Pages:
Author

Topic: Ethereum Vs. Bitcoin - page 10. (Read 15018 times)

full member
Activity: 742
Merit: 140
February 15, 2018, 05:48:02 PM
Ben Ethereum yatırımcısıyım aynı zamanda mining yapıyorum.

BTC nin sorunları kesinlikle düzeltilmelidir diye düşünüyorum. Ne olursa olsun bir öncü ve efsane sonuçta.

Ether 1. olur yada olmaz ikisi de fiyatlandıktan sonra bence 1. olmak o kadar önemli değil.
member
Activity: 104
Merit: 19
February 03, 2018, 08:39:02 AM
BTC artık yaşlandı teknolojisi kaldırmıyor. Hiç kimse bir transfer için 30-40 + lira vermek istemez. Evet öncü olduğu için piyasada kalacak ancak bir altın gibi gerçek hayatta kullanılacağını sanmıyorum. Tabi teknolojisinde devrim yapılmadığı sürece.

Ancak eth çok farklı. Resmen ekran kartı piyasasını şekillendirdi ve teknolojisi de akıllı kontraktlar olan gerçek hayat problemini çözüyor.

Uzun vadede eth nin btc yi geçeceğini düşünüyorum. Tüm bu btc krizlerinde eth dimdik durarak resmen ben btcden bağımsızım bana güvenin diyor. Kendini kanıtlama çabasında
newbie
Activity: 26
Merit: 0
February 03, 2018, 03:50:07 AM
Bence ETH/BTC paritenin artmasinin sebeplerinden birisi bu donemde bircok Ethereum tabanli ICOlarin populerligi. Hem ETC tabanli olmasi hem de odemeleri ETH ile aliyorlar bu da ETH da hareketin artmasina yol aciyor.
newbie
Activity: 52
February 03, 2018, 02:38:11 AM
Peki beyler forumda yabancılar genelde bitcoin ile yapılan transferlerin çok yavaş olduğunu belirtiyor. Bu doğru mu? Eğer doğruysa bitcoin gündelik yaşamda kullanmak için çok elverişli olmayacak sanırım ve bunun yerine alternatiflerin oluşması lazım. Ethereum akıllı kontrat mantığı sayesinde bütün dünyanın kabul edebileceği bir para birimi oluşturulabilir mi?
member
Activity: 280
Merit: 10
February 02, 2018, 08:15:30 PM
ETH nini zirvede olduğunu düşünmüyorum, ETH nin alacağı hala çok yol var, bu yolları azimle geçecek ve yavaş yavaş olgunlaşacak, işte o zaman ETH nin çok aratacağını düşünüyorum
newbie
Activity: 23
February 02, 2018, 09:16:50 AM
Ethereum şuan kendi zirvesinde bitcoin ise dipte, bitcoini dipten satıp Ethereum alan arkadaşlar iyi düşünsünler bence.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
February 02, 2018, 07:40:01 AM
Ethereum güçlü bir rakip bitcoin için. Diğer alt coinler gibi değil.  Bir çok yatırım firmasının sistemine entegre olduğu için talep üzerine bağlı kalmadan kendini yükseltiyor. Kıyaslama yapmak doğru değil belki ama ethereum biraz daha talebi hızlı karşılaması sayesinde btcyi yakalama ihtimali yüksek. Uzun süre değerini korudu. Şimdi o da ciddi düşüşe geçti ama kısa sürede açığını kapatır diye düşünüyorum.
member
Activity: 96
February 02, 2018, 07:04:04 AM
parayı değerli ve geçerli kılan en önemli şeyler güvenlik, kabul edilmişlik ve işlevsellik.

bu açıdan bakıldığında bitcoin merkezsiz olma, güvenlik ve bilinirlik konularında kendini kanıtlamış durumda. işlevsellik konusuna gelince işlem hıozı günlük kullanım için ve micro ödemeler sayıca arttığında yeterli gelmiyor.

ethereum un merkezsiz olduğunu söyleyemeyiz. bunun dışında güvenlik konusunda en azından benim aklımda kalan birkaç aksama olmuştu. hız açısından ise bitcoine göre üstün. kabul edilmişlik oranı da yeterli düzeyde sayılır.

burada ikisini ayıran şey eğer hız ve fee ise etherden çok daha hızlı ve ucuz olan üstelik merkezsiz coinler var. mesela raiblock , litecoin ve daha bir sürü coin. merkezli coinlerden ise neo ripple gibi coinlerde etherden hem ucuz hem de hızlı.

o halde burada etheri öne çıkaran tek şey akıllı sözleşmeler diyebiliriz ki bu konuda da neo daha hızlı görünüyor.

sonuç olarak farklı kulvarlar açısından bicoin tahtını kaptırabilir ama he zaman orada duracaktır. tahtı devralacak olan ise kısa bir süreliğine ether olabilir ama ondan çok daha işlevsel coinler kısa sürede etheri de tahtından edecektir. bu crypto para deneyiminin başlarında sayılırız ve gün geçtikçe çok daha iyi coinler çıkacaktır.

ancak bu bitcoinin marketcapini etkilese ve kullanımı çok olmasa da altın her yerde altındır.

Bir sorum var burda, Ethereum'un merkezsiz olduğunu söyleyemeyiz derken neyi kastediyorsunuz?
madenciliğin tekelleşmesi mi? eğer böyle ise hacmi büyüyen herhangi bir coinde başa gelecek bir durum bu.
full member
Activity: 504
Merit: 103
February 02, 2018, 03:47:43 AM
Ethereum bitcoini bu aralar biraz zor yakalar çok uzun vadede düşünmek lazım bu olayı, Lighting Network bitcoinin fiyatını uçıurur gibime geliyor.
member
Activity: 196
February 01, 2018, 05:38:54 PM
Bitcoin liderliği elden bırakmayacaktır bence. Ethereum çok iyi gidiyor, düşüşe en fazla direnen coinlerden biri ancak bitcoini geçebileceğini sanmıyorum. En azından yakın zamanda bunun olma ihtimali yok gibi gözüküyor.
member
Activity: 280
February 01, 2018, 03:48:57 PM
Ben bunu bir vs olarak görmüyorum ben bunu tatlı bi rekabet olarak görüyorum,

mesleyede bu açıdan yaklaşmak lazım diye düşünüyorum, nihayetinde bunlar blok zincir tabanlı kripto değerler, 10 dolar olur, 10k dolar olur, bu onu geçer o bunu geçer,  düşer çıkar, önemli olan bu tatlı rekabetten ne elde edileceği, bence faydalı şeyler elde ediliyor.
member
Activity: 144
Merit: 16
February 01, 2018, 03:05:37 PM
Sene olmuş 2018 hala işte filanca coin bitcoini geçicek mi yenicek mi tarzında yorumlar görüyoruz. Hayır abicim öyle bir şey olamaz şöyle örnek veriyim; Hani cem yılmaz filminde avatar filminden alıntı yapıyordu ya, "işte o ağaç benim" diye. İşte o ağaç bitcoin.. Cool
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
February 01, 2018, 01:32:08 PM
Fiyat olarak şu günlerde ve orta vadede bitcoini yakalaması imkansız . Ana güven ve risk faktörünü konuşursak ethereum kesinlikle daha güvenli diyebilirim
member
Activity: 155
February 01, 2018, 10:44:45 AM
Marketcap olarak yakalayacağı düşüncesindeyim bitcoin acayip kıvranıyor suan yerini başka bir coinin alması an meselesi.
member
Activity: 106
Merit: 11
IPV6 Proxy | AWS Account
February 01, 2018, 10:18:55 AM
ETH'in BTC'yi geçme olasılığı yok gibi çünkü herkes b'den önce a'yı bilir ve onu benimser.
Hele de şimdi herkes BTC'yi benimsemiş ve kazanmakla uğraşırken. Birçok büyük para babası / firmalar vs yüklü miktarda BTC'ye yatırım yaptığından izin vermezler 1.likten düşmesine he nolur ellerindekini satarlar bir anda 4-5bin BTC olur piyasada o zaman taban seviyesine yaklaşır ordan bir daha alırlar alır başını gider ki bu da 3-5 günde olur.
Harici olarak ETH'un BTC'yi geçmesi mümkün değil  değersel olarak.
newbie
Activity: 12
February 01, 2018, 08:35:29 AM
bitcoin artık teknoloji olarak sıkıntı da yetmiyor .
ethereum da o kadar matah bişey değil. yeni projeler cyrptolar daha mantoıklı ve daha güvenli.
ayrıca da kazandırma ihtimali yüksek.
bitcoin hele iyice forex oldu...
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
February 01, 2018, 07:21:22 AM
Ethereum uzun vadede güven verdiği için yatırımcıya kendine çekmeye devam ediyor. Btc dominance da bu sebeple kan kaybetmeye devam ediyor.
Ama hala bana btc izin verdiği için bu böyle gibi geliyor.

Hocam aslında bu btc izin verdiği konusuna kısmen katılıyorum. Şu an bence balinalar düşük tutarlardan güzelce toplama yapıyorlar 12 k bandına kadar alım yapıp fiyatı 9 k lara düşürmeleri ve bu şekilde bir süredir devam etmeside gayet net belli ediyor. Btc illaki büyük bir sıçrayış er yada geç tekrar yapacak, ama ethereum bu arada yatırımcıların sepetinde btcden bir miktar yer almış oldu ve bu yeri bundan sonra kaybetceğini düşünmüyorum.Bu noktadan sonrası çokta btc nin izin verdiği kadar olayından çıktı bence.   
newbie
Activity: 196
February 01, 2018, 05:37:44 AM
Ethereum uzun vadede güven verdiği için yatırımcıya kendine çekmeye devam ediyor. Btc dominance da bu sebeple kan kaybetmeye devam ediyor.
Ama hala bana btc izin verdiği için bu böyle gibi geliyor.
newbie
Activity: 12
January 31, 2018, 09:24:22 PM
Ethereum'u bende seviyorum, guzel ekmek yedirdi bize ama;

Ethereum'un scaling i bitcoinden daha kotu durumda, ki ethereum insanlar arası kullanilmak icin cıkmıs birşey degil, esas kullanım amacı smart contractlar, bu durumu daha da vahim yapıyor. Afedersiniz ama sikimsonik bi kedi oyunu bile ethereum networkde sıkıntıya sebep oldugya sadece bir dusunun aynı yogunlukta 100 tane veya 1000 tane kontrat calıstıgını.

Ethereum yogun olarak kullanılıcak buna suphem yok ama, ethereum piyasaya scaling'in aslında ne kadar onemli oldugunu, er yada gec her coinin bu sorunlarla yuzlesecegini de gosterdi/gosterecek.

Bitcoin scaling i buyuk olcude cozdu, segwit ve LN ile, insanlar kullanmaya basladıkca(daha dogrusu oncelikle borsalar ve cuzdan gelistiricileri) bitcoinin aslında bu problemi nasıl cozdugune insanlar tekrar dikkat etmeye baslayınca olaylar gelişecek.

full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
January 30, 2018, 08:53:16 PM
Ethereum 'un en büyük avantajı hızlı olması gibi görünsede aslında daha hızlı coinlerde var aslında ethereum u ayıran en büyük özelliği erc20 altyapısı.Birçok firmanın erc20 altyapısıyla ico yapması özellikle ethereum u ayakta tutan en büyük etkenlerden. Diğer yandan sağlam adımlarla ilerlemesi zırt pırt çatallaşmaya gitmemesi de stabilliğini korumasına yardımcı ve güven veren diğer bir yanı.Eth inde eksikleri var fakat kararlı adımlarla eksiklerini gideriyor.Zirveye ulaşmasa bile zirvenin hep yakınında olacaktır.
Pages:
Jump to: