Pages:
Author

Topic: CR7 efsanesinin sonu mu geliyor? - page 2. (Read 1301 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 04, 2023, 02:35:21 AM
Ronaldo özelinde Al Nasr transferindeki en önemli kriter, sözleşmedeki özel madde, yani aynı kişilerin sahip olduğu NEwcastle United şampiyonlar Ligine kalabilirse, o da bu sayede tekrar ait olduğu arenaya dönebilecek. e yanında 75 Milyon Euro artı bir sürü ek imtiyazı da düşününce fena da fikir değil hani  Cheesy
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
January 04, 2023, 01:32:00 AM
Bir devrin sonu resmen kapandı artık bana göre, imzayı attı iş bitti.  Kendince mantıklı bir iş olabilir, yıllık 200 Milyon Euro para, bu yaştan sonra zaten oynayabileceği max 2 seneydi.
2 sene sonra 39 oluyor ve kariyerini noktalar ve 400 Milyon Eurosunu alır yoluna bakar. Linçlemeye gerek yok, çoğu dünya starı para için gitti ve gidiyor da.

Para önemli bir etken tabi gidecek abi adam neden gitmesin hem hiç bir takım onu almasın hem de neden Arabistan’a gitti diye linç etsinler öyle bir dünya var mı yani adam istediğini yapmakta tamamen özgür buna kimse karışamaz ayrıca bir anlaşma maddesi de açığa çıkmış gelecek sene yine Suudi fonuna ait Newcastle United şampiyonlar ligine giderse Ronaldo orada kiralık oynayabilir gibi bir anlaşma maddesi yer alıyormuş
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 04, 2023, 12:43:23 AM
(messi) zengin bir ailenin başarılı çocuğu vs fakir bir ailenin başarılı çocuğu (ronaldo)

messi ve ronaldo kıyası yapılmış konuda... doğru; ronaldo'nun al-nasr transferinden sonra messi bu yarışta bir adım öne geçmiş gibi gözüküyor, bu gerçeği herkes görüyor ve kimse inkar etmiyor ama messi'yi arjantin milli takımının tarihinden çıkarmayı denerseniz orada bir sürü kupa görmeye devam edeceksiniz, fakat aynı şeyi ronaldo'yu portekiz milli takımından çıkararak yapmayı denerseniz kupa sayısının aniden sıfır olduğunu göreceksiniz...

ayrıca, ronaldo değersiz bir lige gitti ama şu al-nasr takımını fransa'ya taşısak; ospina, talisca, abuş, ronaldo'ya ek birkaç transfer daha yapsak rahat rahat psg ile şampiyonluk mücadelesi verebilecek bir takım olduklarını görürüz.

son olarak, ronaldo gözden uzak ve düşük kaliteli bir lige gitti ama messi yıllardır ikinci ligde çiftçilerle futbol oynuyor...
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 03, 2023, 06:15:47 PM
Cristiano Ronaldo'nun Al Nasssr ile imzaladığı sözleşmede ek bir madde bulunuyormuş. Ronaldo Newcastle United'ın UEFA Şampiyonlar ligine kalması durumunda Newcastle ekibinde kiralık olarak forma giyebilir eki bulunuyor. Eğer Newcastle Şampiyonlar ligine kalabilirse şuan için mümkün görünüyor, Ronaldo kariyerinin sonunu Şampiyonlar liginde ter atarak geçirecek olması harika olur.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
January 03, 2023, 08:45:15 AM
Arap Liginde oynayacak artık. Avrupa'nın elit kulüpleri onunla sözleşme imzalamadı. Kapılarında bekledi Ronaldo nerdeyse. Ancak hiçbir kulüp onunla sözleşme imzalamadı. Messi bu sene belki bi Şampiyonlar Ligi kupası kazanacak Dünya Kupasının üstüne. Ronaldo Arap Liginde oynuyacak. Tartışılacak bi şey yok gerçekten de. Arap Liginde çok gol atarsa istatistiklerini yükseltir diyenler var gerçi. Avrupa'nın elit liglerinde atılmamış goller kariyerine eklenince ne olacak hiç bilmiyom.

Bi parantez de Erik ten Hag'a açmak gerekiyo şu sürecin sonunda. Haklının acelesi yok gerçekten. Haklının acelesi yok. Çünkü zaman haklının hakkını veriyo her zaman. Az kalsın Manchester United'ın daha bi kötü döneme girdiğini görebilirdik Ronaldo onu yenmeyi başarsaydı. Erik ten Hag eleştirilere karşı iyi bi direnç gösterdi bana göre. Herkes bunu başaramaz çünkü.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
January 01, 2023, 11:44:02 AM
Olay sadece Ronaldo'nun Eintracht Frankfurt dahil tüm Avrupa kulüplerinden ret yiyip Dünya Kupası'nda önce yedek sonra kulüpsüz kaldıktan sonra son çare Araplara imza atması değil, yıllar önce Xavi Katar'a gittiği zaman söylediği sözler. Sen efsanelerle böyle dalga geçmeye çalışıp yıllar sonra aynı şeyi yaparsan böyle milletin maskarası olursun. Geçen seneye kadar GOAT tartışmalarında ismi varken artık kestaneler arasında gösteriliyor. 500 milyon dolarını istediği gibi yiyebilir, kariyeri biterken kimse onu dünyanın en iyileri arasında saymayacak. Grin Sıralama kişisel tercihlere göre değişse de tartışmasız ilk 3 tamamlandı Pele Maradona Messi. Ronaldo ancak bir alt basamaktakilerle karşılaştırılabilir.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
January 01, 2023, 11:30:35 AM
yau ne linci  Cheesy herif parayı götürmüş hamuduyla
zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor işte
almış yarım milyar dolar mı euro mu artık ne zikimse bi de savunuculuğunu mu yapacaz, acıyacaz falan! bunlara yapacağım empatiyi sokak kedisine yaparım.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 01, 2023, 10:10:13 AM
Ronaldo neden linç ediliyor anlamadım kariyerinin sonuna gelmiş bir oyuncu tabii ki son sözleşmesinde parayı öncelik alacak.Messi ile bu konuda kıyaslayanlar Ronaldo'nun Messi'den iki yaş büyük olduğunu unutmasınlar geri kalan kıyas konusunda artık Messi en iyisi benim diyip rekabeti bitirdi gibi geliyor bana.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 01, 2023, 05:30:46 AM
Klübünde resmen istenmeyen adam konumundaydı Avrupa kulüpleri yalı dolayısıyla kadroda görmek istemediklerini düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir kaç sene daha futbol oynayıp bırakacaktır bu sebeple duysal değil mantıklı bir iş yaptığını düşünüyorum. Her ne kadar El-Nassır da olmasını istemesemde. Son zamanlarda adı süperlig ile bile anıldı hatta Real Madrid’e döneceği bile yazılmıştı.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
January 01, 2023, 05:11:45 AM
Linç kültürü hiç hoş bir şey değil. Adam en zirve yaşlarında para için belli ülkelerde top oynamam sadece Avrupa da oynamak isterim demiş demiş olabilir, 38 yaşında da fikrini değiştirmiştir ne var bunda. İstediği takımlar ona teklif etmeyince oda doğal olarak en mantıklı gelen teklifi kabul etmiş, kariyerine devam ediyor. Adı efsane olarak kalacak nereye gittiğinin bir önemi yok asla.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 31, 2022, 06:40:52 PM
Bir devrin sonu resmen kapandı artık bana göre, imzayı attı iş bitti.  Kendince mantıklı bir iş olabilir, yıllık 200 Milyon Euro para, bu yaştan sonra zaten oynayabileceği max 2 seneydi.
2 sene sonra 39 oluyor ve kariyerini noktalar ve 400 Milyon Eurosunu alır yoluna bakar. Linçlemeye gerek yok, çoğu dünya starı para için gitti ve gidiyor da.
legendary
December 31, 2022, 05:00:03 PM
2.5 yıllığına 500m öğro aldı diyyler, Saudilerle anlaşmış ellam, way aq paraya bak yaa
doğruymuş sezon başına 200m dolar...

Sezon başına 75 M Dolara anlaştığı söyleniyor. Sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte 2.5 sene için 200 M Euro para kazanacağı söyleniyor.

Yıllar önce söylediğiniz sözler bu zamanlarda başınıza dert olabilir bunun bir örneği de burada yaşandı. 2014-15 yıllarından birisinde CR7, para için Katar’a gidebileceğini ama bunu yapmadığını, ondakinin “tutku” olduğunu söylemişti. Aradan geçen 8 senede söylediği sözü yutmak zorunda kaldı ve Arap yarımadasından bir takıma transfer oldu.

KAZANACAĞI ÜCRET
Kulüpten yapılan açıklamada Ronaldo'nun kazanacağı ücret belirtilmezken Fabrizio Romano'nun aktardığı bilgilere göre ticari anlaşmalar da dahil olmak üzere yılda yaklaşık 200 milyon Euro kazanacak.

https://www.milliyet.com.tr/skorer/cristiano-ronaldonun-ilk-maci-messiye-karsi-heyecanlandiran-iddia-6880842
birçok yerde bu rakamlar dolaşıyor

*2023ün ilk mesajı en azından Türkçe forumda Wink Cheesy
hero member
Activity: 868
Merit: 878
December 31, 2022, 01:56:26 PM
2.5 yıllığına 500m öğro aldı diyyler, Saudilerle anlaşmış ellam, way aq paraya bak yaa

Sezon başına 75 M Dolara anlaştığı söyleniyor. Sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte 2.5 sene için 200 M Euro para kazanacağı söyleniyor.

Yıllar önce söylediğiniz sözler bu zamanlarda başınıza dert olabilir bunun bir örneği de burada yaşandı. 2014-15 yıllarından birisinde CR7, para için Katar’a gidebileceğini ama bunu yapmadığını, ondakinin “tutku” olduğunu söylemişti. Aradan geçen 8 senede söylediği sözü yutmak zorunda kaldı ve Arap yarımadasından bir takıma transfer oldu.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 31, 2022, 01:52:20 PM
Bu transfer olayı Dünya kupası başladığından beri devam ediyordu. Hiç ciddiye almıyordum içi boş olduğunu var sayıyordum, Ronaldonun daha önceki yıllarda yaptığı açıklamalardan dolayı gideceğini pek düşünmüyordum. Dünya kupasında, lig takımında dışlanması sonucunda böyle bir karar almış, istediği gibi çekişmeli bir ortamda kendisine şans verilmiyor o şans verilse tercihi kesinlikle çekişmeli bir ortam olurdu bunu herkes biliyor. Son aldığı kararlar hep Ronaldonun aleyhine oldu, bu son aldığı kararda benzer bir karara benziyor.
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
December 31, 2022, 12:10:42 PM
yıllık 3m euro garrrrranti maaş, nef yalıkavak'tan 2+1 deniz manzaralı yazlık, sınırsız uber ulaşım hizmeti ve sucuk ekmeği nasıl elinin tersiyle itip araplara gittin be adam....

ne güzel nef arena'da izleyecektik, neyse 40'ından sonra da müslüman olmuş halde gelsen olur...
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
December 31, 2022, 11:09:46 AM
Bence olay sadece para değil, Ronaldo son dönemde gördüğü muameleden çok rahatsız olmuş olmalı. Dünyanın en iyisi dediğimiz kişi yedek kulübesinde oturtulmamalı. Şu anda çok büyük bir hırsla hiç oynamadığı kadar iyi oynayacak bir Ronaldo göreceğimizi düşünüyorum.
Kendimi onun yerine koyunca yaptığı şeyi mantıklı buluyorum. Son aylarda hep bir istenmeyen adam rolü ona kalmış oldu. En azından çok yüksek bir para kazanmış olacak Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 31, 2022, 09:48:51 AM
Ronaldo 2015'te “Kariyerimi zirvede ve onurlu bir şekilde bitirmek istiyorum, diğer futbolcuların yaptığı gibi Katar veya Dubai'de oynamak istemiyorum.” demiş galiba (doğru mu bilmiyorum kaynak: S Sport). Şimdi bunu yapması çok yazık. Paraya da ihtiyacı yok. CR7 efsanesinin sonu geldiği kanıtlanmış oluyor bence. Böyle para veren olduğu sürece ben de giderdim ama eğer goat tartışmasını falan önemsiyorsa böyle bir şey yapmamalıydı. Ayrıca takım ve lig bence o kadar dandik ki bunun yanına Messi bile gitse 1-2 maç sonra insanlar sıkılırlar. Reklamsa ok reklam oluyor ama değer mi? Araplar bakalım daha nereye kadar para saçacaklar böyle. Yere kazma vuruyorlar petrol çıkıyor, sanki kendi maharetleriymiş gibi bi havalar bi havalar.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 31, 2022, 05:37:51 AM
History in the making. This is a signing that will not only inspire our club to achieve even greater success but inspire our league, our nation and future generations, boys and girls to be the best version of themselves. Welcome @Cristiano to your new home @AlNassrFC

https://twitter.com/AlNassrFC_EN/status/1608935670520909825

Ve Ronaldo resmen Suudi Arabistan'da. Haftalardır konuşuluyordu ama başta Ronaldo yalanlamıştı şimdiyse olay resmiyete döküldü ve açıklama yapıldı.
İhtişamlı bir kariyer daha Arap yarımadasında son buluyor. Al Nassr kadrosunda tanıdık çok isim var. Talisca, Aboubakar, Ospina ve Gustavo ile beraber oynayacak Ronaldo.

Arap yarımadası için asrın transferi oldu Cristiano Ronaldo.Bir futbolcudan fazlasına sahip oldular.Artık El Nasr kulübünü dünyada tüm kamuoyu takip edecek.Herkes maçlarının özetlerini izleyecek, Araplar için inanılmaz bir reklam olacak.Kulübün şu an itibariyle instagram sayfasında 1.1 Milyon takipçisi var bakalım sabaha durum ne olacak?

Futbol tarihinde yüzyılın reklamını yapacaklar. Verilen para diğer tüm ligler için çok fazla bir miktar ama adamların para sorunu yok o yüzden de yapılacak en iyi transferi yaptılar. Messi'nin de kariyerini bitirmeden bu pastadan pay alacağını ve bunun gibi takımlardan birine gideceğini düşünüyorum. İster miydim Ronaldo'nun büyük ligler dışında herhangi bir lige gitmesini, istemezdim ama son zamanlarda medyanın Ronaldo'ya yaptığı şeylerden kafasını uzak tutmak için gitmiş olması da muhtemel. Hala elinde birçok rekoru bulunduran Ronaldo'yu dünya kupası sırasında adını bile bilmediğimiz teknik direktörü oyuna almıyor ve medya yerden yere vuruyorsa arka planda futboldan daha fazla şey olduğunu görebiliriz.
legendary
December 31, 2022, 03:06:28 AM
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
December 30, 2022, 05:47:51 PM
History in the making. This is a signing that will not only inspire our club to achieve even greater success but inspire our league, our nation and future generations, boys and girls to be the best version of themselves. Welcome @Cristiano to your new home @AlNassrFC

https://twitter.com/AlNassrFC_EN/status/1608935670520909825

Ve Ronaldo resmen Suudi Arabistan'da. Haftalardır konuşuluyordu ama başta Ronaldo yalanlamıştı şimdiyse olay resmiyete döküldü ve açıklama yapıldı.
İhtişamlı bir kariyer daha Arap yarımadasında son buluyor. Al Nassr kadrosunda tanıdık çok isim var. Talisca, Aboubakar, Ospina ve Gustavo ile beraber oynayacak Ronaldo.

Arap yarımadası için asrın transferi oldu Cristiano Ronaldo.Bir futbolcudan fazlasına sahip oldular.Artık El Nasr kulübünü dünyada tüm kamuoyu takip edecek.Herkes maçlarının özetlerini izleyecek, Araplar için inanılmaz bir reklam olacak.Kulübün şu an itibariyle instagram sayfasında 1.1 Milyon takipçisi var bakalım sabaha durum ne olacak?
Pages:
Jump to: