Pages:
Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 29. (Read 11163 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μια και πλέον πάμε ολοταχώς για να σπάσουμε τα 10k να δούμε τι αντιστάσεις θα υπάρξουν.,
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
Goldman Sachs to Open a Bitcoin Trading Operation

https://www.nytimes.com/2018/05/02/technology/bitcoin-goldman-sachs.html#oo

αυτό και αν είναι είδηση αν και futures θα κάνουν trading μάλλον από τι κατάλαβα και όχι κατευθείαν bitcoin.

Ωραίο εύρημα! Ε λογικά θα πέσει πολύ χειραγώγηση του κόσμου μέσω των ειδήσεων μόλις αρχήσουν να έχουν προσωπικά συμφέροντα οι τράπεζες.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Goldman Sachs to Open a Bitcoin Trading Operation

https://www.nytimes.com/2018/05/02/technology/bitcoin-goldman-sachs.html#oo

αυτό και αν είναι είδηση αν και futures θα κάνουν trading μάλλον από τι κατάλαβα και όχι κατευθείαν bitcoin.
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
Αν και είχαμε νωρίς σήμερα crash τελικά βρίσκεται ξανά πάνω από τα 9k και η δυναμική για να σπάσει τα 10k νομίζω ότι διατηρείτε.

Τελικά πάει μαζί με το Αμερικάνικο χρηματιστήριο;! Tongue
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Αν και είχαμε νωρίς σήμερα crash τελικά βρίσκεται ξανά πάνω από τα 9k και η δυναμική για να σπάσει τα 10k νομίζω ότι διατηρείτε.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%

Τι εννοείς 66% Τι είναι το ATH;

Το ΑΤΗ ειναι η υψηλοτερη τιμη που εχει αγγιξει το καθε asset σε οποιοδηποτε στιγμη της πορειας του.
Οποτε για παραδειγμα,
Αν ενα νομισμα εχει σημερα $34 και λεμε οτι εχει πτωση 66% απο το ΑΤΗ του, επιασε δηλαδη καποια χρονικη στιγμη τα $100


Ε συγνώμη τότε που βγαίνω λίγο off-topic αλλά αυτό που βλέπω εγώ είναι πως αυτή τη στιγμή βρίσκεται σχεδόν 10% από το ATH (All Time High σημαίνει, το βρήκα! ^^)
Το 66% πως προέκυψε και με έπιασε η καρδιά μου; Μέχρι 15% correction περιμένω εγώ και μέχρι 20% θα άντεχε το account μου... μετά margin-call και ότι βγάλαμε λίγα χρόνια τώρα που ασχολούμε, βγάλαμε!

Η αλήθεια είναι πως βλέπω μια συσχέτιση (correlation) μεταξύ του χρηματιστηρίου και των crypto, αλλά μπορεί να είναι και σύμπτωση. Εγώ περίμενα πως θα είχαν αντίθετη συσχέτιση. Δηλαδή, σκέφτομαι πως αν ο κόσμος αποχωρεί από το χρηματιστήριο πιθανότατα να μοιράσει τα χρήματά του σε μέταλα και crypto... αλλά προφανώς δεν αντιδρούν έτσι... προς το παρών του λάχιστον. Ίσως πρέπει να οριμάσουν περισσότερο κάποια νομίσματα και μετά λογικά θα πηγαίνει ο κόσμος σε BTC/XRP και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει στο μέλλον σταθερό όπως πηγαίνει στον χρυσό και στο ασήμι.

ναι παρανόηση δική μου. Για 6% θα λέγαμε.
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%

Τι εννοείς 66% Τι είναι το ATH;

Το ΑΤΗ ειναι η υψηλοτερη τιμη που εχει αγγιξει το καθε asset σε οποιοδηποτε στιγμη της πορειας του.
Οποτε για παραδειγμα,
Αν ενα νομισμα εχει σημερα $34 και λεμε οτι εχει πτωση 66% απο το ΑΤΗ του, επιασε δηλαδη καποια χρονικη στιγμη τα $100


Ε συγνώμη τότε που βγαίνω λίγο off-topic αλλά αυτό που βλέπω εγώ είναι πως αυτή τη στιγμή βρίσκεται σχεδόν 10% από το ATH (All Time High σημαίνει, το βρήκα! ^^)
Το 66% πως προέκυψε και με έπιασε η καρδιά μου; Μέχρι 15% correction περιμένω εγώ και μέχρι 20% θα άντεχε το account μου... μετά margin-call και ότι βγάλαμε λίγα χρόνια τώρα που ασχολούμε, βγάλαμε!

Η αλήθεια είναι πως βλέπω μια συσχέτιση (correlation) μεταξύ του χρηματιστηρίου και των crypto, αλλά μπορεί να είναι και σύμπτωση. Εγώ περίμενα πως θα είχαν αντίθετη συσχέτιση. Δηλαδή, σκέφτομαι πως αν ο κόσμος αποχωρεί από το χρηματιστήριο πιθανότατα να μοιράσει τα χρήματά του σε μέταλα και crypto... αλλά προφανώς δεν αντιδρούν έτσι... προς το παρών του λάχιστον. Ίσως πρέπει να οριμάσουν περισσότερο κάποια νομίσματα και μετά λογικά θα πηγαίνει ο κόσμος σε BTC/XRP και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει στο μέλλον σταθερό όπως πηγαίνει στον χρυσό και στο ασήμι.
full member
Activity: 378
Merit: 126
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%

Τι εννοείς 66% Τι είναι το ATH;

Το ΑΤΗ ειναι η υψηλοτερη τιμη που εχει αγγιξει το καθε asset σε οποιοδηποτε στιγμη της πορειας του.
Οποτε για παραδειγμα,
Αν ενα νομισμα εχει σημερα $34 και λεμε οτι εχει πτωση 66% απο το ΑΤΗ του, επιασε δηλαδη καποια χρονικη στιγμη τα $100


Με το BCH τι γίνεται? γιατί τόση άνοδος?



Η bitmain κατι θα κανει παλι..

Ανακοινωσε φορκ... και χαρηκε ο κοσμακης
Βεβαια δεν διαβασε οτι αυτη τη φορα δε θα "χαρισουν" χρημα, ενα φορκ στο blockchain θα ειναι χωρις δημιουργια νεου coin
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%

Τι εννοείς 66% Τι είναι το ATH;
newbie
Activity: 54
Merit: 0
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%

Δηλαδή , που είχε φτάσει και που είναι τώρα ;
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Dow Jones έχει πτώση 66% από το ATH του. Σήμερα ιδίως είχε πτώση με πάνω από 2%
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/bitcoin-price-prediction-trend-forecast-cryptocurrency-expert-value-ethereum-ripple-btc-cash-a8319541.html

Bitcoin is primed for another “price explosion” that could see the cryptocurrency’s value soar to even greater levels than it experienced in 2017, according to analysts.

The price predictions come amid significant gains across cryptocurrency markets in recent weeks that have seen bitcoin rise by more than a third in value to return above $9,000 for the first time since March.

“I’m not surprised to see bitcoin’s price exceed $9,000 this week,” Rodrigo Marques, CEO of investment platform Atlas Quantum, told The Independent. “Rumours of a price explosion seem to have been driven by more and more institutional buyers getting into cryptocurrencies.”

View

BTC will likely cross the resistance around $9,280 in a convincing manner and test the 200-day moving average of $9,808 in the short-run. Acceptance above the long-term moving average would further strengthen the bull grip. In such a case, BTC may rise to $10,300 (bull pennant breakout target).

Rejection at $9,280, despite the bull pennant breakout, followed by a drop below 8,930 could yield a pullback to $8,550 (ascending 10-day MA).

Overall, the outlook remains bullish as long as BTC trades above the long-term descending trendline.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
https://www.coindesk.com/bitcoin-faces-stiff-resistance-on-road-to-10k/

Currently, BTC is trading very close to the resistance at $9,278 (23.6 percent Fibonacci retracement of the drop from the Dec. 17 high to Feb. 6 low). Further, $9,280 marks the neckline of the bearish double-top pattern seen in the first quarter.

A notch higher, the 200-day moving average hurdle is lined up $9,808, while the March 12 high and Jan 23 low of $9,900 may also prove to be obstacles to the bulls.

Elsewhere, both the 60-minute and 4-hour relative strength indexes (RSIs) show overbought conditions, so an argument could be made that a rally to $10,000 won't be smooth sailing.

However, a bullish continuation pattern can be seen on the 4-hour chart below, indicating scope for a rally to $10,250.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Νομίζω ότι πλέον είναι σφαλές να πούμε ότι τα 9k έσπασαν για τα καλα  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Τα 9k μας έχουν βγάλει την ψυχή πάντως. Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει η δυναμική για να σπάσουν.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Με το BCH τι γίνεται? γιατί τόση άνοδος?

παιδιά το νήμα είναι για το bitcoin και όχι για altcoin. Υπάρχει subforum για να συζητάτε για τα altcoin.
newbie
Activity: 127
Merit: 0
Εννοώ γιατί τόση πολλή ζήτηση; Μιλάμε για διπλασσιασμό σε μιάμιση βδομάδα...
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Με το BCH τι γίνεται? γιατί τόση άνοδος?
Δες νόμο προσφοράς και ζήτησης
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Με το BCH τι γίνεται? γιατί τόση άνοδος?

Η bitmain κατι θα κανει παλι..
newbie
Activity: 127
Merit: 0
Με το BCH τι γίνεται? γιατί τόση άνοδος?
Pages:
Jump to: