Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 12. (Read 1988 times)

sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
dolar 5i görmesin diye küçük küçük önlemler alıyorlar bence. yani önceden olduğu gibi çıkarsa düşürelim değil, yükselmesin dengede kalsın politikası hakim gibi.

doların 5 tl'ye çıkmaması için alınan o küçük küçük önlemler yüzünden zaten doları yakın zamanda 6 tl olacak. Bu adamların yıllardır aldığı günübirlik ve hatalı çözümler yüzünden dolar bu seviyelerde değil mi

aynen oyle.
4 olmasın diye ellerindne geleni yaptılar.faiz arttırımı merkez dolar reservleri ne varsa kullandılar.aslında uzun surede tuttular 4 un altında.
ama 4 oldugu anda koptu gitti.4 tl de direnç dediler.dolar 4 tl de hiç durmadı.ezdi geçti.
şimdi 5 olmasın diye ugrasıyorlar.hep aynı senaryo şimdide bakın görün 5 tl yi bypass edicek direk 6-7 olacak.
member
Activity: 308
Merit: 11
dolar 5i görmesin diye küçük küçük önlemler alıyorlar bence. yani önceden olduğu gibi çıkarsa düşürelim değil, yükselmesin dengede kalsın politikası hakim gibi.

doların 5 tl'ye çıkmaması için alınan o küçük küçük önlemler yüzünden zaten doları yakın zamanda 6 tl olacak. Bu adamların yıllardır aldığı günübirlik ve hatalı çözümler yüzünden dolar bu seviyelerde değil mi
newbie
Activity: 150
Merit: 0
geçen sene dolar 5'i geçecek dediğimde bana kimse inanmamıştı.şu an bankada %30 a yakın kar ettiğim dolarım beni mutlu ediyor.
newbie
Activity: 70
newbie
Activity: 84
Doların düşmesi için buradan bir kişi bir tane sebep öne sürebilir mi? süremez. işte o sebep gelene kadar yükselmeye devam edecek.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Bu yıl bitmeden 5.5 olur mu acaba diye düşünüyorum ben de kara kara. Bu saatten sonra düşürmeleri imkansız gibi zaten 4'ün altına özellikle de.
jr. member
Activity: 182
Merit: 4
4.95 tl'ye yükseldikten sonra tekrar gazı alındı. şu sıralar tekrar 4.80 tl'ye kadar düşürdüler. yakın zamanda tekrar bir yükseliş gelir diye düşünüyorum.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
Olumlu veriler gelmeye başladı bakalım neler olacak.
legendary
Activity: 2086
Merit: 1631
Teknolojik olarak rekabet edip katma değeri çok yüksek ürünleri ihraç edemediğiniz sürece 21. yüzyılda gelişmiş ekonomilerle yarışma şansınız yoktur. Maalesef siyasal İslam'ın

etkisinde kalmış toplumlar, yaklaşık 500 yıldır kayda değer bir icat yapamadılar. Türk toplumunun da, ki Ortadoğu coğrafyasının ve yeşil kuşak gibi ABD bazlı projelerin de 

etkisi büyüktür kuşkusuz, temel sorunu budur.
jr. member
Activity: 74
Merit: 1
Eylüle kadar 5.25 liraya ulaşır. Eylül ayı geçtikten sonra da tekrar ivme kazanacaktır. Özellikle aralık ayına kadar hızla yükselecektir.
member
Activity: 364
Merit: 10
GR
Dolar 3.ceyrek sonu 5.25 civari bir seviyeye ulasacaktir.  Ekonomik surecler ceyrek ceyrek isledigi icin 2.ceyrekte gordugumuz olayin bir benzerini daha gorebiliriz.
member
Activity: 406
Ekonomi kırılgan olduğu için her olumsuz haber yukarı yönlü sert bir şekilde fiyatlanıyor, bu günlerin acısını uzun vadede yaşayacağız.
newbie
Activity: 84
Dolar dusmeyecegini tahmin ediyorum. Kesinlikle dolar her zaman yuksek olarak devam edicek ama ne olacagida belli olmaz bir yukari cikiyor bir dibe vuruyor. Ama benim tahminim dolar dusmez 4.80 ve 4.90 dan yukari cikmayacagini da belirtiyorum. Ama piyasa durumu nasil bir yol izler onuda bilmiyoruz. Bence bir yerde sabitlemeleri en iyisi. Dolar en cokta ithalat ihracat i etkiliyor. Insallah hersey duzene oturur herkes kazanir.
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Olmuyor öyle işte o rakamı al öbür tarafa koy, berikini öteye koy, ülke ekonomisini gözler önüne seren rakamlarla kağıt üzerinde oynayarak nereye gidebiliriz.
member
Activity: 294
Yaz doneminin sona ermesiyle doviz daha da yukselebilir. Su an en azindan belli bir Turizm geliri ile doviz girdisi saglanabiliyor. Yatirimcilar zaten hizla paralarini cekiyorlar. Maalesef TL bakimindan gelecek karanlik. ABD ve Cin arasindaki ticaret savasinda aslinda Turkiye akilli olursa kapidaki krize care bulabilir ancak bu yonetimle isi cok zor gorunuyor.
member
Activity: 406
Fitch'in fiyatlaması muhtemelen geçtiğimiz hafta yapılmıştı, küçük geri çekilmeler olsada düşüş için hiç bir neden yok.
newbie
Activity: 25
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Cuma günü Türkiye'nin kredi notunu "BB+"dan "BB" seviyesine indirdi, not görünümünün "negatif" olduğunu duyurdu. Tabi bunun üzerine piyasalar olumsuz etkilendi. Burada dikkat edilmesi gereken konu Fitch not indirimi için gerekli argümanların oluştuğuna kanaat getirdi ve kredi notunu indirdi, ancak asıl önemli olan kredi notunun indirilmesinden ziyade, görünümün negatif olarak belirlenmesidir. İlerleyen dönemde ekonomide yüksek enflasyon, yüksek cari işlemler açığı, yüksek Hazine borçlanması, para politikasının güvenilirliği gibi konularda çözüm odaklı reformist aksiyonlara giremezsek kredi notunun daha da düşebileceğini görüyoruz. Yani böyle giderse dolar 5 ve üzerini yakın zamanda görecektir.  Sad
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
Herifler enflasyonu düşürmek yerine enflasyonu hesaplayan kurum olan Tuik'i nasıl kendimize bağlarızın peşine düşmüşler vallahi ağlanacak halimize güler olduk.

valla bağladılar her şeyi kendilerine, içlerinde patlayacak mı bakalım..
hero member
Activity: 736
Merit: 504
Herifler enflasyonu düşürmek yerine enflasyonu hesaplayan kurum olan Tuik'i nasıl kendimize bağlarızın peşine düşmüşler vallahi ağlanacak halimize güler olduk.
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
kaç gündür hala aynı değeri koruyor dolar bakalı hafta başında nasıl bir yol izleyecek umarım dahada yükselmez.
Pages:
Jump to: