Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 15. (Read 1988 times)

newbie
Activity: 84
Merit: 0
Eğer bu senede insanımız gerçekten nasıl bir sıkıntı olduğunu anlayamazsa yada anlasa bile bunun ekonomiden kaynakladığını anlamazsa bir daha bu ülkenin toparlayabilieceğini sanmıyorum .
full member
Activity: 406
Merit: 101
bakmayın şimdi yaz sezonundayız ısınma yakacak gibi dertlerimiz yok. akaryakıt fiyatları zam yemeden daha ne kadar dayanabilecek merak ediyorum. hele bir kış gelince doğalgaz elektrik gibi kalemlere de kol gibi düzenlemeleri getirirlerse baharı zor görürüz
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
Bu piyasanin en guzel yanida dolar yukselisinin isimize yaramasi sanirim ayi piyasasinda bile paramiz artiyor iyi is. karli is.
sr. member
Activity: 714
Merit: 250
Doların bu gidişi zaten bağıra bağıra geldi hala net bir direnç yada politika yok yani benim görebildiğim yok. Herkes harcamalrına dikkat etmesi lazım
hero member
Activity: 1876
Merit: 524
Dolar seçime kadar 5 olur diyordum biraz geçikmelide olsa 5 tl oldu. Büyük ihtimal ile 6 tl'leri de göreceğiz ve dolara bağımlı bir ülke olduğumuz için durumumuz son derece vahim..
member
Activity: 268
Merit: 12
seçimden sonra düşecekti , piyasa düzelecekti , şu olacaktı bu olacaktı. hiçbir şeyin değiştiği yok her şey daha da kötüye gidiyor dolar olmuş 4.85 bunlar daha iyi günlerimiz
Ne ekonominin düzeleceği var ne de doların düşeceği. bu saatten sonra yapacak birşey kalmadı. sen eldekileri sat yatırım yapma üretme sonra dolar düşecek.
newbie
Activity: 196
seçimden sonra düşecekti , piyasa düzelecekti , şu olacaktı bu olacaktı. hiçbir şeyin değiştiği yok her şey daha da kötüye gidiyor dolar olmuş 4.85 bunlar daha iyi günlerimiz
newbie
Activity: 56
Kısa vadede 4.80 - 5.33 arasında rahatlıkla hareket edecek. Orta vadede kesinlike 5.30 - 6.20 arasında olacak ve uzun vadede ise düşüş beklenirken şuan tam nalamıyla hissedilmeyen kriz hissedilmeye başlanacak, o zaman ise ben sonunu 7.0 seviyelerinde görüyürum. Bu sadece bizi değil tüm düyna ekonomisini etkileyecek.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Yıl ortası 5 - 5.20 aralığını, yıl sonuna doğru ise 5.80 - 6.10 aralığını bekliyorum ve bu ihtimaller tıpkı geçen sene 4 - 4.30 tahminlerini yaptığım gibi hızlı bir şekilde de gerçekleşebilir. Üretim olmadıkça veya tüketimi karşılayamadıkça paramız değer kaybetmeye, hatta erimeye devam edecektir. Umarım ki kısa vadeli olarak bu zor günleri atlatır ve uzun vadeli dönem içerisinde ciddi bir üretim aşamasına geçebiliriz. Üretim arttırılmadıkça, ülke içerisinde ve dünya ilişkilerinde politik huzur sağlanmadıkça 4 TL bandı bile imkansız olacaktır. Ciddi bir üretim ile siyasi bir düzen sağlanması durumunda ise yeniden 3 seviyeleri hayal olmayacaktır.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Doları tutmaya çalışıyorlar fakat ancak bu kadar tutabiliyorlar. Eğer yakında yeni bir düzenleme gelmez ise dolar euro yu da geçer düşüncesindeyim maalesef.
full member
Activity: 504
Merit: 102
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Ben sanmıyorum uzun sürede düşeceğini hazıra dağlar dayanmaz eninde sonunda patlayacaktır. 10 yılda çökertilen ekonominin toplanması 25 yıl

Halk o ekonomi çökerken de kan ağladı şimdi daha fazla kan ağlayacaktır. Önümüzdeki 25 yıl çok daha sancılı geçecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bile bile lades hocam halk kendi istiyor. Heryer banane dolardan ekmeği dolarla mı alıyoruz , ekonomi kötüyse para basın diye çomarlarla dolu
member
Activity: 322
Merit: 11
Ben sanmıyorum uzun sürede düşeceğini hazıra dağlar dayanmaz eninde sonunda patlayacaktır. 10 yılda çökertilen ekonominin toplanması 25 yıl

Halk o ekonomi çökerken de kan ağladı şimdi daha fazla kan ağlayacaktır. Önümüzdeki 25 yıl çok daha sancılı geçecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
full member
Activity: 504
Merit: 102
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
member
Activity: 322
Merit: 11
An itibari ile a haber tl dolar karşısında güçleniyor uçuyoruz kaçıyoruz yaşasın güçlü ekonomi. Aslında olan 4.83 e inen bir dolar 90.000 altında bir bist bunların da en büyük nedeni üretim yapamamamız daha doğrusu katma değeri yüksek olmayan şeyler üretttiğimiz ve bunların da çoğunun ham maddesi yurt dışından gelmesinden dolayı malesef cari açık çok çıkıyor.

A habere bakarsak ABD şu anda korkudan altına kaçırıyor. Ne yapacağını düşünüyor. Yeni başkanımızla beraber dünyayı bir korku saldı.
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
An itibari ile a haber tl dolar karşısında güçleniyor uçuyoruz kaçıyoruz yaşasın güçlü ekonomi. Aslında olan 4.83 e inen bir dolar 90.000 altında bir bist bunların da en büyük nedeni üretim yapamamamız daha doğrusu katma değeri yüksek olmayan şeyler üretttiğimiz ve bunların da çoğunun ham maddesi yurt dışından gelmesinden dolayı malesef cari açık çok çıkıyor.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
Ekonominin başına damat geçerse durum pek parlak değil kanımca . Ama bekleyip görmekte fayda var . İnşaat ekonomisinden üretime geçmek gerekiyor aksi halde durum hep daha kötüye gidecektir.
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.

uzun vadede sabitleneceği yer 10 lira, 3 lira değil neyin kafası bu? Dolarin olmasi gereken miktar 7 kusur zaten
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.
sr. member
Activity: 454
Merit: 252
Bu saatten sonra yapılacak hamlelerin pek bir önemi de değeri de kalmadı. Dolar yıl sonu 6'ya dayanır gibi geliyor. Üretmeyen sürekli tüketen bir toplumun eninde sonunda gideceği nokta budur ki bunlar iyi günler. Dolar 10 lira olduğunda paramız kağıttan değersiz olduğunda göreceğim ben bu adamlara oy verip bir tarafının kılıyım diyenleri. İhale alanı büyük vurgun yapıp bunlara destek olanı anlarım da kurban bayramında bile et göremeyen bu alt kesimdeki insanı sittin sene anlayamayacağım.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Takmayın bukadar ekmeği dolarlamı alıyorsunuz Cheesy

Umarım ironi yapıyorsunuzdur.

Enflasyonun gerçek oranlarını hepimiz görüyoruz. 1 liraya aldığımız her ürünün fiyatı en az 2-3 lira seviyesine çıktı. Fakirler fakirlikten ölmeye başlamışken zenginler ise uçuşa geçti.
Bütün bunlar sadece birkaç yılda gerçekleşti.

Eğer ironi değilse, millet bahçelerinde yuvarlanırken kekinizi yerken size afiyet olsun.
Pages:
Jump to: