Pages:
Author

Topic: ETHEREUM KAZMAK İÇİN GEREKENLER (sadece şuan bu madenciliği yapanlar cevaplasın) - page 2. (Read 37672 times)

copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
claymore miner indirin çok daha basit yeni başlayanlar bile zorlanmaz.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Merhaba;

Gayet yeniyim, forumu ve interneti karıştıra karıştıra giriş seviyesi bilgilere ulaşmaya başladığıımı sanıyorum. Şuan evimde deneme amaçlı iki adet referans tasarım RX480 8Gb ile Ethereum kazmak için kurulum yapıyorum. Özellike bu başlıktra okudukarım aracılığı ile çalıştığım ve konu ile alakalı olduğu için aradan uzun süre geçmiş olmasına rağmen yardımlarınızı rica ediyorum.

Yaptığım işlemler sırası ile alttaki gibidir.

1- Şimdilik ana karta bir adet USB riser ile tek GPU bağlı, sistemin kararlı çalıştığına emin olduktan sonra ikinci kartı eklemek niyetindeyim. Arkasından modifiye GPU bios işlemleri.
2- İlk olarak "http://cryptomining-blog.com/7844-new-ethminer-0-9-41-genoil-1-0-8-windows-binary/" adresinden miner'ı indirdim.
3- "Coinotron"dan hesap açıp miner tanımladım.
4- "Coinotron Help" bölümünde "ethminer -G -S coinotron.com:3344 -O username.workername:workerpassword" komut satırını girilmesini isteniyor, bu da tamam.

Başlık içinde bir *.bat dosyasında bahsediliyor, nereden edinebilirim? Bu*.bat dosyası ve miner ile ilgili bir yerlerde bir şeyşer yapılması gerekiyor sanırım. Konu ile ilgi bir link varsa yardımcı olabilirmisiniz rica etsem?

İyi dileklerimle
Komut satırı bat dosyasına girilecek not defteri ile komutları yazıp hadikazmaya.bat diye kaydedeceksin.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Gayet yeniyim, forumu ve interneti karıştıra karıştıra giriş seviyesi bilgilere ulaşmaya başladığıımı sanıyorum. Şuan evimde deneme amaçlı iki adet referans tasarım RX480 8Gb ile Ethereum kazmak için kurulum yapıyorum. Özellike bu başlıktra okudukarım aracılığı ile çalıştığım ve konu ile alakalı olduğu için aradan uzun süre geçmiş olmasına rağmen yardımlarınızı rica ediyorum.

Yaptığım işlemler sırası ile alttaki gibidir.

1- Şimdilik ana karta bir adet USB riser ile tek GPU bağlı, sistemin kararlı çalıştığına emin olduktan sonra ikinci kartı eklemek niyetindeyim. Arkasından modifiye GPU bios işlemleri.
2- İlk olarak "http://cryptomining-blog.com/7844-new-ethminer-0-9-41-genoil-1-0-8-windows-binary/" adresinden miner'ı indirdim.
3- "Coinotron"dan hesap açıp miner tanımladım.
4- "Coinotron Help" bölümünde "ethminer -G -S coinotron.com:3344 -O username.workername:workerpassword" komut satırını girilmesini isteniyor, bu da tamam.

Başlık içinde bir *.bat dosyasında bahsediliyor, nereden edinebilirim? Bu*.bat dosyası ve miner ile ilgili bir yerlerde bir şeyşer yapılması gerekiyor sanırım. Konu ile ilgi bir link varsa yardımcı olabilirmisiniz rica etsem?

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 742
Merit: 501
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SET setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT = 100

ethminer.exe --farm-recheck 400 200 -G -F http://eth-ru.dwarfpool.com:80/walletadresim/rigismi/[email protected]

farm recheck i genelde 200 yapıyorlar, ama 400 de olabilir galiba
newbie
Activity: 43
Merit: 0
Windows un gereksiz servislerini kapatınca 3 gb ram yetiyor. ama bazen sorun da çıkartıyor.

Abi Dwarfpool kazayım dedim ama Proxy ayarları konusunda sürekli sorun yaşıyorum

Batch dosyamdaki kod bu nerede hata yapıyorum acaba?

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SET GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT = 100

ethminer.exe --farm-recheck 400 -G -F http://eth-ru.dwarfpool.com:80/walletadresim/rigismi/[email protected]

full member
Activity: 238
Merit: 100
2 ay içerisinde çok ciddi artış oldu zorlukta. Karlılık aynı oranda düştü. Bu kadar kısa sürede olanlara bakılırsa, gpu miningin ömrü fazla uzun olmayacak ether de.
hero member
Activity: 714
Merit: 500

Kartım Amd radeon r9 280x
1000mhz de kart sıcaklığı kapak açıkken full miningde 65-67 derece fan %75 fan          (18-20 MH)
1250mhz de full miningde 69 derece yanlız fanı %90 yaptım. en optimumu bu oldu gibi. (23-24 MH)
Daha fazla olunca sıcaklık 80 i geçiyor.
Belki ek soğutma k için sirkülasyon fanı bağlamak lazım. Gerek yok böyle çalışsın. Ortalama 23-24 MH güçle kazıyor. (Bazen 28 e çıkıyor bazen 20 ye düşüyor.)

1250 MHZ için karta kaç volt veriyorsunuz stabil çalışması için ?

Ben %5 lik bir voltaj artışı verdim ama optimum bu mudur bilmiyorum. Ayrıca kasadaki soğutma fanını kartı soğutacak şekilde yerleştirdim. Bu şekilde sıcaklık 74 - 75 derecelerde  otomatik fanda %80 civarında çalışıyor.
Düşünceme göre eğer kart daha fazla istese otomatik fanı artırır. Sistem kendini 75 derecelerde tutmaya çalışıyor.
eski olan 2. kartımı takınca kart 80 derecelere çıktı hava sirkilasyonu yeterli olmadı bu yüzden 2. kart çalışmamı tamamlayamadım. Bat dosyasında 2. kartı nasıl tanıtacağımıda çözmüş değilim açıkçası.
Ayrıca zorluk sanırım yükseldi eth kazanda azalmış gözüküyor. cointoron da 220 gh kazım 192 ye düşmüş. zorluk 31k idi 34k ya çıkmış eski
efektif kazma değeri double minerde 21.200mh gözüküyor ama kazım aralığı 16-22 mh olarak grafite görüyorum.ortalama 18mh olarak kazım devam ediyor. zorluk 31k da iken 22mh ile 30mh arasında görüyordum grafiği. yani ortalama 23-24 mh idi. ama artık o değerleri alamıyorum.
eth fiyatı artı ama kazım zorlaştı. sanırım kartı roi sürem hesabımdan uzun olacak.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
1000mhz de kart sıcaklığı kapak açıkken full miningde 65-67 derece fan %75 fan          (18-20 MH)
1250mhz de full miningde 69 derece yanlız fanı %90 yaptım. en optimumu bu oldu gibi. (23-24 MH)
Belki ek soğutma k için sirkülasyon fanı bağlamak lazım. Gerek yok böyle çalışsın. Ortalama 23-24 MH güçle kazıyor. (Bazen 28 e çıkıyor bazen 20 ye düşüyor.)

bu hash değerleri miner üzerinden mi okuyorsunuz? pool üzerinden mi?

pool üzerindeki değerler bulunup gönderilen share değerler üzerinden hesaplanıyor ve fazla ya da az çıkıp dalgalanması bu yüzden.
miner üzerindeki hash değer ise efektif üretim hızı
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics

1000mhz de kart sıcaklığı kapak açıkken full miningde 65-67 derece fan %75 fan          (18-20 MH)

1250 MHZ için karta kaç volt veriyorsunuz stabil çalışması için ?
hero member
alpsea soyledigin sicaklık degerleri karttan karta değişir r7 370 80-100w çeken bir kartta belki sicaklik 60 ı geçmeyebilir ama bi r9 390 da bu olmaz die tahmin ediyorum...

Benim kapalı kasada hd 7790 kartim full o.c yapsan bile 62 yi gecmiyor...

Ama r9 390 da standartlar degerler ile bile 75-77 derecenin altina inmiyor...(Fan auto da iken) %100 fan olursa 72-73 e dusuyor ancak...yada benim bilmedigim birşeyler var...
Evet haklısınız üst düzey kartlar daha sıcak çalışıyor. Ben @penguenin kartları 370 olaraktan yorum yaptım. Ne oldugunu sormadim bile. Ama 390 olcagini dusunmuyorum kapalı kasada bide Smiley
7790 da alt sınıf 370 de alt sınıf kartlar. Yinede mining olmasa bile oyun için kullanılsa bile can/mal sağlığınız için en azından yan kapağı açın veyahut kapalı kasa içinde bir çok fan ile soğuk hava sirkulasyonu sağlayın ( yinede fayda etmez ) dediğim gibi elinizle kartın sıcak hava üfüren yerini bulun ve arkasının açıkta olduğuna emin olun.
Benim resimlerde gördüğünüz mining rig e taktigim 2 tane siktirboktan fan, kartlari -6 derece oynattı.
67-68' çalışan kartlar 61' geçmiyor..

copper member
alpsea soyledigin sicaklık degerleri karttan karta değişir r7 370 80-100w çeken bir kartta belki sicaklik 60 ı geçmeyebilir ama bi r9 390 da bu olmaz die tahmin ediyorum...

Ama r9 390 da standartlar degerler ile bile 75-77 derecenin altina inmiyor...(Fan auto da iken) %100 fan olursa 72-73 e dusuyor ancak...yada benim bilmedigim birşeyler var...
Evet haklısınız üst düzey kartlar daha sıcak çalışıyor. Ben @penguenin kartları 370 olaraktan yorum yaptım. Ne oldugunu sormadim bile. Ama 390 olcagini dusunmuyorum kapalı kasada bide Smiley
7790 da alt sınıf 370 de alt sınıf kartlar. Yinede mining olmasa bile oyun için kullanılsa bile can/mal sağlığınız için en azından yan kapağı açın veyahut kapalı kasa içinde bir çok fan ile soğuk hava sirkulasyonu sağlayın ( yinede fayda etmez ) dediğim gibi elinizle kartın sıcak hava üfüren yerini bulun ve arkasının açıkta olduğuna emin olun.
Benim resimlerde gördüğünüz mining rig e taktigim 2 tane siktirboktan fan, kartlari -6 derece oynattı.
67-68' çalışan kartlar 61' geçmiyor..
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012

r7 370 sıcaklık sabit 69 derece ne aşağısı ne yukarısı ilginç
hero member
Activity: 662
Merit: 501

hero member
Hocam bende tek kart var şu an fan %75 de çalışıyor sıcaklık 77 derece o.c olmadan. Sıcaklık sabit.pc kapağını açmadım normaldir diye ancak akşam eve gidince bakayım. 60 derece benim kart boşta çalışırken ki sıcaklığı. 1100 yapıp bir denicem ne değişecek az az artırayım duruma bakayım.
Of of cayır cayır yakıyorsun kartı. Zaten 90' kendi kapanıyor. Kapalı kasada mining çok sakat kartı boşver evi bile yakarsın..

Kart sıcaklığını 69 dan aşağı indiremedim. boştayken bile 60 derecede kapak açtım balkonda serin yerde full havalı yinede 69 derece anlamadım ki.
copper member
Hocam bende tek kart var şu an fan %75 de çalışıyor sıcaklık 77 derece o.c olmadan. Sıcaklık sabit.pc kapağını açmadım normaldir diye ancak akşam eve gidince bakayım. 60 derece benim kart boşta çalışırken ki sıcaklığı. 1100 yapıp bir denicem ne değişecek az az artırayım duruma bakayım.
Of of cayır cayır yakıyorsun kartı. Zaten 90' kendi kapanıyor. Kapalı kasada mining çok sakat kartı boşver evi bile yakarsın..
hero member
copper member
@Penguen : Kartlar hdmi ve monitör girisi olan tarafın tam tersinden sıcak havayı dışarı atar. Kartların arkasının boş olduğuna emin ol. Kasa içindeyse yan kapağını aç. Benim kartlar izmir sıcağında 60dereceyi gecmiyor %80fan.
Ekstra olarak hdmi girisi olan tarafa küçük fanlar takıp soğuk hava girişine katkıda bulun.
hero member
Kartin kapasitesini asarsan yanar dahi. Eger oc ile 90 dereceye cikiyorsa yada hata falan aliyorsaniz hic bulasmayin. Sinirlari zorlamanin alemi yok 1000 hz hizi 1100 yaparsin 3 5 derece fazla isinir 3 5 vatt fazla ceker ama asiri yuklenmek zarar verir

Hocam sanırım ben abartmışım 1000mhz 1500 yaptım ne bilim. Grin
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
Kartin kapasitesini asarsan yanar dahi. Eger oc ile 90 dereceye cikiyorsa yada hata falan aliyorsaniz hic bulasmayin. Sinirlari zorlamanin alemi yok 1000 hz hizi 1100 yaparsin 3 5 derece fazla isinir 3 5 vatt fazla ceker ama asiri yuklenmek zarar verir
copper member
Ben dual mining de full oc kullaniyorum kartlarim +5derece fazla ısınıyor sıkıntı olmadı şuana kadar. Herkes sallıyor bol keseden  Grin
Pages:
Jump to: