Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 10. (Read 1985 times)

jr. member
Activity: 168
Merit: 1
Rahip bile ew hapsine çıtığında dolardaki harekete bakın. Bu kadar hassas olmamalı piyasa

o rahip yüzünden Türkiye'nin kredisini reddedin diye karar bile verdi amerika. bunun etkisini de görürüz yarından itibaren. Piyasa artık çok oynak her şeyden etkileniyor.
member
Activity: 322
Merit: 14
Dolar artık 4 den aşagıya düşücegini sanmıyorum en fazla 4.25 oda hayal gibi müdahale için geç kalındı dıye düşünüyorum

Dolar 4.95'leri gördükten sonra bir daha 4'lere kadar inmesi hayaldir. Yaptıkları müdahale hem geç hem de yanlış o yüzden 4.50 bile imkansıza yakın.

Ülke girdilerini arttırmaya çalışmak yerine ellerindeki para ile oynayarak onu hiç etmeye çalışıyorlar hala.
member
Activity: 299
Merit: 11
Dolar artık 4 den aşagıya düşücegini sanmıyorum en fazla 4.25 oda hayal gibi müdahale için geç kalındı dıye düşünüyorum

ne 4 ü 4.25 i 4.60 lar bile hayal oldu artık, 4.60 için bile amerikada çok önemli birşeyler olması lazım onun için
full member
Activity: 406
Merit: 102
newbie
Activity: 31
Merit: 0
Dolardaki ateş dinmez. Develuasyon oluyor sürekli. Ağustos sonuna daha büyük artış bekleniyor
member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
Ağustos ayında 5 direncini kırmasını bekliyorum. Bu Ağustos ayında bildiğim kadarıyla borç ödemesi vesaire işler var diye biliyorum. Her 14 günde merkez bankası zaten doların ateşini çıkartıyor.
newbie
Activity: 71
Rahip bile ew hapsine çıtığında dolardaki harekete bakın. Bu kadar hassas olmamalı piyasa
full member
Activity: 448
Merit: 124
Ekonomide alınan kararlar pekte doalrın ateşini söndürecek cinsten gözükmediği için daha biraz yolu var gibi duruyor.
newbie
Activity: 92
Ben yinede oldukça iyimserim 4,4 gibi sabitleneceğini düşünüyorum.Görelim bakalım ne olacak.

o rakamlarda sabitlenmesini ben geçtim o rakamlara düşmesi bile mucizedir. yıl sonuna yaklaştıkça daha da yükselmeye başlayacaktır doların değeri. Tabi umarım yanılırım.
newbie
Activity: 28
Ben yinede oldukça iyimserim 4,4 gibi sabitleneceğini düşünüyorum.Görelim bakalım ne olacak.
newbie
Activity: 63
dolar her yükseldiğinde başlık açmak saçma değil mi millet. her gün 2 başlık açarsak ne olur buranın hali?
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Son aylarda şaka maka iyi oynadılar dolarla. 10ar kuruş birden artıp azalıyor. Böyle bir durumu yakın geçmişte görmemiştim. Piyasa faiz arttırımı bekliyormuş o anlaşıldı kısaca. 4.90 taban yapacak gibi bu gidişle.
full member
Activity: 630
Merit: 103
rekor üstüne rekor kırılıyor artık doları 5 liraya sabitlemiş gibi düşünerek hareket edebiliriz birkaç ay için. sonra 6-7-8 diye gidecek zaten çünkü ülkede borçtan ve yabancılara bağımlılıktan başka artan yükselen birşey yok
newbie
Activity: 92
Faizi düşürmekten başka bir düşünceleri yok. Tamam faizi düşürün bizim istediğimiz de o ama onu hadi kardeşim düşürün diye düşüremezsin. Gerekli çalışmaları yapman gerekiyor. Faizi düşürürken veya sabit tutarken oluşabilecek sorunları çözmen gerekiyor. Bunlar yapılmadan sen sadece faiz ile oynarsan olacağı budur.
newbie
Activity: 14
Faiz artışı beklentisi gerçeklesmedi bir anda yüzde üç yükseldi. bakalım nerde duracak.
member
Activity: 238
Merit: 10
Yine bir yükseldi tam yükseldi. Bundan sonraki yükselişler artık 5 bandından da yukarı çıkartır doların değerini. Politikalar gözden geçirilip acilen reform yapılması gerekiyor.
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Ne yazık ki bu yükselişler hala suni olarak görülüyor. Yöneticilerde herşeyin farkında ama bu zamana kadar yaptıkları hatalar yüzünden elleri kolları bağlandı.
CAH
newbie
Activity: 103
Türkiye'nin borcu son birkaç saat içinde 90 milyon lira daha arttı. bu 20 kuruş birilerinin gözünde ne kadar abi ne olacak olsa bile borcumuzun büyüklüğüne göre etkisi bu işte.
full member
Activity: 434
Merit: 112
Faizin arttırılacağı düşünülüyordu piyasa bu devamlı gelen faiz arttırımlarına alışmıştı. O faiz arttırımını alamayınca etkisini doğrudan gösterdi.
newbie
Activity: 3
telefondan takip ettiğim bir uygulamadan aldığım haber ile en son olarak yapılan PPK toplantısı sonucu doların 4.76 ya çıktıydı ve bundan bir saat sonra gelen yeni bildirim ile dolar 4.91 olduğunu öğrendim. Dış güçler (!) nasıl kuvvetli oynuyorlarsa artık anlık 20 kuruş artıyor.
Pages:
Jump to: