Pages:
Author

Topic: CR7 efsanesinin sonu mu geliyor? - page 5. (Read 1301 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
November 17, 2022, 05:00:18 PM
Ronaldo futbol tarihine imzasını atmış ve artık efsaneleşmiş oyunculardan birisi. Böyle bir oyuncuya karşı Manchester United'ın sergilediği tavır kesinlikle kabul edilemez. Bu son olayların sebebi de Ronaldo'nun bir kanal için verdiği röportajda anlattıklarından kaynaklı. İçinde ne var ne yoksa açık açık anlatmış. Hatta teknik direktör Erik ten Hag'a karşı artık saygı duymadığını da eklemiş. Bu sözünden sonra da zaten kadro dışı bırakıldı diye biliyorum.

Bu saatten sonra Ronaldo'nun yapabileceği en mantıklı şey ocak ayında başka bir takıma transferini gerçekleştirmek olur. Chelsea bir süredir ilgileniyor deniliyordu belki de alırlar. Zaten onların da ligde bu aralar üretkenlik problemi var. Ronaldo ile belki ciddi bir ilerleme kaydedebilirler.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
November 17, 2022, 02:25:19 PM
kurt kocayınca muhabbeti birazcık bence. ama şu an sol ayağını bile kessen, orta doğu ve benzer ülkelerde hala en az 20 gol atar.

bir ara Galatasaray ile de (şakayla karışık olsa da) adı anılmıştı. olur da Galatasaray'a gelirse erden timur bey'e açık çağrımdır;

imzayı attığı günün akşamı kulübe 223 btc hibe edeceğim.

muhtemelen buradan görüp bana ulaşamaz ama takip eden ilk gsyiad toplantımızda ben size ulaşırım.

Vaatlerinden anladığım kadarıyla Ronaldo’yu Türkiye’de asla göremeyeceğiz Cheesy Bu vaadi vermek için ya siyasetçi olup utanmadan yalan söylemek lazım veya doğru olmayacağına yüzde 100 emin olup ons göre söylemek lazım. Sen galiba ikincisinin hocam. Bende Ronaldo’yu Türkiye’de izlemeyeceğimize eminim. Premier ligden giderse ona kucak açacak ABD takımları olur. Arap ülkeleri dışında tek ihtimal orası ve orayı görebiliriz veya futbolu bırakabilir efsane.
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
November 17, 2022, 01:41:16 PM
kurt kocayınca muhabbeti birazcık bence. ama şu an sol ayağını bile kessen, orta doğu ve benzer ülkelerde hala en az 20 gol atar.

bir ara Galatasaray ile de (şakayla karışık olsa da) adı anılmıştı. olur da Galatasaray'a gelirse erden timur bey'e açık çağrımdır;

imzayı attığı günün akşamı kulübe 223 btc hibe edeceğim.

muhtemelen buradan görüp bana ulaşamaz ama takip eden ilk gsyiad toplantımızda ben size ulaşırım.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
November 17, 2022, 12:30:09 PM
Görünen tam olarak bu. Cristiano Ronaldo efsanesi artık son buluyor. Manchester United’ın Katar’da olan Ronaldo’nun duvardaki resimlerini, afişlerini söktürmüşler. Bu da gösteriyor ki devre arası transfer döneminde ne olursa olsun Ronaldo Manchester United kadrosuna dahil olmayacak. Cristiano için haksızlık yapıldığını düşünenler olduğu gibi bunu hak ettiği yorumunu yapanlar da oldu.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
November 17, 2022, 12:14:06 PM
Messi hala büyük. Ronaldo milli takımında bile istenmiyo. Juventus, 2. Manchester United kariyeri ortada. Şimdi nereye gidecek? Gittiği takımda yine problem yaşarsa yine Ronaldo mu haklı çıkacak. Ondan başka kimse haklı değil mi? Messi'ye bakın. Takımıyla uyumlu. Haksızlık yapıldığında bile sakin. Mbappe'nin benciliklerine bile katlanıyo. Tam bi star özellikleri var. Kariyerinin başındaki bi çaylağı bile alttan alıyo. İşine konsantre oluyo. Çünkü profesyonel. Ronaldo bunları başaramadı. Juventus, 2. Manchester United dönemi hayal kırıklığı yarattı fanlarında. Efsanesi kötü sonla bitti bana göre.

Ronaldo için haksızlık yapıyorsunuz hocam bence Ronaldo’yu çok karakterli dürüst ve işinde başarılı birisi olarak tanıyoruz Manchester United’ı seçme sebebi bile bağlılık biliyorsunuz o dönemde Manchester City ile de adı anılıyordu buna rağmen United’ı seçti ve daha iyi olacağına inandı bence Ronaldo’yu bu duruma getiren Manchester United’ın başarısız yöneticileri
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
November 17, 2022, 12:01:11 PM
Senelerdir Messi mi Ronaldo mu sorusuna Messi demiş biri olarak, ben açıkcası bu durumun biraz algı çalışmasına maruz kalan Ronaldonun en haklı olduğu konulardan biri olarak görüyorum. Tamam kabul yaz kampına katılamadı çocuğunun rahatsızlığından dolayı ve bundan ötürü bir şekilde yavaş başlaması gerekti. Fakat bu adam geçen sene en çok ayın oyuncusu seçilen kişiydi, daha geçen sene, hemde United çöpleri oynarken başardı bunu, ki Unitedtan bunu başaran tek oyuncuydu, attığı goller hattrickler asistler cabası. Yani öyle yaşı geldi 70e, adamda iş kalmadı falan gibi bir durum yok ortada, bildiğin normal bir kaliteli forvet düzeyinde oynamasına rağmen adamı resmen çöp gibi görmeye başladılar durduk yere, o yüzden bence adamda haklı olarak "siz hayırdır lan, geçen sene yıldız dediniz bu sene kadroya bile almıyosunuz" diye atarlandı doğal olarak.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 17, 2022, 11:18:47 AM
Messi hala büyük. Ronaldo milli takımında bile istenmiyo. Juventus, 2. Manchester United kariyeri ortada. Şimdi nereye gidecek? Gittiği takımda yine problem yaşarsa yine Ronaldo mu haklı çıkacak. Ondan başka kimse haklı değil mi? Messi'ye bakın. Takımıyla uyumlu. Haksızlık yapıldığında bile sakin. Mbappe'nin benciliklerine bile katlanıyo. Tam bi star özellikleri var. Kariyerinin başındaki bi çaylağı bile alttan alıyo. İşine konsantre oluyo. Çünkü profesyonel. Ronaldo bunları başaramadı. Juventus, 2. Manchester United dönemi hayal kırıklığı yarattı fanlarında. Efsanesi kötü sonla bitti bana göre.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 17, 2022, 08:24:35 AM
Yaşı premier lig için ileri sayılır. Eski gücü kuvveti yok artık. Bence kendisine uygun liglerde oynaması lazım. Herhalde ara transfer döneminde ülkesine döner bence. Yeni bir maceraya atılacağını düşünmüyorum. Keşke bizim ülkemize bizim ülkemizde de Fenerbahçe'ye gelse sevinirim.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
November 17, 2022, 07:18:07 AM
Ronaldo için hep mütevazı, yardımsever, disiplinli gibi yorumlar yapılırdı ve her zaman insanlara ne kadar yardımcı olduğundan bahsedilirdi. Demek ki işin rengi farklıymış ve aslında kazanma hırsı ile birlikte kalp kıran ya da bencil biri haline gelmiş.
Belki yaşı ilerlediği için görüşü değişmiş olabilir ama dünyanın en iyi futbolcusu diye adlandırılmaya çalışılan bir oyuncunun şu an geldiği bu noktayı görmek oldukça üzücü.
Kariyerini bu şekilde noktalayacağını düşünmüyorum, çok azimli birisi ve mutlaka başka bir takımda eskisi kadar olmasa da tekrar parlayacaktır
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 17, 2022, 12:57:21 AM
Bu adamın paraya ihtiyacı yok, başarıya da yok aslında çünkü dünya kupası dışında bütün kupalara sahip, yaşı birçok futbolcunun TV yorumculuğundan bile emekli olacağı yaşta neredeyse ama hala çok çalışkan, kazanmak istiyor konu ne olursa olsun, ve gittiği bütün kulüplere aldığından daha fazlasını mutlaka kazandırmış biri
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
November 16, 2022, 07:17:57 PM
Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur sözünün son örneği. @wolwoo hocamın söylediklerine katılmakla beraber katılmadığım bir kısım daha var. Eğer ki vefa demeyip United yerine City'e gitseydi şuan bambaşka bir Ronaldo izliyor olurduk. Gerçektende seneler boyunca zirveyi Messi ile paylaşmış belki de egale ettiği rekorları yakalayacak oyuncular iki elin parmağını geçmeyecek önümüzdeki 25-30 sezonda ancak ona yapılanlarda ortada. Gelelim önümüzdeki dünya kupasına şuan tam anlamıyla bu dünya kupasına odaklanırsa bu hareketleri yapanları ciddi anlamda mort edecektir düşüncesindeyim.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
November 16, 2022, 05:42:38 PM
M.United'a giderek kariyerini orada bitirdi, istenmeyen futbolcu oldu orada, gidecekti PSG'ye oynayacaktı Messi ile son toplarını oradan da emekliye ayrılacaktı.
TOP 20 girer mi orasından emin değilim ama bu seviyeye kendi azmiyle geldi, Messi gibi sadece yetenek değildi bu adam, çalıştı ve emeğinin karşılığını aldı.

Twitter'da falan dönen videolar yalan en başından izlerseniz anlarsınız durumu, adamlık bir durum yok yani orada.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
November 16, 2022, 05:25:19 PM
Kişisel olarak sadece futbol tarihinin değil, tüm spor dallarını genelleyerek de söyleyebilirim ki, en büyük 20 sporcunun içinde mutlaka var olacak bir isim olan Cristiano Ronaldo nün son birkaç gündür başına gelenler, gerçekten kurt kocayinca itlerin maskotu olurmuş lafını hatırlattı bana, adamı Manchester United oyuncuları WhatsApp grubundan çıkarmış, old traffordun dışından resmi kaldırılıyor, milli takım kampına Bruno Fernandes selam bile vermeye tenezzül etmiyor vs.
Gittiği her kulüpte efsane olan, son 20 yılda Messi ile birlikte futbolun en zirvesindeki adamın bunları yaşamasıni nasıl karşılıyorsunuz? Ona bunları yapan hayat bize neler yapmaz diyor musunuz ?

Dünyanın en büyük 20 sporcusu listesi yapsak onun içine 5 tane futbolcu giremez. Kaldı ki girse bile Cristiano Ronaldo ilk 5 içine zorlasak anca girer. Evet çok büyük bir oyuncuydu ama Messi, gerçek Ronaldo, Maradona, Pele varken ona sıra gelmiyor. Şu anda yaşadığı sıkıntılar da karakterinden kaynaklı. Ne kadar uyumsuz olduğunu, takım oyuncusu olamadığını, egosuna yenik düştüğünü gösteriyor. Son açıklamalarıyla birlikte Manchester United kariyeri sona erdi diyebiliriz. Sezon başlamadan önce gitmek istiyordu ama hiçbir takım almadı şimdi nereye gideceğini merak ediyorum.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
November 16, 2022, 04:47:02 PM
napmıs dünyayı mı kurtarmış,  bilime ilime katkısı mı olmuş, kansere ilaç mı üretmiş
yoh
e demek ki normal seviyeye doğru bi adım atmış  Smiley
popçu topçu şu bu kim olursa olsun kendisini mütevazi görmeli
ha bu diğerlerine göre zirvedeyken daha bi mülayimdi galiba ama neticede insanlara gereğinden fazla anlam yüklememeliyiz ki kocayınca kendilerini boşlukta hissetmesinler.

Ronaldo aslında diğer futbolculara göre acayip farklı bir futbolcuydu. o kadar meşhur ünlü ve dünyanın görmüş en iyi oyuncularından biri olmasına rağmen asla kibir ve egolu davranmıyordu. şu an manchester united teknik direktörü adamı biraz harcadı. bu sorun değil kulüpteki sorun ama portekiz milli takımında da aynı muameleyi görmeyi asla hak etmiyordu bence.
Ben sadece Erik ten Hag'le başlayan bir harcama olayını olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezonda Ronaldo bu olayları yaşıyordu tam olarak ifade etmiyordu bence biraz zamana yaymaya baktı, o ne kadar alttan alırsa alsın bütün kulüp onun üzerinde baskı yaratıyor hala da devam ediyor. Bence Ronaldo istenmediği yerde durmamalı, kulüpte bulamıyorsa en iyisi bıraksın bu kadarı bence böyle bir futbolcu için fazla oluyor.

Cristiano Ronaldo kulüp bulamayacak bir futbolcu değil.İstediği yere gidebilir ancak onun tek amacı para değil.Gururlu, hırslı bir futbolcu.Bu yaşına rağmen hala çok hırslı mücadelelere giriyor.Yarışmacı karakterini kaybetmeyen bir futbolcu.Dünyanın en iyi ikisinden biri olduğunu söylemeye de gerek yok.Kariyerinin son dönemlerini harcatmaya çalışıyorlar.Dünya kupası olmasaydı eminim çoktan Portekiz’i bırakıp giderdi.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
November 16, 2022, 04:11:18 PM
napmıs dünyayı mı kurtarmış,  bilime ilime katkısı mı olmuş, kansere ilaç mı üretmiş
yoh
ha bu diğerlerine göre zirvedeyken daha bi mülayimdi galiba ama neticede insanlara gereğinden fazla anlam yüklememeliyiz ki kocayınca kendilerini boşlukta hissetmesinler.

Haklısınız ancak yaptıkları iş gereği milyonlara hatta milyarlarca insana hitap eden kişiler olduklarından dolayı kendilerinin egoya sahip olması son derece doğal hele hele Ronaldo Messi gibi yaptıkları işte tarihin en iyisi olarak adlandırılan isimler olunca böyle olması normal.Eğlence sektörü insanlara her zaman ilim dallarına göre daha çok popülerlik sağlamıştır gelecekte de bunun değişmesini beklemiyorum.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
November 16, 2022, 03:32:56 PM
yoh

Ronaldo aslında diğer futbolculara göre acayip farklı bir futbolcuydu. o kadar meşhur ünlü ve dünyanın görmüş en iyi oyuncularından biri olmasına rağmen asla kibir ve egolu davranmıyordu. şu an manchester united teknik direktörü adamı biraz harcadı. bu sorun değil kulüpteki sorun ama portekiz milli takımında da aynı muameleyi görmeyi asla hak etmiyordu bence.
Ben sadece Erik ten Hag'le başlayan bir harcama olayını olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezonda Ronaldo bu olayları yaşıyordu tam olarak ifade etmiyordu bence biraz zamana yaymaya baktı, o ne kadar alttan alırsa alsın bütün kulüp onun üzerinde baskı yaratıyor hala da devam ediyor. Bence Ronaldo istenmediği yerde durmamalı, kulüpte bulamıyorsa en iyisi bıraksın bu kadarı bence böyle bir futbolcu için fazla oluyor.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
November 16, 2022, 03:23:14 PM
yoh

hero member
Activity: 2002
Merit: 670
November 16, 2022, 02:41:38 PM
yoh
Zirvedeyken mülayimdi diyerek doğru bir tespit yapmışsın hocam. Gerçekten fazlasıyla mülayimdi hiç bir şekilde diğer yıldızlar kibirli olduğunu görmedim. Fernandes'i görmüyor musun selam almıyor dünkü zat. Bugün Twitterda bir paylaşım görmüştüm belki gören olmuştur. Fernandes yıllar önce bir paylaşım yapmış bir çocuk tv'de CR7 izliyor posterlar falan Fernandes'de bunu paylaşıyor saygı duyuyorum seviyorum tarzı bir şeylerle mesajı alıntılıyor. Paylaşımı yapan sayfada her ihanet sevgiyle başlar yazmış bu da ayrı bir tespittir  Grin
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 16, 2022, 02:33:57 PM
yoh
Haklılık payın çok ama modern zamanlarda futbol endüstrisinin geldiği noktayı görmezden gelemeyiz, bu adam kazanırken çevresine de kazandırmış bir adam, önemli bir hayırsever de ayrıca, hayatın dibinden gelmiş biri, evet lüks bir hayatı var ama bunun içinde boğulan biri de değil, asil mevzu, ona sırt cevirenleri birkaç yıl sonra kimse hatırlamayacak fakat o yüzyıl sonra bile bilinir biri olacak
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
November 16, 2022, 02:17:45 PM
yoh
Pages:
Jump to: