (sau rar, cumpara)
Asta denota ca lumea crypto este compusa in majoritate din membrii cu un procent masiv de egoism. Sad


Despre "minareala" nici nu prea ar avea ce sfaturi sa dea...e loterie.

Personal sap la doge, cat o merge, apoi inapoi la LTC ...cat o mai merge si ala.
Nu mai topai printre noutati ca e mai mare daraua ca ocaua (bazine obscure care fura cu tupeu ordinar, monede din care nu ai garantia ca scoti nici cat un chibrit care sa aprinda tigara, etc)

M-as bucura sa nu iti abadonezi initiativa chiar daca un timp o sa postezi doar tu...deh, din letargie si egoism se iese dar mai greu. Cu rabdare apar in timp si alte comentarii pentru ca, in fond, subiectul deschis de tine este pe podiumul interesului minerilor.
member
Activity: 63
Merit: 10
January 30, 2014, 01:33:19 PM
#3
*UP* (cu scuzele de rigoare)

Am zis sa incerc marea cu degetul si sa mai pun o data intrebarea. Vad ca deja unii promoveaza NXT, Frozen, ma gandeam sa tinem lucrurile mai organizate si sa strangem intr-un singur topic propunerile cu ce-ar mai fi de minat pt viitor (minezi acu' castigi la anu').

Daca nici de data asta n-am succes rog pe cineva sa stearga topicul si imi cer inca o data scuze.
Huh
member
Activity: 99
Merit: 10
January 22, 2014, 03:33:41 AM
#2
*UP* (cu scuzele de rigoare)

Am zis sa incerc marea cu degetul si sa mai pun o data intrebarea. Vad ca deja unii promoveaza NXT, Frozen, ma gandeam sa tinem lucrurile mai organizate si sa strangem intr-un singur topic propunerile cu ce-ar mai fi de minat pt viitor (minezi acu' castigi la anu').

Daca nici de data asta n-am succes rog pe cineva sa stearga topicul si imi cer inca o data scuze.
member
Activity: 99
Merit: 10
January 12, 2014, 06:44:53 AM
#1
Salut,
Deschid acest nou topic sa putem impartasi aici cam ce si cum minam. Nu ma refer la monedele consacrate, cele de pe CoinWarz, la care poti estima usor profitabilitatea, ci la monedele noi, inca ne tranzactionate pe un exchange, ce sa mai zic de siteurile de comparatii.
Stiu ca fiecare e pentru el, dar poate totusi ca fiind o comunitate mica ne mai dam cateva ponturi unul altuia.

Pe langa Dogecoin-ul pe care-l minez in continuare, cu oarece profit dupa pupmp&dump-ul de ieri am inceput azi pentru cateva ore sa minez:
-Noblecoin, imi place cum suna, pare a fi promitator, am pus deoparte cateva mii, cine stie cand vor fi bune
-Livecoin, vad ca misca ceva ceva prin topicul lor, tot asa cateva mii
-Coinye, poate avem noroc si daca ne da in judecata proprietarul creste pretul, acum e 11 satoshi
-iCoin, same, daca se scandalizeaza Apple, plus ca am inteles ca-n China e manie cu orice iSh*t si ar fi cam 2CNY/iCoin pretul, dar nu e listat pe vre-un exchange
*diseara se lanseaza DigiByte, pe asta il voi mina, macar nu se cheama ***coin si e doar 0.5% preminat din care 0.25% pt bountyuri

Am mai citit articole cum ca majoritatea celor noi ar fi scam-coins, ca-s preminate pana la oblivion sau instaminate, desi astea noi se lauda ca au algoritmi mai rezistenti la instaminare…

Eu sunt incepator in domeniu si v-as ruga pe cei mai cu experienta sa veniti sa ne mai ziceti si noua incepatorilor cum ne dam seama daca o noua moneda prezinta sau nu potential. Ca orice roman am si eu visele mele umede ca minez 1M intr-o ora si a treia zi dupa mahmureala vand cu 1BTC bucata, dar sa fim realisti, asa ceva putin probabil sa se intample.
Pages:
Jump to: