Pages:
Author

Topic: Ethereum Vs. Bitcoin - page 8. (Read 15033 times)

jr. member
Activity: 238
Merit: 3
March 21, 2018, 01:48:16 PM
Uzun vadede eth bitcoini ciddi manada yakalabilir ( market hacmi olarak ) ama yinede ne olursa olsun bitcoini geçeceğini pek sanmıyorum.
member
Activity: 322
Merit: 10
March 21, 2018, 08:11:31 AM
Eth 1000 dolarin uzerine cikinca biraz umutlanmistik kafa kafaya gelecegine fakat btc nin dususunden cok kotu etkilendi..  Bu da kafa tutamayacagini gosteriyor bir nevi.  Sene icerisinde 2k nin uzerine cikacagini bende dusunuyorum ama hepberaber gorecegiz...
member
Activity: 260
March 21, 2018, 07:58:51 AM
Benim düşüncem Etherum'un bu sene sonuna kadar 4.000 dolar seviyelerine gelebileceğidir. Bitcoinde işlem süresi,işlem hızı olarak ve daha düşük komisyon ücretleri olması halinde Bitcoinin daha da değerleneceğini düşünmekteyim. Bitcoin günümüzde digital dolar gibidir.
newbie
Activity: 154
Merit: 0
March 21, 2018, 04:01:41 AM
etherium daha yeniliçi ve başarılı bir coin kesinlikle btc nin sonu gelicek ve işte o gün etheriumcular piyasayı ele geçirecek.
newbie
Activity: 30
March 21, 2018, 01:48:07 AM
Bitcoin sene sonuna doğru patlamaya geçecek gibi , şuan için izlemedeyim yükselişi Smiley
jr. member
Activity: 126
Merit: 5
March 02, 2018, 06:26:24 PM
Bir çok mesajda Bitcoin ve Ethereum'un yapısal farklarından bahsedilmiş. Temel sorun ölçekleme - scalability iken Bitcoin yazılımcıları bu yönde çalışma yapıyor gözüküyor. Ben her halükarda BTC, ETH ve NEO'nun her crypto portföyünde çok uzun vadeli bulunması gerektiğini düşünüyorum.
member
Activity: 518
March 02, 2018, 05:58:49 AM
bitcoin ağacın köküyse, etheryum ağacın dalları, genel anlamda ikisininde farklı farklı işlevi görevi var,
newbie
Activity: 56
February 28, 2018, 06:32:56 PM
Bitcoin bir ilk, öncü, mihenktaşı ve şu an için piyasayı kontrol eden para birimi. Ethereum ise daha hızlı ve daha geniş çaplı bir teknoloji. Uzun vadede bitcoini tahtından edebilir. Ama ne kadar uzun vadede bilinmez Grin
full member
Activity: 210
Merit: 100
February 28, 2018, 09:39:31 AM
elma ile armutu karşılaştırmak gibi bir eşy bu. fiyat olarak farklılaşabilirler fakat teknoloji olarak çok farklı yapıları var. bunu göz önünde bulundmranız gerekiyor. yatırım yaparken bunu değerlendirin derim. eth bana göre daha iyi bir teknoloji.
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
February 26, 2018, 04:46:34 PM
ethereum bırakın bitcoini yakalamayı onu 10 a katlayacak diye düşünüyorum, çok daha farklı bir konuma gelecek ethereum, bunun yanında oax gibi merkezi olmayan borsalarda, bu büyük okyanustan 1 kaşık bile alsa, çok çok büyük rakamlara ulaşırlar bence
jr. member
Activity: 434
Merit: 1
February 26, 2018, 04:21:28 PM
çok yakalayabilecekmiş görünmüyor, genel olarak  marketin hacmini hala bitcoin oluşturuyor. bu durumda çok gerçekçi olmasını bekleyemeyiz.
newbie
Activity: 15
February 24, 2018, 03:55:53 PM
Scam olmayan herhangi bir altcoin.
jr. member
Activity: 230
Merit: 2
February 24, 2018, 02:21:13 PM
bu konuları ne kadar zamandır takip ediyorsunuz bilemem ancak btc veya benzer diğer kripto paraların çıkış noktası fiat a bağlı bir emtia olmak değil, değerin kendisi olmaktır. yani değişim aracı olarak fiat yerine kullanılabilmektir. zaten işin mottosu "be your own bank" tir. maalesef bugün insanlar fiat bazında kazanç sağlanabilecek bir mal olarak bakıyorlar bu piyasaya. bu da fiat bağlantısı kesilirse şu olur yada devletler şöyle yaparsa böyle olur falana gidiyor.

bu piyasada iki tür insan vardır; idealistler ve kapitalistler

idealistler, başından beri bu teknolojileri takip eden, geliştirmeye çalışan ve gelecekte bir gün fiat a ihtiyaç olmaksızın bir değiş-tokuş aracı olarak kripto paraları kullanabilmeyi hedefleyen insanlardır.

kapitalistler, idealistler tarafından ortaya konulan ürünün fiyatlanmasından fayda sağlamaya çalışan insanlardır.

hepimiz yukarıdakilerden biriyiz.

bu piyasa silkroad ın fbi tarafından çökertildiğini de gördü, çin in kripto paraları banlamasını da gördü, mtgox olayını da gördü. bu tür dış faktörler sadece kapitalistleri korkutur. idealistleri korkutansa daha ziyade teknik sorunlardır.

değindiğin bazı noktalara katılmakla birlikte direk daha çok "kapitalist" bakış açısına prim vermişsin gibi. oysaki bu teknolojiyi sunan kapitalist bakış açısı olsaydı zaten bugün buralarda bunları konuşuyor bbile olmazdık.

sonuçta internet de gayet mütevazi sermayelerle keşfedilen birşey, kapitalizm onunla da savaştı, şimdi kullanıyor ama en eski fikir de adım adım teknolojik gelişimi de orada. interneti facebook ve googledan ya da online alışveriş vs'den ibaret sanan insanların olması bu gerçeği değiştirmeyeceği gibi btc ve getirdği teknolojiyi para aracı olarak gören insanların olması altında yatan potansiyelleri- fikri değiştirmez. sadece yaygın adaptasyon için fiyatlandırma önemli dahga fazlası değil.

ek olarak: FBI-silkroad olayında bile aynı isimde olmasa da silkroad hala var. 

BTC vs ETH mevzusuna gelirsek, geleceğin ne getireceği hiç belli olmaz tabi ama, kişisel görüşüm btcnin daha uzun yıllar piyasa hakimiyetini koruyacağı. çünkü pek çok kullanıcı için btc hala piyasaya giriş basamağı. pek çok borsa hala takas çiftlerinde btcyi kullanıyor. tether gibi bir fiyaskodan sonra uzun süre de öyle kalacak gibi. eth cephesinde yaygın kullanım ciddi bir sınav gerektiriyor. ben ethereum bu sınavı aşamadan yerine gelen teknolojilerin işlem hızı, gizlilik, vs gibi konularda kendi çözüm önerileri ile ethereumdan ciddi pazar payı kapacağını düşünüyorum. yani muhtemelen daha uzun yıllar coinmarketcap'te birinci sırada btc göreceğiz.
jr. member
Activity: 434
Merit: 1
February 22, 2018, 02:55:35 PM
ethereum gerçekten bitcoini yakalayabilecek mi................?
newbie
Activity: 32
February 22, 2018, 11:58:27 AM
bitcoinin açıkları yüzünden piyasadaki bazı kişiler yakın zamanda büyük düşüşe geçeceğini söylüyor?Sizce onları dinleyip bitcoinden vazgeçip etheriuma yatırım yapmalı mıyım?
newbie
Activity: 146
February 21, 2018, 08:38:43 AM
bu konuları ne kadar zamandır takip ediyorsunuz bilemem ancak btc veya benzer diğer kripto paraların çıkış noktası fiat a bağlı bir emtia olmak değil, değerin kendisi olmaktır. yani değişim aracı olarak fiat yerine kullanılabilmektir. zaten işin mottosu "be your own bank" tir. maalesef bugün insanlar fiat bazında kazanç sağlanabilecek bir mal olarak bakıyorlar bu piyasaya. bu da fiat bağlantısı kesilirse şu olur yada devletler şöyle yaparsa böyle olur falana gidiyor.

idealistler, başından beri bu teknolojileri takip eden, geliştirmeye çalışan ve gelecekte bir gün fiat a ihtiyaç olmaksızın bir değiş-tokuş aracı olarak kripto paraları kullanabilmeyi hedefleyen insanlardır.

kapitalistler, idealistler tarafından ortaya konulan ürünün fiyatlanmasından fayda sağlamaya çalışan insanlardır.

bu piyasa silkroad ın fbi tarafından çökertildiğini de gördü, çin in kripto paraları banlamasını da gördü, mtgox olayını da gördü. bu tür dış faktörler sadece kapitalistleri korkutur. idealistleri korkutansa daha ziyade teknik sorunlardır.

Değişim aracı olarak fiat'ın yerine geçmeye çalışan bir sistemin bağımsız ve merkezsiz olması pratik ve teknik olarak olanaksızdır. Neden? Tüm BTC'nin büyük bölümünü elinde tutan kişi devlet regülasyonu olmazsa manipulasyonun dibine vuracaktır.

Devlet kavramı yapay değildir, birden fazla insan bir araya geldiğinde otorite (devlet) otomatik oluşur. Gelişmiş nüfuslu sistemlerde devletleşme kaçınılmazdır. Devletin gücü kendisine olan inançtan gelir. Sen, ben ve diğerleri devlete karşı mahremiyetimizden ödün vererek tabi oluruz. Karşılığında güvenlik, barınma ve yaşama hakkı elde ederiz.

BTC tüm silahları satın alıp devlet olursa bu dediğiniz "fiat yerine geçme" gerçekleşir. Bu da zaten sizin savunduğunuz bağımsız, fiat yerine geçme, idealizm kavramlarına ters. Devlet yine devlet ve her zaman olduğu gibi "her şeyin üstünde".

BTC'nin devlet regülasyonuna tabi olmadan fiat'a alternatif olması bu yüzden imkansızdır. Ya ehlileşip devlet kontrolüne girecek ya da böyle sallantılı bir manipulasyon aracı olacak.
full member
Activity: 344
Merit: 134
February 21, 2018, 07:34:58 AM

newbie
Activity: 146
February 21, 2018, 06:46:56 AM
kumdan kale mi bu çökerse hepsi çökecek?

pandoranın kutusu açıldı. yıllardır sadece bir grup teknoloji meraklısının oluşturduğu kripto para toplulukları artık çok daha geniş. 1 yıldır tüm dünyadaki medyanın gündeminde. bundan sonraki çöküşler proje bazlı olur. btc ye %51 yaparlar, eth ı yine hacklerler, dash in masternode larını indirirler vs vs. her coin kendi bacağından asılacak yani bundan sonra. dolayısıyla bu vitalik insanının başka projeler hakkında yorum yapması çok anlamsız ve gereksiz. yaptığı yorum sadece kendi coin i için geçerlidir. diğerlerini hiç bağlamaz. biz adama lead developer diyeceğiz, o bize bankacı ağzıyla konuşacak yok öyle yağma.

yani haberi gayet doğru okudum. farklı olan çıkardığımız sonuçlar.

Aynen öyle, kumdan kaledir kripto piyasası. Fiatla bağlantısı kesildi mi göçer gider. BTC 100 dolara da düşer, sıfıra da iner. Devletler istediği anda silip atar. Dünyada devletlerin kontrolü dışında olan veya olabilecek hiçbir olgu yoktur. Paranın kriptosu da bundan gayrı değil. Kripto para olacaksa da devletlerin kontrolünde olur. Şu haliyle kalacaksa bile devletler izin verdiği sürece varlığını sürdürebilir.

Teknolojisi de öyle abartıldığı gibi değil, BTC zaten geri bir teknoloji, daha iyi kriptolar çıktı ve çıkacaktır.

Pandora kutusuyla ilişkilendirmek de bence hatalı. Bir şeyleri yıktığı yok kriptoların. Decentralize miş, yalanın sunturlusu da bu. Teknik olarak decentralize ama piyasa olarak değil. Piyasa zaten her şeyin üstündedir. Toplam BTC azınlığın elinde. İşte bu azınlık FED'ten farksızdır, dilediği zaman piyasayı yükseltip düşürebilir. Arz kimin elindeyse onun borusu öter. Fiat'ta da bu böyledir.

Bu azınlığın etkisi devletlerin otoritesini tehdit edecek boyuta geldiğinde başını ezeceklerdir BTC'nin.

Devlet yasak koyduğunda kriptolar ilk olarak yer altına iner. Sonra illegaleşir ve halkla olan bağlantısı kesilir. En basitinden yakın zamanda FBI bir operasyon düzenlesin fiyatları görün o zaman.

full member
Activity: 392
Merit: 101
February 21, 2018, 05:04:51 AM
ben btc ya da eth karşılaştırması yerine üçüncü bir versus koyup OAX diyorum, bence ileride oax oldukça iyi yerlere gelecek, bu tabi bir eth btc gibi koin değil bir token. fakat borsası gelecek vaad ediyor.
full member
Activity: 344
Merit: 134
February 21, 2018, 02:29:24 AM
kumdan kale mi bu çökerse hepsi çökecek?

pandoranın kutusu açıldı. yıllardır sadece bir grup teknoloji meraklısının oluşturduğu kripto para toplulukları artık çok daha geniş. 1 yıldır tüm dünyadaki medyanın gündeminde. bundan sonraki çöküşler proje bazlı olur. btc ye %51 yaparlar, eth ı yine hacklerler, dash in masternode larını indirirler vs vs. her coin kendi bacağından asılacak yani bundan sonra. dolayısıyla bu vitalik insanının başka projeler hakkında yorum yapması çok anlamsız ve gereksiz. yaptığı yorum sadece kendi coin i için geçerlidir. diğerlerini hiç bağlamaz. biz adama lead developer diyeceğiz, o bize bankacı ağzıyla konuşacak yok öyle yağma.

yani haberi gayet doğru okudum. farklı olan çıkardığımız sonuçlar.
Pages:
Jump to: