Pages:
Author

Topic: Kako kupujete svoj bitcoin? - page 7. (Read 9804 times)

newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 12, 2017, 02:35:53 PM
#48
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?

Ukratko: 1. Obelezis karticu za koju zelis da vidis sta je "najisplativije" za kopanje,
             2. uneses broj kartica,
             3. on ti onda ispod pokaze za svaki algoritam koliko bi ta kartica bacala h/s.
             4. stisnes "calculate"
             5. kada malo skrolujes dole ces moci da vidis poredjane razne koine.
To je uopsteno, ne daje svaka kartica jednako sa tim podesavanjima.

No dalje ne bismo trebali pisati o ovome u ovoj temi jer je tema "Kako kupujete svoj bitcoin?".

Hvala ti puno sto si se potrudio da mi objasnis. Za pocetak ovo je puno novih informacija za mene, ali sad mogu da razumem kako sta funkcionise.
full member
Activity: 235
Merit: 102
September 12, 2017, 06:04:25 AM
#47
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?

Ukratko: 1. Obelezis karticu za koju zelis da vidis sta je "najisplativije" za kopanje,
             2. uneses broj kartica,
             3. on ti onda ispod pokaze za svaki algoritam koliko bi ta kartica bacala h/s.
             4. stisnes "calculate"
             5. kada malo skrolujes dole ces moci da vidis poredjane razne koine.
To je uopsteno, ne daje svaka kartica jednako sa tim podesavanjima.

No dalje ne bismo trebali pisati o ovome u ovoj temi jer je tema "Kako kupujete svoj bitcoin?".
full member
Activity: 128
Merit: 100
M. PD&S
September 11, 2017, 10:38:07 PM
#46
Uglavnom koristim Cex.io, cena je malo veca ali tu uglavnom vise prodajem nego sto kupujem coine.
newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 11, 2017, 05:04:40 PM
#45
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?
full member
Activity: 235
Merit: 102
September 11, 2017, 03:14:20 PM
#44
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com
newbie
Activity: 15
Merit: 0
September 10, 2017, 07:59:16 PM
#43
Koja bi po tebi onda realna cijena s9ke bila ?
Koliko struje pojede kroz mjesec ?

pa definitivno 2.5-3x veca od tvornicke, za godinu i pol staru miner tehnologiju mi nije realna cijena.
obzirom da su prije izbacivali nove minere svakih pola godine, a ovaj je na trzistu vec godinu i pol, moze se dogoditi da ti iskesirash 3x vece novce za uredjaj koji ce biti obsolete za par mjeseci, i nikad si ga ne isplatish, a kad postane neprofitabilan se vrlo slabo prodaju - pogledaj samo cijene starijih antminera na ebayu.

sto se tice struje, koliko trosi su javno dostupni podaci i oduvijek najvazniji podatak kod bitcoin minera (hashrate vs potroshnja struje), pa obavezno potrazi i izracunaj samostalno ako mislish ulagati tolike novce. postoje i online kalkulatori potroshnje za .hr, tako da je izracun jednostavni copy-paste.
newbie
Activity: 15
Merit: 0
September 07, 2017, 12:22:27 PM
#42
Rudarenje altcoina možda, za bitcoin mislim da se ne isplati.

zato je uvijek bolje provjeriti nego nagadjati.

primjerice antminer s9 (najisplativi trenutno, bez obzira da li si u hrvatskoj ili na islandu), trenutno zaradjuje oko 2500-3000kn mjesecno NAKON sto odbijesh troskove struje.
jedini je problem sto ga je nakon zadnjeg duplanja cijene bitcoina doslovno nemoguce nabaviti (po nekoj normalnoj cijeni).

naravno, ako negdje nekome krades struju, onda ti je bilo koji isplativ.
full member
Activity: 182
Merit: 100
September 07, 2017, 05:50:27 AM
#41
Probao sam nekoliko načina i trenutno BTC/ETH kupujem preko bitstampa. Prebacim si preko doznake s web bankarstva na bitstamp EUR/USD, dok altcoine uzimam preko bittrexa.
full member
Activity: 602
Merit: 100
September 07, 2017, 04:59:38 AM
#40
Od rudara naj bezbolnije I bez provizije Smiley
full member
Activity: 205
Merit: 105
September 07, 2017, 03:59:01 AM
#39
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.

Rudarenje altcoina možda, za bitcoin mislim da se ne isplati. Za altcoine je manji početni ulog, a čini mi se da je i lakše, odnosno prije će se dogoditi return of investment. Npr. u posljednje je vrijeme popularno rudariti ethereum koji možeš rudariti grafičkim karticama, a ne specijaliziranim (čitaj skupim) hardverom. No na tržištu je postalo skoro nemoguća nabaviti grafičku zbog toga Smiley Ne znam je li sad situacija nešto bolja.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
September 07, 2017, 12:28:04 AM
#38
Nisam siguran pošto sam novi ovdje da li je dozvoljeno, al ak iko zatreba na području Zagreba bitcoin ili litecoin ili neku drugu valutu, nek mi se slobodno javi, mogu mu objasniti kako da sam nabavi ili mu mogu prodat nesto svojih novčića, kako god.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
September 06, 2017, 10:09:39 AM
#37
Mene zanima kako da napravim Bitcoin?

Ako ti je rudarenje prevelika investicija, razmisli o signature kampanjama ovdje na forumu.
Više se možeš informirati pod market/services.
newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 06, 2017, 06:57:58 AM
#36
Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
full member
Activity: 205
Merit: 105
September 06, 2017, 04:09:33 AM
#35
Mene zanima kako da napravim Bitcoin?

Treba uložiti ogromne kilovate struje da bi se imala razumna šansa da se u idućih desetak minuta kreira novih 12.5 bitcoina. Mislim da je to neisplativo kod nas. S druge strane, tehničko je znanje jeftinije i može se dobro naplatiti.
newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 06, 2017, 02:59:08 AM
#34
Mene zanima kako da napravim Bitcoin?
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
September 03, 2017, 03:57:07 AM
#33
Po meni je najbolji način za kupovinu btc-a od nekog rudara u blizini ili lokalnog dilera.
Kad se gledate u oči najmanja je šansa da te može izvatati.
One komplikacije sa bankama i menjačnicama su prekomplikovane i na kraju veoma skupe.
full member
Activity: 602
Merit: 100
September 03, 2017, 03:34:44 AM
#32
Kraken ili naljboje od rudara....
newbie
Activity: 32
Merit: 0
September 02, 2017, 08:08:33 PM
#31
Iskreno, ne volim kupovati ako nije baš neka frka, pogotovo ne po ovako paprenoj cijeni. Nastojim bitcoine nekako zaraditi, makar i neku siću, uvijek ima kakvih, takvih mogućnosti. Ako mi baš treba bitcoin i nema druge nego da ga kupim onda mi je izbor localbitcoins i bitcoin mjenjačnica.
A preko čega zarađujes ako nije tajna? Kako misliš"treba"bitcoin? Ne čini mi se baš da bitcoin ikome treba... Osim ako ne kupuješ drogu preko dark weba Cheesy
Pozdrav svima.

Oprosti ali mislim da se moraš riješiti tih ružnih predrasuda da bitcoin ne treba nikome i da se samo troši na drogu u dark webu. Zbog toga što ljudi razmišljaju tako kao ti, a to rade jer su im mediji servirali tu laž, mainstream adopcija još uvijek ide sporo.

Evo ja npr. pola od svake moje plaće pretvorim u bitcoin. Od toga većinu koristim za day trading na SimpleFX i Bitfinex. Ostatak ulažem u razne altkoine ili prebacim na Coinjar karticu koju isključivo koristim za svakodnevne potrebštine i vađenje gotovine.
Osim toga bitcoin koristim za plaćanje potpuno legalnih stvari na sajtovima poput Newmind ili Alldaychemist, ili ako se poželim staviti koju opkladu na nogomet sigurno neću koristiti velike online kladionice nego isključivo anonimne kripto-kladionice.
Dalje kad šaljem novce iz Australije svojima u BiH i HR, nisam lud da to radim preko banaka ili WU pa čak ni PayPal nego isključivo šaljem koinse.

To su samo moji primjeri, drugi ljudi u drugim krajevima svijeta imaju razne druge korisne svrhe za koje koriste koinse tako da ti je stav odavno prevaziđen i zastarjeo.

Opet pozdrav svima jer mi je ovo prvi post u HR forumu.
full member
Activity: 588
Merit: 104
September 02, 2017, 08:02:09 AM
#30
Nekome ovo, a drugome drugo odgovara.
Treba isprobati više varijanti. Roll Eyes
member
Activity: 72
Merit: 10
kevin1997
August 30, 2017, 05:44:20 AM
#29
 Najidealnije je u blizini naci nekog lokalnog dilera koji se bavi pretvaranjem bitkoina u evre.
Problem je sto se u zadnje vreme na transfer bitkoina moze cekati i po nekoliko sati pa se i taj vid trgovine komplikuje.
Pages:
Jump to: