Pages:
Author

Topic: Μην χρησιμοποιείτε centralized exchanges! - page 5. (Read 1845 times)

legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Το «θέλω να γαμιέμαι ελεύθερα ΚΑΙ δεν θέλω να εφαρμόζω αντισύλληψη» το λες ανευθυνότητα. Υπάρχουν ακόμα και 40άρηδες με μυαλό 15χρονου, δεν είναι κάτι ασυνήθιστο στην σημερινή εποχή του infantilization (αιώνιοι έφηβοι).
Δεν μπορούν όλες να παίρνουν αντισύλληψη, κι εκτός αυτού, έχουν παρενέργειες. Το προφυλακτικό από την άλλη είναι σαν τη ζώνη ασφαλείας.  Wink

Πάρε αυτό το σενάριο: Κάνεις σεξ και σκίζεται το προφυλακτικό. Έχει συμβεί σε φίλο μου, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να συμβεί σε όλους. Κάνετε σεξ γνωρίζοντας ότι δε θα μεγαλώσετε παιδί; Ναι. Πρέπει να υπογράφετε συμβόλαιο ότι στις «1 στις 100 θα το μεγαλώσουμε το παιδί»; Προφανώς κι όχι, αν συμβεί η στραβή ρίχνουμε έκτρωση, δε χαλάει η ζωή μας.

350.000 (!!!) εκτρώσεις είναι όλες από βιασμό ή σύνδρομα Down; Δεν είναι μειοψηφία αυτά τα περιστατικά;
Φαντάζομαι τα περισσότερα είναι «δεν αντέχω την ευθύνη του γονιού», το οποίο είναι σεβαστό από εμένα. Εσύ θα ήθελες να γεννηθείς σε μια φτωχή οικογένεια που δεν έχει να τα βγάλει πέρα, από μια γυναίκα που μπορεί να σε μισήσει κι όλας;

BTC context
Ευτυχώς, οι άνθρωποι δε συμπεριφέρονται σα ρομπότ, σαν αριθμοί, σαν άβια όντα. Στο Bitcoin blockchain άμα πεις «παιδιά με βίασαν, φέρτε τα λεφτά μου πίσω» θα γελάσει μέχρι και ο τελευταίος miner, και καλά θα κάνει. Δεν απευθύνεσαι στο πορτοφόλι σου όταν κάποιος σε κλέβει, αλλά στην αστυνομία (η οποία παπάρια θα κάνει, so be careful).

Πόσο πιο καθαρά να στο πούνε δηλαδή; Και ναι, στο τέλος σου πουλάει και "personal liberties" ως κερασάκι στην τούρτα/bait... έλα τώρα ρε συ, τι σόι personal liberties θα υπάρχουν το 2030 με τα CBDCs/you'll own nothing; Μόνο η έκτρωση μας «καίει»; Δουλευόμαστε κανονικά λέω εγώ!
Με την πείνα που θα έρθει, μάλλον αχρείαστες θα είναι οι εκτρώσεις (ή για τους πλούσιους). Κι άμα κοπούν και τα επιδόματα, άντε να δω ποιοι θα κάνουν παιδιά.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Όσο για την Αμερική, το διαστρέβλωσαν εντελώς το θέμα τα συστημικά ΜΜΕ:

Αυτό που λένε οι Ρεπουμπλικάνοι είναι ότι το θέμα της έκτρωσης πρέπει να ρυθμίζεται σε επίπεδο πολιτείας και όχι συντάγματος/κεντρικού κράτους (δεν υπάρχει σχετική πρόβλεψη).

Δεν γουστάρουν centralized nanny state οι old school Αμερικάνοι που πιστεύουν στην "founding fathers" φιλοσοφία (έχουν πολλά κοινά με τους libertarians).

Καμία σχέση με την EUSSR που θέλει να επιβάλλει εντομοφαγία και χάρτινα καλαμάκια (αυτό είναι ήδη πράξη).

Ρύθμιση σε επίπεδο πολιτείας = decentralization = ότι ακριβώς πρεσβεύει και η φιλοσοφία του BTC.

Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό στον τρόπο σκέψης τους. Κάποιες πολιτείες το επιτρέπουν, κάποιες άλλες όχι. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ εκ του πονηρού από fans του centralization (δηλαδή liberals).

Συνιστώ περισσότερη έρευνα επί του θέματος από ποικίλα μέσα (όχι μόνο CNN) και να μην τσιμπάμε τόσο εύκολα "baits". Smiley

Πολύ κακό για το τίποτα εν ολίγοις...
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Είναι δεδομένο ότι οι εκτρώσεις ρίχνουν τα CO2 emissions (less babies born). Wink
Και επειδή δεν τα βγάζω από τα κεφάλι μου (συστημικό site και woke university του κερατά):

https://e360.yale.edu/features/unwanted-pregnancy-contraception-abortion-climate-change

"Voluntary family planning is too often ignored as a means to lower carbon emissions. But by making reproductive technologies more freely available, we can reduce global population — and human-caused emissions — in a manner that is consistent with personal liberties."

Πόσο πιο καθαρά να στο πούνε δηλαδή; Και ναι, στο τέλος σου πουλάει και "personal liberties" ως κερασάκι στην τούρτα/bait... έλα τώρα ρε συ, τι σόι personal liberties θα υπάρχουν το 2030 με τα CBDCs/you'll own nothing; Μόνο η έκτρωση μας «καίει»; Δουλευόμαστε κανονικά λέω εγώ!

https://www.classicaldifference.com/yale-leads-the-way-in-academic-wokeness/
https://som.yale.edu/news/2021/07/the-washington-post-opinion-for-corporations-political-wokeness-works

Υπάρχει το μπλε χαπάκι (δήθεν "freedom"), υπάρχει και το κόκκινο χαπάκι (climate change mitigation aka depopulation agenda)...

Μην ξεχνάμε ότι και η αναπνοή μας βγάζει CO2, είμαστε 8 δις, άρα μην απορήσετε αν μια μέρα μας πουν ΚΑΙ για αυτό ως παράγοντα «επιβάρυνσης» του κλίματος. Κόψτε ρεύμα, κόψτε φαΐ, κόψτε και την αναπνοή. Wink

Η αλήθεια είναι ότι ένα ηφαίστειο να σκάσει, μπορεί να παράγει όσα CO2 emissions έχει παράγει η ανθρωπότητα τα τελευταία 200 χρόνια. Μήπως να εφεύρουμε και τάπα για ηφαίστεια; Grin

Ας αφήσουμε τα παραμύθια λέω εγώ για τους θρησκειέμπορους και ας μιλήσουμε την γλώσσα της αλήθειας.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Για να το πω και σε BTC context:

Υπάρχουν πολλές γυναίκες που μετάνιωσαν επειδή έκαναν ελεύθερο σεξ (άνευ προφύλαξης) με έναν άνδρα. Όχι γιατί ήταν βιαστής, αλλά γιατί τις παράτησε κλπ.

Το να έχουν δικαίωμα έκτρωσης για κάθε περίπτωση είναι σαν να λέμε να υπάρχει δικαίωμα να γίνονται rollback συναλλαγές (ή ολόκληρη η blockchain όπως έκαναν στο ETH μετά το DAO hack το 2016), επειδή κάποιος έστειλε BTC και μετά το μετάνιωσε!

Και γαμώ το "freedom" δεν θα ήταν αυτό; Ο Vitalik τουλάχιστον συμφωνεί! Grin

Το λοιπόν: στην ζωή παίρνουμε απόφασεις/επιλογές και μαθαίνουμε να ζούμε με αυτές, ενίοτε και με κόστος, ενίοτε και δυσάρεστες επιλογές:



Εγώ είμαι υπέρ της υπευθυνότητας, όχι της ανευθυνότητας (για αυτό και στηρίζω BTC, όχι ETH). Συνιστώ να παρακολουθήσεις ομιλίες του Jordan Peterson.

Δεν είναι όλα PayPal να κάνουμε chargeback, ούτε Photoshop να κάνουμε undo... μιλάμε για ζωντανούς οργανισμούς!

Εν προκειμένω εμείς εδώ πέρα είμαστε ζωντανοί οργανισμοί που κάποιοι (γονείς) επέλεξαν να ζήσουμε και να συνομιλούμε με αυτό το forum. Δεν μας σκότωσαν πριν τις 26 βδομάδες. Δεν το παίξανε θεοί στις πλάτες άλλων.

Και εμείς θέλουμε να πάρουμε την απόφαση να μην ζήσουν κάποιοι άλλοι υγιείς οργανισμοί, προϊόντα συναινετικού σεξ; Με ποιό δικαίωμα ακριβώς; Με το δικαίωμα του βολεμένου ζώντος οργανισμού;

Δεν είμαστε Κίνα να έχουμε υπερπληθυσμό και να θάβουμε μωρά σε χωράφια, ούτε να τρώμε έντομα... σε παρακμή είναι η Δύση (σύγχρονη Ρώμη) και οι βάρβαροι περιμένουν πως και πως να μας κατακτήσουν.

Μας έχει μεθύσει το δήθεν "freedom" της αστικής δημοκρατίας (δεν είμαι υπέρ αυτής της διαστρεβλωμένης/εκπορνευμένης εκδοχής της Αθηναϊκής Δημοκρατίας, είμαι υπέρ της Άμεσης Δημοκρατίας με κληρωτούς και απλή αναλογική).
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Άρα (από κυνική σκοπιά) βγάζει απόλυτο νόημα να επιτρέπεις τις εκτρώσεις και μάλιστα να το προμοτάρεις ως δήθεν "freedom" (πιασάρικο/επαναστατικό μήνυμα aka social engineering) του γυναικείου φύλου, αντί για φόνο (που αυτό είναι).
Πρώτον, δεν είναι φόνος αν η έκτρωση γίνει νωρίς. Το έμβρυο δεν είναι παιδί. Δεν έχει αισθήσεις όπως επίγνωση του περιβάλλοντός του. Τουλάχιστον για τις πρώτες 26 βδομάδες. Οι περισσότερες εκτρώσεις γίνονται τότε, και πρέπει να γίνονται τότε (φαντάζομαι και για την υγεία της γυναίκας).

Δεύτερον, δεν είναι δήθεν "freedom". Είναι πραγματικό freedom. Μπες στο ρόλο της γυναίκας για λίγο. Μπορεί να έχεις κάνει σεξ μικρή, και να μην είσαι ώριμη να γίνεις ξαφνικά γονιός. Ή μπορεί η εγκυμοσύνη σου να τυγχάνει να βλάπτει την υγεία και τη ζωή σου. Ή μπορεί το παιδί να έχει πρόβλημα υγείας (π.χ., αναπηρία). Ή το παιδί να έχει υψηλές πιθανότητες να πεθάνει μόλις γεννηθεί. Ή απλά μπορεί να σε βίασαν. Σε κάθε περίπτωση, είναι εντελώς ενάντια της ελευθερίας σου να μην έχεις αυτή τη δυνατότητα.
Μόνο ο βιασμός (αρκεί να είναι όντως βιασμός και όχι "regret sex" που σπιλώνει άνδρες ως κατά φαντασίαν βιαστές) και αναπηρίες (σύνδρομο Down) είναι αποδεκτές περιπτώσεις έκτρωσης. Ειδικά το δεύτερο το λες και ευθανασία.

Τα υπόλοιπα, sorry, αλλά είναι liberal προπαγάνδα για 20χρονα Αμερικανάκια... μήπως να στειρώνουμε προκαταβολικά τις γυναίκες καλύτερα (όπως κάνουμε με τα γατιά); Και μετά να κάνουμε αναπαραγωγή σε εργαστήρια.

Το «θέλω να γαμιέμαι ελεύθερα ΚΑΙ δεν θέλω να εφαρμόζω αντισύλληψη» το λες ανευθυνότητα. Υπάρχουν ακόμα και 40άρηδες με μυαλό 15χρονου, δεν είναι κάτι ασυνήθιστο στην σημερινή εποχή του infantilization (αιώνιοι έφηβοι).

Το αστείο είναι ότι όλοι όσοι είναι αναφανδόν υπέρ των εκτρώσεων το λένε εκ του ασφαλούς όντας εν ζωή... αν είχαν υποστεί έκτρωση, θα είχαν δικαίωμα λόγου/freedom άραγε; Είναι κάπως ειρωνικό, πως να το κάνουμε.



Εξίσου αστείο είναι να σκούζουν όλοι για μειωμένες συντάξεις, αλλά ταυτόχρονα να κάνουν αβαβά τις εκτρώσεις: https://www.pressenza.com/el/2020/01/poses-xiliades-ektroseis-ginontai-kathe-xrono-stin-ellada/

350.000 (!!!) εκτρώσεις είναι όλες από βιασμό ή σύνδρομα Down; Δεν είναι μειοψηφία αυτά τα περιστατικά;

Δηλαδή το ξέρεις ότι είναι Ponzi το ασφαλιστικό, το ξέρεις ότι χωρίς νέα μέλη (γεννήσεις/εργάτες) θα καταρρεύσει το Ponzi, αλλά υποστηρίζεις κάτι που θα μειώσει την σύνταξή σου;

Δεν τα λέω για μένα τα παραπάνω, εγώ έχω κάνει τα κουμάντα μου ακόμα και με €0 σύνταξη. Για άλλους τα λέω.

Ε, μετά σου λέει αφού δεν έχουμε αρκετά νέα μέλη (γεννήσεις/εργάτες) για το Ponzi μας, γιατί να μην εισάγουμε μετανάστες; Wink

Με αυτά τα μυαλά πάει κατά διαόλου η Δύση... θέλει να εισάγει και ενέργεια (ρώσικο αέριο), θέλει να εισάγει και ανθρώπους. Να είναι όλα Made in Europe δεν παίζει, ε;

Εγώ ξέρω ότι η αυτονομία είναι μεγάλη υπόθεση και όποιος βασίζεται σχεδόν αποκλειστικά στις εισαγωγές τρώει μεγάλο στραπάτσο, αργά ή γρήγορα...

Βέβαια ΟΚ, όπως είπα, οι πόροι του πλανήτη είναι περιορισμένοι και πλέον κάνουν το παν να τους μειώσουν, οπότε από αυτή την σκοπιά βγάζουν νόημα οι εκτρώσεις:



Είναι δεδομένο ότι οι εκτρώσεις ρίχνουν τα CO2 emissions (less babies born). Wink

Εγώ δεν θέλω άλλο κουτόχορτο/σανό περί "freedom" (τα ίδια λένε και οι οπαδοί της αστικής μαριονετο-δημοκρατίας του WEF, αφού νομίζουν ότι έχουμε "freedom" επειδή βρίζουμε ελεύθερα τον Κούλη).

Θέλω την αλήθεια: πες μου ρε φίλε ότι είμαστε πολλοί και πρέπει να μειωθούμε. Μην υποτιμάς την νοημοσύνη μου όμως.

Μπορεί να διαφωνήσω μαζί σου μεν, αλλά είμαι πρόθυμος να το συζητήσουμε.

Τα ίδια έχω να πω και περί LGBT/gay prides. Δεν υπήρχε WEF πριν 2500 χρόνια. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν καπέλωσαν και αυτό το κίνημα.

Εδώ έχουν καπελώσει από τηλεόραση (μια θαυμαστή εφεύρεση) μέχρι φεμινισμό (αντίδραση στην υπαρκτή Πατριαρχία του κάποτε).

Πλέον old school βαρβάτη Πατριαρχία θα βρεις μόνο στο Ισλάμ: https://odysseiatv.blogspot.com/2019/05/blog-post_352.html

Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν έρθει ο Klaus Schwab και μου πει την αλήθεια κατάμουτρα. Αλλά να μου την πει όμως, ε;

Όχι να μου πουλάει παραμυθάκια για μικρά παιδιά (όπως κάνουν οι θρησκείες)... εκεί έχω πρόβλημα και θα εναντιωθώ!
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Άρα (από κυνική σκοπιά) βγάζει απόλυτο νόημα να επιτρέπεις τις εκτρώσεις και μάλιστα να το προμοτάρεις ως δήθεν "freedom" (πιασάρικο/επαναστατικό μήνυμα aka social engineering) του γυναικείου φύλου, αντί για φόνο (που αυτό είναι).
Πρώτον, δεν είναι φόνος αν η έκτρωση γίνει νωρίς. Το έμβρυο δεν είναι παιδί. Δεν έχει αισθήσεις όπως επίγνωση του περιβάλλοντός του. Τουλάχιστον για τις πρώτες 26 βδομάδες. Οι περισσότερες εκτρώσεις γίνονται τότε, και πρέπει να γίνονται τότε (φαντάζομαι και για την υγεία της γυναίκας).

Δεύτερον, δεν είναι δήθεν "freedom". Είναι πραγματικό freedom. Μπες στο ρόλο της γυναίκας για λίγο. Μπορεί να έχεις κάνει σεξ μικρή, και να μην είσαι ώριμη να γίνεις ξαφνικά γονιός. Ή μπορεί η εγκυμοσύνη σου να τυγχάνει να βλάπτει την υγεία και τη ζωή σου. Ή μπορεί το παιδί να έχει πρόβλημα υγείας (π.χ., αναπηρία). Ή το παιδί να έχει υψηλές πιθανότητες να πεθάνει μόλις γεννηθεί. Ή απλά μπορεί να σε βίασαν. Σε κάθε περίπτωση, είναι εντελώς ενάντια της ελευθερίας σου να μην έχεις αυτή τη δυνατότητα.

Τελικά και ο Elon Musk μάλλον μας δουλεύει ψιλό γαζί
Σχετικό, accurate meme: https://i.ibb.co/Rb6n1Jq/unknown.png
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Τελικά και ο Elon Musk μάλλον μας δουλεύει ψιλό γαζί:



Roll Eyes
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Για τις εκτρώσεις είναι πολύ απλό αυτό που λέω:

Σε έναν κόσμο 8 δις η ανθρώπινη ζωή έχει πολύ μικρή αξία (άσχετα αν το παίζουν δήθεν «ανθρωπιστές» κάποιοι στην Δύση). Το ανθρώπινο είδος είναι σε αφθονία, δεν κινδυνεύει να εξαφανιστεί.

Άρα (από κυνική σκοπιά) βγάζει απόλυτο νόημα να επιτρέπεις τις εκτρώσεις και μάλιστα να το προμοτάρεις ως δήθεν "freedom" (πιασάρικο/επαναστατικό μήνυμα aka social engineering) του γυναικείου φύλου, αντί για φόνο (που αυτό είναι).

Περισσότερες εκτρώσεις -> λιγότερες γεννήσεις -> μείωση πληθυσμού (τουλάχιστον στους «μορφωμένους» Δυτικούς, γιατί οι αμόρφωτοι του 3ου κόσμου γεννοβολάνε σαν κουνέλια).

Ε, σου λέει τους τριτοκοσμικούς δεν μπορούμε να τους χειραγωγήσουμε, τους άλλους όμως μπορούμε... οπότε από το ολότελα, κάτι είναι κι αυτό!

Ακραίο σενάριο:

Έστω ότι αύριο εμφανίζεται ένας σούπερ φονικός ιός που ξεπαστρεύει το 99,9999999% της ανθρωπότητας και μένουν μόνο 1000 άνθρωποι.

Υπάρχει περίπτωση να μην γονιμοποιούν (ακόμα και δια της βίας) μέχρι και τα ανήλικα;

Θέλω να πω θα είναι μια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης (ο Homo Sapiens στα πρόθυρα εξαφάνισης).

Εκτρώσεις, LGBT θα βγουν εκτός νόμου σε μια νύχτα!

Πολύ ακραίο σενάριο και δεν το πιστεύω ότι θα συμβεί, αλλά είμαι σίγουρος ότι έτσι θα αντιδρούσε η ανθρωπότητα...

Φαντάσου το σαν τα tokenomics και το burning: όσο καις νομίσματα, τόσο ανεβαίνει η αξία των υπολοίπων. Όπως και το hard cap του BTC έναντι των πληθωριστικών alts. Πως να το κάνουμε, η σπανιότητα μετράει.

Είναι δυνατόν να πιστεύουμε ότι ίδια αξία έχει η ανθρώπινη ζωή σε έναν κόσμο 8 δις και ίδια αξία θα έχει σε έναν κόσμο 1000 ανθρώπων μόνο;

Και στον τωρινό κόσμο: ίδια αξία έχει η ανθρώπινη ζωή στην Ισλανδία (350k κόσμος) και ίδια αξία έχει στην Κίνα των 1,4 δις;

Ίδια αξία έχει η πλατίνα, ο χρυσός, το ασήμι, ο χαλκός, ο σίδηρος;

--

Τώρα για την χειραγώγηση, το internet είναι κάτι που δεν μπορούν να το ελέγξουν απόλυτα (σε έναν μεγάλο βαθμό το έχουν καπελώσει).

Ναι, μπορούν να ελέγξουν το αφήγημα στα συστημικά ΜΜΕ. Μπορούν όμως να ελέγξουν και το Zerohedge ή το el.gr (παρόμοια θεματολογία, αλλά στα ελληνικά);

Το «καλύτερο» που μπορούν να κάνουν είναι να βάψουν/στοχοποιήσουν ως «ακροδεξιό» όποιον διαβάζει Zerohedge/el.gr... κι ας έχουν έγκυρες πληροφορίες. Να σε κάνουν να νιώθεις άσχημα επειδή τα λέει ο Λιακόπουλος ή ο Alex Jones.

Ήδη την «ανοιχτή» (και συστημική) Wikipedia την έχουν καπελώσει: https://en.wikipedia.org/wiki/Zero_Hedge

"Zero Hedge (or ZeroHedge) is a far-right libertarian financial blog and news aggregator"

Το θέμα είναι αν ο cryptosize θα νιώσει ενοχικό σύνδρομο επειδή τον είπανε «ακροδεξιό» (ποιοί; οι ακροαριστεροί fans των lockdowns/CBDCs; ας καγχάσω! Cheesy)... guess what, στα @@ του θα τους γράψει! Grin

Αν είσαι ενοχική προσωπικότητα (εγώ δεν είμαι και δεν θα ήμουν ούτε στον Μεσαίωνα, αν ζούσα τότε εναντίον της Καθολικής Εκκλησίας/Ιεράς Εξέτασης), τσιμπάς το "bait" και το βουλώνεις σαν καλό, υπάκουο παιδάκι.

Fear/guilt -> manipulation factors -> τα έχω αποδομήσει, οπότε δεν πιάνουν σε εμένα

Αν ΔΕΝ είσαι ενοχική προσωπικότητα, τότε μιλάς ανοιχτά με προσωπικό κόστος, μπας και ξυπνήσει ο 1 στους 10 έστω...

Είναι μεγάλος κίνδυνος για το σύστημα να γίνουν γνωστά/mainstream τα αντισυστημικά sites και να ξυπνήσουν οι 9 στους 10. Αυτό φοβούνται. Με ακραία φτωχοποίηση ποτέ δεν ξέρεις μήπως ξυπνήσει ο κόσμος.

Τα παρακάτω επίσης χρήζουν μελέτης:

https://www.youtube.com/watch?v=NgGLFozNM2o
https://en.wikipedia.org/wiki/John_B._Calhoun
https://www.reddit.com/r/PurplePillDebate/comments/4y0zfd/calhouns_rat_experiment_vs_human_sexual_dynamics/

Εξηγεί μεταξύ άλλων γιατί έχουμε τεράστια άνοδο της ομοφυλοφιλίας (πάντα υπήρχε, αλλά όχι σε τόσο μεγάλα ποσοστά)...

Γενικά όταν κάτι προμοτάρεται μετά μανίας, θα πρέπει να μας βάζει σε σκέψεις τι ρόλο βαράει (που σίγουρα βαράει ρόλο αναχώματος στο overpopulation και όχι μόνο). Οι LGBT είναι και πιο πειθήνιοι.

Δεν είναι θέμα ποιός δημιούργησε κάτι, γιατί gays υπήρχαν και πριν 2500 χρόνια στην Αρχαία Αθήνα... άλλο το ποσοστό τότε όμως και άλλο το σημερινό.

Τότε η ανθρωπότητα ήταν μερικά εκατομμύρια μόνο και δεν υπήρχε το σημερινό καπέλωμα. Και το internet από αναρχικούς φτιάχτηκε, άλλο πως κατέληξε τελικά.

Και το Bitcoin προσπαθούν να το καπελώσουν μέσω mandatory KYC...

ΥΓ: Η αλήθεια είναι ότι με μείωση πληθυσμού σίγουρα θα είχαμε και λιγότερη μόλυνση (από λιγότερα εργοστάσια, μέχρι λιγότερες πεταμένες μάσκες στους δρόμους).

Εγώ μάσκα δεν έχω πετάξει ποτέ κάτω, αλλά είναι κάτι που το βλέπεις συχνά... και πλαστικά rapid tests...

Τα πλαστικά καλαμάκια έφταιγαν μόνο κατά τα άλλα!
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Εκτρώσεις -> self-explanatory
Στην Αμερική πρόσφατα δεν είχαν φαγωθεί να τις απαγορεύσουν οι ρεπουμπλικανοί, όσο μεγάλο κακούργημα κι αν ήταν αυτή η απόφαση; Οι εκτρώσεις επιτρέπονται δεκαετίες τώρα, ίσως να ικανοποιεί την ατζέντα αλλά δεν είναι προϊόν της.

Επίσης, περισσότερος πληθυσμός σημαίνει περισσότερες ανάγκες σε πόρους ΚΑΙ κίνδυνος για κοινωνική έκρηξη/επανάσταση (αυτό φοβούνται, ειδικά αν οργανωθεί ο κόσμος λόγω του internet).
Μα αφού τον χειραγωγούν αποτελεσματικότατα. Και το πάνε λάου λάου. Πρώτα lockdowns (ανάγκη για κράτος-μπαμπούλας), μετά social credit scores (μετάβαση σε πράσινη ενέργεια και μεταλλαγμένο κρέας), αργότερα κατάργηση του μετρητού (CBDC που θα ταιριάξει με credit score). Και το κλειδί για να το πετύχουν είναι να πείσουν τις μάζες ότι δεν πρέπει να αντισταθούν: https://web.archive.org/web/20200919105141/https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is?utm_content=bufferadc5f&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Ίσως αυτή τη δεκαετία να βιώσουμε και το πιο αποτελεσματικό διαίρει και βασίλευε που έχει γραφτεί στην ιστορία.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
LGBT -> εξ' ορισμού αποτρέπουν το overpopulation: https://www.huffingtonpost.com/g-roger-denson/is-homosexuality-populati_b_784449.html

Παχυσαρκία και glorification αυτής -> ο κόσμος γίνεται πιο ευπαθής σε μάλλον ακίνδυνους ιούς και οι άντρες δεν θέλουν να κάνουν σεξ με χοντρές, άρα κι αυτό μειώνει τις γεννήσεις

Εκτρώσεις -> self-explanatory

Φεμινισμός/μόρφωση/χειραφέτηση -> αυτές οι γυναίκες δεν θέλουν να κάνουν παιδιά (1 στην καλύτερη ή μηδέν)

https://victoriaeoh.wordpress.com/2013/03/06/cities-sustainability-population-consumption-sustainability/

"We can slow down the human population growth by reducing poverty, elevating the status of women, and encouraging family planning."

Τα ίδια και το MeToo, εσκεμμένο διαίρει και βασίλευε. Η Ελίτ (τύπου Bill Gates/Epstein) βιάζει μικρά κοριτσάκια (Lolita Express) και δεν κουνιέται φύλλο! Κατά τα άλλα «κόπτονται» για τις γυναίκες.

Climate scam:

https://www.independent.co.uk/climate-change/sustainable-living/climate-crisis-children-family-planning-b1889373.html
https://pbs.twimg.com/media/ElLYKanWAAI899S?format=jpg&name=large

Επίσης, περισσότερος πληθυσμός σημαίνει περισσότερες ανάγκες σε πόρους ΚΑΙ κίνδυνος για κοινωνική έκρηξη/επανάσταση (αυτό φοβούνται, ειδικά αν οργανωθεί ο κόσμος λόγω του internet).

Ο μικρότερος πληθυσμός ελέγχεται πιο εύκολα...

Όσο και να το αναλύσουμε, όλα τα «περίεργα» εξηγούνται με βάση την δίψα της Ελίτ για μείωση του πληθυσμού (με ειρηνικά και μη μέσα).

Γενικά η προπαγάνδα κάνει δουλειά στην μάζα και αποσπά την συναίνεσή της: https://en.wikipedia.org/wiki/Manufacturing_Consent

Αυτή η προπαγάνδα όμως απαιτεί και ευήκοα ώτα (παρα-«μορφωμένοι», αφελείς/καλόπιστοι, υποτακτικές προσωπικότητες). Για αυτό και εφαρμόζεται στην Δύση κυρίως, σε Αφρική/Ασία δεν υπάρχει το κατάλληλο target group.
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Για όσους ακόμα δεν πιστεύουν ότι υπάρχει οργανωμένη depopulation agenda
Προσπαθώ να καταλάβω το επιχείρημα με τη μείωση του πληθυσμού κι απλά δε μου κάθεται. Όπως και δε μου κολλάει το γιατί προωθούνται τα LGBTQ, oversize models κλπ (πέρα από σαν excuse για την αδυναμία του ανθρώπινου είδους), γενικά: Ποιο μέρος της ατζέντας εξυπηρετούν; Είναι η έλλειψη πόρων; Αφού πρόκειται να μειωθούν οι πόροι για τις μάζες, το επιχείρημα «δε χωράμε στον πλανήτη» δε στέκει. Επίσης, περισσότερος πληθυσμός σημαίνει ευκολότερα ελεγχόμενος.

Δεν αμφισβητώ ότι πάμε εκεί βέβαια, τα άτομα από το WEF, όπως και το διάγραμμα με το ρεύμα, το κάνει λίγο ξεκάθαρο. Απλά προσπαθώ να καταλάβω το γιατί.

Klaus Schwab: The Future Is Built By Us
Πραγματικά τυραννική προσωπικότητα.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Klaus Schwab: The Future Is Built By Us

https://www.youtube.com/watch?v=zr2XOtia-As

Την έχει ψωνίσει ο wannabe Φυρερίσκος... Angry

Πόσοι και πόσοι νομίζουν ότι είναι «τυχαία» όσα συμβαίνουν και θα συμβούν;

«Τυχαία» θα έρθει και το social credit score...
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Για όσους ακόμα δεν πιστεύουν ότι υπάρχει οργανωμένη depopulation agenda:

https://www.ot.gr/2022/08/26/diethni/fysiko-aerio-kampanaki-kindynou-apo-tin-eyropaiki-enosi-lipasmaton-kathos-i-paragogi-exei-ginei-asymfori/

https://en.wikipedia.org/wiki/Haber_process

"Nearly 50% of the nitrogen found in human tissues originated from the Haber–Bosch process. Thus, the Haber process serves as the "detonator of the population explosion", enabling the global population to increase from 1.6 billion in 1900 to 7.7 billion by November 2018."

6 από τα 8 δις άνθρωποι θα ψοφήσουν, με μαθηματική ακρίβεια!

https://www.youtube.com/watch?v=o1_D4FscMnU

Τα ίδια ΚΑΙ με το ρεύμα: https://www.e-education.psu.edu/earth104/sites/www.e-education.psu.edu.earth104/files/Unit2/Mod8/Earth104Mod8Fig5.png

Τα σημάδια είναι όλα εδώ, ένα προς ένα κάθονται τα τουβλάκια στο παζλ.

Θα ξυπνήσει ο κόσμος εγκαίρως ή θα έχει την ίδια μοίρα με τα αιγοπρόβατα λίγες μέρες πριν το Πάσχα; Huh
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Υποκρισία εννοώ την ντεμέκ στεναχώρια (κροκοδείλια δάκρυα), ενώ αυτός ο πόλεμος είναι ταμάμ για να προχωρήσει η Great Reset agenda (ελλείψεις σε αγαθά, άνοδος πληθωρισμού κλπ.)

Τάμα και λαμπάδα έχουν ανάψει του Πούτιν! Grin Προκαλούν τεχνητές κρίσεις για να φέρουν και την «λύση» μετά (έντομα, σόγια/veganism).

Χωρίς τον πόλεμο δεν θα είχαν πάτημα για «κυρώσεις» και δεν θα γινόταν καμία αναμπουμπούλα να χαρεί ο λύκος ο Σβαμπ: "we must not miss the unique window of opportunity".

Αύριο-μεθαύριο θα ευχαριστούν στα κρυφά την Κίνα (κι εκεί κυρώσεις στα Made in China) όταν μπουκάρει Ταϊβάν, ενώ στα φανερά θα το παίζουν «στεναχωρημένοι». Angry

Δυστυχώς ή ευτυχώς, έχουμε να ζήσουμε πολλάααααα ακόμα μέχρι το 2030! Και κλιματική τρομοκρατία με τα «πράσινα» κόμματα...

ΥΓ: Τα ηλεκτρικά ΙΧ που προωθούν δεν είναι για λόγους οικολογίας, αλλά γιατί μπορούν να τα ελέγξουν πιο εύκολα.

Ούτε οι σταθμοί φόρτισης είναι σαν τα βενζινάδικα. Είναι όλοι online.

Αύριο-μεθαύριο που θα ενεργοποιηθεί το social credit score θα σου λέει: "Sorry sir, you have exceeded your daily CO2 quota and you're not allowed to drive anymore. Please use public transportation. Thank you for your cooperation towards fighting climate change!".

Αυτά τα πράγματα με την βενζίνη δεν γίνονται... με το ρεύμα (που όλως τυχαίως περνάει κρίση τεχνητής σπανιότητας) μπορεί να γίνει.

Στο τέλος θα προωθήσουν και self-driving cars και εκεί δεν θα έχεις καν τον έλεγχο. Θα κάνεις π.χ. 20 km την μέρα (ας πούμε ότι τόσο θα είναι το daily CO2 quota/mileage) και μόλις το ξεπεράσεις, ο υπολογιστής θα σε γυρνάει με το ζόρι στο γκαράζ.

Το "safety uber alles" δόγμα θα παίξει πολύ έντονα στην Ελλάδα του 2030 (δεν ξέρω ποιό κόμμα θα είναι στην εξουσία, αλλά δεν έχει σημασία), αφού ήδη έχει στρωθεί το χαλί εδώ και δεκαετίες με ρεκόρ τροχαίων ατυχημάτων. Θα είναι επανάληψη του COVID plandemic (safetyism), αλλά στον χώρο της αυτοκίνησης.

Θα απαγορεύσουν την ανθρώπινη οδήγηση (σε βήματα, ξεκινώντας από τους γέρους) και την έκδοση νέων διπλωμάτων. Και με τα εμβόλια ήθελαν να κάνουν το ίδιο ρίχνοντας πρόστιμα στους >60.

Οι τύποι έχουν πλάνο σε βάθος δεκαετίας τουλάχιστον, δεν το βάζουν κάτω...

Περιττό βέβαια να πω πόσοι θα μείνουν άνεργοι (βενζινάδικα, συνεργεία), αφού τα ηλεκτρικά θέλουν ελάχιστο σέρβις (δεν υπάρχουν λάδια/μπουζί/φίλτρα κλπ.) Και εδώ κολλάει το UBI για τις στρατιές ανέργων.
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Κάποτε (80s) υπήρχε ένα κρατικό κανάλι (ΥΕΝΕΔ, μετέπειτα ΕΡΤ) που έπαιζε την κρατική προπαγάνδα (δεν υπήρχαν ιδιωτικά κανάλια, αυτά ήρθαν τέλη 80s/αρχές 90s). Άσχημο μεν, αλλά τουλάχιστον ήταν φανερό ποιός έκανε κουμάντο. Τώρα δεν ξέρει ο μέσος άνθρωπος ποιός κινεί τα νήματα. Ο εχθρός είναι αόρατος. Με ορατό εχθρό τουλάχιστον ξέρεις που να επιτεθείς. Για αυτό και είναι δύσκολο να οργανωθεί Επανάσταση και ανατροπή.
«Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση» - Umberto Eco.

Μόνο και μόνο τον τόνο της φωνής ("We need a Great Reset") να πιάσουμε, δεν χρειάζεται κάτι άλλο... τικάρει όλα τα κουτάκια της ψυχοπάθειας.
Μου αρέσει έτσι όπως το λέει αυτός:
ΥΓ: Τρελή υποκρισία που δήθεν κόπτονται για την Ουκρανία. Θα προχωρούσε αλλιώς το Great Reset; Για σκεφτείτε το...
Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό; Ποια υποκρισία υπάρχει για την Ουκρανία και βρίσκουν να «πατήσουν»;
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Ποιός κυβερνάει πραγματικά την ΕΕ:

https://www.weforum.org/events/the-davos-agenda-2022/sessions/special-address-by-ursula-von-der-leyen-president-of-the-european-commission-177737c164
https://www.youtube.com/watch?v=npjf0uFZBjU&t=75s

Υπάρχει κάποιος που να μην βλέπει έναν φασίστα/Ναζί με κοστούμι παραπάνω; Μόνο και μόνο τον τόνο της φωνής ("We need a Great Reset") να πιάσουμε, δεν χρειάζεται κάτι άλλο... τικάρει όλα τα κουτάκια της ψυχοπάθειας.

Μας ρώτησες ρε μεγάλε αν θέλουμε Great Reset; Angry Το αποφασίσαμε δημοκρατικά με ψηφοφορία μήπως και δεν το θυμάμαι;

Βρείτε μου ένα κανάλι στην τηλεόραση να μιλάει περί Klaus Schwab... ένα μόνο, όχι παραπάνω. Κατά τα άλλα «πολυφωνία» και «δημοκρατία» (έχεις 20+ κανάλια και όλα παίζουν την ίδια κασέτα).

Κάποτε (80s) υπήρχε ένα κρατικό κανάλι (ΥΕΝΕΔ, μετέπειτα ΕΡΤ) που έπαιζε την κρατική προπαγάνδα (δεν υπήρχαν ιδιωτικά κανάλια, αυτά ήρθαν τέλη 80s/αρχές 90s). Άσχημο μεν, αλλά τουλάχιστον ήταν φανερό ποιός έκανε κουμάντο. Τώρα δεν ξέρει ο μέσος άνθρωπος ποιός κινεί τα νήματα. Ο εχθρός είναι αόρατος. Με ορατό εχθρό τουλάχιστον ξέρεις που να επιτεθείς. Για αυτό και είναι δύσκολο να οργανωθεί Επανάσταση και ανατροπή.

Ούρσουλα, Λαγκάρντ, Ντράγκι, Μακρόν, Κούλης, Σολτς, Τριντό = όλοι συστημικά πιόνια της ίδιας κλίκας (WEF)

Τους βρίζουν όλοι, αλλά τον mastermind (Klaus Schwab) δεν τον αγγίζει κανείς.

Σου λέει μια χαρά «Δημοκρατία» έχουμε όταν σου επιτρέπουν να βρίζεις τον Κούλη (κάτι που δεν επιτρέπεται π.χ. στην Βόρεια Κορέα). Μα ο Κούλης αναλώσιμος είναι, θα έρθει ο Ανδρουλάκης μετά να συνεχίσει την ατζέντα.

Και στην Γερμανία θα φύγει νύχτα ο Σόλτς για να έρθει η Μπέρμποκ...

Αλλαγή προσώπων γίνεται, όχι πολιτικών.

"To learn who rules over you, simply find out who you are not allowed to criticize"

https://www.inspiringquotes.us/author/1453-voltaire

Ξέρουμε ποιούς μας επιτρέπει το σύστημα να κριτικάρουμε, άρα ξέρουμε ότι αυτοί δεν κυβερνούν πραγματικά...

Όπως και να έχει, νικητής θα βγει το Bitcoin μέσα από το Great Reset (CBDCs κλπ.) Wink

ΥΓ: Τρελή υποκρισία που δήθεν κόπτονται για την Ουκρανία. Θα προχωρούσε αλλιώς το Great Reset; Για σκεφτείτε το...
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Πριν 1-2 χρόνια διάβαζα ειδήσεις στο Zerohedge
Thanks για το σάιτ. Τρικ για να βρίσκεις αρθροσάιτ με δημοσιογραφική ακεραιότητα: Ψάξε αυτά που τρώνε ban απ'τα social.  Tongue

Το έλεγα σε φίλους και γνωστούς και μου λέγανε «μπααααα, θεωρίες συνωμοσίας είναι όλα αυτά, που τα διαβάζεις μωρέ;»
Μεγάλη βλακεία να το λένε αυτό, αφού τους έχεις δώσει και κάποια παραπομπή που να το επιβεβαιώνει (από το ίδιο το WEF!).

ΥΓ3: Θα πρέπει να οργανωθούμε στο μέλλον όσοι επιθυμούμε σοβαρή, παραδοσιακή διατροφή. Καταναλωτές & αγρότες.
Σίγουρα θέλει οργάνωση, με τους φόρους που έρχονται. Σε αυτό που εστιάζω όμως είναι στο να βγάλω χρήματα -ή μάλλον- στην οικονομική μου ελευθερία. Αυτό σε καθιστά ελεύθερο. Οι οικονομικά εύποροι θα τρώνε μια χαρά κρέας (όχι αυτό του Bill). Χρησιμοποιώ αυτό ανάμεσα στα αυτιά μου, που λέει και ο πλούσιος μπαμπάς.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Πριν 1-2 χρόνια διάβαζα ειδήσεις στο Zerohedge (γνωστό αντισυστημικό/niche site στους κύκλους των Bitcoinάδων) ότι θα επιβληθεί εντομοφαγία στην Ευρώπη.

Το έλεγα σε φίλους και γνωστούς και μου λέγανε «μπααααα, θεωρίες συνωμοσίας είναι όλα αυτά, που τα διαβάζεις μωρέ;»

Δεν είναι ότι δεν τα έλεγε και το WEF, αλλά πόσοι το ξέρουν: https://www.weforum.org/agenda/2021/07/why-we-need-to-give-insects-the-role-they-deserve-in-our-food-systems/

Φτάνουμε λοιπόν στο 2022 και ιδού:

https://www.megatv.com/2022/08/26/klimatiki-allagi-ta-entoma-erxontai-sta-piata-tis-eyropis/

Εδώ τα λέει πιο «τσεκουράτα»:

https://www.sportime.gr/bloggers/eleftherios-andronis/i-komision-mas-protrepi-na-trome-entoma-nea-aidiastika-ithi-se-mia-koultoura-kinezopiisis/

ΥΓ1: Bonus social credit points στο gov.gr wallet για τα καλά παιδάκια που θα τρώνε εντομάκια (ε, θα παίρνουν μερικά CBDC/ψηφιακά ευρώ παραπάνω στο wallet balance). Grin

Αφαίρεση πόντων στα κακά παιδάκια που τρώνε σουβλάκια Angry (όχι όμως και στα αριστοκρατικά παιδάκια των Βρυξελλών):

Quote
Ασφαλώς η εντομοφαγία σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να υιοθετηθεί από την «ελίτ» και τα πλούσια στρώματα των κοινωνιών. Για όσο τα «κορόιδα» θα στρέφονται προς τις ακρίδες και τα σκουλήκια για να μειώνουν τους ρύπους και να αποφεύγουν τους δυσβάσταχτους οικολογικούς φόρους, η «ανώτερη» τάξη θα συνεχίσει να τρέφεται με… σολομό, χαβιάρι, φουά γκρα και άλλα εδέσματα των «προνομιούχων».

Βασίζεται στο ίδιο ακριβώς σκεπτικό, το ότι εξετάζεται να επιβληθεί στον μέσο πολίτη να μην χρησιμοποιεί αυτοκίνητο τις Κυριακές ή να έχει αναγκαστικά κοινόχρηστο αμάξι με άλλους 4-5… νοματαίους, ενώ η «ελίτ» θα συνεχίσει να περιοδεύει τον κόσμο με ιδιωτικά τζετ, με πολυτελείς λιμουζίνες πολλών κυβικών και προσωπικούς «στρατούς» αυτοκινήτων για συνοδεία τους.

 Roll Eyes

ΥΓ2: Οι γνωστοί συστημικοί influencers/ΑΡΔ θα αρχίσουν την κασέτα: «μα η Ασία το κάνει εδώ και πολλά χρόνια!». Dejavu επιχείρημα με τις μάσκες στα τρένα.

Ναι, αλλά η Ασία έχει υπερπληθυσμό εδώ και αιώνες, οπότε τρώνε τα πάντα από ανάγκη... η γηράσκουσα Ευρώπη φθίνει σε πληθυσμό, δεν αυξάνεται.

Άρα μάλλον άλλος είναι ο σκοπός εδώ πέρα...

ΥΓ3: Θα πρέπει να οργανωθούμε στο μέλλον όσοι επιθυμούμε σοβαρή, παραδοσιακή διατροφή. Καταναλωτές & αγρότες.

BTC + Lightning, XMR και ό,τι άλλο εκτός συστήματος...
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Έχω να πω ότι είναι σπουδαία υπόθεση να είσαι στο BTC club (και ακόμα περισσότερο στο 21m club!), debt-free, ενώ άλλοι είναι χρεωμένοι μέχρι τα μπούνια στις τράπεζες, με zero assets και λίγο fiat χρήμα ίσα-ίσα να ψευτοζούν.
Best asset, by far. Ονόμασέ μου ένα άλλο που, αν ψαχτείς, σε ξυπνάει απ'το matrix (κανένας δε θα σε ξυπνήσει για το καλό σου, μόνος σου μόνο). Κανένα. Γιατί όλα τα άλλα βρίσκονται μέσα σε αυτό. Το bitcoin είναι αντώνυμο του. Τι θα κάναμε αν δεν το 'χαμε; Το γεγονός που το έχουμε όμως φανερώνει ότι, όσο διαιρεμένους κι αν μας θέλουν κάποιοι, ο άνθρωπος πάντα βρίσκει το φιλελεύθερο μονοπάτι. Σε αυτήν την περίπτωση, ένας αρκούσε. Τα θεμέλια που έστρωσε ήταν γερά.

Όταν λέω ότι είναι υποτιμημένο, δεν εννοώ σαν ένα καλύτερα λειτουργήσιμο τεχνικά χρήμα. Εννοώ ότι η ιδεολογία είναι υποτιμημένη, ή μάλλον καλύτερα, αγνοημένη. Η τιμή του είναι μέτρο κατανόησης, κι απ'ότι φαίνεται στα $20,000 (σε αντίθεση με καιρούς 2021), δεν το κατανοούν πολλοί.

Μόνο η τριλογία αξίζει!
Δεν τα έχω δει τα άλλα, αλλά βρίσκονται στο watchlist μου (δε βλέπω ταινίες γενικά, λίγες). Επίσης καλό είναι το Fight Club (και επίκαιρο  Roll Eyes). Όσο επίκαιρο βέβαια είναι το matrix (και θα γίνει ακόμα πιο πολύ τα επόμενα 10-20 χρόνια) δεν είναι τίποτα.

Συναρπαστικό, και matrix-like, είναι και το Inception.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Ευχαριστώ, το βλέπω τώρα.

Κι ένα προφητικό quote (Matrix/1999):



Πόσοι και πόσοι γύρω μας αρχίζουν τα κοσμητικά (ακροδεξιός, φασίστας) αν ο «αλγόριθμός» τους εντοπίσει trigger keywords (Ελίτ, Great Reset).

Δείχνουμε κατανόηση στους sheeple. Grin

Έχω να πω ότι είναι σπουδαία υπόθεση να είσαι στο BTC club (και ακόμα περισσότερο στο 21m club!), debt-free, ενώ άλλοι είναι χρεωμένοι μέχρι τα μπούνια στις τράπεζες, με zero assets και λίγο fiat χρήμα ίσα-ίσα να ψευτοζούν.

Αλλά ο «εχθρός» τους είμαστε εμείς που προσπαθούμε αφιλοκερδώς να τους ξυπνήσουμε και όχι η περιούσια κλίκα που ελέγχει τις τράπεζες και τους έχει σκλαβώσει...

ΥΓ: Μην δει κανείς το Matrix 4 (Resurrections), εκτός κι αν θέλει να ξεράσει από τα μάτια. Angry

Μόνο η τριλογία αξίζει! Επίκαιρη όσο ποτέ άλλοτε (Metaverse, VR, transhumanism και λοιπή τεχνοκρατική ατζεντούλα του κυρίου Schwab).
Pages:
Jump to: