Pages:
Author

Topic: Euro 2024 şampiyonası ve elemeleri - page 2. (Read 1889 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 31, 2024, 06:03:59 AM
Almanya Euro 2024'e ev sahipliği yapan ülke olacak. Nagelsmann yönetimindeki Almanya'nın da neler yapacağını merak ediyorum. Hazırlık maçlarında onları biraz izledim de genç oyuncuları güzel katkılar veriyorlardı. Wirtz, Musiala gibi çok yetenekli oyunculara sahipler. Son zamanlarda resmi turnuvalarda eski günlerinden uzak bir görüntü veriyorlardı. Euro 2024'te çok zor olmayan bir gruba sahipler ve herhalde turu geçerler.

Türkiye'ye gelince de hazırlık maçlarındaki kadar kötü oynayacağımızı sanmıyorum. 6 gol yemek tabi hoş değildi ama en iyi kadromuzla çıktığımız sürece iyi bir iş çıkarıp gruptan çıkabiliriz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 30, 2024, 10:29:58 AM
Çekya sürpriz yapabilecek bir takım. Ayrıca son 2 hazırlık maçında sağolsunlar o kadar kötü oynadılar ki grubun diğer takımları artık Türkiye’yi rakip olarak görmüyor diyebilirim. Euro 2020 faciası olmasından o kadar çok korkuyorum ki umarım ona benzer sorunlar yaşamayız tekrardan

Rehavet oluşturabilir mi rakiplerimizde. Bana kalırsa iyi bişi olur bu. Bizim takımımızı hafife alırlarsa. Beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirler.

Milli takım kötü oynadı. Kötü sonuç aldı. Tabiki bi hazırlık maçı. Ama bana göre 6 gol yemekten daha bi kötü olan şeyler de vardı. Kötü oyunu hiç bi şekil açıklayamayız. Savunmada açıklar vermek. Çok gol yemek. Çok bi sorun diiil. Daha büyük bi sorun kötü oyundu. Tam bişiler yoluna girdi dediğimiz yerde. Yine kötü sonuçlar almaya başlamak büyük bi hayal kırıklığı.

Ama bu turnuvada bizim gibi bi takım daha var. Polonya tam bi Türkiye diyebilirim. Onların da çok harika bi kadrosu var. Bizimkinden bile daha bi iyi kadroları var. Ama onlar da bizim gibi kötü oynuyor. Kötü sonuçlar alıyor. Bizden daha bile kötü sonuçlar alıyorlar diyebilirim kadrolarına göre.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
March 30, 2024, 03:12:21 AM
Defans Merih maşallah otobüs gibi herkesi geçiriyor.

Merih Juventus'taki sakatlığından sonra hep geri gitti. Atalanta performansı da çok iyi değildi. Bir daha eski performansına dönme ihtimali yok bana göre. Arabistan'da kazandığı paralar yanına kar kalır. Birkaç sezon daha orada oynardım ben olsam.
Savunmanın ortasını Ozan ve Ahmetcan ikilisi ile oluşturmalıyız. Çağlar ve Merih ikilisinden ben de çok ümitliydim ama bu macera başlamadan bitti bizim için.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
March 29, 2024, 02:20:34 PM
Çekya sürpriz yapabilecek bir takım. Ayrıca son 2 hazırlık maçında sağolsunlar o kadar kötü oynadılar ki grubun diğer takımları artık Türkiye’yi rakip olarak görmüyor diyebilirim. Euro 2020 faciası olmasından o kadar çok korkuyorum ki umarım ona benzer sorunlar yaşamayız tekrardan
hero member
Activity: 882
Merit: 879
March 29, 2024, 12:59:24 PM

Komşumuz Gürcistan, grubun son takımı oldu. Portekiz ile biz gruptan çıkma adına önemli adaylar olarak göze çarpıyoruz. Montella geçen 2 maçta hatalarını görmüştür umarım. Almanya’yı yenen millilerin de bir ayarı yok. Bir bakıyorsun Almanları yeniyor bir bakıyorsun Avusturya’dan 6 gol yiyor. Milli maçlar hazırlık aşamasında daha ciddi olması gerektiğini göstermiştir umarım.

Bence ana kadro şöyle olmalı :
Mert Günok

Ferdi Kadıoğlu
Abdülkerim Bardakçı
Çağlar Söyüncü
Kaan Ayhan

Hakan Çalhanoğlu
Arda Güler
Cengiz ve İrfan dönüşümlü,
İsmail Yüksek
Kerem, Barış Alper dönüşümlü

Kenan Yıldız, Semih Kılıçsoy dönüşümlü.

Böyle kadro ile eminim ki gruplardan üst tura çıkarız.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
March 29, 2024, 07:12:16 AM
Euro 2024 grubumuzdaki rakiplere şöyle bir bakınca üst tura çıkabiliriz demek istiyorum.  Smiley  Portekiz en büyük tehdit ve muhtemelen bizi yenerler. Buna rağmen biz hem Çekya hem de Gürcistan'ı yenip en kötü 2. olarak üst tura çıkabiliriz. Bu turnuvada kesinlikle bir şeyler yapabilmemiz lazım. Çok yetenekli oyunculara sahibiz bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Euro 2024 elemelerinde Montella geldikten sonra daha iyi oynamaya başlamıştık. Aynı azmi grup aşamasında da gördüğümüz sürece iyi iş çıkartırız bana göre. Hazırlık maçındaki kadro seçimi ile ana turnuvadaki aynı olmaz.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
March 28, 2024, 06:47:56 PM
Hazırlık maçlarını çok ciddiye alıp bir kanıya varmamak gerektiğini düşünüyorum. Montella'nın seçtiği oyuncu tercihlerine baktığımızda, turnuva öncesi hoca herkesi denemek istemiş. Ne yapmaması gerektiği, kimler ile devam edip etmeyeceğini gördüğünü düşünüyorum. Karalar bağlamamak lazım.

Çıkaracağı en kötü kadro bile 6 gol yememeliydi, demek ki çok ciddi sorunlar var. Takımın bu kadar dengesiz sonuçlar almaması gerekiyor. Maç kaybedilebilir ama 6 gol yiyince bir çözülme yaşanıyor ve karamsarlık başlıyor. Bazı oyuncuların milli formayı hak etmediği ortada. Bunun için tekrar tekrar deneme yanılma yapmaya gerek yok. Daha önce yeterli süre almamış potansiyelli genç oyuncular oynatılsa ve böyle bir sonuç alınmış olsa kabul edilebilirdi. Hem en tecrübelileri oynatıp hem de hezimete uğrayınca ister istemez o eleştirileri alacaksınız ve bunu kaldırmak zorundasınız. Sürecin yönetimi baştan sona yanlış oldu. Turnuva öncesi iyi bir hazırlık dönemi olmadı.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
March 28, 2024, 10:23:39 AM
Hazırlık maçlarını çok ciddiye alıp bir kanıya varmamak gerektiğini düşünüyorum. Montella'nın seçtiği oyuncu tercihlerine baktığımızda, turnuva öncesi hoca herkesi denemek istemiş. Ne yapmaması gerektiği, kimler ile devam edip etmeyeceğini gördüğünü düşünüyorum. Karalar bağlamamak lazım.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
March 27, 2024, 07:40:54 PM
Euro 2024'te de böyle oynarsak vay halimize ama bu maçların da birer hazırlık maçları olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca örneğin Avusturya maçındaki kadronun birebir aynısını görmemizin ihtimali yok. Montella en doğru oyuncu tercihlerini yaparak sağlam bir kadro götürecektir ona inanıyorum. Takımın başına geldiğinden beri resmi turnuvalarda önemli bir gelişme kaydettik.

Mükemmel oynamıyoruz tabi ama eskisinden daha iyiyiz. Hazırlık maçlarından bağımsız olarak ben Euro 2024'te iyi bir kadro ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Grubumuz Gürcistan'ın da katılımıyla birlikte tamamlanmış oldu - Çekya, Portekiz, Gürcistan.  Smiley
Ferdi yoktu maçta doğru hatırlıyorsam.Bekler çok kötüydü.Ayrıca İsmail Yüksek dinamosuyla da oynayamadı.Direnç orta sahada düşünce takımın her yeri bundan etkileniyor.Doğal olarak omurga da çöktü.Montella Avrupa şampiyonasına kadar çok iyi hazırlanmalı.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
March 27, 2024, 01:54:49 PM
Euro 2024'te de böyle oynarsak vay halimize ama bu maçların da birer hazırlık maçları olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca örneğin Avusturya maçındaki kadronun birebir aynısını görmemizin ihtimali yok. Montella en doğru oyuncu tercihlerini yaparak sağlam bir kadro götürecektir ona inanıyorum. Takımın başına geldiğinden beri resmi turnuvalarda önemli bir gelişme kaydettik.

Mükemmel oynamıyoruz tabi ama eskisinden daha iyiyiz. Hazırlık maçlarından bağımsız olarak ben Euro 2024'te iyi bir kadro ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Grubumuz Gürcistan'ın da katılımıyla birlikte tamamlanmış oldu - Çekya, Portekiz, Gürcistan.  Smiley
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
March 27, 2024, 12:40:04 PM
Avusturya’ya şu an 4-1 yeniliyoruz. Gruplarda iyi oynuyorduk ancak iki hazırlık maçında da rezil olduk diyebiliriz. 59 dakikada 4 gol yiyecek bir milli defans olamaz. Biz bu oyunla averaj takımı oluruz yine şampiyonada.
Önce 4-2 oldu sonra VAR ile iptal olan gol, penaltı olarak aleyhimize çalındı. Defans yokları oynuyor. Merih çöp. Ahmetcan ve Semih bu takımda olmalı. Zaten Yusuf Yazıcı forvet olacaksa Semih 10 kere olmalı bu takımda. İşte ortalama üstü bir takıma karşı böyle 5 gol yeriz. Hakan yine çöp. Ancak boş boş röportaj verir ben dünyanın en iyi oyun kurucusuyum diye. Buyur çok iyi kurmuşsun oyunu.

Bizim golün iptali ve penaltı kararı doğru ne yazık ki.
Son dakikada 6.yı da yedik. Twitter'da Uğurcan linç ediliyor resmen. Takım halinde biz kötüydük orası ayrı bir konu ama 6 gol yiyipte rezil olmakta da cabası.
Sadece uğurcan değil ki, diğer oyuncular da berbattı. Oyunda kalan oyuncu yoktu herkes yokları oynadı buna Arda Güler de dahil. Hadi arda maç temposuna sahip değildi diğerleri? İnter’de harikalar yaratan Hakan maçta yoktu. Defans Merih maşallah otobüs gibi herkesi geçiriyor. Cenk Özkaçar PTT’de oynayamaz. Yazık böyle bir maç olamaz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 27, 2024, 12:27:09 PM
Kasım ayında Almanya'yı yendik. 3 gol attık dünya devi Almanlara. Avusturya'dan 6 gol yedik bugün. Hiç bi anlam çıkaramıyorum bu maçlardan. Şoke edici bi sonuçtu. Ama Vicenzo Montella'nın yarattığı müthiş etki bitiyor bana kalırsa. Futbolcular hocanın gözüne girmek için mi iyi oynadı bi kaç ay önce. Bi daha aynı performansa ya çıkamazsak. Euro 2024 öncesi bazı sorular arasında kaldım. Şampiyonalardan önce yere göğe sığdıramıyoruz milli takımımızı. Ama Letonya, Avusturya faciası yaşıyoruz her defasında. Bi kaç maçlık oyun performansı ile oynayan futbolcular sorumlu bu faciada bana göre. Uzun vadeli düşünmüyor hiç biri milli takımımızı.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
March 27, 2024, 09:55:45 AM
yeni nesil ve hoca ile güzel bir şekilde umutlanmıştık ama yine "şanlı san marino beraberliğine" gidecek gibi duruyor bu olay:)
turnuvanın başlamasına az bir süre kaldı ve hala anlamsız bir şekilde garip kadro ile maça çıkıyoruz. birilerinin dediği gibi menajerlerin oyuncağı olmuşlar sözüne istemesem de inanmak zorunda kalıyorum. arkadaş yenilirsin de 6 gol yemek nedir? penaltıları çıkarırsak yenilen goller tam olarak evlere şenlik.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
March 27, 2024, 07:28:23 AM
Uğurcan Çakır aslında oldukça yetenekli bir kaleciydi ama gittikçe kötüleşmeye başladı. Motivasyonunu mu kaybetti ne olduysa dün gece de çok kötü bir performans ortaya koydu. Normalde çıkarabileceği basit goller yedi. Tabi ki tüm maçı onun üzerine yıkmak gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın. Onun yetersiz performansının yanında takım olarak da kötüydük.  Sad

Kadroda o kadar yetenekli oyuncu varken Avusturya'ya 6-1 gibi ezici bir skorla yenilmek üzücü. Belki de bu, ilk 11'de çok fazla oyuncu değişikliklerine gitmemizle alakalıdır. Takım uyumu çok önemli bir şey o yüzden Montella belli bir ilk 11 oturtup üzerinde fazla değişiklik yapmadan takım kimyasını artırmaya odaklanmalı.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 27, 2024, 01:08:53 AM
Son iki hazırlık maçı, turnuva öncesi önemli sorunlarımızı görmemiz açısından iyi oldu bence. İlk olarak, iki maça da motivasyonumuz düşük başladık, ki iki maçın başında goller yedik bu yüzden. Macaristan maçının genel olarak hakimiydik, hatta rakip teknik direktör bile maçın hakkı beraberlikti dedi, dünkü maçın ise ilk yarısı genel olarak fena değildik ama İleride Enes, geride ise kaleci ve defans bloğu bence bu takımın ilk opsiyonu olmamalı. Herşeye rağmen ben turnuvadan ümitliyim, yeter ki doğru kadro ile çıkalım sahaya.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
March 27, 2024, 12:05:20 AM
Son oynadığımız iki hazırlık maçında da A Milli takımımız oldukça kötü performans gösterdi ancak iki maçta da sahaya çıkan 11imiz ile turnuvada oynayacak 11mizin çok farklı olacağını unutmamak gerekiyor.Özellikle defans hattının neredeyse tamamının değişeceğini unutmayalım.Milli takım olarak en büyük sıkıntımız atan ve tutan oyuncumuz şuan için çok sıkıntılı.Uğurcan ve Mert eski formlarında değiller Altay forma giyemiyor bile.Burak Yılmaz bıraktıktan sonra yerini dolduramadık Enes Ünal sakatlıklarla boğuşuyor Semih yeni yeteneğimiz ancak hoca onun henüz hazır olduğunu düşünmüyor.Ben çoğunluğun aksine bu turnuvada çok ileri gidebileceğimizi düşünmüyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 26, 2024, 08:22:45 PM
Bu maçlar eksikleri ve oyuncuların durumlarını görmek için bir nimet diyebilirim.Burada görüyoruz ki takımın şampiyonaya halen daha hazır değil ve bazı oyuncuların milli takımda halen daha gereksiz ve mantıksız şekilde süre almaması gerektiğidir.Milli takımda da malesef her yerde olduğu gibi bir adamcılık var.Belli başlı isimlerin kesin bir şekilde sanki oynama zorunluluğu varmış gibi hareket ediliyor.Bu olduğu zaman görüyoruz ki Avusturya gibi bir milli takımdan 6 yiyebiliyorsunuz.Uğurcan bu takımın kalecisi değildir ve bunu her seferinde söylemek artık sıkıcı gelmeye başladı.Bunun yanı sıra defans hattınında bu 6 golün yenilmesinde payının büyük olduğu göz ardı edilemez.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
March 26, 2024, 07:45:33 PM
Avusturya’ya şu an 4-1 yeniliyoruz. Gruplarda iyi oynuyorduk ancak iki hazırlık maçında da rezil olduk diyebiliriz. 59 dakikada 4 gol yiyecek bir milli defans olamaz. Biz bu oyunla averaj takımı oluruz yine şampiyonada.
Önce 4-2 oldu sonra VAR ile iptal olan gol, penaltı olarak aleyhimize çalındı. Defans yokları oynuyor. Merih çöp. Ahmetcan ve Semih bu takımda olmalı. Zaten Yusuf Yazıcı forvet olacaksa Semih 10 kere olmalı bu takımda. İşte ortalama üstü bir takıma karşı böyle 5 gol yeriz. Hakan yine çöp. Ancak boş boş röportaj verir ben dünyanın en iyi oyun kurucusuyum diye. Buyur çok iyi kurmuşsun oyunu.

Son dakikada 6.yı da yedik. Twitter'da Uğurcan linç ediliyor resmen. Takım halinde biz kötüydük orası ayrı bir konu ama 6 gol yiyipte rezil olmakta da cabası.

Bazı oyuncuların milli takıma alınmamasını herkes eleştiriyor ve bence bu eleştiride haklılar. Mesela Semih durumu var hem ligde hem u21'de neler yaptığını izliyoruz. Kadronun gözden geçirilmesi gerekiyor. Önce çağırılıp sonra gönderilmesi falan nasıl bir ortam var da bunlar yapılıyor. Kalecinin milli takımımız için iyi bir tercih olduğunu düşünmüyorum. Kaleci sıralamasında ilk 3'e yazacağım bir isim değil. Mert veya İrfan Can'ın kalede olmasını isterdim. Altay'ı uzun bir süre izleyemedik o yüzden kaleci tercihi konusunda onu ayrı tutabilirim.

İsmail'in 11'de başlamaması orta saha direncini düşürdü. Diğer maçlarda vazgeçilmez bir isim olacağı kesin. Stoper tercihleri ise doğru değil. Hazırlık maçı olması ve bazı oyuncuların hazır olmama durumundan dolayı da bu tercihler yapılmış olabilir. Tüm bu tercihlere ve durumlara rağmen Milli takımın 6 gol yemesi kabul edilemez.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
March 26, 2024, 06:20:15 PM

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 26, 2024, 05:36:36 PM
Pages:
Jump to: