Pages:
Author

Topic: Euro 2024 şampiyonası ve elemeleri - page 6. (Read 2751 times)

hero member
Activity: 882
Merit: 879
April 04, 2024, 05:27:39 PM
Bu arada turnuvanın en büyük favorisi İngiltere olarak gösteriliyor ama çok küçük bir farkla. Fransa'dan bile favori gösterilmelerine şaşırdım aslında ama Euro 2020'de final yapmaları ve İtalya'ya penaltılarla anca yenilmelerinin de etkisi vardır. Southgate ile yıllardır bir türlü ne Avrupa Şampiyonası ne de Dünya Kupası'nda şampiyonluk yaşayabildiler.

Her ne kadar Türkiye'nin şampiyon olmasını çok istesem de realist olursam bir İngiltere - Fransa finali izlersek de hiç fena olmaz.  Smiley
Bizim son hazırlık maçlarını da düşünürsek final oynamayı bırakın, gruptan çıkmamızı bile başarı saymak gerekecek. Avusturya gibi kalburüstü bir takımdan 6 gol yerseniz ne gruptan çıkabilirsiniz ne de favori olabilirsiniz. Ancak Euro 2020 gibi hazin bir sonla veda edersiniz.

Benim favorim ise Fransa. İngiltere çok iyi olsa da turnuvada bir şeyler oluyor onlara. Fransa ise daha turnuvasal bir takım bence.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
April 04, 2024, 03:29:43 PM
Bu arada turnuvanın en büyük favorisi İngiltere olarak gösteriliyor ama çok küçük bir farkla. Fransa'dan bile favori gösterilmelerine şaşırdım aslında ama Euro 2020'de final yapmaları ve İtalya'ya penaltılarla anca yenilmelerinin de etkisi vardır. Southgate ile yıllardır bir türlü ne Avrupa Şampiyonası ne de Dünya Kupası'nda şampiyonluk yaşayabildiler.

Her ne kadar Türkiye'nin şampiyon olmasını çok istesem de realist olursam bir İngiltere - Fransa finali izlersek de hiç fena olmaz.  Smiley
sr. member
Activity: 574
Merit: 346
April 04, 2024, 09:16:08 AM
Ülke puanında 5 sıra gerilemişiz ve 40. Sırada yer alıyoruz. Rakibimiz Portekiz 7. Sıradan 6’ya yükselmiş. Hazırlık maçı deyip önemsemiyor olabiliriz ama Fifa Ranking’i etkiliyor bu durum. Korkarım ki en iyi jenerasyonlardan birisiyle gruplardan çıkmadan dönme ihtimali var.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1075
April 04, 2024, 06:49:47 AM
Artık biri çıkıp desin ki Semih A milli takım forvetidir. Kenan, Semih, Can, Arda, Ahmetcan bu ülkenin geleceğidir. Bu oyuncular için en iyi vitrin bu turnuvadır. Bir de genç kaleci çıkarıp orta sahayı dinamo haline getirecek bir Fred olsaydı milli takımda rahatlıkla final oynardık bence.

Evet şu noktada Euro 2024 gibi büyük bir turnuvaya katılırken kadro seçimini çok büyük bir özenle yapmak gerekiyor. Semih Kılıçsoy da çok yetenekli bir genç forvet. Son günlerde Beşiktaş'ta ve U21 milli takım kadrosunda gösterdiği performanslar ile takdiri hak ediyor. Bence de U21 yerine A milli takım tercihi ciddi ciddi düşünülmeli. Aynı şekilde diğer yetenekli gençlerimizi de A milli takım kadrosunda görmek istiyorum. İlk 11 seçimi artık Montella'ya kalmış ama turnuva kadrosuna böyle oyuncular kadro derinliği için mutlaka alınmalı.
Hem kadro derinliği açısından hem de oyuncuların kendini göstermesi açısından genç oyuncular için daha iyi bir vitrin böyle turnuvalar ben Arda’dan sonra en değerli gencimiz olarak Semih’i görüyorum ama Batuhan Karadeniz gibi şımarmadan devam eder inşallah onun önü açık ve milli takımda da banko oynar
sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
April 04, 2024, 04:45:36 AM
Artık biri çıkıp desin ki Semih A milli takım forvetidir. Kenan, Semih, Can, Arda, Ahmetcan bu ülkenin geleceğidir. Bu oyuncular için en iyi vitrin bu turnuvadır. Bir de genç kaleci çıkarıp orta sahayı dinamo haline getirecek bir Fred olsaydı milli takımda rahatlıkla final oynardık bence.

Evet şu noktada Euro 2024 gibi büyük bir turnuvaya katılırken kadro seçimini çok büyük bir özenle yapmak gerekiyor. Semih Kılıçsoy da çok yetenekli bir genç forvet. Son günlerde Beşiktaş'ta ve U21 milli takım kadrosunda gösterdiği performanslar ile takdiri hak ediyor. Bence de U21 yerine A milli takım tercihi ciddi ciddi düşünülmeli. Aynı şekilde diğer yetenekli gençlerimizi de A milli takım kadrosunda görmek istiyorum. İlk 11 seçimi artık Montella'ya kalmış ama turnuva kadrosuna böyle oyuncular kadro derinliği için mutlaka alınmalı.
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
Free Crypto Faucet in Trustdice
April 02, 2024, 02:21:22 PM
Teknik direktör hangisinin kendi antrenörlük tarzına uygun olduğunu daha iyi bilir ve kendi isteğine göre taktik uygulayabilir.Şu anda milli takımda çok sayıda yetenekli genç oyuncu var, sadece birkaç oyuncuyu dışlamadan veya kayırmadan, ama bence hepsini desteklemek zorundayız. çünkü ellerinden geleni yapacaklarına eminim.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 02, 2024, 05:03:07 AM
legendary
Activity: 2184
Merit: 1075
March 31, 2024, 10:57:54 AM
Defans Merih maşallah otobüs gibi herkesi geçiriyor.

Merih Juventus'taki sakatlığından sonra hep geri gitti. Atalanta performansı da çok iyi değildi. Bir daha eski performansına dönme ihtimali yok bana göre. Arabistan'da kazandığı paralar yanına kar kalır. Birkaç sezon daha orada oynardım ben olsam.
Savunmanın ortasını Ozan ve Ahmetcan ikilisi ile oluşturmalıyız. Çağlar ve Merih ikilisinden ben de çok ümitliydim ama bu macera başlamadan bitti bizim için.
Merihi çok seviyordum da bozdu kendini hatta Çağlar Merih tandemiyle 10 sene rahatız diyordum hiç beklediğim gibi olmadı biri Arabistan’a gitti diğeri bize geldi geldi gelmesine ama eski performansı yok Djiku Becao daha iyi ikili bana kalırsa o yüzden yeni gözdeler Ahmetcan ile Abdülkerim olmalı stoperler bence turnuvada
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 31, 2024, 06:03:59 AM
Almanya Euro 2024'e ev sahipliği yapan ülke olacak. Nagelsmann yönetimindeki Almanya'nın da neler yapacağını merak ediyorum. Hazırlık maçlarında onları biraz izledim de genç oyuncuları güzel katkılar veriyorlardı. Wirtz, Musiala gibi çok yetenekli oyunculara sahipler. Son zamanlarda resmi turnuvalarda eski günlerinden uzak bir görüntü veriyorlardı. Euro 2024'te çok zor olmayan bir gruba sahipler ve herhalde turu geçerler.

Türkiye'ye gelince de hazırlık maçlarındaki kadar kötü oynayacağımızı sanmıyorum. 6 gol yemek tabi hoş değildi ama en iyi kadromuzla çıktığımız sürece iyi bir iş çıkarıp gruptan çıkabiliriz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 30, 2024, 10:29:58 AM
Çekya sürpriz yapabilecek bir takım. Ayrıca son 2 hazırlık maçında sağolsunlar o kadar kötü oynadılar ki grubun diğer takımları artık Türkiye’yi rakip olarak görmüyor diyebilirim. Euro 2020 faciası olmasından o kadar çok korkuyorum ki umarım ona benzer sorunlar yaşamayız tekrardan

Rehavet oluşturabilir mi rakiplerimizde. Bana kalırsa iyi bişi olur bu. Bizim takımımızı hafife alırlarsa. Beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirler.

Milli takım kötü oynadı. Kötü sonuç aldı. Tabiki bi hazırlık maçı. Ama bana göre 6 gol yemekten daha bi kötü olan şeyler de vardı. Kötü oyunu hiç bi şekil açıklayamayız. Savunmada açıklar vermek. Çok gol yemek. Çok bi sorun diiil. Daha büyük bi sorun kötü oyundu. Tam bişiler yoluna girdi dediğimiz yerde. Yine kötü sonuçlar almaya başlamak büyük bi hayal kırıklığı.

Ama bu turnuvada bizim gibi bi takım daha var. Polonya tam bi Türkiye diyebilirim. Onların da çok harika bi kadrosu var. Bizimkinden bile daha bi iyi kadroları var. Ama onlar da bizim gibi kötü oynuyor. Kötü sonuçlar alıyor. Bizden daha bile kötü sonuçlar alıyorlar diyebilirim kadrolarına göre.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Instant cryptocurrency exchange with own reserves!
March 30, 2024, 03:12:21 AM
Defans Merih maşallah otobüs gibi herkesi geçiriyor.

Merih Juventus'taki sakatlığından sonra hep geri gitti. Atalanta performansı da çok iyi değildi. Bir daha eski performansına dönme ihtimali yok bana göre. Arabistan'da kazandığı paralar yanına kar kalır. Birkaç sezon daha orada oynardım ben olsam.
Savunmanın ortasını Ozan ve Ahmetcan ikilisi ile oluşturmalıyız. Çağlar ve Merih ikilisinden ben de çok ümitliydim ama bu macera başlamadan bitti bizim için.
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
March 29, 2024, 02:20:34 PM
Çekya sürpriz yapabilecek bir takım. Ayrıca son 2 hazırlık maçında sağolsunlar o kadar kötü oynadılar ki grubun diğer takımları artık Türkiye’yi rakip olarak görmüyor diyebilirim. Euro 2020 faciası olmasından o kadar çok korkuyorum ki umarım ona benzer sorunlar yaşamayız tekrardan
hero member
Activity: 882
Merit: 879
March 29, 2024, 12:59:24 PM

Komşumuz Gürcistan, grubun son takımı oldu. Portekiz ile biz gruptan çıkma adına önemli adaylar olarak göze çarpıyoruz. Montella geçen 2 maçta hatalarını görmüştür umarım. Almanya’yı yenen millilerin de bir ayarı yok. Bir bakıyorsun Almanları yeniyor bir bakıyorsun Avusturya’dan 6 gol yiyor. Milli maçlar hazırlık aşamasında daha ciddi olması gerektiğini göstermiştir umarım.

Bence ana kadro şöyle olmalı :
Mert Günok

Ferdi Kadıoğlu
Abdülkerim Bardakçı
Çağlar Söyüncü
Kaan Ayhan

Hakan Çalhanoğlu
Arda Güler
Cengiz ve İrfan dönüşümlü,
İsmail Yüksek
Kerem, Barış Alper dönüşümlü

Kenan Yıldız, Semih Kılıçsoy dönüşümlü.

Böyle kadro ile eminim ki gruplardan üst tura çıkarız.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
March 29, 2024, 07:12:16 AM
Euro 2024 grubumuzdaki rakiplere şöyle bir bakınca üst tura çıkabiliriz demek istiyorum.  Smiley  Portekiz en büyük tehdit ve muhtemelen bizi yenerler. Buna rağmen biz hem Çekya hem de Gürcistan'ı yenip en kötü 2. olarak üst tura çıkabiliriz. Bu turnuvada kesinlikle bir şeyler yapabilmemiz lazım. Çok yetenekli oyunculara sahibiz bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Euro 2024 elemelerinde Montella geldikten sonra daha iyi oynamaya başlamıştık. Aynı azmi grup aşamasında da gördüğümüz sürece iyi iş çıkartırız bana göre. Hazırlık maçındaki kadro seçimi ile ana turnuvadaki aynı olmaz.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
March 28, 2024, 06:47:56 PM
Hazırlık maçlarını çok ciddiye alıp bir kanıya varmamak gerektiğini düşünüyorum. Montella'nın seçtiği oyuncu tercihlerine baktığımızda, turnuva öncesi hoca herkesi denemek istemiş. Ne yapmaması gerektiği, kimler ile devam edip etmeyeceğini gördüğünü düşünüyorum. Karalar bağlamamak lazım.

Çıkaracağı en kötü kadro bile 6 gol yememeliydi, demek ki çok ciddi sorunlar var. Takımın bu kadar dengesiz sonuçlar almaması gerekiyor. Maç kaybedilebilir ama 6 gol yiyince bir çözülme yaşanıyor ve karamsarlık başlıyor. Bazı oyuncuların milli formayı hak etmediği ortada. Bunun için tekrar tekrar deneme yanılma yapmaya gerek yok. Daha önce yeterli süre almamış potansiyelli genç oyuncular oynatılsa ve böyle bir sonuç alınmış olsa kabul edilebilirdi. Hem en tecrübelileri oynatıp hem de hezimete uğrayınca ister istemez o eleştirileri alacaksınız ve bunu kaldırmak zorundasınız. Sürecin yönetimi baştan sona yanlış oldu. Turnuva öncesi iyi bir hazırlık dönemi olmadı.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
March 28, 2024, 10:23:39 AM
Hazırlık maçlarını çok ciddiye alıp bir kanıya varmamak gerektiğini düşünüyorum. Montella'nın seçtiği oyuncu tercihlerine baktığımızda, turnuva öncesi hoca herkesi denemek istemiş. Ne yapmaması gerektiği, kimler ile devam edip etmeyeceğini gördüğünü düşünüyorum. Karalar bağlamamak lazım.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
March 27, 2024, 07:40:54 PM
Euro 2024'te de böyle oynarsak vay halimize ama bu maçların da birer hazırlık maçları olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca örneğin Avusturya maçındaki kadronun birebir aynısını görmemizin ihtimali yok. Montella en doğru oyuncu tercihlerini yaparak sağlam bir kadro götürecektir ona inanıyorum. Takımın başına geldiğinden beri resmi turnuvalarda önemli bir gelişme kaydettik.

Mükemmel oynamıyoruz tabi ama eskisinden daha iyiyiz. Hazırlık maçlarından bağımsız olarak ben Euro 2024'te iyi bir kadro ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Grubumuz Gürcistan'ın da katılımıyla birlikte tamamlanmış oldu - Çekya, Portekiz, Gürcistan.  Smiley
Ferdi yoktu maçta doğru hatırlıyorsam.Bekler çok kötüydü.Ayrıca İsmail Yüksek dinamosuyla da oynayamadı.Direnç orta sahada düşünce takımın her yeri bundan etkileniyor.Doğal olarak omurga da çöktü.Montella Avrupa şampiyonasına kadar çok iyi hazırlanmalı.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
March 27, 2024, 01:54:49 PM
Euro 2024'te de böyle oynarsak vay halimize ama bu maçların da birer hazırlık maçları olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca örneğin Avusturya maçındaki kadronun birebir aynısını görmemizin ihtimali yok. Montella en doğru oyuncu tercihlerini yaparak sağlam bir kadro götürecektir ona inanıyorum. Takımın başına geldiğinden beri resmi turnuvalarda önemli bir gelişme kaydettik.

Mükemmel oynamıyoruz tabi ama eskisinden daha iyiyiz. Hazırlık maçlarından bağımsız olarak ben Euro 2024'te iyi bir kadro ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Grubumuz Gürcistan'ın da katılımıyla birlikte tamamlanmış oldu - Çekya, Portekiz, Gürcistan.  Smiley
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
March 27, 2024, 12:40:04 PM
Avusturya’ya şu an 4-1 yeniliyoruz. Gruplarda iyi oynuyorduk ancak iki hazırlık maçında da rezil olduk diyebiliriz. 59 dakikada 4 gol yiyecek bir milli defans olamaz. Biz bu oyunla averaj takımı oluruz yine şampiyonada.
Önce 4-2 oldu sonra VAR ile iptal olan gol, penaltı olarak aleyhimize çalındı. Defans yokları oynuyor. Merih çöp. Ahmetcan ve Semih bu takımda olmalı. Zaten Yusuf Yazıcı forvet olacaksa Semih 10 kere olmalı bu takımda. İşte ortalama üstü bir takıma karşı böyle 5 gol yeriz. Hakan yine çöp. Ancak boş boş röportaj verir ben dünyanın en iyi oyun kurucusuyum diye. Buyur çok iyi kurmuşsun oyunu.

Bizim golün iptali ve penaltı kararı doğru ne yazık ki.
Son dakikada 6.yı da yedik. Twitter'da Uğurcan linç ediliyor resmen. Takım halinde biz kötüydük orası ayrı bir konu ama 6 gol yiyipte rezil olmakta da cabası.
Sadece uğurcan değil ki, diğer oyuncular da berbattı. Oyunda kalan oyuncu yoktu herkes yokları oynadı buna Arda Güler de dahil. Hadi arda maç temposuna sahip değildi diğerleri? İnter’de harikalar yaratan Hakan maçta yoktu. Defans Merih maşallah otobüs gibi herkesi geçiriyor. Cenk Özkaçar PTT’de oynayamaz. Yazık böyle bir maç olamaz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 27, 2024, 12:27:09 PM
Kasım ayında Almanya'yı yendik. 3 gol attık dünya devi Almanlara. Avusturya'dan 6 gol yedik bugün. Hiç bi anlam çıkaramıyorum bu maçlardan. Şoke edici bi sonuçtu. Ama Vicenzo Montella'nın yarattığı müthiş etki bitiyor bana kalırsa. Futbolcular hocanın gözüne girmek için mi iyi oynadı bi kaç ay önce. Bi daha aynı performansa ya çıkamazsak. Euro 2024 öncesi bazı sorular arasında kaldım. Şampiyonalardan önce yere göğe sığdıramıyoruz milli takımımızı. Ama Letonya, Avusturya faciası yaşıyoruz her defasında. Bi kaç maçlık oyun performansı ile oynayan futbolcular sorumlu bu faciada bana göre. Uzun vadeli düşünmüyor hiç biri milli takımımızı.
Pages:
Jump to: