Pages:
Author

Topic: Forum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular - page 5. (Read 52451 times)

newbie
Activity: 15
Merit: 1
Ben de yeni başlayanlardanım. Sanırım bir de merit sistemi çıkmış çok anlayamadım. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
newbie
Activity: 124
Merit: 0
başlığı açan ve katkısı olanlara teşekkür ederim
çok faydalı oldu
member
Activity: 196
Merit: 10
Teşekkürler bilgi için.
newbie
Activity: 42
Çoklu hesap kullanmanın yasak olmadığını öğrenmem iyi oldu ve küfür konusu biraz saçma geldi küfür eden hakaretten bulunan hesap ceza alsa daha caydırıcı olur sanal ortam olduğu için herkes yürekli istediğini söyleyebiliyor
member
Activity: 322
Merit: 14
küfür konusunda ortalığa atılan küfürler hadi bir nebze olsun tamam da bire bir topluluk üyesine yapılan küfürler çok fazla.
ben bu bitcoinin amına koyim hala yükselmedi. tamam ama ben senin beynini sikeyim dalyarak gibi küfürlere bir önlem alınmalı. yakında incisözlük'e dönecek forum.
full member
Activity: 602
Merit: 120
Aslında foruma üye olan her yeni kullanıcının ilk yapacağı işlem bu konuyu okumak olacaktır.. Daha sonrasında zaten coin dünyasına yavaş yavaş giriş yapacaklardır. Önemli olan önce topluluğu korumak olması gerekmektedir.. Sonrasında zaten bitcoin nedir ne değildir yavaş yavaş öğreneceklerdir. Ama şu kısmı çok fazla analamdım evet fikir özgürlüğü olması gereken bir kural.. Ama bazı üyeler insanları rahatsız edecek şekilde düşüncelerini küfürlü yollar ile söylüyorlar bunun için bir önlem alınması gerekmiyor mu ?
newbie
Activity: 34
Çok teşekkürler bilgilendirme için.
jr. member
Activity: 238
Merit: 4
W12.io ▬ Blockchain protocol
Ben de yeni kullanıcıyım, açıklamalarınız ve ilginiz için teşekkürler.
newbie
Activity: 37
February 26, 2018, 01:40:07 PM
Bu forumda İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ bulunmaktadır. Düşüncelerinizi paylaştığınız için BANLANMAZSINIZ.

Foruma yeni üye oldum ve kuralları okuyayım dedim ama anladığım kadarıyla bütün kurallar topluluğun kendi kendini yönetmesine dayanıyor. Bu insanı daha özgür hissetiriyor. Bencesüper kurallar Wink
Blockchain forumunda aksi düşünülemezdi zaten. Smiley
Kesinlikle katılıyorum Wink
member
Activity: 322
Merit: 14
February 25, 2018, 06:27:49 PM
Merit olayı nedir onu da ilk yazıya eklerseniz sevinirim.

yazıya eklemeye gerek yok onunla ilgili bir başlık var üzerine çok tartışıldı. ve sabitlendi local bölüme.
https://bitcointalksearch.org/topic/merit-sistemi-2818404 buyur buradan.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
February 25, 2018, 05:59:33 PM
Merit olayı nedir onu da ilk yazıya eklerseniz sevinirim.
newbie
Activity: 21
February 25, 2018, 06:47:02 AM
Hala anlamaya çalışıyorum. Forumda bir süre oldukça aktif olmak gerecek tam anlamıyla öğrenebilmem için. Teşekkürler.  Smiley
newbie
Activity: 11
Merit: 2
February 23, 2018, 01:39:18 PM
Çok yararlı bilgilerdi. Keyifle okudum. Teşekkürler.
member
Activity: 263
Merit: 11
Para Basan Adam
February 18, 2018, 06:05:04 PM
Ne yazık ki ne bağış nede başka bir talep var sadece bir e-mail adresi ve bağlandın bilgisi...

Sanırım hesap gitti
member
Activity: 364
Merit: 20
February 17, 2018, 09:20:10 AM
Merhaba

Forum kurallarını ihlal eden herhangi bir davranışta bulunmadım, sadece kendi hesabıma girmeye çalışıyorken bir çok kez arka arkaya hatalı şifre girdim ve bu yüzden hesabım banlandı.

Şimdi şifre değiştir diyorum ve şifrem değişiyor ama giriş yaptığım anda önüme banlandın yazısı çıkıyor ve hiçbir sayfaya ilerleyemiyorum, banın kalkması için belirtilen bir süre de yok.

Ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.

öncelikle geçmiş olsun. büyük ihtimalle proxy bilmem ne ban gibi bir yazı çıkmıştır altında da 0.0000000107 BTC gibi bir donate ve donate adresi çıkmıştır.

iki çözüm var. ilki yazanı uygulamak. yani o adrese o btc'yi gönderip mail atacaksın.
ikinci çözüm ise hesabı unutacaksın

benim bildiğim 3. bir çözüm mevcut değil.
member
Activity: 263
Para Basan Adam
February 17, 2018, 07:11:24 AM
Merhaba

Forum kurallarını ihlal eden herhangi bir davranışta bulunmadım, sadece kendi hesabıma girmeye çalışıyorken bir çok kez arka arkaya hatalı şifre girdim ve bu yüzden hesabım banlandı.

Şimdi şifre değiştir diyorum ve şifrem değişiyor ama giriş yaptığım anda önüme banlandın yazısı çıkıyor ve hiçbir sayfaya ilerleyemiyorum, banın kalkması için belirtilen bir süre de yok.

Ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 15, 2018, 06:52:33 PM
@gileri işte budur diyebileceğim ve gerçekten de merit kullanabileceğim bir yanıttı. Ama maalesef @EFS moderotörümün verdiği meritte yetmedi. Ama not aldım benden alacağınız var...

İnşallah geri dönüş yaparak da bir pot kırmıyorumdur. Yanıtın alt kısmında beğen tarzında bir buton olmadığı için yanıtınızı gördüğümü ancak bu şekilde ifade edebildim. Ayrıca SMF forum altyapısına da yabancı olduğum için acaba konuyu takip etmediğiniz halde sizleri verdiğim yanıttan nasıl haberdar ederim diye düşünüp, profil linklerinize bağlantı ekledim. Bilmem ki doğru mu yaptım. Çünkü sadece sizin için değil, sonraki paylaşım yapacağım konularda da tek mesaj içinde alıntı yapmadan kişilere yanıt vermek isterim.

Bu arada; bilmiyorum yeni başlayan arkadaşlar farkında mıdır ama herhangi bir konuya yanıt vereceğiniz zaman açılan pencerede sol alt köşeye doğru + Additional Options... kısmını tıklayıp Notify me of replies. kısımını da işaretlerseniz yanıtlardan haberdar oluyormuşsunuz... (çok mu acemice oldu, ben daha yeni gördüm de Smiley )

Saygılar.

Sorularının cevap bulmasına sevindim. Ben de ne öğrenmişsem bu forumdan öğrendim. Aklıma takılanları sordum devamlı bildiğimi de dilimin döndüğünce anlatmak boynumun borcudur.

Yok yok herhangi bir pot kırmıyorsun ne potu olacak. Bağlantı eklediğin zaman bize herhangi bir bilgi gelmiyor bu da aklında olsun.

Bilmeyenler içinde bilgilendirme olmuş takip ettikleri başlıklarda notify butonunu kullanırlarsa yeni mesaj geldiği zaman uyarı geliyor. Ben çoğunlukla forumda olduğum için kullanmıyorum ama kullanmak isteyenler olabilir.

merit'i de kafana takma merit bu işin tatlısı. sen öğrenmene bak. borçlu falan da değilsin bu arada daha çok yardımcı olacaklar sana senin de yardımcı olacağın gibi Smiley
member
Activity: 504
February 15, 2018, 06:33:48 PM
@gileri işte budur diyebileceğim ve gerçekten de merit kullanabileceğim bir yanıttı. Ama maalesef @EFS moderotörümün verdiği meritte yetmedi. Ama not aldım benden alacağınız var...

İnşallah geri dönüş yaparak da bir pot kırmıyorumdur. Yanıtın alt kısmında beğen tarzında bir buton olmadığı için yanıtınızı gördüğümü ancak bu şekilde ifade edebildim. Ayrıca SMF forum altyapısına da yabancı olduğum için acaba konuyu takip etmediğiniz halde sizleri verdiğim yanıttan nasıl haberdar ederim diye düşünüp, profil linklerinize bağlantı ekledim. Bilmem ki doğru mu yaptım. Çünkü sadece sizin için değil, sonraki paylaşım yapacağım konularda da tek mesaj içinde alıntı yapmadan kişilere yanıt vermek isterim.

Bu arada; bilmiyorum yeni başlayan arkadaşlar farkında mıdır ama herhangi bir konuya yanıt vereceğiniz zaman açılan pencerede sol alt köşeye doğru + Additional Options... kısmını tıklayıp Notify me of replies. kısımını da işaretlerseniz yanıtlardan haberdar oluyormuşsunuz... (çok mu acemice oldu, ben daha yeni gördüm de Smiley )

Saygılar.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 15, 2018, 12:35:27 PM
Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim.

Bu zamana kadar hiç aktif olmadım  Embarrassed Benim için büyük kayıp olduğunu maalesef şimdi anlıyorum. Yeni başlayanlar için hazırlanmış tüm başlıkları okuduğumu düşünüyorum ama hâlâ istediğim Türkçe kaynaklara ulaşabilmiş değilim. Belki de gözümden kaçtı. Bu nedenle mümkünse aşağıda yer alan sorularımla ilgili açılan Türkçe bir başlık var ise lütfen belirtin. Yoksa da ilgili maddeye karşılık gelen cevabı güncel şekli ile yazın. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1- Yeni üyelerin çoğu bounty imza kampanyalarına katılamıyor ben de dahil. Bu süreyi tamamlayıncaya kadar imza alanında kendi sitemde yayınladığım bir yazının linkini paylaşabilir miyim?
2- Yeni üyelerin aktif olması ve yorum yapması bekleniyor. Peki İngilizce veya Türkçe forum başlıklarından herhangi birine istediğimiz şekilde cevap verebilir miyiz? Diyelim ki İngilizce bounty kampanyalarından birine dahil oldum ve ilgili konuya, katıldığıma dair kısa bir post atıyorum. Bu mesaj neden silinir veya hangi mesaj içerikleri spam olarak değerlendirilir?
3-Merit sisteminin mantığını anladım. Ancak o zaman geldiğinde nasıl merit vereceğimi anlamadım. Hangi üyelik seviyesinden itibaren merit verebiliriz ve merit vermek istediğimizde ekranın hangi bölümünde nasıl bir işaret, buton veya simge var?
4- Diyelim ki bir konu açmak istiyorum. Gerekli ön incelemeyi yaptım ama gün olarak çok fazla geriye gitmedim ve konuyu açtım. Bu konudaki detayları öncelikle sitemde yayınladığım için yazı sonuna kaynak olarak kendi linkimi de ekledim. Şimdi, forum genelinde özgürce paylaşım söz konusu ise bu tür paylaşımlardan dolayı da ban yemem değil mi? Ya da bir konuda yapılacak işlem ile ilgili Türkçe bir kaynak olmadığı söyleniyor ve ben de bu konuda yazı yayınladığım için ilgili linkteki işlemleri yapabilirsiniz tarzında bir yorum atıyorum. Bu durumda da ceza alır mıyım ya da yorumum silinir mi?
5-Yeni üyelerin forum dahilinde kesinlikle yapmaması gereken şeyler nelerdir?

1. imza bölümünde istediğin yazıyı, kendi sitenin reklamını vb. paylaşabilirsin.
2. imza kampanyalarında açıklama mevcuttur. hangi bölümlere atılan mesajların mesaj olarak sayılacağına dair bilgi veriliyor. yine aynı şekilde bazı imza kampanyaları local'i kabul etmez sadece global ister. spam spamdır "Smiley" veya "teşekkürler" "sağol" bunlar spamdır silinebilir.
3. merit sistemiyle alakalı konu var zaten oradan inceleyebilirsin. gayet açıklayıcı orası. sana gönderilen her 2 merit için 1 sMerit (gönderebileceğin merit) kazanırsın. sMerit'in olduğu zaman mesajların quite bölümünün yanında "+merit" işareti çıkar ona basarak gönderebilirsin.
4. daha 2 hafta önce açılan konuyu sen de açarsan, bir habere veya bir yazıya herhangi bir yorum koymadan paylaşırsan konun kapatılabilir. ban yer misin? bunları devamlı yaparsan uyarı alırsın belki ceza alırsın belki de banlanırsın. modaratörün insiyatifindedir. Link paylaşabilirsin fakat linkin referans kasmak amacıyla ise mesaj veya konu kapatılır. kuraldır referans linki paylaşmak yasaktır.
5. yeni üyelerin yapması gereken en önemli şey 3 okuyup 1 sormaktır. şöyle açıklayayım 3 mesaj önce bir soruya cevap verilmiş sen bunlara bakmadan yine sorarsan tepki alabilirsin. aynı şekilde kafana takılan bir şey olduğu zaman önce araştırman daha sağlıklı olacaktır.
örnek vermek gerekirse;
merit ne? birisi anlatabilir mi?  anlatmaz. anlatmasın da zaten.
airdrop ne? bu tip soruları sormana gerek yok. zaten anlatılmış. fakat okuduktan sonra meritteki gibi ben okudumda kafamda merit gönderme oturmadı nasıl oluyor diye soru sorman güzzeldir.
member
Activity: 504
February 15, 2018, 11:39:55 AM
Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim.

Bu zamana kadar hiç aktif olmadım  Embarrassed Benim için büyük kayıp olduğunu maalesef şimdi anlıyorum. Yeni başlayanlar için hazırlanmış tüm başlıkları okuduğumu düşünüyorum ama hâlâ istediğim Türkçe kaynaklara ulaşabilmiş değilim. Belki de gözümden kaçtı. Bu nedenle mümkünse aşağıda yer alan sorularımla ilgili açılan Türkçe bir başlık var ise lütfen belirtin. Yoksa da ilgili maddeye karşılık gelen cevabı güncel şekli ile yazın. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1- Yeni üyelerin çoğu bounty imza kampanyalarına katılamıyor ben de dahil. Bu süreyi tamamlayıncaya kadar imza alanında kendi sitemde yayınladığım bir yazının linkini paylaşabilir miyim?
2- Yeni üyelerin aktif olması ve yorum yapması bekleniyor. Peki İngilizce veya Türkçe forum başlıklarından herhangi birine istediğimiz şekilde cevap verebilir miyiz? Diyelim ki İngilizce bounty kampanyalarından birine dahil oldum ve ilgili konuya, katıldığıma dair kısa bir post atıyorum. Bu mesaj neden silinir veya hangi mesaj içerikleri spam olarak değerlendirilir?
3-Merit sisteminin mantığını anladım. Ancak o zaman geldiğinde nasıl merit vereceğimi anlamadım. Hangi üyelik seviyesinden itibaren merit verebiliriz ve merit vermek istediğimizde ekranın hangi bölümünde nasıl bir işaret, buton veya simge var?
4- Diyelim ki bir konu açmak istiyorum. Gerekli ön incelemeyi yaptım ama gün olarak çok fazla geriye gitmedim ve konuyu açtım. Bu konudaki detayları öncelikle sitemde yayınladığım için yazı sonuna kaynak olarak kendi linkimi de ekledim. Şimdi, forum genelinde özgürce paylaşım söz konusu ise bu tür paylaşımlardan dolayı da ban yemem değil mi? Ya da bir konuda yapılacak işlem ile ilgili Türkçe bir kaynak olmadığı söyleniyor ve ben de bu konuda yazı yayınladığım için ilgili linkteki işlemleri yapabilirsiniz tarzında bir yorum atıyorum. Bu durumda da ceza alır mıyım ya da yorumum silinir mi?
5-Yeni üyelerin forum dahilinde kesinlikle yapmaması gereken şeyler nelerdir?
Pages:
Jump to: