Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 14. (Read 1988 times)

full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
hsbc yatırımcılarına dolardan çıkmayın uyarısında bulunmuş, nitekim ben de 7 dolar olmasa bile 5.7 gibi rakamları 1,5 ay sonra göreceğimiz kanaatindeyim, dolarda paramız olduğu için yakından takip ediyorum.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
Valla ekonomi bu gidişle çökecek bu günleri bile arayacağız gibime geliyor.
full member
Activity: 602
Merit: 118
Eski bir belediye başkanı 24 hazirandan sonra piyasaya 30 milyar dolar sürünce göreceğim doların fiyatını demişti. Ne oldu hani nerede piyasaya sürülecek olan dolar. Düşen birşey değişmez kısa vadede gazını alsan bile sonu kötü. Betonla gelen yükselmenin sonu belli. Ben yakın zamanda büyük inşaat şirketlerinin batmasını bekliyorum. Dolar en çok onları vuracak gibi.
member
Activity: 546
Merit: 10
doların iki lira olduğu tarihlerde dolar bize nasıl pahalı geliyordu ve sonraki 3-4'ü gördük ve alışmışsak 5 liraya da alışacağız. ama bu hayat pahalılığı bizi hep zorlayacak mı? türk lirasından sıfır atsak durum lehimize mi olur. bilemedim.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
Sürekli dolar yukseliyor sürekli birileri oyun oynuyor deniyor oyun belli uretmiyoruz güvensizlik had safhada cebimizdeki para sürekli eriyor.
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.

Kaç kaç : )

Arkadaş hangi ilacı maddeyi alıp bu kafayı buluyorsunuz merak ediyorum : ) 7-24 atv sabah vb takip ediyorsun sanırım : ))

hocam bir arkadaş yazmıştı buraya, ATV'ye göre marsa koloni kuruyoruz ve uçan uçak gemimiz hazır  Cheesy
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Fitch'in ülkemizin kredi notunu indirmesi döviz piyasasında fiyatlandı mı çok yakından takip etmediğim için bilemiyorum, döviz ucuzken sağa sola bol bol harcadık şimdi kıtlık var ne beklenir.
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
dolar pahalı olduğu için türk şirasıyla bitcoin bile alamıyoruz her yönden etkiliyor doların bu denli artması hiç iyi yere gitmiyor bu durum.
jr. member
Activity: 144
Merit: 1
az bi dolar borcum vardı arada para 150 tl zarar ettirdi lan arkadaş daha fazla borcu olan arkadaşlara allah kolaylık versin sabırlar versin vallaha
hero member
Activity: 980
Merit: 500
FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]
Bence yıl sonuna kadar 6 tl yi bulacaktır. Belkide daha fazla 8'e kadar yolu var. Piyasa yatırımcıları damadın iş başına getirilmesini hiç olumlu bulmadı. Zaten tedirgin ve kırılgan hale gelen piyasa iyice koptu bu açıklamadan sonra. Umarım hükümetimiz artık doğru adımlar atar ve güven ortamı oluşturur.
full member
Activity: 686
Merit: 101
Doların son 1 yıldaki hareketi herşeyi gösteriyor zaten aralıksız ralliye çıkıyor hale düzgün sabit bir ekonomi politikası yok. Bu gidişle 6 ya da gider
member
Activity: 364
tam güzel bir bilgisayar toplayım dedim dolar yine şaha kalktı düşüş artık çok zor olur 4.50 -5 sevıyelerınde gider gelir ihracat yok ülkede
full member
Activity: 756
Merit: 104
Dolar artık önü alınamaz bir halde hareketler sergiliyor ne yapılsa durmuyor köklü bir ekonomik revizyon şart yani üretim teknolojilerine önem verilmeli ithalat ihracat dengesi ihracat lehine bozulmalı
newbie
Activity: 31
Merit: 0
uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.

Kaç kaç : )

Arkadaş hangi ilacı maddeyi alıp bu kafayı buluyorsunuz merak ediyorum : ) 7-24 atv sabah vb takip ediyorsun sanırım : ))
newbie
Activity: 168
5 liraya fena alıştık. hani 6 liraya gelse ona da alışırız. hani gelecekte doları 10 lira mı 1 liramı görmek daha olası. kriptolardan parayı vuracaksın ve hiçbir şekilde böyle durumlarda etkilenmeyeceksin. veya türk lirasında kalmaya devam edip enflasyona, hayat pahalılığına yeni düşeceksin.
newbie
Activity: 29
Meydanlara çıkıpda doları düşüreceğiz demekle olmuyor. Moody's geliyor senin kredi notunu düşürüyor sonra çıkıp onların yaptığı iş beni ilgilendirmez diyorsun ama senin merkez bankan dünya bankasından para istersen o kredi notuna bakıyor ardından da halkın kredi sonucu verdiği paranın çoğu yurt dışına gidiyor. Sonrasında ülkede ohal var yabancı yatırımcılar neden gelip de yatırım yapsın. Onu da geçtim gel tarım ülkesiyiz de sonra tahılı bile yurt dışından ithal et bunların hepsi ülkeden para çıkışına neden oluyor ve bunun sonuçları da acı bir şekilde bize vuruyor.
full member
Activity: 630
Merit: 102
Artacak malesef daha çok artacak. Her şeyimiz ithal oldu , fabrikaları kapatıyoruz, üretim yok. Haliyle gelişmeyi bekleyemeyiz. Kripto para borsasına girdiğimde dolar 3.80 falandı sanırım piyasa eridiğinden hodl da bekletiyorum sırf yatırımlarım eski fiyatına gelse bile dolar sayesinde kar etmiş olucam (ne yazıkkı)
member
Activity: 364
GR
Yine dolar ile ilgili bir baslik yine benzer seyler.  Dolarin bu ulkede dusmesi hali hazirdaki politikalarla pek mumkun degil. Gunluk yapilan siyaset ile bu ulkede dolar hep yukselir.
member
Activity: 336
bence dolar dahada artabilir  hükümet aynı hükümet politikalarını değiştirmezse ve eski hümümet politikarinı devam ederse ki son 2 dönem dolar sürekli arttı son zamanlarda çok hizli bir şekilde arttı yeni önlemler alınmazsa ki politikalar aynı faiz artıgı için   dolar büyük ihtimal artacaktır güven olmazsa diş devletlerdeki yatırımcı ne diye gelsin ki gelmez hali ile de dolar uçarrr diye  düşünüyorum
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Üretime yatırım yapılmadığı sürece kimse doların düşmesini beklemesin. Ülkeye giren o kadar parayı biz beton binalara gömdük hala da gömüyoruz. O yüzden Tlniz varsa dolar alın, üretime yönelik bir çaba sarf edildiğini gördüğünüz anda da bozdurun.
Pages:
Jump to: