Pages:
Author

Topic: 🍀 Default Trust Oylamalarına Nasıl Katılabilirim? 🍀 Bu Neden Önemlidir ? - page 2. (Read 3906 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
valla forumda imzaya post atılırken de görülmemiş olabilir vs diyorsan eyv. globaldekilerin yaptığı gibi niyet aramayacağım ve onca dönen muhabbete rağmen olabilir diyerek geçeceğim ama aksi çok boş muhabbet yani...

ben hala konuyu açabileceğimi söylüyorum, yeter ki istek gelsin; hatta bu saçma baskı artarsa globaldekilere mala anlatır gibi anlatmaktan vazgeçip seviyeyi de kolayca artırabilirim.

zaten olacak şey de belli, buradan muslol67 ve bitcointurk bir şekilde kurtulacak, diğer arkadaşlar eski mevzularla tuzaklanacak. buradan kurtulanlar da yeni mevzuları için birer eski mevzu kazanmış olacak. hadi hayırlı tıraşlar.  

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
legendary
globalde derdimi anlatamamak bunalttı beni aq. yok negroymuş yok bilmem neymiş umurumda bile değil, ne yapıyorlarsa yapsınlar, böyle sudan salak sebeplere adam karalayacaklarsa da karalasınlar ve iş bitsin, biz de yolumuza bakalım. zaman kaybetmeyelim boş işlerle...
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
karar sizin açın derseniz, durumu belirten ek mesaj ile açarım. yok, biz kendi başlığımızı açacağız derseniz de size destek olmak için mesaj atmaya gelirim. ok? basit ve net.

Bence aynı konudan devam etmeye gerek yok. Her haksızlık kendi içinde değerlendirilmeli. Aynı konu sürdürüldüğünde diğer (makul) üyeler pek fark etmeyecek durumu. Önemli olan böyle bir tetikçinin itibar kazanmaması. Şimdilik geri adım attı ama yarın tekrar saldıracak, zaten belirtmiş onu.

Diğer arkadaşlara önerim; Konuları tartışırken de, genelde taktikleri konuyu dağıtmak ve başka yönlere çekmek. Basit olan gerçekler üzerinde ısrar etmekte yarar var.
legendary
konuyu kilitlememi globaldeki bir kullanıcı tavsiye etti, doğru mu yaptım bilmiyorum, hem dil problemi nedeniyle bunaldım hem de kendini savunacak olan kişi, 2 gün boyunca muhakkak çıkardı dedim çünkü 2 gün boyunca forumda imza postu atıp, bu mevzuyu görmemek garip olur. konuyu g.tümü kurtardığım için kilitlemedim, g.tümü düşünseydim önden başkalarının yol almasını bekler ve başlarına gelecek olanı izlemeye koyulurdum.

ben konuyu açarken böyle bir grubun olmadığını düşünerek ve büyük oranda bilerek, 6+1 kişi için açtım. buluttan kötü ingilizceme yardım etmesi için 5-6 saat yardım bekledim ve sonunda nem kaparak yola çıktım. ok, orada güven bitti çünkü gelin zincir takalım diyen kişi 5 dakikalık bir yardım da bulunabilirdi. bak, hem de dedim ki yardım etmek zorunda değilsin, en azından kötü olduğunu söyle, ben gider başkasından yardım alırım dedim çünkü 6+1 kişinin suçsuz olduğunu biliyordum ve büyük oranda bunun için hareket ettim.

şimdi bana, "ya ben iki gündür bu olayı görmedim, konu da kilitlenmiş hay aksi.." diyen de trusta nem kaptırır.

diyeceksin ki, "bekledim ama şimdi konuşmak istiyorum" ya da diyeceksin ki "yardım etmek istemiyorum". ok, bunlar basit ama net olan şeyler.

ben saksı değilim :))))) başkasını saf yerine koyarken kendi zekanızı ölçü almayın arkadaşlar, komik duruma düşersiniz :) he yine açarım başlığı zaten dert değil, ayrıca ne yapmanız gerektiğini de oraya yazdım ama bu davranışlarla da sürü gibi gözükmüş olmanın dışına çıkabilir miyiz, bilmiyorum.

karar sizin, "konuyu aç" derseniz; durumu belirten ek mesaj ile açarım. yok, biz kendi başlığımızı açacağız derseniz de size destek olmak için mesaj atmaya gelirim. ok? basit ve net.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
İki haftada bir truslistimi güncelliyorum bir de meşaj atıyorum activity ossun
"Negatife negatif pozitife pozitif"e devam, kimin ne verdiği pek de umrumda değil
Benim vücudum benim hesabım benim kararım
legendary
Be A Hope
@trendcoin'in olayın aynısı bende de var. Adam bana da neg. trust bırakmış.
trendcoin'de başlığı kilitlediği için bir şey yazamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

EK: Jolly'e konuyu tekrar değerlendirmesi için PM attım. Eksta bir şey yapmalıysam bir el atarmısınız?

Yeni bir konu açmaktan çekinmeyin hocam. Aynı konuya yazıp da arada kaynamasın. Lütfen yapın bunu, bizde destekleriz.

Emin ol hem negatifi kaldırmak zorunda kalacak hemde ona güvenen kıdemli üyeler ondan desteğini çekmek zorunda kalacak. Hatta diğer arkadaşlarda sırasıyla ayrı bir konu olarak mağduriyetlerini dile getirsin. Eğer gerekeni yapmazlarsa yine kendi itibarlarına zarar vermiş olurlar.

Bu forumda maderatör bu tip şeylere asla müdahale etmez. Forumdaki temel işleyiş İtibar üzerinedir. İtibara (trust power) sahip üyeden negatif aldığınızda hesabınız zora girer, kampanyalardan yararlanmanız veya ticaret yapmanız güçleşir. İtibarı olmayan birinden aldığınız negatif/pozitifin de değeri yoktur. İşte demek istediğim bu zalim üyeye itibar sağlayan kişilerin vicdanlarına dokunmalısınız. Kamuoyu vicdanına seslenmelisiniz. Trust Gücü azalan bir şekerlemenin verdiği hükümlerin de değeri kalmaz.

Adminden, moderatörlerden bir adım gelmez yani onlar sadece DT1'e birden fazla üye sokan birisi olursa Blackliste alır o kadar. DT2 gücü ise devam eder. Tıpkı laukta olduğu gibi.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
@trendcoin'in olayın aynısı bende de var. Adam bana da neg. trust bırakmış.
trendcoin'de başlığı kilitlediği için bir şey yazamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

EK: Jolly'e konuyu tekrar değerlendirmesi için PM attım. Eksta bir şey yapmalıysam bir el atarmısınız?
member
Activity: 854
Merit: 50
destek ve fikir veren herkese ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar. ingilizce problemim nedeniyle derdimi doğru düzgün anlatabildiğimi düşünmüyor olsam da bu salak saçma duruma bir itirazda bulundum. gerçekten böylesi düşük insanlara ayrılan vakte yazık Smiley burnumu karıştırırken geçirdiğim vakit daha değerli olabilir Smiley adam sırf bulaşmış olmak için kuyuya taş atıyor, sonra da... Smiley

Hocam adınıza sevindim. Fakat okuduğum kadarıyla diğer destek olan arkadaşların negatif Trust ları kalkmamış. Aslında adalet ve özgürlüğün sıfır olduğu bir forum olarak gözlemliyorum burayı. Diğer arkadaşlar için üzgünüm. Umarım diğerlerinin de yakında bu durumları düzelir.
full member
Activity: 980
Merit: 207
Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam

hee çok haklısınız hocam, çok güzel değerlendirmişsiniz, gerçekten katılıyorum, çok güzel noktalara temas etmişsiniz, yorumunuza katılmamak elde değil, çok isabetli olmuş, iyi günler dilerim.

bi önceki postta trust listemi tamamen sileceğimi söylemiştim, yani globalde uğraşırken zaten böyle bir karar almıştım. vispilio'nun kampanya yöneticiliği konusuna bir destek mesajı daha attım. trustı korktuğum için silecek olsaydım, böyle bir şey yapmaktan da çekinirdim; benim bütün hesabım açık!

şimdi trust listemi sileceğim, umarım bunun üzerine arabistanlı ya da korkak bilmem ne falan olmam. her şeyi açık bir şekilde ve kendi isteğimle göstere göstere yapıyorum.

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

çok haklı argümanlar sundun diğer arkadaşlarla birlikte, bak bakalım 1 Allah'ın kulu radikal islamcı troll jolly'yi listesinden çıkardı mı, işte bu yüzden forumu teslim almış durumdalar...

Ciddiye alınacak konular değil çok basit konular, ve şunu da belirtelim eminim çoğu kişinin hala şu ayrıntıdan haberi yok:

Listenizde 10+ kişi pozitifte değilse zaten Trust listenizin forum açısından hiçbir anlamı yok, yani 3-5 kişiyi listede tutmakla 0 kişiyi listede tutmak sadece puanlara sizin bakış açınızı etkiliyor, 10 kişiyi eklemeden oylamalarda hiçbir katkınız zaten olmuyor...

üstad, senin bulut dediğin dediğin şey sonucu etkileyen önemli bir olay, nem kapan da yeterli sebebi yakalayan kişinin ileri görüşlülüğü olabilir. bana psikoloji yapma diyen lokal düşükleri ile globaldeki bu adamları kıyaslamak da hata olur. öyle akıl, bilim, mantık ve felsefe yazınca elimize bir şey geçmiş olmuyor. tıpkı 10 kişi ekleyerek üçgen biçiminde birbirimize takalım demekle denenmiş olanı denemeye devam ederek sonuç alamadığımız gibi...

ben globaldeki cast'ı bilmiyorum, kim abdülhey, kim polat, kim ışıkçı, kim setçi bilmiyorum ama adamlar bazı söylemlerinde kabak gibi haklıydı. yapılabilecek tek eleştiri sisteme olur, ki trust ve meriti her defasında en başından beri b.kladım.

sistem böyle ise yapacak bir şey yok; olay tekmeye kafa koyma falan değil, gerekirse götüme kafa sokayım yani...

Hocam son cümlen beni kırdı geçirdi 😀😀😀
Ben listemi güncelledim. Sebebi ise sağolsun arkadaşlar sahip çıkıp savunuyorlar. Birde yeterli ingilizce olması lazım. Transkate olayi da sakat.
Ben şekerlemeye mesaj attım negatif trusti kaldır diye. bana 6 ay ya da 1 yıl sonra düşüneceğini söyledi. Zaten benim imzanin son haftası eğer stake vermezler ise . Negatifte kaldıktan sonra forumda takılmaya gerek yok. En azından imza alanı boş olmasın diye takılıyordum. Bundan 3 yıl önce forum hayatımda yoktu bundan böyle de olmasa olur
legendary
Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam

hee çok haklısınız hocam, çok güzel değerlendirmişsiniz, gerçekten katılıyorum, çok güzel noktalara temas etmişsiniz, yorumunuza katılmamak elde değil, çok isabetli olmuş, iyi günler dilerim.

bi önceki postta trust listemi tamamen sileceğimi söylemiştim, yani globalde uğraşırken zaten böyle bir karar almıştım. vispilio'nun kampanya yöneticiliği konusuna bir destek mesajı daha attım. trustı korktuğum için silecek olsaydım, böyle bir şey yapmaktan da çekinirdim; benim bütün hesabım açık!

şimdi trust listemi sileceğim, umarım bunun üzerine arabistanlı ya da korkak bilmem ne falan olmam. her şeyi açık bir şekilde ve kendi isteğimle göstere göstere yapıyorum.

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

çok haklı argümanlar sundun diğer arkadaşlarla birlikte, bak bakalım 1 Allah'ın kulu radikal islamcı troll jolly'yi listesinden çıkardı mı, işte bu yüzden forumu teslim almış durumdalar...

Ciddiye alınacak konular değil çok basit konular, ve şunu da belirtelim eminim çoğu kişinin hala şu ayrıntıdan haberi yok:

Listenizde 10+ kişi pozitifte değilse zaten Trust listenizin forum açısından hiçbir anlamı yok, yani 3-5 kişiyi listede tutmakla 0 kişiyi listede tutmak sadece puanlara sizin bakış açınızı etkiliyor, 10 kişiyi eklemeden oylamalarda hiçbir katkınız zaten olmuyor...

üstad, senin bulut dediğin şey sonucu etkileyen önemli bir olay, nem kapan da yeterli sebebi yakalayan kişinin ileri görüşlülüğü olabilir. bana psikoloji yapma diyen lokal düşükleri ile globaldeki bu adamları kıyaslamak da hata olur. öyle akıl, bilim, mantık ve felsefe yazınca elimize bir şey geçmiş olmuyor. tıpkı 10 kişi ekleyerek üçgen biçiminde birbirimize takalım demekle denenmiş olanı denemeye devam ederek sonuç alamadığımız gibi...

ben globaldeki cast'ı bilmiyorum, kim abdülhey, kim polat, kim ışıkçı, kim setçi bilmiyorum ama adamlar bazı söylemlerinde kabak gibi haklıydı. yapılabilecek tek eleştiri sisteme olur, ki trust ve meriti her defasında en başından beri b.kladım.

sistem böyle ise yapacak bir şey yok; olay tekmeye kafa koyma falan değil, gerekirse götüme kafa sokayım yani...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Bence Trust listesini silmenin bize hiç  bir getirisi yok ben trust listemi foruma kaynak sağlayacak güzel argümanlar sunan pozitif açıdan değerlendirilen başarılı kişileri ekledim daha da eksiğim varsa eklerim keşke silmeseydiniz Trust listenizi trendcoin hocam
legendary
Merit: 1618

Tekmeye kafa sokacak yırtıcı futbolcu lazım bize  Grin bizim insanımız maalesef buluttan nem kapan narin genç kızlar gibi takılıyor,

legendary

member
Activity: 1106
Merit: 25
Ben beğendiğim ve local bölümü temsil eder diye trust listemde ki ekli arkadaşları hiç çıkarmadım. Bir iki arkadaşı daha ekleyip destek vereceğim en azından tarafım belli olsun..malum çete de distrust bende. Kendi halimde takılıyorum hiç bir beklentim yok.

Bu postumda belirtmiştim. Son durumu gördüm ve bizim arkadaşlarımız için çarpışan  kişileri ekledim kendime. Ben memberim ama mücadele veren arkadaşlara desteğimi esirgeyemem.
Şimdi biz local olarak güçlü olsak bunlar olmazdı. Bu ibnetorlar yavaştan yavaştan milleti sindirip uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Bu arada böyle şeyler olurken theymos ne is yapar abi ben onu merak ediyorum. Mesela bizim @efs görmüyor mu bu durumu? Netice de bizim local bölümünde en ustte efs var. Onun yetkisi yok mu? Bu dt1 üyeleri daha mi etkili bu işlerde.
Birisine birşey oldu mu bu malum grup kurt sürüsü gibi adamın üstüne çullaniyor hemen. Adamlar forumda resmen mafya gibi  birisi pay kapmaya çalışsa hemen bir şey bulup def ediyorlar
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Başlığı trendcoin açtığı için sadece onun negatifi kaldırdı aynı referans bağlantısına sahip aynı sebepten olan diğer arkadaşların negatifleri kaldırmadı. Gerçekten enteresan Smiley
legendary
Be A Hope
Çözüm olarak ise aklıma gelen; Reputation'da haksızlığı ifade edersen, gelecek baskıdan dolayı geri adım atabileceğini düşünüyorum.

Tahmin ettiğim gibi baskı görünce geri adım attı, şekerleme bildirimi nötüre çevirmiş ama bu yeterli değil.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5260202.20

Yersiz yere seni suçluyor tamamen kaldırması gerekiyor çünkü DT gücü var bu önemli. Ona dt gücünü veren tüm üyeleri etiketleyerek konuya çağırdım. Onu güven listelerinden kaldırmalarını söyledim bende. Uymayacaklarını biliyorum elbette. Maksat hatayı bilsinler.

Şekerlemenin diğer negatifleri de haksız.
legendary
ahha hhah salak saçma boş işler... pek çok diiti üyesi yarım ağız destekleyen mesajlar verdi; öldürmeyelim ama sakat bırakalım gibi. bu kadar saçma bir şeyden negro yiyeceksem valla ebesinin hörekesine kadar yolları var derim üzülmem ve zerre kadar düşünmem. :)

en çok "neden önemlidir?" diyenlerin si.lemediği muhabbet olduğu için de şu olay geçtikten sonra full silme işlemlerine ben de dahil olacağım, gereği yok!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Vispilio nün dediği kişilerin başinda ben geliyorum. Benim dt1 den cekilmem ile birlikte bayaği lokal bölümde bayağı bir değişiklik oldu. Demek istediğim 1 kişi bile listeyi bu kadar etkileyebiliyorsa vay anam vay. Bobita çıkarsa ne dt1 ne de dt2 kimse kalmaz:)
Ekleme: benim listemi silme nedenim baskıdan ziyade forum içinde yaşadığımız sacmaliklardan.

Trendyol şerif bunlar asalak. Burada yazan bir sürü arkadaş bu embesillerle uğraşmak zorunda kaldı ve hala da uğraşıyorlar. Bu selefi yaratığın dt1 den bir daha girmemek şartıyla uzaklaşması gerekiyor. Bu yüzden sizler de benim gibi theymos u distrust listesine ekleyebilirsiniz. En azından herif ula Türkler beni niye eklemiş diye dusunebilir. Dusunemedi.
legendary
Merit: 1618

Herkesin başına geldiği gibi, senin başına gelen de uydurulmuş hikayeler üzerinden birilerinin ‘tetikçi’ alt hesabı tarafından yapılan karalama-iftira kampanyasıdır. Sebepler şu şekilde;

- Türk kompleksi olan Doğu Avrupa üyeleri
- İslam kompleksi olan AB/ABD üyeleri
- Forum gelirlerini alt hesaplariyla domine eden default trust üyeleri
- Yereldeki troller (bunların birilerine attığı iftiralar aslında dolaylı yoldan herkesi etkiliyor)

Bu forumdaki default trust sistemine yönetim tarafından müdahale edilmiyor ama eğer sistem işlemiyor ve birileri tarafindan manipule ediliyorsa forum yönetiminin bazı şeyleri düzeltmesi ya da en azından kriminal kullanıcıları hem DT1 hem de DT2 seçimlerinden Blacklist’e alması gerekirdi. Bunun yapılmıyor olması demek burada kurulan çarpık düzene ve forum gelirlerinin birileri tarafından hortumlanmasına müsade ediliyor demektir. Geçmiş olsun.

Bu güzel bir özet beyler yeni arkadaşların bu mesaja dikkat etmesini öneriyorum forumdaki arka plandaki dinamikleri kavramaları için.

Adil ve liyakatli bir sistemden söz etmek mümkün olmadığı için forumdaki varlığınızı güçlendirmek adına herkesin 10+ kişilik pozitif trust listesi yapmasını ve ilk mesajdaki oylama kriterlerini tamamlamaya çalışmasını önerdim.

Baskılara ve tehditlere dayanamayıp listesini silen bazı arkadaşlarımız yüzünden şu anda bütün Türkçe bölüm DT sisteminden diskalifiye olmuş oldu ve dikkat ederseniz bu aydan itibaren bütün önemli Türkçe lokal hesapları ya nötrde ya da negatif puanda...

Bu koşullar altında Türk bir üyenin forumdan kayda değer bir gelir elde etmesi mümkün görünmüyor, asıl amaç da buydu zaten, Türkçe bölümdeki üyelere hiçbir şekilde para kaptırmamaktı, "Ben kendimi kurtarayım abi buralar karışık" diyip liste silen arkadaşlarımızın da dolaylı katkılarıyla hemen hemen herkes tasfiye oldu Roll Eyes

Hayırlı uğurlu olsun, ya böyle devam, veya Türkçe bölümdeki her yazar Trust listesini granite kazır gibi değişmeyecek şekilde yapıp Türk üyelerin tekrar pozitife geçmesini sağlayacak,

admin de en adi iftiralara, nepotizme ve kara propagandaya nasıl sessiz kalıyorsa bu haklı politik manevraya da sessiz kalacaktır.
Pages:
Jump to: