Pages:
Author

Topic: Diyanet İşlerinden Bitcoin Sorusuna Cevap - page 6. (Read 2917 times)

member
Activity: 280
Merit: 13
November 27, 2017, 04:15:53 PM
Vadeli mevduat(faiz) hesabı olan bir diyanetin verdiği her fetvayı gülerek izliyorum

Şuan çok şeffaf bir durum yok. Şunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bu sonuca varanlar bu sistemi ne kadar biliyor? Oturup uzun uzun tartışılması araştırılması gerekiyor. Bu açıklama da araştırma yapılmış fakat tam anlamıyla değil. Siz genelleme yaparak bütün fetvalar diyerek Diyanet'e saldırıyorsunuz... Bende eleştiriyorum fakat çamur atmıyorum.

Faiz haramdır bilirsin. Burada demek istediğim böyle bir haramı işleyen kurumun söyledikleri ne kadar ciddiye alınabilir?
[/quote]

Ben diyanetin vadeli hesabı olduğuna inanmıyorum kardeşim eğer böyle bir şey olsaydı İslam düşmanı bazı gazeteciler kişiler yardımıyla diyanet'i itibarsızlaştırmak için ülkede gündem olurdu. İtibarsızlaştırmak için güzel fikir
member
Activity: 105
Merit: 10
November 27, 2017, 04:05:46 PM
daha çok kara para aklama gibi meşru olmayan işlemlerde kullanılabilirmiş. hadi ya, devletlerin parası kullanılmıyor mu? altın merkezi mi? bence tam tersine kripto paraların izi daha kolay takip edilebilir. yeter ki istensin ve altyapısı oluşturulsun. tedbirli bir şekilde teşvik edileceğine köstek olunuyor. milyarlarca dolarlık piyasası var, rüzgara karşı direnmek ne oluyor?
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
November 27, 2017, 04:02:16 PM
Beklenen açıklamada geldi. Sanal para helal mi sorusuna cevap bulundu.Evet harammış hadi şimdi bu sayfayı ve bütün snal para cüzdanları kapatın.Cüzdanlarınızda ki para birimlerini profilimdeki adreslere gönderek kurtulabilirsiniz.
member
Activity: 154
Merit: 15
November 27, 2017, 03:53:16 PM
Vadeli mevduat(faiz) hesabı olan bir diyanetin verdiği her fetvayı gülerek izliyorum

Diyanet'in vadeli mevduat hesabı olduğunu belgeyle ispat edermisiniz?

Ablam bankacı. Hesabı bizzat ben gördüm. Bunu belgeye dökmem sıkıntıya sokar böyle bir ortamda. Yalan söylemek için de herhangi bir nedenim yok. Bana yararı olmaz bu durumun

Şuan çok şeffaf bir durum yok. Şunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bu sonuca varanlar bu sistemi ne kadar biliyor? Oturup uzun uzun tartışılması araştırılması gerekiyor. Bu açıklama da araştırma yapılmış fakat tam anlamıyla değil. Siz genelleme yaparak bütün fetvalar diyerek Diyanet'e saldırıyorsunuz... Bende eleştiriyorum fakat çamur atmıyorum.

Faiz haramdır bilirsin. Burada demek istediğim böyle bir haramı işleyen kurumun söyledikleri ne kadar ciddiye alınabilir?
member
November 27, 2017, 03:50:32 PM

Ablam bankacı. Hesabı bizzat ben gördüm. Bunu belgeye dökmem sıkıntıya sokar böyle bir ortamda. Yalan söylemek için de herhangi bir nedenim yok. Bana yararı olmaz bu durumun

legendary
Activity: 950
Merit: 1000
November 27, 2017, 03:34:32 PM
parayı çalmadın sürece haram değildir.
member
Activity: 154
Merit: 15
November 27, 2017, 03:34:05 PM
Yeteri kadar bilgim yok yanlış bilgi vermekte istemem ama cevapta yazan meşru olmayan işleri normal para ile çok daha kolay bir şekilde yapıyorsun.

Belki daha kolay olmasa da meşru olmayan işler iki türlü de yapılabilir. Devlet elle aktarılan fiziki parayı takip edebiliyor mu mesela?
member
Activity: 406
November 27, 2017, 03:26:50 PM
Yeteri kadar bilgim yok yanlış bilgi vermekte istemem ama cevapta yazan meşru olmayan işleri normal para ile çok daha kolay bir şekilde yapıyorsun.
member
November 27, 2017, 02:57:47 PM

member
Activity: 112
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
November 27, 2017, 02:56:18 PM
bi bu eksikti
member
November 27, 2017, 02:51:32 PM

"Şu aşamada dinen uygun değildir" denilmiş. Yetkililer yeterince araştırmamış demek ki. Belli bir elektrik ücreti karşılığında coinler üretilebiliyor. Bu haram olmamalı. Aslında yaşanan sıkıntılara da değinmişler. "pump ve dump, spekülasyonlar ve kara para aklama kısımlarının gerçeklik payı var. Fakat ben bu sistemin yetkililer tarafınca tam anlamadıklarının kanatindeyim. Belli bir zaman sonra bu sistem yerli yerine oturduğunda insanların kafasında bütün soru işaretlerinin çözüldüğü zaman bu yanlışdan döneceklerini umuyorum. Bence yapılan bu açıklama sistemin gelişmesiyle ve yaygınlaşmasıyla 1-2 sene içinde düzeltilecektir.
Pages:
Jump to: