Pages:
Author

Topic: CR7 efsanesinin sonu mu geliyor? - page 3. (Read 1292 times)

legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
December 30, 2022, 05:45:18 PM
History in the making. This is a signing that will not only inspire our club to achieve even greater success but inspire our league, our nation and future generations, boys and girls to be the best version of themselves. Welcome @Cristiano to your new home @AlNassrFC

https://twitter.com/AlNassrFC_EN/status/1608935670520909825

Ve Ronaldo resmen Suudi Arabistan'da. Haftalardır konuşuluyordu ama başta Ronaldo yalanlamıştı şimdiyse olay resmiyete döküldü ve açıklama yapıldı.
İhtişamlı bir kariyer daha Arap yarımadasında son buluyor. Al Nassr kadrosunda tanıdık çok isim var. Talisca, Aboubakar, Ospina ve Gustavo ile beraber oynayacak Ronaldo.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
December 28, 2022, 12:32:17 PM
Aşağıda belirttiğim kaynaktaki habere göre, Ronaldo'nun hala Avrupa'da kalabileceği iddiası var.

İlk önce Real Madrid'e geri döneceği ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı ancak başkan Florentino Perez onunla tekrar çalışmaya sıcak bakmadığını açıklamıştı. Fakat belki farklı bir Avrupa kulübü ile hala bir şansı olabilir de. Al-Nassr'ın inanılmaz ötesi teklifi bildiğim kadarıyla hala geçerli. Ayrıca henüz Ronaldo'nun onlarla masaya oturmadığı söyleniyor. Şu anki görüntüye bakılırsa Ronaldo sabırla Ocak ayı transfer dönemini bekleyip Avrupa'dan bir teklif almayı umuyor ama bakalım.

https://www.transfermarkt.com.tr/cristiano-ronaldo-avrupada-kal%C4%B1yor-iddias%C4%B1/view/news/415504
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
December 28, 2022, 11:27:08 AM

reyiz turnuvadan elenince reyiz'in de hayranı olan mbappe'yi destekledim ama mbappe de kupaya uzanmayı başaramadı ve daha acısı finalde messi'ye kaybetti.

ronaldo'yu çok zor bir dönem bekliyor, bu "dünya kupasını kazanmak" gibi bir başarıya imza atsaydı bütün takımlar onunla anlaşma imzalamak için yarışırdı ama şimdi her şey büyük bir muamma barındırıyor. elbette, istese rahat rahat iki ya da üç sene daha üst düzey futbol oynar ama şampiyonlar liginde ve ligde iddialı bir konumda bulunan takımlar reyizin yüzüne bile bakmıyor... son birkaç gündür real madrid söylemleri artmaya başladı ama ciddi bir gelişme yok, reyiz harbiden arap liglerine gidecek sanki...

öte yandan iç karartan başka bir durum daha var; manu ligdeki durumunu epey düzeltti, newcastle'a göre bir maç eksikleri var ama neredeyse arsenal'in ardından lig ikincisi olacaklar...

Manchester, Cristianodan sonra iyi bir konumda ligi bitirirse gerçekten bunu Cr7’ye yazarlar ve bu adamı üzer yani takımı mahveden oymuş izlenimiyle hareket ederler dünya kupasını kazanmasını gerçekten istiyordum alamadı olsun gönüllerin kralı Ronaldo reyiz harcadılar adamı resmen kimse alma taraftarı değil Real Madrid ihtimalini de gerçek dışı görüyorum almazlar herhalde Ronaldo’yu
sr. member
Activity: 742
Merit: 279
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 28, 2022, 02:58:05 AM

reyiz turnuvadan elenince reyiz'in de hayranı olan mbappe'yi destekledim ama mbappe de kupaya uzanmayı başaramadı ve daha acısı finalde messi'ye kaybetti.

ronaldo'yu çok zor bir dönem bekliyor, bu "dünya kupasını kazanmak" gibi bir başarıya imza atsaydı bütün takımlar onunla anlaşma imzalamak için yarışırdı ama şimdi her şey büyük bir muamma barındırıyor. elbette, istese rahat rahat iki ya da üç sene daha üst düzey futbol oynar ama şampiyonlar liginde ve ligde iddialı bir konumda bulunan takımlar reyizin yüzüne bile bakmıyor... son birkaç gündür real madrid söylemleri artmaya başladı ama ciddi bir gelişme yok, reyiz harbiden arap liglerine gidecek sanki...

öte yandan iç karartan başka bir durum daha var; manu ligdeki durumunu epey düzeltti, newcastle'a göre bir maç eksikleri var ama neredeyse arsenal'in ardından lig ikincisi olacaklar...

ikili arasındaki en önemli ayırt edici başarı artık Messi tarafında. dünya kupasını kazandı, dünya kupasında her aşamada gol atan ilk oyuncu oldu, çok büyük ihtimalle Ballon D'or un da yine sahibi olacak.
Mbappe ye gelince, evet çok yetenekli, çok üst düzey ama bence hiçbir zaman Messi Ronaldo seviyesine gelemeyecek. geçenlerde Messi nin bir radyo programı söyleşisine denk geldim, programcı kendini saymazsan en iyiler kim diye sordu, messi 6-7 oyuncu saydı, sunucu 7 numaralı forma giyen bir kişiyi söylemedin minvalinde birşey dedi, Messi ise onu da benimle birlikte listeden çıkardım dedi, yani bu ikili çok çok büyük rakip olmalarına rağmen birbirlerine inanılmaz saygı duyan insanlar ki o seviyelerde bunu sağlamak çok zordur büyük ihtimalle.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 27, 2022, 11:58:20 PM

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
December 17, 2022, 12:04:23 PM
tüm hikayeyi (özellikle ronaldonun eşi kardeşi annesi ) ronaldonun yedek kalması üzerinden okumaya ve bu şekilde topluma lanse etmeye çalışıyor ama kişisel fikrim, fas maçından önceki isviçre maçında da ronaldo yedekti ve yerine oynayan ramos hattrick yaptı. kabul edelim ki adam 37 yaşında, ronaldolu portekiz, messili arjantin gibi oynayamaz, arjantinde messi ye yaratılan konfor alanının yarısı portekizde ronaldo için sağlanamadıkça durum bu. oldu ki ronaldosuz portekiz fas ı ronaldo oyuna girmeden skor üstünlüğünü alarak eleseydi şu anda kimse konuşmuyor olacaktı fakat, olumsuz bir durumda raiting i en yüksek çıkış konusu yine tartışmasız ronaldonun yedek kalması oldu.
Fikrinize kısmen katılıyorum kamuoyunda Ronaldo topluma son senelerde farklı lanse edilmeye başladı. Arjantin takımında Messinin yaşadığı ayrıcalık doğru bambaşka fakat Messinin yapabileceklerini, Ronaldonun gerçekleştirebileceğini düşünmüyorum. Messi topa sahip olduğunda beklenmedik pas, çalım atabiliyor. Ronaldo da bu yetenekler yok o sadece çok iyi bir forvet. Messi her role girebilecek kapasitede. Aynı ayrıcalık Ronaldo'ya verilse Ronaldo'da bu dünya kupasında iyi skorlar üretebilirdi. Ligde daha sonra Milli takımda saf dışı bırakılan bir oyuncu oldu bu kadarını da hak etmemişti.
Messi bana göre tüm zamanların en iyi oyunu okuyan oyuncusu. Bunda yıllarca beraber oynadığı xavi ve iniestanin da çok büyük payı var tabii ki. Ronaldo hiçbir zaman bireysel yetenek olarak zaten Messi ile kıyaslanamazdi ama onu hep zirvede tutan dayanıklılık, sürat, oyunda devamlılık da zamanla azalınca ortay su an yaşadıklarımız çıktı.

Çalım, yetenek gibi konularda Messi bir dünya markası bunu kimse inkar edemez.Ronaldo ise kendisinden daha yükseğe sıçrayan kimseyi bırakmadı futbol tarihinde bu konuda zirveye yerleşti.Bu da gösteriyor ki hava topu, duran top, bireysel güç, dayanıklılık gibi alanlarda öne çıkmasıyla zirveye tırmandı.Aslında ikisi de 1 numarayı paylaşıyor bana göre sadece branşları farklı.İkisi de 1 numara.
sr. member
December 17, 2022, 11:48:38 AM
tüm hikayeyi (özellikle ronaldonun eşi kardeşi annesi ) ronaldonun yedek kalması üzerinden okumaya ve bu şekilde topluma lanse etmeye çalışıyor ama kişisel fikrim, fas maçından önceki isviçre maçında da ronaldo yedekti ve yerine oynayan ramos hattrick yaptı. kabul edelim ki adam 37 yaşında, ronaldolu portekiz, messili arjantin gibi oynayamaz, arjantinde messi ye yaratılan konfor alanının yarısı portekizde ronaldo için sağlanamadıkça durum bu. oldu ki ronaldosuz portekiz fas ı ronaldo oyuna girmeden skor üstünlüğünü alarak eleseydi şu anda kimse konuşmuyor olacaktı fakat, olumsuz bir durumda raiting i en yüksek çıkış konusu yine tartışmasız ronaldonun yedek kalması oldu.
Fikrinize kısmen katılıyorum kamuoyunda Ronaldo topluma son senelerde farklı lanse edilmeye başladı. Arjantin takımında Messinin yaşadığı ayrıcalık doğru bambaşka fakat Messinin yapabileceklerini, Ronaldonun gerçekleştirebileceğini düşünmüyorum. Messi topa sahip olduğunda beklenmedik pas, çalım atabiliyor. Ronaldo da bu yetenekler yok o sadece çok iyi bir forvet. Messi her role girebilecek kapasitede. Aynı ayrıcalık Ronaldo'ya verilse Ronaldo'da bu dünya kupasında iyi skorlar üretebilirdi. Ligde daha sonra Milli takımda saf dışı bırakılan bir oyuncu oldu bu kadarını da hak etmemişti.
Messi bana göre tüm zamanların en iyi oyunu okuyan oyuncusu. Bunda yıllarca beraber oynadığı xavi ve iniestanin da çok büyük payı var tabii ki. Ronaldo hiçbir zaman bireysel yetenek olarak zaten Messi ile kıyaslanamazdi ama onu hep zirvede tutan dayanıklılık, sürat, oyunda devamlılık da zamanla azalınca ortay su an yaşadıklarımız çıktı.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 15, 2022, 02:59:20 PM
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
December 15, 2022, 02:15:34 PM
Son yaşanan gelişmelerden sonra CR7’nin Madrid’de Real Madrid tesislerinde bireysel antrenmana başladığı konuşuluyor.Florentino Perez ile bir sorunu olmadığı zaten biliniyordu.Real Madrid’in onu transfer etmesi İspanyol basını tarafından düşük bir ihtimal olarak görülüyor.Hangi takımla devam edecek bilmiyorum umarım onu Türkiye’de izleme şerefine erişebiliriz.
sr. member
December 13, 2022, 02:52:52 AM
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 13, 2022, 01:41:16 AM
ellerine kelepçe vuran memurlar bileasafasfafaf. şaka-maka faslı futbolcular bile onu teskin etmek için yarıştı, böyle bir onur çok az futbolcuya nasip olur...

elbette tekniği ve oyun zekası da üst düzeydeydi ama çoğu zaman fizik gücüyle ön plana çıktı reyiz. mesela, real'deki en iyi dönemlerine ve o dönemdeki vücuduna bakın, sonra bugünkü haline bakın... elbette yine aynı vücudu yapabilirdi ama kondisyonerleri yaşı gereği böyle bir şeyin onun hızını etkileyebileceği konusunda kendisini uyarmış olabilir. yani, ne bileyim, kale gibi bir ronaldo ve bugünkü ronaldo arasında elbette fark var ve artık kabul etmeliyiz ki bu ronaldo efsane ronaldo'nun uzağında bir ronaldo...
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
December 12, 2022, 01:35:00 PM
Bildiğim kadarıyla Ronaldo direkt olarak milli takım kariyerini bu Dünya Kupası ile birlikte noktalamış oldu. Bunu gerçekleştirmeden önce bu kupayı almayı çok istiyordu ama Fas'a beklenmedik bir şekilde elendiler. Ronaldo'nun üzüntüsü bir anda dünyanın üzüntüsü haline geldi. Daha önce de bu denli ağladığı zamanlar olmuştu ama bu turnuvanın anlamı bambaşkaydı onun için.

Bu arada henüz Al-Nassr ile anlaşma sağlamadı diye biliyorum. Ortada sadece iddia edilen bir sözleşme var ama resmi herhangi bir şey söz konusu değil. Eğer Ronaldo kendisine Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebileceği bir kulüp bulamazsa herhalde Al-Nassr'ın dudak uçuklatıcı teklifini kabul eder diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 10, 2022, 03:25:26 PM
Ronaldo dünya kupasını macerasını sonlandırdı. Kariyeri sona ermedi ama bir daha dünya kupasında forma giymesi imkansız. Soyunma odasına ağlayarak gitti. Son iki maçta oyuna sonradan dahil oldu. Ülkesinde oynayıp oynamaması anketlere konu oldu. Kulüpsüz bir şekilde dünya kupasına veda etti. Kariyeri artık iyiye gitmez bence. Enerjisini Messi gibi kullanamıyor. İnsan ilişkileri ve bireysel performansı olumsuz etkilenmeye çok müsait. Yarışmacı takımlarda başarılı olma şansını tamamen yitirdi diyebiliriz. Bundan sonra Messi ile karşılaştırılması abes olur. Arapların teklifini kabul etmesi onun için en iyisi olur.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
December 08, 2022, 01:35:13 AM
2.5 yıllığına 500m öğro aldı diyyler, Saudilerle anlaşmış ellam, way aq paraya bak yaa
Bir efsaneyi Suudi diyarına sadece parayla getirebilirsiniz zaten bunlar da o kozunu kullanmışlar verdikleri şeyleri geçen okudum akrabalarına evler sınırsız uçak biletleri ailesine özel malikaneler falan adamlar sadece 500 milyon Euro vermiyor resmen kapitülasyon açmışlar Ronaldo’ya özel Grin
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
December 07, 2022, 04:59:26 PM
Adamı Dünya Kupası'nda milli takımda bile yedek bıraktılar artık efsanenin sonu geldi diyebiliriz. Eğer para için Arap ülkelerine giderse imajı kötü yönde etkilenecektir. Bir dünya para kazanmışsın tarihin en iyileri arasında gösteriliyorsun ve böyle ihtişamlı bir kariyeri etrafa para saçan kalitesiz görgüsüz futbolla alakasız ülkelerin liglerinde bitirirsen yıllar boyu kazandığın o saygınlığı kaybedersin. Bakalım gerçekten böyle bir hamle olacak mı? Normal bir oyuncunun asla reddedemeyeceği bir teklif ama isminin marka değeri en yüksekte olan bir oyuncu için prestij daha önemli olmalı.
legendary
Activity: 1988
Merit: 1109
December 06, 2022, 03:33:22 PM
2.5 yıllığına 500m öğro aldı diyyler, Saudilerle anlaşmış ellam, way aq paraya bak yaa
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
December 01, 2022, 07:33:16 PM
Şampıyonlar liginde underdog diye tabir edilen takımların Ronaldo ile bir şekilde anlaşmasının onlara çok büyük artı sağlayabileceğini düşünüyorum ancak elit takımların bu hamleyi yapması belki takım içi dengeleri bozabilir.Mesela Eintracht Frankfurt,Napoli gibi takımların yerinde olsam Ronaldo'ya bir teklif götürürdüm.

emeklilik içinse para konusunda sıkıntı yaşamayacağı Monaco da var adam bilyoner
https://eksisozluk.com/dmitry-rybolovlev--3711089

Ronaldo emekli olduktan sonra bile kazancında çok büyük bir kayıp olmaz imaj hakları vs derken önünde daha çok uzun bir yol var.Açıkcası Monaco oyuncu ile ilgilenirse Fransa ligi Ronaldo için son derece ideal olacaktır.
hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 01, 2022, 05:03:23 PM
Ronaldo futbol hayatının son dönemlerine yaklaştı. Bu gerçek yaşı itibariyle ortada. Birkaç seneden daha fazla üst düzey futbol oynaması onun gibi biri için bile çok kolay olmaz. Ancak futbolu bıraktıktan sonra da efsane olmaya devam edebilecek bir kariyeri var. Spor yorumculuğu ve teknik direktörlük onun için ilk seçenekler olur. Spor yorumculuğu da en kolayı olur. Ronaldo'nun konuştuğu programlar milyonlarca futbol izleyicisine hitap eder. Teknik direktörlük spor yorumculuğuna göre daha zor bir iş. Ancak o konuda da çok avantajlı. Kariyerindeki büyük futbol kulüpleri dahil bütün takımlar onunla çalışmak ve tecrübelerini kulübe aktarmasını ister. Aktif futbol yaşantısının sonuna gelmiş olabilir ama Ronaldo efsanesi bitmez. Bu arada aynı şeyler Messi için de geçerli.
legendary
Activity: 1988
Merit: 1109
December 01, 2022, 12:33:52 PM
Şampıyonlar liginde underdog diye tabir edilen takımların Ronaldo ile bir şekilde anlaşmasının onlara çok büyük artı sağlayabileceğini düşünüyorum ancak elit takımların bu hamleyi yapması belki takım içi dengeleri bozabilir.Mesela Eintracht Frankfurt,Napoli gibi takımların yerinde olsam Ronaldo'ya bir teklif götürürdüm.

emeklilik içinse para konusunda sıkıntı yaşamayacağı Monaco da var adam bilyoner
https://eksisozluk.com/dmitry-rybolovlev--3711089
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 01, 2022, 11:24:04 AM
Ronaldo daha dün dünya kupasında Uruguay'a saç teliyle gol attı bu efsanenin sonu gelmez Cheesy

Ronaldo gol attığı için çok sevindi. Ama akıllı top teknolojisi ölçümlerle topa dokunmadığını gösterdi herkese. Teknolojiyi bu yüzden çok seviyorum. Aradığınız soruların cevabını size veriyor her zaman. Ronaldo bu golü atsaymış Dünya Kupalarında Eusebio'yu yakalayacakmış. Bu maçta olmadı. Sonraki maçta penaltı atışından yapar golünü yine. Cheesy

Napoli çok iyi bi takım. İtalya liginde şampiyonluk şansı da var. Eintracht Frankfurt Alman liginde küçük bi takım. Çünkü Bayern Münih'in dışındaki takımların bi iddiası yok o ligde. Bunlardan birine gitme şansı olursa İtalya'ya gider bana göre. Birinci olamamayı kaldırsa Manchester United'da kalırdı çünkü.

Böyle teknolojilerin hayatımıza entegre olmasına bayılıyorum. Kimseyi muallakta bırakmadılar açıkladılar temas yok diye. Hele ki şu ofsayt teknolojisi biraz daha hızlı cevap vermeye başlarsa bambaşka bir seviyeye doğru gider futbol. Futbolun özüne, ruhuna zarar veriyor deniyor da bence zarar vermiyor kimsenin hakkı yenmiyor en azından böyle büyük organizasyonlarda. Şimdi bizim lige girmeyin ortalık karışık Fener'im iyi durumda Smiley

Ronaldo konusunda da büyük ihtimal parayı tercih edip son senelerinde yüksek miktar kazanmak ister diye düşünüyorum. Diğer kulüplerin bütçesi yetmeyebilir Ronaldo'ya ki çok büyük indirim yapması lazım transferinin bu kulüplere gerçekleşmesi için. Ama şampiyonlar liginde olacağı herhangi bir takımda görmek isterim.

Pages:
Jump to: