Pages:
Author

Topic: Kako kupujete svoj bitcoin? - page 6. (Read 9804 times)

full member
Activity: 238
Merit: 106
October 24, 2017, 11:26:20 AM
#67
Ja sam do sada uvek kupovao i prodavao coine preko zelenaša, pokušao sam preko wirexa i ispostavilo se da su zelenaši dobrim pošteniji od banke :-D
member
Activity: 210
Merit: 10
October 23, 2017, 05:24:17 AM
#66
Ja Sepa transferom uplatim na Bitstamp, čini mi se da ima najmanji fee. Prvih par uplata sam obavio putem Skrilla na Bitpandu, jer jedino ona prihvaća Skrill, ali feejevi su previsoki i imaju najnepovoljnije tečajeve.

Možeš li mi objasniti kako SEPA transfer funkcionira? Moram li ga prvo aktivirati u banci?

Ne bi rekao da ga trebas posebno aktivirati
brand new
Activity: 0
Merit: 0
October 22, 2017, 05:11:35 PM
#65
Ja Sepa transferom uplatim na Bitstamp, čini mi se da ima najmanji fee. Prvih par uplata sam obavio putem Skrilla na Bitpandu, jer jedino ona prihvaća Skrill, ali feejevi su previsoki i imaju najnepovoljnije tečajeve.

Možeš li mi objasniti kako SEPA transfer funkcionira? Moram li ga prvo aktivirati u banci?
member
Activity: 90
Merit: 10
October 23, 2017, 01:40:25 AM
#65
Ja Sepa transferom uplatim na Bitstamp, čini mi se da ima najmanji fee. Prvih par uplata sam obavio putem Skrilla na Bitpandu, jer jedino ona prihvaća Skrill, ali feejevi su previsoki i imaju najnepovoljnije tečajeve.

Možeš li mi objasniti kako SEPA transfer funkcionira? Moram li ga prvo aktivirati u banci?

SEPA transfer je tranakcija van države ali unutar EU. SEPA je EU standard za sve novcane transakcije unutar EU. Sve banke to moraju podržavati. Tu nema nikakve posebne aktivacije. Jednostavno napraviš uplatu na strani racun i to je to. Samo pazi, tu imaš provizije koje su kod nas dosta velika (ZABA uzme 30 kuna kod u drugim državama uzmu 15 centi). Najbolje nazovi info telefon svoje banke i pitaj koji je najbolji nacin da to napraviš (ZABA uzme 90 kuna kada kod njih u poslovnici radiš SEPA transfer a 30 kuna kada preko internet bankarstva).
jr. member
Activity: 66
Merit: 5
October 22, 2017, 06:20:03 AM
#64
Kako je najjednostavnije da kupim bitkoin u srbijij?
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
October 22, 2017, 04:44:31 AM
#63
Do sada se ulaganje u btc pokazalo kao dobitn kombinacija, naravno ako se pose pucanja balona ne panici nego oped ceka rast cene.
U sustini ko god se vodio tom logikom nije mogao otici u minus, al za to treba dosta zivaca i strpljenja.
A dal ce jednog dana btc krenuti konstantno nizbrdo je moguce, al jako tesko izvodljivo Smiley
newbie
Activity: 2
Merit: 0
October 21, 2017, 05:41:22 PM
#62
Pozdrav, nov sam ovde, zanima me u sta da ulozim pare, sta je trenutno najbolja opcija?
full member
Activity: 322
Merit: 141
October 20, 2017, 03:52:25 AM
#61
Naša Bitcoin mjenjačnica je zakon. Naknade uopće nisu višlje negod drugdje, a sve je vrlo jednostavno i fluentno. Dok nisam saznao za nju koristio sam
https://www.litebit.eu/en. Sporo, ali pouzdano.
member
Activity: 210
Merit: 10
October 04, 2017, 12:58:14 PM
#60
Ja Sepa transferom uplatim na Bitstamp, čini mi se da ima najmanji fee. Prvih par uplata sam obavio putem Skrilla na Bitpandu, jer jedino ona prihvaća Skrill, ali feejevi su previsoki i imaju najnepovoljnije tečajeve.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
October 04, 2017, 11:32:25 AM
#59
Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !

Svaka banka ima drugu naknadu za SEPA transakcije. ZABA za uplatu na strani račun uzima 30 kuna a za uplatu sa stranog račun na vaš uzme 7 kuna ako se ja ne varam. Znam da je HPB barem prije par mjeseci bio dosta skuplji od ZABA-e a za ostale banke ne znam.
Za prebacivanje novca s vašeg računa jedne banke na inozemnu banku i računa primatelja plača se doznaka koja je večinom cca 0.5% - 0.75% ukupnog iznosa s određenim minimumom i maximumom. ZABU ne koristim al ukoliko se radi o gotovinskoj deviznoj transakciji tako niske doznake onda još bolje  Smiley. Svejedno bih preporučio svima da se na stranicama banke informiraju.
full member
Activity: 242
Merit: 104
October 04, 2017, 07:21:39 AM
#58
Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken.

 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
member
Activity: 90
Merit: 10
October 04, 2017, 03:28:13 AM
#57
Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !

Svaka banka ima drugu naknadu za SEPA transakcije. ZABA za uplatu na strani račun uzima 30 kuna a za uplatu sa stranog račun na vaš uzme 7 kuna ako se ja ne varam. Znam da je HPB barem prije par mjeseci bio dosta skuplji od ZABA-e a za ostale banke ne znam.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
October 03, 2017, 01:14:53 PM
#56
Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !
member
Activity: 512
Merit: 10
October 01, 2017, 05:07:28 PM
#55
Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink
Ali tranzakcija i placanje samo licno uz kaficu Smiley
full member
Activity: 168
Merit: 101
October 01, 2017, 07:01:44 AM
#54
Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink

Da preko oglasa je i najbolje, e sad provizija ide od 4 pa do 7 posto sve zavisi od koga i treba paziti po kom kursu racunaju.
Od berze dosta zavisi kolko je u praksi taj procenat visok
full member
Activity: 560
Merit: 100
October 01, 2017, 06:34:47 AM
#53
Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 03:00:11 AM
#52
Da shvatam, velikim kućama nije u interesu loša reklama, pa zato vode računa da igraju korektno, zato treba paziti da se mi "mali i obični" ne zaletimo na "pirate" i doživimo neprijatno iskustvo ...  Wink
member
Activity: 90
Merit: 10
September 29, 2017, 02:31:02 AM
#51
Ljudi pozdrav. Ja sam danas po prvi put na forumu. Da li je trgovina BTC sigurna? Da li Vam se dešavalo da Vam pokupe novac iz novčanika?

Dosta velihih tržnica kao što su GDAX, Kraken itd. ti nece ukrasti novac. To su firme koje imaju ogromnu zaradu od trgovine. Njima je cilj da imaju dobar security i da su ljudi zadovoljni. Cim više ljudi trguje više para ide njima.
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 28, 2017, 04:04:40 PM
#50
Ljudi pozdrav. Ja sam danas po prvi put na forumu. Da li je trgovina BTC sigurna? Da li Vam se dešavalo da Vam pokupe novac iz novčanika?
full member
Activity: 560
Merit: 100
September 27, 2017, 10:38:08 AM
#49
Takođe direktno sa kartice.
Pages:
Jump to: