Pages:
Author

Topic: Explorează, documentează-te, învață, întreabă-te, cântărește și urcă la bord! - page 7. (Read 36129 times)

hero member
Activity: 689
Merit: 501
Quote
Principalul motiv pentru care am ales sa sustin VirtaCoin este unul foarte simplu. Evident ca sunt mai multe, plecand de la asemanarea si compatibilitatea cu bitcoin. Dar ma opresc la ceea ce conteaza cu adevarat si anume potentialul ei de crestere.
Iti poti imagina Bitcoinul crescand de 10 ori? Adica sa atinga valoarea de $4500? Eu nu!
Nici eu.

Quote
Atunci cand am inceput sa strang VTA (folosindu-ma de multitudinea de BTC Faucets si de convertorul BTC2VTA oferit de wallet-ul online - a se vedea tutorialele video de mai sus), 1 VTA valora 1 satoshi. Dar sa fim la zi: astazi un VTA valoreaza 6-7 satoshi. Iti poti imagina un VirtaCoin crescand de 10 ori? Adica sa atinga valoarea de 60-70 satoshi? Eu da!
Da poate creste de 10 ori doar daca o sa fie folosita de multe persoane, daca o sa apara stiri despre ea, daca o sa face cineva o donatie de cateva mii de euro cum a fost in cazul dogecoin, sau o s-o cumpere vreo mare companie. Sa creasca de 10 ori si sa ramana constant la acea valoare daca e folosita de putini oameni nu vad cum.
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR

Vorbind serios pot spune ca sunt prea multe monezi astazi ca sa stii pe care sa o alegi. Mai sunt si altele care aduc ceva nou, cum este ethereal si care in cateva luni a ajuns in top 10.
La televizor s-au dat stiri despre MCoin. Azi n-am gasit MCoin pe coinmarketcap.
Si eu in 2014 am strans litecoin si dogecoin. Singura sansa ca dogecoin-ul sa se duca in sus ar fi sa inceapa sa fie folosit de vreo mare conglomeratie, la fel prevad si pentru Virtacoin

Principalul motiv pentru care am ales sa sustin VirtaCoin este unul foarte simplu. Evident ca sunt mai multe, plecand de la asemanarea si compatibilitatea cu bitcoin. Dar ma opresc la ceea ce conteaza cu adevarat si anume potentialul ei de crestere.
Iti poti imagina Bitcoinul crescand de 10 ori? Adica sa atinga valoarea de $4500? Eu nu!
Atunci cand am inceput sa strang VTA (folosindu-ma de multitudinea de BTC Faucets si de convertorul BTC2VTA oferit de wallet-ul online - a se vedea tutorialele video de mai sus), 1 VTA valora 1 satoshi. Dar sa fim la zi: astazi un VTA valoreaza 6-7 satoshi. Iti poti imagina un VirtaCoin crescand de 10 ori? Adica sa atinga valoarea de 60-70 satoshi? Eu da!
hero member
Activity: 689
Merit: 501

Tranzactiile din ultimele 24 ore au fost in valoare de 2148$, adica mai putin de 5BTC. Cu 5BTC poti sa faci un pump ca apoi sa profiti dupa, e prea devreme parerea mea sa spui ca a inceput sa se miste.

Nici eu nu am studiat economia, dar fata de anul trecut cand erau tranzactii de max $100/zi, se poate spune ca e un mic reviriment.
In fine, nu vreau sa te contrazic, esti vechi in lumea crypto.
Dar daca "a inceput sa se miste" e prea mult spus, atunci "se dezmorteste" e mai aproape de adevar? (sau ca si-a miscat degetul mic de la piciorul stang?). Glumesc evident  Smiley
Pe fond ai dreptate...

Vorbind serios pot spune ca sunt prea multe monezi astazi ca sa stii pe care sa o alegi. Mai sunt si altele care aduc ceva nou, cum este ethereal si care in cateva luni a ajuns in top 10.
La televizor s-au dat stiri despre MCoin. Azi n-am gasit MCoin pe coinmarketcap.
Si eu in 2014 am strans litecoin si dogecoin. Singura sansa ca dogecoin-ul sa se duca in sus ar fi sa inceapa sa fie folosit de vreo mare conglomeratie, la fel prevad si pentru Virtacoin
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR

Tranzactiile din ultimele 24 ore au fost in valoare de 2148$, adica mai putin de 5BTC. Cu 5BTC poti sa faci un pump ca apoi sa profiti dupa, e prea devreme parerea mea sa spui ca a inceput sa se miste.

Nici eu nu am studiat economia, dar fata de anul trecut cand erau tranzactii de max $100/zi, se poate spune ca e un mic reviriment.
In fine, nu vreau sa te contrazic, esti vechi in lumea crypto.
Dar daca "a inceput sa se miste" e prea mult spus, atunci "se dezmorteste" e mai aproape de adevar? (sau ca si-a miscat degetul mic de la piciorul stang?). Glumesc evident  Smiley
Pe fond ai dreptate...
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Nu am studiat economia dar datele de pe coinmarketcap arata cam asa:
        Name        Market Cap   Price           Available Supply           Volume (24h)   % Change (24h)
103   Virtacoin $ 366,267   $ 0.000031   11,755,380,194 VTA   $ 2,148           -7.58 %

Tranzactiile din ultimele 24 ore au fost in valoare de 2148$, adica mai putin de 5BTC. Cu 5BTC poti sa faci un pump ca apoi sa profiti dupa, e prea devreme parerea mea sa spui ca a inceput sa se miste.
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR
Nu`l dezamagesti. Doar incearca sa faca reclama la moneda sperand la un castig rapid.

Fiind posesor de moneda e normal sa-i fac si reclama, filmuletele pentru asta le-am facut, doar ca NU sper la un castig rapid, de altfel este imposibil. Mizez pe un castig urias in cativa ani, atat. Astazi sunt preocupat sa cumpar cat mai multe, avand in vedere pretul lor foarte scazut.

Am uitat sa postez link-urile canalelor youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUXlf5TT2AOqf5PzePpxD0A  si  https://www.youtube.com/channel/UC8DSr2R5Ox96WzrUqZmcSNA
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR
Pe coinmarketcap astazi e pe pozitia 119.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar au mai fost niste romani care au facut BitLeu. L-au tranzactionat intr-o perioada, dar eu n-am mai auzit nimic de el.
Incearca si tu sa te orientezi la monezi din top 10, top 25, top 50, ceva mai populare.

Mersi ca ai bagat in seama postarea mea, sincer am asteptat cateva saptamani ca cineva sa faca asta si apoi am renuntat, ba chiar am fost tentat sa o sterg.
Da, asa e, nu este in top, astazi e pe 95, dar sunt convins ca va atinge top 50 cu timpul, am multa rabdare...
Asa cum am spus, nu are spate puternic, dar tinand seama de asemanarea cu Bitcoin, cred ca are un viitor stralucit. Eu unul mizez pe ea!
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Nu`l dezamagesti. Doar incearca sa faca reclama la moneda sperand la un castig rapid.
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Pe coinmarketcap astazi e pe pozitia 119.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar au mai fost niste romani care au facut BitLeu. L-au tranzactionat intr-o perioada, dar eu n-am mai auzit nimic de el.
Incearca si tu sa te orientezi la monezi din top 10, top 25, top 50, ceva mai populare.
hero member
Activity: 1437
Merit: 550
XVP AMBASSADOR
M-am îndrăgostit de o crypto-monedă, VirtaCoin, și am nevoie de cât mai multe păreri calificate, nu doar așa... să vă aflați în treabă, ale celor cu ștate vechi în lumea asta crypto în care eu am rămas doar un newbie.
Această monedă digitală nu este una pompoasă, siropoasă, nu are în spate mari investitori sau mari companii și, pe cale de consecință, nu se bucură de multă promovare. Încearcă și ea să-și facă loc în lumea asta suprapopulată de Altcoin, în care majoritatea sunt doar fâsuri, folosindu-se de resurse foarte limitate și fiind "ajutată" doar de comunitatea VirtaCoin, o comunitate pestriță, cu bune și cu rele, posesori de monezi și mineri, în care (încă) nu au intrat oameni potenți sau companii dispuse să investească. Eu unul am mare încredere în moneda asta.

Înainte de a merge mai departe, vă rog să țineți cont de următoarele:
În urmă cu 5-6 ani puteai să cumperi 1 bitcoin cu 10 cenți.
Astăzi 1 bitcoin se vinde cu 700 de dolari! Ai citit bine... o investiție de 5 dolari la vremea aceea s-ar fi transformat în 40000 de dolari în contul tău astăzi. Și asta fără să miști un deget!
Oportunitatea aia s-a dus... ai pierdut trenul...
Bitcoin a fost prima și a arătat lumii cum se susține o monedă digitală adevărată sfidând cu înverșunare sistemul bancar tradițional. Bitcoin a fost pionierul. Acum a venit momentul pentru a explora întregul potențial al unei monede digitale. Este momentul tău!

Pe 1 iulie 2014, o nouă monedă digitală a fost lansată, VirtaCoin.
Bitcoin a fost dezvoltată de / și pentru specialiștii tehnici. VirtaCoin este dezvoltată de oameni simpli, ca mine și ca tine. Din acest motiv noi îi spunem "The People's Coin" - "Moneda Maselor".
Ca și bitcoin la vremea începuturilor, VirtaCoin este încă foarte ieftină. Fă-ți singur o favoare, dă click pe butonul de mai jos, explorează, documentează-te, învață, întreabă-te, cântărește și urcă la bord!

        

Mulțumesc
Pages:
Jump to: