Pages:
Author

Topic: Forum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular - page 2. (Read 49983 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Merhabalar birkaç sorum olacak

-Mesajımıza nasıl resim ekleyebilirim? Fotoğraf yükleme yazdım arama kısmına ama maalesef sonuç bulunamadı.

- Quote dediğimiz sistem Alıntılama mı oluyor?

-Bitcoin , ethereum vs için mobil cüzdan olarak ne önerirsiniz.

-Merit diye getirilen sistem anladığım kadarıyla yararlı post ödüllendirme biçimi. Biz herhangi bir konuda mesaj yazıp merit kazanabilir miyiz ?

Şimdiden teşekkürler.
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Yeni başlıyorum yardımcı olurmusunuz
kurallar nedir tam olarak anlamıyorum 2 defa engellendim
legendary
Forum kuralları nelerdir?
Başka birinin mesajını alıp kopyala/yapıştır yapmak doğrudan ban sebebidir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240226.new#new

şu konuda tabloyu alıp lokalde başlık açtım
acaba plagiarism sayılır mı? sayfanın altında, referans aldığım başlığı belirttim
tabloyu bozmanın ekleme-çıkarma yapmanın anlamı yok, o nedenle sadece başlık sütununu Türkçe'ye çevirdim
jr. member
Activity: 40
Merit: 4
February 15, 2020, 08:20:46 AM
Bir üye küfür ediyor, mesajı neden silinmiyor?
"Forum yönetimi olarak yazınız konu dahilinde olduğu sürece mesajlarınızdaki üslubunuza karışmıyoruz. Topluluğun üslubu bozuk kişileri kendiliğinden dışlamasını bekliyoruz. Bu kişileri Ignore butonunu kullanarak görmezden gelebilirsiniz."

İnsanın kendi karakterini ortaya koymasını ve bu minvalde diğer üyelerin tavır takınmasını beklemek oldukça ademe mahkum edici bir tavır ki yerinde buldum...
newbie
Activity: 79
February 07, 2020, 03:19:57 PM
Ben Jr.Member olmadığım için resimler görünmüyordu bu konuda bana yardımcı olan Formun saygın üyelerinden gospodin e Teşekkür ederim. Saygılarımla,
newbie
February 07, 2020, 12:50:52 AM
tam olarak nereye yazacağımı bilemedim bu konu altına yazsam sıkıntı olmaz heralde ,

ANN konu başlığı açtım fakat eklediğim resimler ve mevcut resimler görünmüyor telefondan baktığımda var ama bilgisayarda yok sadece url ler görünüyor bende mi sorun var eksik bişeymi yaptım yoksa sizlerde görünüyormu resimler yardımcı olursanız sevinirim teşkkürler

Konu url : https://bitcointalksearch.org/topic/m.53787040

Bir resim yüklemek için Jr. member ya da daha üst seviye rütbede olmanız gerekiyor. Buna ulaşamıyorsanız Copper member üyelik satın alabilirsiniz.

ozaman siz veya herhangi biri quote yapsa mesajı ve yayınlasa resimler görünürmü ? altına bir mesaj olarak atılırsa ben üsttekini düzenlerim maksat bountye katılabilmek , mesaj olarak atabilecek varsa metin belgesinde kodu atıyorum hayrına altına atsın, teşekkürler.

https://drive.google.com/file/d/1_dVkHuWpl3EeaYDkJVh6CnsPSpwLSQbI/view?usp=sharing
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
February 07, 2020, 12:12:13 AM
tam olarak nereye yazacağımı bilemedim bu konu altına yazsam sıkıntı olmaz heralde ,

ANN konu başlığı açtım fakat eklediğim resimler ve mevcut resimler görünmüyor telefondan baktığımda var ama bilgisayarda yok sadece url ler görünüyor bende mi sorun var eksik bişeymi yaptım yoksa sizlerde görünüyormu resimler yardımcı olursanız sevinirim teşkkürler

Bir resim yüklemek için Jr. member ya da daha üst seviye rütbede olmanız gerekiyor. Buna ulaşamıyorsanız Copper member üyelik satın alabilirsiniz.
newbie
February 06, 2020, 08:58:01 PM

legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
January 26, 2020, 07:34:34 AM
Dün özelden 2 mesaj attım günde 2 mesaj gönderilme uyarısını 1 gün geçmesine rağmen halen alıyorum.
Yardımcı olur musunuz?

Forum saati Turkiye saatine gore farkli isledigi icin gonderdigin mesaj uzerinde halen 24 saat gecmemistir. Biraz daha beklemeni oneririm.
newbie
Activity: 3
January 26, 2020, 06:04:45 AM
Dün özelden 2 mesaj attım günde 2 mesaj gönderilme uyarısını 1 gün geçmesine rağmen halen alıyorum.
Yardımcı olur musunuz?
legendary
November 03, 2019, 02:50:07 PM
Bu gece ilginç bir durum oldu, postların sayısına dikkat ediyorum, özellikle bu imzaya girdiğimden bu yana...2601 posts varken birden bire 2599 ya da 2598'e düştü yani 2-3 mesaj silindi. Mesele şu ki yobit'e kaydolurken total posta bakıp kayıt almışlardı, arada gün içinde bir çeşit snapshot alınıyor ve ona göre ödeme yapılıyor sanırım.
Şimdi, bu postlar nereye gitti? Smiley Tahminim "self moderation" konulardan gitmedi çünkü bildirim geliyordu yanlış hatırlamıyorsam..EFS silince de geliyor, o halde mesajlarımın sayısı neden azalmış olabilir anlayamadım. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın  Wink teşekkürler şimdiden

Konyalı trolünün konuları uçmuş o nedenle o başlıkta olan bütün postlar silinmiş. benim 3 mesajım vardı mesela onlar gitmiş ama uyarı gelmedi aynı şekilde. böyle konulara yazmamak gerekir aslında ama işte insan kendini tutamıyor.
Aynen üstad konyalı yaptı yapacağını yine 😎 teşekkür ederim herkese
edit: bugün de silindi 1-2 tane Roll Eyes
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
November 03, 2019, 02:29:25 PM
Bu gece ilginç bir durum oldu, postların sayısına dikkat ediyorum, özellikle bu imzaya girdiğimden bu yana...2601 posts varken birden bire 2599 ya da 2598'e düştü yani 2-3 mesaj silindi. Mesele şu ki yobit'e kaydolurken total posta bakıp kayıt almışlardı, arada gün içinde bir çeşit snapshot alınıyor ve ona göre ödeme yapılıyor sanırım.
Şimdi, bu postlar nereye gitti? Smiley Tahminim "self moderation" konulardan gitmedi çünkü bildirim geliyordu yanlış hatırlamıyorsam..EFS silince de geliyor, o halde mesajlarımın sayısı neden azalmış olabilir anlayamadım. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın  Wink teşekkürler şimdiden

Konyalı trolünün konuları uçmuş o nedenle o başlıkta olan bütün postlar silinmiş. benim 3 mesajım vardı mesela onlar gitmiş ama uyarı gelmedi aynı şekilde. böyle konulara yazmamak gerekir aslında ama işte insan kendini tutamıyor.
sr. member
Activity: 814
Merit: 258
November 03, 2019, 11:32:35 AM
Şimdi, bu postlar nereye gitti? Smiley Tahminim "self moderation" konulardan gitmedi çünkü bildirim geliyordu yanlış hatırlamıyorsam..EFS silince de geliyor, o halde mesajlarımın sayısı neden azalmış olabilir anlayamadım. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın  Wink teşekkürler şimdiden

Mesaj silindiği zamam mail geliyor ama senin yazdığın konu silinmiş olursa aynı şekilde mail gelmiyor. Muhtemelen yazdığın bazi konular forumdan uçurulmuştur bu esnada senin postlar arada kaynamıştır.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
November 03, 2019, 09:57:30 AM
Şimdi, bu postlar nereye gitti? Smiley Tahminim "self moderation" konulardan gitmedi çünkü bildirim geliyordu yanlış hatırlamıyorsam..EFS silince de geliyor, o halde mesajlarımın sayısı neden azalmış olabilir anlayamadım. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın  Wink teşekkürler şimdiden

hocam her post silinince mesaj gelmiyor, yani direk olarak mesaj geliyor moderatör silince. fakat her zaman böyle değil, bazen pm gelmeden de silinmeler olabiliyor.

self- moderated konuda konu sahibi silince de geliyor

bu cevap heralde tatminkar olmuştur.
legendary
November 03, 2019, 05:40:46 AM
tahminim postu yazdığın başlığın silinmesidir. sanırım böyle bir durumda herhangi bir uyarı mesajı gelmiyor. dediğin gibi direkt postun silinse bir şekilde mesaj kutuna bunun haberi geliyor. bitcoin haberleri konusunda silinen başlıklar oluyor diye duymuştum. belki oradan belki de çok eskiden yazdığın bir başlık sizlere ömür olmuş olabilir.
Hımm bak bu gayet mantıklı bir açıklama üstad
Evet başlık silinmiş olabilir. Birkaç defa başıma geldi. İnşallah bu imza bitene kadar bi daha silinmez yoksa naneyi yeriz 😊
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
November 03, 2019, 05:02:49 AM
tahminim postu yazdığın başlığın silinmesidir. sanırım böyle bir durumda herhangi bir uyarı mesajı gelmiyor. dediğin gibi direkt postun silinse bir şekilde mesaj kutuna bunun haberi geliyor. bitcoin haberleri konusunda silinen başlıklar oluyor diye duymuştum. belki oradan belki de çok eskiden yazdığın bir başlık sizlere ömür olmuş olabilir.
legendary
November 02, 2019, 11:49:20 PM
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
forum genel anlamda özgürlükleri destekliyor gibi, bu çok güzel. gezindikçe daha fazla şey öğreniyor ve kendimi geliştiriyorum. ancak rütbe sistemindeki merit olayı biraz can sıkıcı. şu aşamada jr. member dan yukarı gitmek hayal seviyesinde. post kalitesini artırması hedeflenen sistem şevk kırıyor açıkçası.

Aslında forumda rütbe atlamak çok basit, uğraşan biri activity sayısından çok daha fazla merit toplayabilir.

Bu merit neden önemli ben de bunu anlasam daha net düşünebileceğim...

Pek de önemli değil, kalite ile merit doğrudan bağdaştırılamaz kimi lokal forumların bizden çok daha fazla merit kaynağı var dolayısıyla daha fazla merit kazanıyorlar.

merhaba forumda her mesaj ıcın 5 dk beklemek gerekıyo bunun duzeltme sansı yok mu

Whitelist'e eklenmen ya da rütbe atlaman gerekiyor, newbie olduğun için 5 dakika limitine takılıyorsun.

Kaç konuya cevap yazabiliyorum,yazdığım her cevap için activity puanım kaç tane ?
Her iki haftada bir kere en fazla 14 activity kazanabilirsin, 14 activity kazanmak için ise 14 post atman yeterli.

Topic açma hakkım var mı ve topic actıgımda bana herhangi bir activity veya merit puan kazandırı mı ?

Evet başlık açabilirsin ama en az member seviyesine gelmeden görsel paylaşamazsın, activity sayın artar eğer konun faydalıysa merit sayın da artar.

Mirt'i almanın nasıl bir yolu var? Teşekkür ederim

İnsanlara yardımcı olmak ve faydalı mesajlar paylaşmak

VPN siz giremiyormuyuz siteye

Google DNS 8.8.8.8'i kullanarak VPN'siz bir şekilde foruma girebilirsin ama dışarı çıktığında iOS tabanlı bir cep telefonundan foruma girmek için VPN kullanman gerekiyor.

Başıma birşey gelmeyecekse aklıma takılan soru var.. Burda foruma ait hesaplar satiliyor.Modlar buna nasil izin verebiliyor ?

Moderator izin vermiyor, umurunda da değil çünkü adamın işi bu değil. O forumun düzenli kalmasından sorumlu, başlıkların doğru yere açılıp açılmadığını kontrol ediyor, spam mesajları kaldırıyor.
jr. member
Activity: 44
Merit: 1
Başıma birşey gelmeyecekse aklıma takılan soru var.. Burda foruma ait hesaplar satiliyor.Modlar buna nasil izin verebiliyor ?
Pages:
Jump to: