Pages:
Author

Topic: Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz.. - page 4. (Read 1026 times)

member
Activity: 196
Merit: 10
Herkes kendi incelemesini yapıp yatırımını bu doğrultuda gerçekleştirmeli bence. Herkes fikrini beyan etmekte elbette ki özgür ancak kesin ifadelerle konuşmak bu piyasa için fazla riskli. Biraz kendi hislerine ve araştırmalarına güvenmek gerekli bana kalırsa..
full member
Activity: 201
Merit: 100
Pazar sıcak tatlı giderken kazancı cebine koyup zarar zamanı spekülasyonlara binaen hem şikayet edip hem de tavsiye verenlere manipüle yapmaya gerek yok. Kazanç partisini Mart Nişan aylarında vereceğiz.
full member
Activity: 252
Yatırım tavsiyesi vermemek için kripto para alanında ustalaşmak gerekir. Herkesin incelemesini yapması ve en doğru kararı vermesi lazım. Pazarın eskileri bile yanılma payına sahip.
member
Activity: 224
Fikir alış verişi yapmanın ya da doğru bildiğini, inandığını paylaşmanın kötü bir yanı olduğunu düşünmüyorum.
Herkes kendi aklıyla fikriyle yazılanları süzgeçten geçirip bu doğrultuda karar vermeli bence..
full member
Kimse anasının karnından öğrenmiyor nerede yatırım yapacağını.Sadece bir yazıya göre yatırım yapıp batıyorsa yapacak bir şey yok bu piyasada batmakta var.Forum denilen yerde herkes istediğini yazar ve oradan iyi kötü çıkarım yapmak okuyucuya kalmış.
full member
Bence ytd yazmak saçma zaten bir insan yatırım yapıyorsa o kendi vebalidir.Kimse onu zorlamaz yazılanlar hoşuna gitmiş yatırmış,gitmemiş çekmiş kendi kararı.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
Kesinlikle haklı olduğunuz bir konu açmışsınız ytd yazmak ile pek bir şey değişmiyor insanın aklına giriyorsunuz aslında bir nevi şahsen bende acemiyken yapmıştım böyle hata .
member
Arkadaşlar burada kimse kimseye zorla yatırım yaptırtmıyor. Kaldı ki herkes tabi ki düşüncelerini paylaşacak. Cümlenin sonunda yer alan "ytd" kimse güvenip girmesin benim kişisel fikrimdir demek oluyor ki bunu baz alıp yatırım yapanlar tabiki de kendi yaptıklarından mesuller. Kimseyi suçlayıp vebalin altına sokmak doğru bir hareket değil. Herkes yatırım yaptığı şeyi söyler veya buna yatırım yapmak lazım şeklinde beyanatta bulunabilir. bu o kişiyi söyledikleri tutmadı diye suçlu mu yapar. Herkes bu piyasa da kendi aklına kendi fikrine göre hareket etsin başkasına güvenemicekse. Risk bu arkadaşlar. Olmayabilir, kayıplar olabilir. Kimseyi, tavsiye verdi diye yargılamak yanlış olur.
member
Activity: 112
Forum ortamında gezinen üyeler buradan verilen tavsiyelerin kişisel görüş olduğunu, tavsiye vereni kesinlikle bağlamayacağını anlaşmalı. Araştırıp analiz yapmalı, sonra yatırım yapmalı.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
Bu formda insanlar herhangi bir sorumluluk alarak uyelik almiyor yani kimse kimseyi yaptigi yatirimdan yukumlu tutamaz diye dusunuyorum.
member
Activity: 308
yatırım tavsiyesi değildir sözü geçen yıl en fazla rastladığımız kısaltmalardan biriydi. bu sene insanlar genelde doğrudan yatırım tavsiyesi veriyorlar. telegram grupları taşıyor
member
Activity: 560
Merit: 11
forumda yatırım tavsiyesinin verilmek istenmesi absürt sonuçlara yol açabiliyor. fiyat aya uçmuş veya yerin dibine geçmiş şekilde ve her halukarda sizi mutlu edecek veya psikolojinizi bozabilecek yorumlar atılıyor. yatırım tavsiyesi değildir - ytd her zaman bu tür paylaşımlarda yazılması gerekir. hatta bu kelimeleri anlamayan bile olabilir. kısaca benim kişisel görüşüm, sen buna uyar da yaparsan sorumluluk almıyorum gibi de uzatılabilir.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Gereksiz başlık olmuş. Ben her cümlemin sonuna YTD koyan biriyim. İnsanların bunu alın mutlaka alın bak almazsanız ölür bitersiniz gibi saçma laflarından ziyade YTD çok daha net sade güven veren kelime benim için. Her yatırımcının her yorumcunun mutlaka kullanması gerekiyor. Her tavsiyenin sonunda bulundurmaktan zarar gelmez. Her yazılan çizilenden hemen etkilenip acelece satıp veya satın alan kişilerin YTD'yi görünce biraz durup düşündüğü aşikar.

YTD.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Tam da bu işe derin bir araştırma yapmadan,yeteri kadar bilgisi olmadan ciddi miktarlarla bodoslama girip varını yoğunu kaybetmiş birinin sözleri bunlar.

Unutulmamalıdır ki J.Maynard Keynes -Makro Ekonominin babası- iktisat ilmine insan psikolojisini dahil etmesinin yanında başarısız bir tahvil borsası girişimcisiydi.

Velhasıl demem o ki yatırım herkesin işi değildir.Gelip burada birilerini şuçlamak yerine pazarda gidip limon satıp ekmek parasını çıkarmak daha onurlu bir davranıştır.
sr. member
Activity: 602
Merit: 277
Kimsenin vebaline girildiğini düşünmüyorum. Özellikle bu forumda birilerinin ağzından çıkan lafa göre yatırım yapan adam zaten kaybetmeyi göze almış oluyor. Sadece haberleri takip etmek için kullanmak gerek forumu.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Bu forum en büyük spekülasyon alanlarından biri. Kimse kimsenin mesajını yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmez, öyle değerlendiriyorsa da onun problemidir. Burada 20 kişi x al dese bir anda x spekülasyonları çoğalır ve herkes x şakşakçısı olur.
Yazılanlara göre hareket eden, okumadan araştırmadan incelemeden yatırım yapan adamlar bi zahmet kaybetsin zaten (:
newbie
Merit: 0
Sayfada bilen bilmeyen herkes bir yorum yapmakta bir tahminde bulunmakta bu yuzden bu sekilde bir sitem yerine insanlarin yorumlarinin hepsini kafaya takmayin derim bir cogu oldukca sacma zaten yapilmasi gereken sey belli kendi arastirmanizi kendiniz yapin. Bu sayfa bir yatirim formu degil.
member
Activity: 490
İnsanlar yatırım tavsiye değildir ekini artık günlük hayatta küfürlü konuşurken cümlenin ardına iliştirilen amk gibi kullanıyor.
Hergün onlarca yorum görüyorum "x coini al yarın artacak" ardından yatırım tavsiyesi değildir. Ne ulan bu o zaman dalyarak. Herkesin özgür iradesi var adam tavsiyeyle iş yapıp hiç araştırmıyorsa basın tavsiyeyi alsın batsın. Bir daha bulaşmasın. Birde bu yeni terminolojiyi çok havalı bir sikimmiş gibi ingilizce kelimeler ve ezberlenmiş cümlelerle kullananlar var onlar daha acınası
full member
Activity: 344
Yatırım yapan kişiler kazanç elde ettiğinde mutlu olur olumsuzlukları görmez, ama düşme zamanlarında zarar oluştuğunda herkes veryansın eder. Başlıkta genelde post sayısı fiyatlar aşağı doğru gittiği dönemlerde artar. Kaderin cilvesi.
jr. member
Activity: 36
Merit: 1
İnsan aklı ve iradesi olan bir varlıktır, bundan dolayı başkasının sözleriyle yatırım yapıp yapmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kriptopara piyasasının bu kadar volatilite sahibi olduğunu biliyordunuz ama yatırım yaptınız, kârınızı insanlarla paylaşmıyorsunuz buna rağmen zararınızda insanların vebali olduğunu söylüyorsunuz. Bu nasıl oluyor?

mükemmel cevap  Shocked
Pages:
Jump to: