Pages:
Author

Topic: Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz.. - page 8. (Read 1026 times)

member
Activity: 112
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
İyi de kardeşim o zaman kimse tahminde bulunmasın mi okuyanın hiç mi aklı fikri yok bir kişinin yazısıyla alım satım yapılmaz zaten bunu bilmiyorsa acemidir ve düşe kalka öğrenir merak etme
newbie
Activity: 238
Merit: 0
Piyasa giren iki al sat yapan kendini uzman zannedip millete akıl veriyor .Ne sistemi bilir ne analiz bilir aklı yok fikir verir.  Angry Angry
member
Activity: 476
Fikirler tartışılıyor ytd yazmak gayet insai bence çünkü kişi kendi suçunu zor kabul ediyor. E uğraşmak araştırmak da zor geliyor. Falanca böyle dedi yapalım. Bu durum çok tehlikeli bir süreçtir.
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
Herkes aldığı sattığı coine kendi karar verir. Yönlendirme olduğuna inanmıyorum. Kaybetmek öğrenme sürecinin parçasıdır. Kaybede kaybede kazanma yolları bulunur. Bulamayan hiç bulaşmasın.
sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
Bence söyleyende suç yokki suç yine 20k'dan alıp para kaybedende isteyen istediğini yazar güvenmek,araştırmak alıcının elinde sonuçta
jr. member
Activity: 34
Merit: 1
Üzülmeyeceğiz kadar yatırım yapmak temel unsur. Kim kime ne al ne alma diyorsa art niyetli olarak söylüyordur. Dikkat etmek gereken burda HODL bir haftalık bir aylık değil minimum 6 aylık yapılır.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
sonuna ytd yazmasına gerek yok. yazmasa bile adam fikrini beyan ediyor. sen onun fikrine balıklama atlayıp onun düşüncesine göre hareket ediyorsan batarsın. batmaya mahkumsun. kimse de senin vebaline girmez.
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
Kardeşim burası bir forum. Bu forumda herkes kendi düşüncesini öne sürüyor. Kendi öngörülerini paylaşıyor. İnsan aklı ve mantığı olan bir varlık, başkalarının aklıyla gidip milyarlık yatırım yapıyorsa o da kendi mallığıdır.

Bir insan (aklı olan) araştırmadan birilerinin ağzıyla iş yapıyorsa, batmayada mahkumdur, ölmeyede mahkumdur! Kimse kusura bakmasın ama araştırmayan, hazıra konan bir toplumuz. Sonra çıkıp evimiz ocağımız söndü diyorsunuz.

HODL olayı için dediklerin için "kesinlikle katılmıyorum." Hodl yapan biri, elindekini satmadığı sürece zararda değildir. Hodl ev ocak söndürmez! Zaten Hodl yapan insan parasını en kötü 1 sene gözden çıkarmıştır. Şimdi bu insan 1 sene parasını gözden çıkarıyor, BTC düştüğü zaman evi ocağımı sönüyor?

Sen muhtemelen bu sene dahil olan yeni yatırımcılardan birisin. Sistemi tam olarak çözebilmiş değilsin.

Sen bugüne kadar hep grafiğin sürekli tepeye doğru tırmandığını görmüşsün, aradaki düşüşleri görmezden gelmişsin.

Benim bu makalemi okumanı tavsiye ediyorum: https://bitcointalksearch.org/topic/gecen-sene-btc-alsaydm-imdi-milyonerdim-yanlgs-2613043

Hodl yapan kişi herzaman kardadır. BTC bugün düşük, yarın gene yükselecek..
full member
Activity: 168
Merit: 100
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Yeni üyeler rütbelere çok aldanıyor. Rütbesi yüksek biri ytd de yazsa yeni üye rütbeli bir bildiği vardır deyip dalıyor olaya.

aynen öyle dediklerinizde haklısınız . Rütbe olayı çoğu zaman bilgili arkadaşların forumda özellikle teknik raporları inceleyenlere ağırlık veriyorum . Araştırmalarımı yapıp ona göre yatırımlarımı sağlıyorum.

YTD yazmak kötü birşey değil . Zaten adam vebal almamak için sadece fikrini beyan ettiği için o şekilde yazıyor . Bu kadar da sitemli olmamak lazım.
full member
Activity: 686
Merit: 101
Yeni yatırımcıya yatırım tavsiyesi söyleyeyim mi ytd yazmıyorum bakın. Yeteri kadar bilginiz ve trade öngörünüz grafik okumanız yoksa ufak bir araştırma iile sağlam bir proje seçin düşsede çıksada ellemeyin sadece akılcı bir hedef fiyat koyun ulaşınca çıkarsınız en gerçekçi hareket bu olur.
member
Activity: 112
Yeni üyeler rütbelere çok aldanıyor. Rütbesi yüksek biri ytd de yazsa yeni üye rütbeli bir bildiği vardır deyip dalıyor olaya.
full member
Activity: 344
Merit: 134
ytd yazan adam açıkça yatırım tavsiyesi vermiyorum kendi fikrimi beyan ediyorum diyor. herkesin aklı fikri var. birilerinin yazdığı ile yatırım yapacak adam kaybetmeye hazır olsun zaten.

sonuç olarak gayette güzel kurtulur ne vebali varsa...
jr. member
Activity: 364
Merit: 1
Bu piyasada ne olursa olsun yorumsuz kalmak insanları yönlendirmemek en doğrusu olsa gerek. Lips sealed
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
kendi kazıklanmanın vebalini başkası üzerine atmaya ne demeli.
hiç araştırmadan yoklamadan o fiyatlardan alım yapan insan böyle bir şeyi de düşünmeli.

önce kendine bir soru sor
bir ben bu parayı kazanıyorum ama niye kazanıyorum
ben kazanıyorsam herkes kazanmazmı niye çünkü hiç araştırmadım yorulmadım alın dediler aldım

iki ben kazanıyorsam birileri kaybetmesi lazım değilmi bu kaybeden niye ben değilim çünkü ben hiç araştırma bile yapmadım sadece tavsiyelere uydum.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
forumda karsilastigim ilk sacma baslik bu oldu, herkesin akli fikri var. burada herkes tahmin yapiyor bitcoin 1 milyon dolar olacak diyende var 1000 dolar olacak diyende var. ben 1 milyon dolar olacagina inananlardanim buna inanip soyledigim icin vebal altinda mi kalacagim yani. o zaman siz kaybetmeyin hep kazanin kimsede tahmin yapmasin fikrini soylemesin. ytd demek yatirim tavsiyesi degil demek adi ustunde. buna ragmen siz her okudugunuza baliklama atliyorsaniz o sizin probleminiz.
full member
Activity: 686
Merit: 104
ytd değil de uzun uzun yatırım tavsiyesi değildir yazsan bence bir şey kaybetmezsin. ha onun dışında burası bir forum burada fikir alışverişi yapamayacaksan ne yapacaksın goy goy mu döndüreceğiz oturup? coin fikirleri araştırmaları yapacağız tabii ki senin düşüncene kalırsan herkes gizli örgüt gibi davransın kimse bir şey paylaşmasın her şey bireysel olsun vs vs olmaz öyle iş abicim
TRY
newbie
Activity: 16
Merit: 0
yani sonuçta burası yatırım kurumu değil burada herkesin kendi görüşü. klimse ne olacağını bilemez. etkilenmemek gerekiyuor.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Kime neden bu serzeniş anlayamadım. Kimse neyin ne olacağını bilmiyor ki kesin bir bilgi versin. Kriptoyu bir kenara bırak FED başkanı yarın dolar ne olacak bilmiyor. Kelin ilacı olsa başına sürerdi. İnsanlar burada fikir alışverişi yapıyor sadece. Beklentinizi buna göre ayarlarsanız daha az stres sahibi olursunuz.
full member
Activity: 434
Merit: 112
kimse kimsenin kafasına silah dayayıp da aldırmıyor. zorla da bişey yaptırmıyor. fikrini söylüyor fikir uyarsa alırsın satarsın. karar senden çıkar.
umarım bu düşüşten sonra insanlar akıllanır da foruma üye olup 2bin liram var hangi altı alayım ne satayım ne yapayım diye açılan konulardan kurtulmuş oluruz.
member
Activity: 378
Merit: 55
tavsiye veren kim olursa olsun sonuna ytd yazsın yazmasın. sen yazanı kendi akıl süzgecinden geçirmeden işlem yapıyorsan kimse senin vebaline girmiyor.

adam o an onu düşünür ve derki ytd ben bu şekilde düşünüyorum. o an onu düşünüyordur ve yazmıştır. bi haber okuduktan sonra pozisyonunu değiştirir adam bir gün önce al diyordur sonra bakmıştır satma vakti gelmiştir satış koyar. sana bu konuda bilgi vermek zorunda değil. bak ben böyle dedim de şimdi böyle yaptım demek zorunda değil. sen hala adamın o sözündeysen kendini güncellemiyorsan o senin suçundur.

o yüzden bildiğim şey sadece başkalarının düşüncesiyle pozisyon alınmaz. o saksıyı boşuna taşımıyorsun.
Pages:
Jump to: