Pages:
Author

Topic: Hrvatski (Croatian) - page 44. (Read 356491 times)

hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 09, 2014, 12:19:49 PM
Kakvi Linden dolari koji kua, WoW gold šta pričaš? Bitkonan, Bitstamp da ne nabrajam dalje... iskopaš u najgorem slučaju. Da netko hoće mogao bi otvorit štand sa pos aparatom i prodavat btc na pazaru, je da će mu banka uzet 5% ali prodaje ga 5% skuplje pa ko voli kome treba... Kako si ti do sada u životu kupovao BTC ako može mala intimna ispovijest ode tu nama?
Linden dolar je jedini način kupovine bitkoina kreditnom karticom.
kako sam do sada kupovao riskirao sam pa sam poslao scan osobne iskaznice,slike svoje iskaznice u ruci,scan komunalnog računa.i kad sam autorazira račun presavija sam osobnu i otiša na mup izvadit novu
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
July 09, 2014, 11:15:12 AM

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

Onaj koji nema to sto ti imas a takvih je jaaaaako mnogo na ovom planetu, mnogo vise nego ekipe koja ima to sto ti imas ili eventualno vise od toga. Pocni razmisljati globalno.

Evo da proslavimo pobjedu nad mrskim nam latinoamerikancima, e neka ste ispusili puuj puuj http://dai.ly/x213xvu  Grin
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 09, 2014, 11:02:56 AM

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

u bitkoin burze svaki dan ali svaki dan mora doči novih 2,4 miljona dolara
znači svaki dan 1000 ljudi mora otiči u banku i uplatit por par tisuča $ ako to ne naprave cijena bitkoina pada.da EU i USA samo otežaju uplate $ u mjenjačnice preko noči cijena bitkoina pada ispod 100$
da eu usa zabrane komercijalnim bankama poslovanje i uplate u mjenjačnice pada na 1 $.

ali zašto je piramida zbog toga da bi se sistem i cijena održale svaki dan se mora uplatit 2,4 miljona $ hoče li to biti

Kakvi Linden dolari koji kua, WoW gold šta pričaš? Bitkonan, Bitstamp da ne nabrajam dalje... iskopaš u najgorem slučaju. Da netko hoće mogao bi otvorit štand sa pos aparatom i prodavat btc na pazaru, je da će mu banka uzet 5% ali prodaje ga 5% skuplje pa ko voli kome treba... Kako si ti do sada u životu kupovao BTC ako može mala intimna ispovijest ode tu nama?
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 09, 2014, 10:51:15 AM

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

u bitkoin burze svaki dan ali svaki dan mora doči novih 2,4 miljona dolara
znači svaki dan 1000 ljudi mora otiči u banku i uplatit por par tisuča $ ako to ne naprave cijena bitkoina pada.da EU i USA samo otežaju uplate $ u mjenjačnice preko noči cijena bitkoina pada ispod 100$
da eu usa zabrane komercijalnim bankama poslovanje i uplate u mjenjačnice pada na 1 $.

ali zašto je piramida zbog toga da bi se sistem i cijena održale svaki dan se mora uplatit 2,4 miljona $ hoče li to biti
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 09, 2014, 06:42:37 AM
Ja uopce nisam pricao o tx fee-ovima...
Na pitanje "cemu sluzi" sam htio dati odgovor: BTC sluzi za to da se koristi kao sredstvo placanja. Nazalost preskocio sam komad recenice koji bi to jasno dao do znanja. Sorry, my bad.
Quote je recenica jednog prodavaca koji kaze kako se promet u BTC-u povecava. Ukoliko nastavi takav rast, Bitcoin ima sanu prerasti u nesto vrlo ozbiljno. Sama cijena je u cijeloj prici nebitna, no logicno je da ce se sa povecanjem koristenja povecati i cijena.

To sto netko mesetari sa BTC-om....ha mogu to i sa fiatom....a prica o piramidama....to treba ostaviti egiptolozima ili bar procitati definiciju piramide na wikipediji.
BTC se moze i terba zaradjivati radom, kao i fiat. To sto netko hoce zaraditi lako lovu na burzama i gdje sve ne, ha cuj...to je nejgov problem...nekad dobijes nekad izgubis.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
July 09, 2014, 06:11:31 AM
čemu služi

Ne služi mešetarenju več ovom:

Quote
said  the system processed $851 in 81 transactions one day last month. In the past six months the number and value of transactions had risen by about 30 per cent.

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...

Pa da. I ti tx feeovi su isto dio block rewarda. Tako racunaj, sad je $851 vise po bloku, a mos zamislit kako ce bit sve vise i vise Wink
Znaci in the galaxy far, far away bit ce dovoljno da imas full node ili vise istih da mozes zivjeti od tx fee-eva?

Da imas pool i da zadrzavas tx fee. Iako, cim ti to postane dosta novaca, mineri ce vjerojatno izglasat da poolovi ne uzimaju taj fee.
Kad se majna zadnji blok (21M), onda ce nagrada daljnjih blokova bit samo tx fee. A recimo da 2140 ili kad se vec to izmajna - Bitcoin bude glavna svjetska valuta, eto ti para Cheesy
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 09, 2014, 05:58:57 AM
čemu služi

Ne služi mešetarenju več ovom:

Quote
said  the system processed $851 in 81 transactions one day last month. In the past six months the number and value of transactions had risen by about 30 per cent.

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...

Pa da. I ti tx feeovi su isto dio block rewarda. Tako racunaj, sad je $851 vise po bloku, a mos zamislit kako ce bit sve vise i vise Wink
Znaci in the galaxy far, far away bit ce dovoljno da imas full node ili vise istih da mozes zivjeti od tx fee-eva?
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
July 09, 2014, 03:59:36 AM
čemu služi

Ne služi mešetarenju več ovom:

Quote
said  the system processed $851 in 81 transactions one day last month. In the past six months the number and value of transactions had risen by about 30 per cent.

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...

Pa da. I ti tx feeovi su isto dio block rewarda. Tako racunaj, sad je $851 vise po bloku, a mos zamislit kako ce bit sve vise i vise Wink
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 09, 2014, 03:55:53 AM
čemu služi

Ne služi mešetarenju več ovom:

Quote
said  the system processed $851 in 81 transactions one day last month. In the past six months the number and value of transactions had risen by about 30 per cent.

Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
July 09, 2014, 03:49:36 AM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima
Meni sluzi da nemoran trcat radit faturete ka sta je moj stari radija

E neka. Al jebiga, prije smo svi radili ka pasi jer nije bilo ovakvih stvari.
legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
July 09, 2014, 03:10:45 AM
Evo zaboravio sam reči kaj je došao laptop kojeg sam naručio na https://e4btc.com/.
Trebalo im je 1 tjedan da pošalju laptop...  Tongue

Bio sam doma,podignuo sam paket,raspakirao ga,stavio račun na stol.
Hahaha dok su došli doma i vidli taj laptop i račun bili su  Huh Huh Huh WTF???  Grin





Svaka čast.
I šta kažu starci na btc?

Trebo si još mami naručit torbicu a starom pive iz češke i bio bi na konju Smiley

Ne razumiju btc oni,ali barem su sad shvatili kaj se nisam zajebavao da imam podosta veliku lovu.Još mi je oslalo 6k kuna u btc-u.  Grin

Rekli su mi da će mi pomoći prebaciti btc u kune.To je najbitnije.Transakciju ću napraviti preko bitkonan.com .  Grin
Ajde,reci gdje se može naručiti online sa btc-om češko pivo da naručim nekoliko komada.  Roll Eyes

Btw,netko bi morao napraviti neki youtube klip gdje objašnjava što je btc,kako je genijalno napravljen itd. da ne duljim.  Tongue

I ako poznajete nekog mladog korisnika btc kao mene,rado bi se čuo sa njima...valjda nisam jedini mladi btc korisnik na balkanu. lol


Pusti BTC što imaš do kraja ljeta. Cijena će porasti, i probaj ''navuć'' starce da prate cijenu
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 09, 2014, 02:25:21 AM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima
Meni sluzi da nemoran trcat radit faturete ka sta je moj stari radija, a vama financijskim mesetarima stvarno neznam cemu sluzi.

Ma pusti ga, danas je lose volje ubila ga zena u pojam cini se - slabo lize, jebiga tako je to kada imas mikro jezik!  Cheesy
Ma slazem se ja sa dmetrom za te gluposti o mikro jeziku, koji ce ti kua btc ako neznas barem engleski... sta da nasi sposobni pazarski mesetari mogu baratat novim financijskim alatom da Linic II ostane bez poreza ili da djeca mogu pojasniti starim roditeljima odakle im laptop. Bitcoin ce bit spreman za hrvata kad ih njihova banka obavjesti postom da im tan kartica vise ne vrijedi da moraju doc u banku do 01.07. da preuzmu svoj "hard wallet" ili ti novu jos bolju i sigurniju tan karticu sa kojom ce moci placati i kupovati bilo gdje u svemiru bez naknade za obradu podataka.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
July 08, 2014, 07:55:54 PM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima
Meni sluzi da nemoran trcat radit faturete ka sta je moj stari radija, a vama financijskim mesetarima stvarno neznam cemu sluzi.

Ma pusti ga, danas je lose volje ubila ga zena u pojam cini se - slabo lize, jebiga tako je to kada imas mikro jezik!  Cheesy
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 08, 2014, 05:44:03 PM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima
Meni sluzi da nemoran trcat radit faturete ka sta je moj stari radija, a vama financijskim mesetarima stvarno neznam cemu sluzi.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 08, 2014, 05:09:11 PM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima
member
Activity: 72
Merit: 10
July 08, 2014, 04:59:08 PM
Evo zaboravio sam reči kaj je došao laptop kojeg sam naručio na https://e4btc.com/.
Trebalo im je 1 tjedan da pošalju laptop...  Tongue

Bio sam doma,podignuo sam paket,raspakirao ga,stavio račun na stol.
Hahaha dok su došli doma i vidli taj laptop i račun bili su  Huh Huh Huh WTF???  Grin





Svaka čast.
I šta kažu starci na btc?

Trebo si još mami naručit torbicu a starom pive iz češke i bio bi na konju Smiley

Ne razumiju btc oni,ali barem su sad shvatili kaj se nisam zajebavao da imam podosta veliku lovu.Još mi je oslalo 6k kuna u btc-u.  Grin

Rekli su mi da će mi pomoći prebaciti btc u kune.To je najbitnije.Transakciju ću napraviti preko bitkonan.com .  Grin
Ajde,reci gdje se može naručiti online sa btc-om češko pivo da naručim nekoliko komada.  Roll Eyes

Btw,netko bi morao napraviti neki youtube klip gdje objašnjava što je btc,kako je genijalno napravljen itd. da ne duljim.  Tongue

I ako poznajete nekog mladog korisnika btc kao mene,rado bi se čuo sa njima...valjda nisam jedini mladi btc korisnik na balkanu. lol

Ima tih klipova pun kurac na yt. Doduse ne na nasem jeziku.

Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
July 08, 2014, 04:52:16 PM
Evo zaboravio sam reči kaj je došao laptop kojeg sam naručio na https://e4btc.com/.
Trebalo im je 1 tjedan da pošalju laptop...  Tongue

Bio sam doma,podignuo sam paket,raspakirao ga,stavio račun na stol.
Hahaha dok su došli doma i vidli taj laptop i račun bili su  Huh Huh Huh WTF???  Grin





Svaka čast.
I šta kažu starci na btc?

Trebo si još mami naručit torbicu a starom pive iz češke i bio bi na konju Smiley

Ne razumiju btc oni,ali barem su sad shvatili kaj se nisam zajebavao da imam podosta veliku lovu.Još mi je oslalo 6k kuna u btc-u.  Grin

Rekli su mi da će mi pomoći prebaciti btc u kune.To je najbitnije.Transakciju ću napraviti preko bitkonan.com .  Grin
Ajde,reci gdje se može naručiti online sa btc-om češko pivo da naručim nekoliko komada.  Roll Eyes

Btw,netko bi morao napraviti neki youtube klip gdje objašnjava što je btc,kako je genijalno napravljen itd. da ne duljim.  Tongue

I ako poznajete nekog mladog korisnika btc kao mene,rado bi se čuo sa njima...valjda nisam jedini mladi btc korisnik na balkanu. lol

Ima tih klipova pun kurac na yt. Doduse ne na nasem jeziku.
member
Activity: 72
Merit: 10
July 08, 2014, 04:50:41 PM
Evo zaboravio sam reči kaj je došao laptop kojeg sam naručio na https://e4btc.com/.
Trebalo im je 1 tjedan da pošalju laptop...  Tongue

Bio sam doma,podignuo sam paket,raspakirao ga,stavio račun na stol.
Hahaha dok su došli doma i vidli taj laptop i račun bili su  Huh Huh Huh WTF???  Grin





Svaka čast.
I šta kažu starci na btc?

Trebo si još mami naručit torbicu a starom pive iz češke i bio bi na konju Smiley

Ne razumiju btc oni,ali barem su sad shvatili kaj se nisam zajebavao da imam podosta veliku lovu.Još mi je oslalo 6k kuna u btc-u.  Grin

Rekli su mi da će mi pomoći prebaciti btc u kune.To je najbitnije.Transakciju ću napraviti preko bitkonan.com .  Grin
Ajde,reci gdje se može naručiti online sa btc-om češko pivo da naručim nekoliko komada.  Roll Eyes

Btw,netko bi morao napraviti neki youtube klip gdje objašnjava što je btc,kako je genijalno napravljen itd. da ne duljim.  Tongue

I ako poznajete nekog mladog korisnika btc kao mene,rado bi se čuo sa njima...valjda nisam jedini mladi btc korisnik na balkanu. lol
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
July 08, 2014, 08:52:56 AM
Čao svima ... evo, Slovenac na hrvatskom forumu. Wink

Da li se možda netko interesuje za Zeusminer 28-30 MH/s za 3BTC (bolje nego kot provajdera)?

Ako ga netko želi, šaljite mi PM.

Sta to majna? Scrypt, x11?

Ja bi rekao da je Scrypt: http://zeusminer.com/shop/ Ovaj Thunder X3 - cijene razlicite - ovisno kad je isporuka.

Zar sluzbeno postoji X11 ASIC?

Ne mora nuzno bit ASIC masina.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
July 08, 2014, 07:13:22 AM
Quote
Quote from: Parazyd on Today at 11:08:37 AM
Quote from: BitKoiner on Today at 07:56:54 AM
Čao svima ... evo, Slovenac na hrvatskom forumu. Wink

Da li se možda netko interesuje za Zeusminer 28-30 MH/s za 3BTC (bolje nego kot provajdera)?

Ako ga netko želi, šaljite mi PM.

Sta to majna? Scrypt, x11?

Ja bi rekao da je Scrypt: http://zeusminer.com/shop/ Ovaj Thunder X3 - cijene razlicite - ovisno kad je isporuka.

Zar sluzbeno postoji X11 ASIC?

Ako ovaj majninguje x11 onda vredi mada mozda za 2.5 btc ne znam neke mozda stavi i licitaciju moze da dobije vise a moze i manje naravno.

Pages:
Jump to: